پيک ايران در توييتر و فيسبوک

یک گونه جدید پرنده در البرز شناسایی شد


 رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز با اشاره به شناسایی یک گونه پرنده جدید در این استان، گفت که این گونه به فهرست پرندگان استان اضافه شد.

سید مهدی مصطفوی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: این پرنده که مصدومیت جزئی داشت ابتدا توسط یگان حفاظت استان گرفته شد و توسط پرسنل اداره نظارت بر امور حیات وحش شناسایی، تیمار و رهاسازی شد.

وی با بیان اینکه نام این پرنده ابیا (Scolopax rusticola) است، اظهار داشت: پرنده فوق معمولاً در مناطق پر درخت با خاک مرطوب، تالاب‌هایی با پوشش گیاهی درختی و بوته ای انبوه زیست می‌کند.

وی گفت: این پرنده در شمال کشور به تعداد فراوان دیده می‌شود اما تا کنون در فهرست پرندگان استان ثبت نشده بود.

وی افزود: شناسایی و ثبت گونه‌های جدید همواره جزء اولین ارکان مدیریت حیات وحش محسوب می‌ شود و این امر در اولویت برنامه‌های این اداره قرار دارد.

مصطفوی در خصوص گونه های پرندگان در این استان، بیان داشت: فون پرندگان منطقه حفاظت شده البرز جنوبی با توجه به وسعت و تنوع اقلیمی و زیستگاهی منطقه غنی است و در حدود 30 درصد از گونه های پرندگان ایران را تشکیل می دهد.

وی گفت: بر اساس مشاهدات، بررسی ها و مطالعات انجام گرفته حداقل غیر از گونه جدید 153 گونه پرنده از 44 خانواده در منطقه وجود دارند.

[کد مطلب: 124976] [تاريخ انتشار: بيست و نهم بهمن ۱۳۹۵ برابر با هفدهم فوريه ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

نظرات خوانندگان
آگهی های تجارتی