پيک ايران در توييتر و فيسبوک

ذوالنور: روحانی زمینه رای‌آوری ندارد، مردم به کسی که طعم فقر را چشیده رای دهند 


رئیس کمیته هسته‌ای مجلس ایران با ابراز تردید نسبت به آمار‌های اقتصادی که حسن روحانی٬ رئیس جمهور، ارائه می‌کند تلویحا از مردم خواست تا در انتخابات آینده ریاست جمهوری به وی رای ندهند.

به گزارش راديو فردا، مجتبی ذوالنور، نماینده مجلس، روز شنبه، پنجم فروردین، به وب‌سایت «جام‌جم آن‌لاین» گفت که ارائه آمار‌های اقتصادی حسن روحانی در پیام نوروزی وی «دردی از مردم دوا نکرده» است.

به گفته او، ایران در حال حاضر هشت میلیون بیکار دارد و آمار‌های روحانی از ایجاد دو میلیون شغل در کشور «قدری ثقیل و غیر قابل درک» است.

ذوالنور همچنین در واکنش به اعلام ایجاد ۷۰۰ هزار فرصت شغلی در سال ۱۳۹۵ از سوی دولت گفت که «باید دید افزایش رونق بازار کسب و کار در چه زمینه‌ای صورت گرفته اسـت؟»

نماینده قم در مجلس موضوع «گشایش و توسعه اقتصادی» را بیشتر در حوزه نفتی و «خام‌فروشی» از سوی دولت ارزیابی کرد و گفت که «خام‌فروشی نفت چندان جای افتخار ندارد».

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو با انتقاد از بودجه سال ۱۳۹۶ تصویب آن در مجلس را «فاجعه» توصیف کرد.

به گفته وی، «بودجه‌ای که ۹۰ درصد آن به هزینه‌های جاری کشور اختصاص پیدا کرده جای تبریک به مردم ندارد.»

ذوالنور پس از طرح انتقاد‌ها و اعتراض‌ها نسبت به عملکرد اقتصادی دولت حسن روحانی گفت که «برنامه‌ها و شعارهای رئیس جمهور در حوزه اقتصادی تحقق نیافته» است.

وی افزود که «از این جهت زمینه رأی‌آوری چندانی برای ایشان وجود ندارد» و مردم در انتخابات آینده ریاست جمهوری «به شخصی رأی دهند که... طعم فقر و مشکلات را چشیده باشد».

ذوالنور همچنین از مردم ایران خواست در انتخابات پیش رو به نامزدی رای بدهند که «با التزام به آرمان‌های انقلاب بر تحقق اقتصاد مقاومتی، اقتصاد صادرات‌محور، رونق تولید و اشتغال جوانان اهتمام داشته باشد.»

چند امام جمعه در ایران هم در روز چهارم فروردین ضمن انتقاد از عملکرد اقتصادی دولت٬ خواستار انتخاب رئیس جمهوری «بدون زاویه» با رهبر جمهوری اسلامی شدند.

علی خامنه‌ای و گروهی از نزدیکان و فعالان سیاسی محافظه‌کار در یک ماه اخیر بارها با انتقاد از عملکرد اقتصادی دولت حسن روحانی٬ گزارش عملکرد این دولت در حوزه اقتصاد را زیر سوال برده‌اند.

حسن روحانی و برخی از مقام‌های دولتی نیز در واکنش به این تردید‌ها و انتقاد‌ها٬ آمار فعالیت چهار سال اخیر خود به خصوص در حوزه اقتصادی را منتشر کرده‌اند که این آمار‌ها نیز مورد قبول منتقدان محافظه‌کار دولت یازدهم نیست.

رهبر جمهوری اسلامی سال جدید را نیز سال «اقتصاد مقاومتی: تولید، اشتغال» نامگذاری کرده و گفته است که در این باره «فاصله زیادی میان کارهای انجام شده با انتظارات مردم و رهبری وجود دارد».

حمیدرضا فولادگر٬ عضو کمیسیون صنایع و معادن هم روز شنبه گفت که «مطالبه قطعی مجلس پس از تعطیلات، گرفتن آمار دقیق اشتغال از دولت» خواهد بود. 

