به ما بپيونديد

جسد پناهجوئی که باید علیه نژادپرستان آلمانی شهادت می‌داد در جنگل پیدا شد 


سه روز پس از کشف جسد یک جوان ٢۱ ساله در جنگل‌های نزدیک شهر "دورفهاین" ایالت زاکسن آلمان، انگشت‌نگاری از آن ثابت کرد که جسد متعلق به یک پناهجوی عراقی است. وی قرار بود روز دوشنبه آینده (٢٤ آوریل)، در یک دادگاه علیه ٤ نژادپرست آلمانی شهادت بدهد.

به گزارش راديو فرانسه، چهار آلمانی ٢٩ تا ۵۶ ساله، متهم شده‌اند که روز ٢۱ ماه مه سال گذشته (٢٠۱۶)، جوان ٢۱ ساله عراقی را با خشونت کامل از یک سوپرمارکت شهر "آرنزدورف" در ایالت "زاکسن"، کشان‌کشان بیرون آورده، با بی رحمی تمام کتک زده و بعد به یک درخت بسته‌اند.

پلیس و دادستان درسدن این موضوع را تأیید کرده‌اند.

روند به زمین کشانده شدن، کتک خوردن و به درخت بسته شدن پناهجوی عراقی به وسیله یک رهگذر فیلمبرداری شد. پلیس با استفاده از همین فیلم، ٤ متهم را شناسائی کرد و قربانی پذیرفت که در دادگاه علیه آن‌ها شهادت بدهد.

این دادگاه روز دوشنبه ٢٤ آوریل آغاز می شود، اما شاهد در آن حضور نخواهد یافت.

به گزارش پلیس، پناهجوی عراقی که پیش تر بیمار یک کلینیک اعصاب بوده، در ماه ژانویه امسال در جنگل یخ زده، اما جسد و ورقه اقامت وی روز دوشنبه ١٧ آوریل به وسیله یک محیط‌‌ بان پیدا شده است.

پیشینه ماجرا

پناهجوی ٢۱ ساله عراقی در سال گذشته از یک فروشگاه در شهر "آرنزدورف" یک کارت برای تلفنِ همراه خود خریده اما برای استفاده از آن دچار مشکل شده بود. وی برای حل این مشکل چندبار به فروشگاه مراجعه کرده و در آخرین بار مورد حمله خشونت‌آمیز ٤ مرد قرار گرفته بود.

٤ متهم، عضو گروهی معرفی شده‌اند که خود را "دفاع شهروندی" می نامد. این گروه در پی آزار جنسی زنان و دختران کلن در آخرین شب دسامبر سال ٢٠۱۵، در چند شهر آلمان اعلام موجودیت کرد. گروه "دفاع شهروندی" در اطلاعیه‌ای که در شهر کلن پخش کرد نوشته بود با بیگانگان همان کاری را خواهد کرد که "کوکلاس کِلان‌ها" با سیاه پوستان می‌کردند.

پلیس هنوز هویت پناهجوی عراقی و نتیجه تحقیقات خود درباره چگونگی مرگ او را اعلام نکرده است، اما با توجه به پیشینه ماجرا، رسانه‌های آلمانی گمانه زنی می کنند که گروه نژادپرست "دفاع شهروندی" برای جلوگیری از شهادت قربانی در دادگاه، او را به قتل رسانده و جسدش را در جنگل‌های انبوه و متروک رها کرده است.
 

[کد مطلب: 127545] [تاريخ انتشار: يکم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيست و يکم آوريل ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha

