دهم آبان ۱۳۹۳ برابر با يکم نوامبر ۲۰۱۴
Skip Navigation Links
تجمع خانواده‌های بازداشت شدگان دو روز اخیر مقابل زندان اوین

به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، بیش از 600 تن از اعضای خانواده بازداشت شدگان تجمعات دو روز گذشته شهر تهران از ساعتی پیش و به منظور کسب اطلاع از وضعیت بازداشت شدگان خود در مقابل زندان اوین تهران حضور پیدا کرده‌اند.
 این تعداد هر لحظه در حال افرایش بوده و با توجه به برخورد تند روز گذشته نیروهای انتظامی با خانواده بازداشت شدگان، احتمال وقوع درگیری و افزایش بازداشت‌ها می‌رود.

همچنین بنا بر آخرین جزئیات دریافتی از دستگیری‌های روز دوشنبه شهر تهران، بخش عمده‌ای از بازداشت‌های صورت گرفته در بیست و پنجم بهمن ماه توسط نیروهای انتظامی و امنیتی در مناطق منتهی به میدان انقلاب و به ویژه میدان انقلاب تهران صورت گرفته است.

در پی تجمع مسالمت آمیز روز دوشنبه تظاهرکنندگان که در حمایت از جنبش‌های اعتراضی دو کشور آفریقایی مصر و تونس صورت گرفته و با مداخله مأموران انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی و شلیک گاز اشک آور و استفاده از سلاح گرم به خشونت کشیده شد، 2 تن از هم وطنانمان کشته، و ده‌ها نفر نیز زخمی شدند.

گزارش‌های رسیده طی 48 ساعت گذشته از بازداشت بیش از 1500 نفر از معترضین حکایت داشت که طبق آخرین اخبار رسیده قریب 800 تن از این تعداد در میدان انقلاب و خیابان‌های منتهی به این منطقه بازداشت شده‌اند.

[تاريخ مطلب: بيست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۱۱]
[کد مطلب: 28834] نسخه مناسب چاپ
 ساير مطالب اين بخش
گزارش سی‌ان‌ان در مورد اعزام پیکارجویان افغان از سوی ایران به سوریه
* تذکر جدی به کریمی قدوسی در نشر اخبار کذب
* حضور یک هیات ایرانی در کنفرانسی در آمریکا
دعوت از 4 وزیر برای توضیح درباره پرونده زنجانی/ پرونده زنجانی محدود به یکی،دونفر نمی‌شود و یک‌شبکه مافیایی در پشت پرده نهان بوده
* کیهان: رای مردم به نمایندگان ارزش بیشتری نسبت به رای آنها به روحانی دارد
* موج سوم پوسترهای ضد امریکایی در تهران
* حبس و شلاق برای برق دزدی
* 80 درصد دکل‌های مخابراتی غیرمجاز نصب شدند
RSS Iran & world news