به ما بپيونديد

مظنون به انفجار در اتوبوس تیم فوتبال آلمانی 'انگیزه تجاری داشت' 


پلیس آلمان فردی را در ارتباط با انفجار در مسیر اتوبوس حامل یک تیم فوتبال بازداشت کرده و گفته است که انگیزه او سودبری در بازار سهام بوده است.

به گزارش بی بی سی، روز جمعه، ۱ اردیبهشت (۲۱ آوریل)، دادستانی آلمان اعلام کرد که یک مرد ۲۸ ساله دارای تابعیت دوگانه آلمانی و روسی را به ظن بمب‌گذاری در مسیر اتوبوس حامل اعضای تیم فوتبال بوروسیا دورتموند بازداشت کرده است. این فرد با نام سرگئی معرفی شده اما نام خانوادگی او اعلام نشده است.

روز ۱۱ آوریل، در حالیکه بازیکنان این تیم با اتوبوس عازم بازی در برابر تیمی از موناکو بودند، سه انفجار در مسیر حرکت اتوبوس حامل آنان روی داد که در نتیجه آن، مارک بارتا، بازیکن اسپانیایی تیم، زخمی سطحی برداشت و مسابقه با یک روز تاخیر انجام شد.

به گفته دادستانی، فرد مظنون پیشتر پانزده هزار سهم باشگاه آلمانی را پیش فروش کرده بود و هدف او این بود که با اخلال در بازی پیش رو و زخمی کردن یا کشتن بازیکنان اصلی، باعث سقوط بهای سهام شود. در این نوع معامله سهام، فرد سرمایه گذار سهامی را که هنوز در اختیار ندارد برای تحویل در آینده پیش فروش می‌کند با این امید که هنگام تحویل آنها به خریدار، توانسته باشد سهام پیش فروش شده را با بهایی کمتر خریداری کند. در صورت کاهش بهای سهام این باشگاه، فرد بازداشت شده به سود سرشاری دست می‌یافت.

دادستانی گفته است که فرد بازداشت شده انتظار داشت که زخمی یا کشته شدن بازیکنان اصلی این تیم ارزش سهام باشگاه را به طرز قابل توجهی تنزل دهد.

با توجه به حملات تروریستی در ماه‌های اخیر در آلمان، پس از انفجار در مسیر اتوبوس حامل بازیکنان این تیم، احتمال حمله تروریستی مطرح و ارتباط آن با اسلامگرایان افراطی مطرح شده بود. اما تحقیقات بعدی پلیس مشخص کرد که انگیزه آن، سودبری تجاری بوده است. 

[کد مطلب: 127517] [تاريخ انتشار: يکم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيست و يکم آوريل ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha

حروفی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد! Captcha:
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
هواپیمای جاسوسی روسیه برای ایران + عکس
عکس و فیلم/ توفان در تهران
همراهی سعید مرتضوی با ابراهیم رئیسی در سفر به یزد + عکس 
سخنرانی رئیسی به دلیل عدم استقبال برگزار نشد
کودتای خامنه ای در دانشگاه ازاد
عکس/ یک ترکیب خطرناک/ اعدام‌های 67 +کشتارهای ۸۸
واکنش ستاد انتخاباتی ابراهیم رئیسی به حضور سعید مرتضوی در مراسم سخنرانی شهر یزد 
کاریکاتور/ فقر را محو میکنیم
نماینده قوه قضاییه: اسحاق جهانگیری حق شرکت در مناظره‌های صداوسیما را ندارد!
عکس/ مال باختگان عصبانی، شعبه مؤسسه کاسپین در بهشهر را آتش زدند
آتش سوزی خودروی پلیس در تبریز + عکس
 60 حادثه در تهران بر اثر وقوع طوفان
آگهی های تجارتی