به ما بپيونديد

صعود 5 پله ای ایران در رنکینگ فیفا 


در آخرین رنکینگ اعلامی توسط فیفا تیم ملی ایران با 5 پله صعود به رتبه بیست و هشتم جهان رسید.

به گزارش عصرایران ، شاگردان کی روش به لطف کسب پیروزی در دو بازی مقدماتی جام جهانی موفق شدند صعود خوبی در این جدول داشته باشند و به رتبه بیست و هشتم رنکینگ فیفا برسند.

در این رنکینگ پس از مدت ها تیم ملی برزیل هم موفق شد به دلیل پیروزی های مداوم و صعود پیش از سایر تیم ها به جام جهانی به رتبه اول خود در رنکینگ باز گردد.

صعود تیم ملی ایران در رنکینگ البته بیش از اینکه به نتایج خوبش مربوط باشد به تعطیلی رقابت های مقدماتی جام جهانی در منطقه آفریقا و اروپا مربوط بود.

در اصل ایران و آسیایی ها در دو فیفا دی و در بازی رسمی و پر امتیاز فیفا به میدان رفتند اما اروپایی ها در یک فیفا دی و بازی رسمی و آفریقایی ها در فیفا شان بازی رسمی نداشتند.

نتیجه این که امتیاز کسب شده توسط آسیایی ها در دوبازی ،توسط آفریقایی ها و اروپایی ها کسب نشده و به همین شکل تیم های آسیایی رشد چشم گیری داشته اند. رشدی که احتمالا در روزهای آینده جبران می شود.

لازم به ذکر است تیم ملی ایران در دیدار دوستانه برابر عراق شکست خورد که پیروزی در این دیدار می توانست تیم ملی را دو رتبه بالاتر یعنی 26 جهان برساند.

تیم ملی ایران به مدت 4 سال است که در رنکینگ فیفا به عنوان تیم اول آسیاست و به جز یک تاریخ رتبه اش رابه تیم دیگری نداده است. تیم کی روش در حال حاضر 28 جهان و اول آسیاست. 

[کد مطلب: 126721] [تاريخ انتشار: هجدهم فروردين ۱۳۹۶ برابر با هفتم آوريل ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha

حروفی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد! Captcha:
نظرات خوانندگان
آگهی های تجارتی