[کد مطلب: 126114] [تاريخ انتشار: پنجم فروردين ۱۳۹۶ برابر با بيست و پنجم مارس ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ ششم فروردين ۱۳۹۶ برابر با بيست و ششم مارس ۲۰۱۷ ، 02:06:26 توسط عزيز
ملت ايران به اخوندهاي دو ريالي زمان شاه كه فقير و گدا بودنند رأي داد و ديديم با ايران و إيراني چكار كردنند از قديم گفتن خدا اگر به خَر شاخ مي داد شكم مردم پاره مي كرد خدا نكند گداي به جاي برسد و اخوندها از گدايي و فقر بدبختي چون به قدرت رسيدن با تمام ثروت دنيا هم سير نمي شوند
نوشته شده در تاريخ پنجم فروردين ۱۳۹۶ برابر با بيست و پنجم مارس ۲۰۱۷ ، 21:12:09 توسط آواره
من موافق سرمایه داری بی مرز و پارتی بازی و زدوبند های زیرمیزی و بی عدالتی نیستم، ولی دانش و فکر، کوشش و ریسک را هم فابل پاداش میدانم، ما سرمایه داران رژیم گذشته را با تمام بدیهایشان را با یک مشت دزد بی همه چیز و بیسواد عوض کردیم، نتیجه آن شد که کارگران و زحمتکشان خقوقشان بیشتر پایمال شد و به نان شب محتاج تر شدند. جالب اینجاست گه تمام آنهاییکه در سال 57 با مشت های گره کرده مردم را به انقلاب فرا میخواندند امروزه با کمال وقاحت گناه را بگردن دیگری انداخته و حاضر به اذعان اشتباه خود نیستند.
نوشته شده در تاريخ پنجم فروردين ۱۳۹۶ برابر با بيست و پنجم مارس ۲۰۱۷ ، 21:11:26 توسط آواره
با شعار "حکومت مستضعفین بر مستکبرین" ، "مرگ بر سرمایه داری" و "حکومت اسلامی" اخوندی را به رهبری پذیرفته و انقلاب کردیم، و به کشتن و اعدام و زندانی کردن و فرار دادن سرمایه داران پرداختیم، گروهی بی سواد و بی لیاقت از جنوب شهر آمدند و در پناه این شعارها حکومت را در دست گرفتد و مراکز صنعتی ، تولیدی و کارخانه ها را صاحب شدند. نتیجه آن شد که میبینیم، آخوندها و یارانشان با شکم و جیب سیری نا پذیر به غارت و خرابی مشغول شدند و همچنان ادامه میدهند. ما پیش از کندن چاه منار را دزدیدیم و به این روز افتادیم. طبقه متوسطی که با تمام نقصان ها و کمبودها، دیکتاتوری ها و ختی دزدی ها و پارتی بازی ها گسترش یافته و رو به رشد بود، ناگهان به روز سیاه نشست و هر روز کوچکتر و کوچکتر شد و میشود.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
ویدیوی داعش علیه ایران به زبان فارسی، زمینِ زیر پای ایرانیان را به آتش بکشانید
تک عکس / باران دو روز است که به عیددیدنی مردم استان فارس و بوشهر و هرمزگان و جنوب کرمان آمده
عکس/ ورزشگاه آزادی تکمیل شد
عباس عبدی از سرگذشت قاضی مرتضوی می گوید
ترکیه: 3 میلیون پناهجو می خواهند از ایران به ترکیه و اروپا بروند
وزارت خارجه ایران : بی ربط نگویید
فاطمه هاشمی : می ترسند اسرار نظام را منتشر کنیم/ فیلم گلایه از فیروز آبادی را ما منتشر نکردیم/ پدر می گفتند تخریبگرها مریض هستند / روحانی یک کشور از بین رفته را تحویل گرفت
عکس/ کهن دیارا - خراسان
عکس/ تالاب شادگان/ گردشگران نوروزی در طاق بستان
جزئیات فساد مالی قائم  مقام سابق آستان قدس رضوی
حاشیه‌های عکس اینستاگرام حسن روحانی در شبکه‌های مجازی
حمهوری اسلامی 15 شرکت ایالت متحده آمریکا را تحریم کرد + اسامی
عکس/ يك قاب و دو تصوير؛ دختركان ايرانى كه پشت در ماندند و زنان چينى كه وارد استاديوم شدند
آگهی های تجارتی