به ما بپيونديد

واليبال قهرماني مردان آسيا – تهران
پاکستان هم مقابل شاگردان ولاسکو تسليم شد

ايران در نخستين روز از مرحله دوم رقابت‌هاي واليبال قهرماني مردان آسيا با برتري مقابل پاکستان به چهارمين پيروزي متوالي 3 بر صفر خود دست يافت.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، سالن 12 هزار نفري آزادي تهران امروز ميزبان رويارويي دو تيم واليبال ايران و پاکستان بود.
ملي‌پوشان ايران که با رهبري خوليو ولاسکو مدعي اصلي قهرماني شانزدهمين دوره رقابت‌هاي واليبال مردان آسيا به شمار مي‌روند، در دور دوم اين رقابت‌ها با لباس سفيد ميزبان سبزپوشان پاکستان بودند.
ايران اين ديدار را با ترکيب حمزه زريني، مهدي بازارگرد، عليرضا نادي ،آرش کمالوند، امير حسيني و فرهاد ظريف آغاز کرد. تيم پاکستان نيز با ترکيب احمد ناصر، نديم آصف، خان منير ، سيد عباس، سلطان عمران، محمد اسماعيل مقابل ايران به ميدان آمد.

*ست اول
هنوز دقايقي از شروع اين ديدار نگذشته بود که بازيکنان با انگيزه ايران برتري قاطع خود را به رخ حريف کشاندند و بيش از پنج امتياز از اردوزبانان جلو افتادند. "حسن محضر" سرمربي تيم پاکستان به فاصله زماني خيلي کوتاه تقاضاي وقت استراحت فني کرد اما حتي اين وقفه‌هاي چند دقيقه‌اي نيز نتوانست جلوي طوفان حملات تيم ايران را بگيرد. آبشارهاي برق‌آساي بازارگرد و موسوي از يک سو و دفاع روي تور عالي از زريني از سوي ديگر حريف را کاملا تحت تاثير سپيدپوشان ايران قرار داد تا در نهايت گيم اول اين ديدار با امتياز(25-18) به سود ايران تمام شود.

*گيم دوم
دريافت‌هاي بي نقص امير حسيني و بازي‌سازي ‌چرخشي ظريف به همراه سرويس‌هاي فني کمالوند امان را از بازيکنان پاکستان گرفته بود حتي سرمربي اين تيم در حالي که تيم ايران بيش از 6 امتياز از حريف خود پيش بود هم تقاضاي وقت استراحت فني نمي کرد. با وجود اينکه پيش از اين ديدار به اعتقاد بعضي از کارشناسان تيم پاکستان حريف سرسختي براي ايران فرض مي شد اما با تدابير تاکتيکي ولاسکو اين تيم کاملا مقهور قدرت ايران شده بود، به طوري که گويا تيم ملي در يک بازي تدارکاتي به ميدان رفته است. البته بازيکنان با تجربه ايران در اين گيم چند بار دچار خطاي تور شدند و اين خود موجب مي‌شد تا اسکوربورد ورزشگاه براي سبزپوشان پاکستان هم امتياز بياندازد.

نکته قابل تامل در اين ديدار کاهش آمار خطاي سرويس‌هاي تيم ايران بود که در بازي‌هاي مرحله مقدماتي قدري نگران کننده شده بود. در اين ديدار نيز ولاسکو بار ديگر به تعويض‌هاي سنتي خود روي آورد و غفور را به جاي بازارگرد به پشت خط فرستاد و جاي امير حسيني و مهدوي را هم در پست پاسور عوض کرد.
اين گيم نيز با امتياز (25-14) به نفع ايران تمام شد تا خوليو ولاسکو از همين لحظه کار پاکستان را تمام شده بداند و به بازي فردا با ژاپن فکر کند.

* گيم سوم
برتري تيم ايران در گيم آخر اين ديدار همچنان ادامه يافت تا جايي که امتياز‌هاي ميزبان حتي از دو برابر امتياز‌هاي پاکستان هم پيشي گرفت. بازي بي نقص آرش کمالوند در دفاع روي تور و آبشارهاي خيره کننده او بار ديگر تحسين حاضرين در سالن و کارشناسان واليبال را برانگيخت. همچنين محمد موسوي که گويا به طور کامل از بند مصدوميت رهايي يافته يکي از بهترين بازيکنان تيم ايران بود.
تيم ايران در نهايت مقابل پاکستان با نتيجه 3برصفر و امتياز‌هاي (25-18، 25-14 و 25- ) به برتري رسيد. در اين ديدار فرهاد نظري افشار يکي از امتيازآورترين بازيکنان ايران باز هم به ميدان نيامد تا تفکرات تاکتيکي سرمربي نامدار ايران همچنان هم در هاله‌اي از ابهام بماند.
محمد رضا داورزني رئيس فدراسيون واليبال، محمود شيعي مديرعامل باشگاه پيکان، حسين معدني سرمربي سابق تيم ملي و مسعود آرمات مربي و بسياري ديگر از چهره‌هاي سرشناس واليبال به همرا حدود 6هزار هوادار براي تشويق تيم ايران در سالن حضور داشتند. هواداران تيم ملي که اکثراً همراه خانواده خود به سالن آمده بودند يکصدا با شعار ايران، ايران تيم ملي را تشويق مي کردند.

اين چهارمين پيروزي متوالي تيم ايران در سه گيم پياپي بود و ملي پوشان ايران پيش از اين نيز در مرحله مقدماتي تيم‌هاي افغانستان، چين تايپه و هند را با نتيجه 3برصفر از پيش رو برداشته بودند.
تيم ايران از ساعت 18:30 دقيقه فردا (دوشنبه) به مصاف ژاپن مدافع عنوان قهرماني و رقيب سني خود مي‌رود.
طبق اعلام مسئولان سالن واليبال 12هزار نفري آزادي، به دليل همزماني ديدار فرداي تيم ملي واليبال با بازي استقلال - سايپا در هفته هشتم ليگ برتر فوتبال، بانوان اجازه حضور در ورزشگاه آزادي را ندارند. اين خبر بارها از بلندگوي سالن اعلام و هربار با اعتراض بانوان حاضر مواجه شد.

[کد مطلب: 38594] [تاريخ انتشار: سوم مهر ۱۳۹۰ برابر با بيست و پنجم سپتامبر ۲۰۱۱] [ نسخه مناسب چاپ ]

ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
شغل جدید وحید هاشمیان در فوتبال آلمان
کاراته ایران امپراطور جدید آسیا لقب گرفت
پرسپولیس سوپرجام ایران راهم بالای سر برد
تیم ملی امید به عمان باخت 
فیفا و یوفا ویار را اخراج می‌کنند
برانکو: در مشکلات مالی، شرایط بازیکنان را درک می کنم
خطر ابطال مجوز حرفه‌ای استقلال و حذف از آسیا
حمید درخشان سرمربی نفت تهران شد
پیروزی مقتدرانه سابریست‌های ایران برابر عربستان 
قهرمانی سنگ‌نوردی؛ اولین مدال طلای ایران در تاریخ 'بازی‌های جهانی' 
واکنش رییس سابق سازمان لیگ به محرومیت احتمالی تیم‌های ایرانی/ عزیز‌محمدی: این بار خیلی جدی است! 
سردار آزمون در آستانه پیوستن به لاتزیو 
آگهی های تجارتی