به ما بپيونديد

عکس/ کوی عرفان و محتشم گرگان


پا در کوچه پس کوچه های محله ای گذاشته ام که در داغترین روزهای سال، تنها سایه فقر است که بر سر مردمانش سایه افکنده است. اینجا کوی عرفان، محله ای در حاشیه شهر گرگان است. حاشیه ای فراموش شده از دید مسئولان، حاشیه ای که کودکانش رویای مدرسه دارند، حاشیه ای که پدرانش زیر بار فقر کمر خم کرده اند و چشم مادرنش با کارهای شبانه روزی دیگر سویی ندارد.اینجا کوی عرفان است. جایی که رنگی از عرفان دیده نمی شود.


[کد مطلب: 131101] [تاريخ انتشار: بيست و ششم خرداد ۱۳۹۶ برابر با شانزدهم ژوئن ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha

حروفی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد! Captcha:
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سی و يکم خرداد ۱۳۹۶ برابر با بيست و يکم ژوئن ۲۰۱۷ ، 10:29:53 توسط مهدی
آذر، شما چپها یک قرن فقر،فقر گفتید و مبارزه کردید و شعر خواندید و دنبال آرمانهای آنچنانی و شعار دادید ولی حتی یک درمانگاه ویا یک مدرسه در یک محله فقیر نساختید و هنوز هم در عالم همان شعرها وشعارها هستید و زندگی میکنید.
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم خرداد ۱۳۹۶ برابر با نوزدهم ژوئن ۲۰۱۷ ، 00:16:07 توسط آرش رحمانی پور
آذر گرامی! فقر به جهت نقص قانون و اجرای ناقص آن پدید می آید و گرنه اگر شما دست یک کارتن خواب را بگیرید و او را صاحب یک کارخانه بکنید، همین کارتن خواب شروع میکند به چپاول و ظلم در حق کارگران چنانچه قانون عدالت محور حاکم نباشد. از روز ازل در طبیعت انسان میل به قدرت و ثروت نهفته شده و مبارزه بین کارگر و کارفرما! مملکت قانون میخواهد و مجری مستحق قانون.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم خرداد ۱۳۹۶ برابر با شانزدهم ژوئن ۲۰۱۷ ، 18:35:28 توسط آذر
فقر یعنی دستمزدهای ناچیز و تورم کمرشکن ٬ فقر یعنی کودکان کار٬ فقر یعنی ناتوانی در پرداخت شهریه زورکی مدارس دولتی ٬ فقر یعنی رواج کلیه‌ فروشی در حد بحرانی٬ فقر یعنی روستاهای محروم ٬ فقر یعنی کولبری ٬ فقر یعنی آلونک‌ نشینی ٬ فقر یعنی کمبود امکانات پزشکی و درمانی ٬فقر یعنی گرسنگی ٬ فقر یعنی فحشا؛ فقر یعنی اعتیاد؛ فقر یعنی زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست؛ فقر یعنی …در برابر این فقر، به گفته‌ ٔ برخی از آمارهای غیر رسمی تنها ۱۰ درصد از جمعیت ایران ماهانه بالای ۱۶ میلیون تومان درآمد دارند. و در میان این ۱۰ درصد، درصد ناچیزتری ثروت‌های افسانه‌ای اندوخته‌اند. با استثمار، چپاول، اختلاس، دزدی،رانت‌خواری و زد و بندهای اقتصادی و سیاسی. این اقلیت، با تکیه به قدرت سیاسی و سرنیزه، در میانه‌ی اقیانوس فقر در امنیت و رفاه کامل زندگی می‌کند. تنها یک دغدغه دارد: روزی که پایینی‌ها دیگر نخواهند.روزی که عزم جزم کنند تا حق خود را بگیرند و این انگلهای تبهکار را از سریر قدرت به زیر کشند و ثروتی را که خود فراهم آورده‌اند در دست گیرند. آن روز است که فقر معنای خود را از دست می‌دهد. و به رفاه همگانی و آزادی جای می‌سپارد.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم خرداد ۱۳۹۶ برابر با شانزدهم ژوئن ۲۰۱۷ ، 12:32:56 توسط هموطن
جالبه اینها هم با همه فقر و مشقتی که تحمل میکنند از شبکه های ملی صدا و سیما استفاده نمی کنند.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ فيلم واضح از جنبيدن منارجنبان در سال ١٣٣٥
عکس/ زندگی عشایر مغان در دامنه سبلان
انتشار اولین " راهنمای سکس حلال" برای زنان مسلمان
عکس/ صاحب این مغازه آیفون 7 خریده است
غول آساترین ملخ ایران+عکس
خواص جادویی زنجبیل برای مردان
فیلم/ وقتی عقرب آلت تناسلی معاویه را گزید چه اتفاقی افتاد؟
فیلم/ رهبر کره شمالی درس خلبانی و ساخت هواپیما میدهد/ گوینده خبر نیز سنگ تمام میگذارد
عکس/  دیر گچین، بزرگترین کاروانسرای خشتی گچی ایران در استان قم
عکسی کمتر دیده شده حضور از زنان در امجدیه
چالش دامن کوتاه در عربستان + فيلم
عکس/ سخنان مشاهیر
آگهی های تجارتی