حروفی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد! Captcha:
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ دوم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيست و دوم آوريل ۲۰۱۷ ، 22:50:02 توسط مرگ بر ج. اسلامی
چقدر جالبه که پناهنده ها و مهاجران ایرانی چشم دیدن پناهندگان کشورهای دیگر را ندارند و بدیده تحقیر به آنها نگاه میکنند. با توجه به نوشته این دوستان (غیر از آقای حقیقتگو) هیچکدام نظر دهنگان زیر سیاسی نیستند و بطور مثال از خانم سیما ایرانی باید پرسید چطور و به چه دلیلی به آلمان آمدید و چرا پناهجویان جنگزده افغانی و سوری و عراقی که تمام زندگیشان را از دست داده اند حق زندگی امن و بهتر ندارند ولی شما دارید؟ آقای مثلا انصاف!! شما اعتقاد دارید میلیونها عراقی و سوری پناهنده به اروپا همه قاتل و متجاوز هستند؟ همین چند ماه پیش یک جوان ایرانی نژادپرست (علی سنبلی) به یکی از مراکز خرید در شهر مونیخ رفت و بعد از کشتن ۹ نفر بدست پلیس کشته شد. آیا باید همه ایرانیان را با علی سنبلی جمع بست؟ لطفا نفرمایید که ایرانیان اهل دزدی و تجاوز وقتل نیستند چون اکثر زندانهای دنیا از ژاپن و تایلند و مالزی گرفته تا امریکا و انگلیس و سوئد و آلمان زندانی ایرانی دارند. به جای خودفریبی قدری هم فکر کنید. آن کسی که میگوید دلیل رشد نژادپرستی اسلام است دلیل ظهور رایش سوم و هیتلر را چگونه توجیه میکند؟
نوشته شده در تاريخ دوم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيست و دوم آوريل ۲۰۱۷ ، 10:44:55 توسط عباس
این پناهندهای جدید فقط یه دهن گنده دارن و بس.
نوشته شده در تاريخ دوم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيست و دوم آوريل ۲۰۱۷ ، 10:04:24 توسط سيما ايرانئ
لطفا خبر دروغ پخش تكنيز ! من ٣٠ سال است در المان زندگى ميكنم اين خانم آه شريك كشته شدن ده نَفَر بوده بعد از دادگاه به خانه نميره بلكه برميگرده زندان !! به غير از ان در المان هم بدنبال حركات وترورهاى وحشيانه مسلمانهاى افراتى باعث رشد راستها ونژادپرستها شدن وبر خلاف چيزى كه شما آرائه ميدهيد سياست مداران وبخش اعضم جامعه المان نگران رشد جنبشهاى نژادپرستان هستند ودايم در بحث وروشنگرى در باره اين پديده !!
پیک ایران: این خبر از رادیو دولتی فرانسه است.
نوشته شده در تاريخ دوم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيست و دوم آوريل ۲۰۱۷ ، 07:36:43 توسط انصاف
چه خوب میشد که حقیقتگو کمی هم در باره نژاد پرستی و تبهکاریهای مسلمانان و "پناهجویان" که شب و روز و ۲۴ ساعته تجاوز و کشتار میکنند مینوشت.
نوشته شده در تاريخ يکم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيست و يکم آوريل ۲۰۱۷ ، 18:41:30 توسط حقیقتگو
حالا اگر با یک آلمانی در عراق چنین شده بود مطبوعات و رادیو و تلویزیون ها و مجلس نشینان آلمانی چندین هفته با این ماجرا مشغول بودند...متاسفانه در آلمان رشد و نمو فاشیست ها همانند زادوولد موش ها و خرگوش ها شده است و فاشیست های و نژادپرستان آلمانی هم از مردم و هم از سیاست مداران دوچهره و هم از کارخانه داران و دکترها و مهندس ها آلمانی پشیبانی مالی میشوند..یک زن آلمانی که در کشتن ده فرد خارجی کسبه در آلمان دست داشته است چندین سال است که در دادگاه حاضر میشود و کلمه ای صحبت نمی کند و بعد هم ازادانه به خانه اش برمیگردد ..حالا اگر قاتل های پناهجوی عراقی به جرم شان اعتراف کنند هرکدام حداکثر چهارسال زندانی میشوند ...واقعا" روزگار مردم جهان سومی چه درداخل کشورهایشان و چه در غربت در کشورهای اروپائی چقدر تاسف بار و بی ارزش شده است ...
ساير مطالب اين بخش
دیکتاتور بی بصیرت عقب نشینی کرد؛
فوري
: ‏هاشمى و پورفلاح خبر خروج نيروهاى امنيتى از منزل کروبی را اعلام کردند
 ‏اعتصاب غذا پايان پذيرفت
ابوالفضل قدیانی خطاب به خامنه ای: دست از لجاجت و کینه‌توزی بردارید و به حصر غیرقانونی رهبران جنبش سبز پایان دهید/  شما صدمات جبران ناپذیری بر این کشور و ملت مظلوم وارد کرده اید
معاون امنیتی وزارت اطلاعات و وزیر بهداشت برای مذاکره به دیدار مهدی کروبی رفتند
عکس/ روی جلد مجله تایم و اکونومیست / نژاد پرستی در آمریکا
عکس/ هم اکنون بیمارستان قلب رجایی
پربازديدهای اين بخش
عکس/ استقبال گسترده از نماز جماعت در استادیوم آزادی!
یک عکس و نمایانگر همه چیز...
پاسخ بی ادبانه و گستاخانه آخوند رسایی به یک هموطن خانم
حذف نام کوروش در شهر قم + عکس 
واکنش روسیه به ایران نسبت به اظهارات تهدیدآمیز حسن روحانی درباره خروج از برجام 
اجرای حکم شلاق بازیگر مشهور تلویزیون را راهی بیمارستان کرد
ساخت یک برج جدید در منطقه یک تهران که 13 طبقه آن خلاف مجوز است + عکس
فیلم/ چرا فرزندان خامنه ای یا برادران لاریجانی برای جنگ به سوریه نمیروند؟
«بحران مالی جدید در راه است»
عکس/ تخریب مزار استاد موسیقی ایران غلامحسین بنان در امامزاده طاهر کرج توسط عوامل حکومتی
عکس/ صفحه اول امروز روزنامه ها،سه شنبه 24 امرداد، 15 آگوست
بحث‌های جنجالی کشته‌شدن یک "مدافع حرم" در شبکه‌های اجتماعی
آگهی های تجارتی