به ما بپيونديد

ششمين پيروزي متوالي ملي‌پوشان در واليبال قهرماني آسيا
ايران به نيمه نهايي راه يافت

تيم ملي واليبال ايران با ترکيب بازيکنان ذخيره خود موفق شد سريلانکا را با نتيجه 3برصفر از پيش رو بردارد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سيل پيروزي‌هاي ملي ‌پوشان واليبال ايران با برتري مقابل سريلانکا ادامه يافت. ايران عصر امروز با نتيجه سه بر صفر ( 25-16، 25-18 و25-15) سريلانکا را شكست داد و راهي مرحله نيمه نهايي شد.
تيم ايران با ترکيب بازيکنان دخيره خود يعني مهدي مهدوي، امير غفور، فرهاد نظري افشار ، فرهاد ظريف، محمد موسوي، محمد جواد بخششي با لباس سفيد به ميدان رفت.

 

گيم نخست
تيم ايران در گيم اول با نمايش يک واليبال بي نقص موفق شد تا حريف خود ر ا با نتيجه (25-16) مغلوب کند. امير غفور جوانترين بازيکن حاضر در اين دوره از رقابت‌ها با آبشارهاي پرقدرت خود تاثير بسزايي در اين برتري داشت. در حالي که مهدوي، نظري افشار ، کشاورزي و محمدي نژاد در اين ديدار فرصت بيشتري براي نمايش توانايي هاي خود داشتند ثابت کردند که چيزي از بازيکنان حاضر در ترکيب اصلي کمتر ندارند. فرهاد نظري افشار امتيازآورترين بازيکن آسيا که غيبت او در بازي‌هاي قبل تعجب بسياري را در پي داشت در اين ديدار عملکرد تحسين برانگيزي داشت.

گيم دوم
بازيکنان سريلانکا که کاملا تحت تاثير حال و هواي سالن واليبال آزادي قرار داشتند در سرويس اشتباهات زيادي داشتند و همين موضوع به برتري بدون دغدغه ايران کمک مي کرد. خوليو ولاسکو در اين ديدار بسيار آرام از کنار زمين شاهد عملکرد بازيکنان خود بود. جواد محمدي نژاد به خوبي منطقه دو زمين را پوشش مي داد و نمي‌گذاشت حريف به زمين ايران تعرض کند. تيم ايران تا دو برابر امتيازهاي سريلانکا از اين تيم پيش افتاد. موسوي مثل هميشه سرويس‌هاي پرشي و زيبايي مي زد و کشاورزي با آبشارهاي قدرتي خود دفاع سريلانکا را تسليم کرده بود. قامت کوتاه بازيكنان سريلانکا مزيد بر علت مي شد تا نتوانند مقابل حملات ايران کاري از پيش ببرد. مهدوي که به عنوان پاسور اصلي ايران به ميدان رفته بود بازي سازي خيلي خوبي انجام داد. ولاسکو که به نظر مي رسيد به بازي فردا با کره جنوبي مي انديشد در اين گيم حتي تقاضاي وقت استراحت فني هم نکرد. اين گيم هم با امتياز (25-18) به سود ايران تمام شد.

گيم سوم
بازيکنان تيم ايران در حالي وقت سوم بازي را شروع کردند که به نظر نمي رسيد حريف بتواند کاري مقابل اين تيم از پيش ببرد. ترکيب بازيکنان ذخيره ايران پيش از شروع اين گيم مي دانستند که بدون دردسر خاصي ششمين پيروزي پياپي را بدون واگذاري حتي يک گيم رقم خواهند زد. امير غفور در اين ديدار ثابت کرد که مي تواند به عنوان يکي از بهترين پشت خط زن‌هاي واليبال آسيا معرفي شود. بازيکنان تيم ايران طوري بازي مي کردند که گويا در يک ديدار تدارکاتي به ميدان آمده اند و دستورات تاکتيکي و تمريني کادر فني را اجرا مي کنند. نه سرويس پياپي از سوي غفور ايران را در حالي به امتياز 10 رساند که سريلانکا تنها يک امتياز اندوخته بود. در ادامه امتيازآوري ايران ادامه داشت و ايران اين ست را با حساب 25-15 به سود خود به پايان برد.
اين ديدار در نهايت با نتيجه 3برصفر و امتياز‌هاي(25-16، 25-18 و25-15 ) به سود ايران پايان يافت. ششمين پيروزي متوالي ايران در رقابت هاي قهرماني مردان آسيا اين نويد را مي‌داد که واليبال ايران به روزهاي اوج خود نزديک شده و مي‌تواند در جام جهاني و المپيک نماينده شايسته‌اي براي واليبال آسيا باشد.

از نکات جالب اين ديدار روحيه‌ي بالاي ترکيب اصلي تيم ايران بود که شاداب در کنار زمين به گرم کردن مي پرداختند. ضمن اين که تماشاگران زن که روز گذشته به دليل همزماني ديدار واليبال با بازي استقلال و سايپا نتوانسته بودند به ورزشگاه بيايند در بازي سريلانکا حضور پررنگي داشتند.
تيم ملي واليبال ايران فردا در مرحله نيمه نهايي به مصاف کره جنوبي مي رود. در همين راستا تيم‌هاي استراليا و چين نيز به ديدار يکديگر مي‌روند تا چهره دو تيم فيناليست شانزدهمين دوره رقابت‌هاي واليبال قهرماني مردان آسيا مشخص شود.

[کد مطلب: 38694] [تاريخ انتشار: پنجم مهر ۱۳۹۰ برابر با بيست و هفتم سپتامبر ۲۰۱۱] [ نسخه مناسب چاپ ]

ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
شغل جدید وحید هاشمیان در فوتبال آلمان
کاراته ایران امپراطور جدید آسیا لقب گرفت
پرسپولیس سوپرجام ایران راهم بالای سر برد
تیم ملی امید به عمان باخت 
فیفا و یوفا ویار را اخراج می‌کنند
برانکو: در مشکلات مالی، شرایط بازیکنان را درک می کنم
خطر ابطال مجوز حرفه‌ای استقلال و حذف از آسیا
حمید درخشان سرمربی نفت تهران شد
پیروزی مقتدرانه سابریست‌های ایران برابر عربستان 
قهرمانی سنگ‌نوردی؛ اولین مدال طلای ایران در تاریخ 'بازی‌های جهانی' 
واکنش رییس سابق سازمان لیگ به محرومیت احتمالی تیم‌های ایرانی/ عزیز‌محمدی: این بار خیلی جدی است! 
سردار آزمون در آستانه پیوستن به لاتزیو 
آگهی های تجارتی