چهاردهم ارديبهشت ۱۳۹۵ برابر با سوم مه ۲۰۱۶
Skip Navigation Links
جام جهاني واليبال - ژاپن
ايران بازي را به كوبا واگذار كرد

تيم ملي واليبال ايران در دومين ديدار خود در جام جهاني ژاپن، نتيجه را به تيم قدرتمند كوبا واگذار كرد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ملي پوشان واليبال ايران كه با بازي درخشان خود در روز نخست ژاپن را 3-1 شكست داده بودند در دومين گام ساعت 5:30 بامداد به وقت تهران مقابل كوبا قرار گرفته و 3-0 (25-17، 25-17، 25-22) بازي را واگذار كردند. كوبا در آخرين رده‌بندي تيم‌هاي برتر واليبال جهان در رده‌ي ششم قرار دارد.

گيم اول، 25-17 براي كوبا، تكرار بازي مقابل ژاپن
ملي پوشان واليبال ايران در اين ديدار دقيقا همانند ست نخست بازي با ژاپن عمل كردند، سرويس‌هاي اشتباه و دريافت‌هاي نه چندان خوب از همان ابتدا باعث ايجاد اختلاف اميتاز شد. ولاسكو كه به امير غفور بازي نداده بود در ست نخست از امير حسيني، محمد موسوي، مهدي بازارگرد، حمزه زريني، آرش كمالوند و عليرضا نادي استفاده كرد. ظريف هم ليبروي ايران بود. هرناندز ستاره‌ي كوبا در ست نخست بيشتر آبشارها را به امتياز تبديل كرد. وقت‌هاي استراحت درخواستي هم سودي نداشت و ايران كه در تمام لحظات اين ست از كوبا عقب بود در پايان با 8 اختلاف امتياز همانند بازي با ژاپن ست نخست را واگذار كرد.

گيم دوم، 25-17 ، هرناندز همچنان امتيازآور
ايران بر خلاف بازي با ژاپن نتوانست در اين ست به بازي برگردد. ولاسكو در ست دوم امير حسيني را بيرون كشيد و مهدي مهدوي را به جاي او به ميدان فرستاد، اما اتفاق ست پيش تكرار شد. مدافعان روي تور ايران با وجود اين كه بيشتر پاس‌ها براي هرناندز ارسال مي شد، جز چند صحنه‌ي معدود قادر به دفاع اين بازيكن قدرتمند نبودند و همانند ست قبل نتيجه‌ي 25-17 به سود كوبا رقم خورد. اين ست در 20 دقيقه به پايان رسيد.

گيم سوم، 25-22 ايران دير بيدار شد
در ست سوم ملي پوشان نسبت به دو ست قبل بازي بهتري ارائه دادند. آرش كمالوند كه در بازي پيش بهترين بازيكن ميدان شده بود از تركيب خارج و آرش كشاورزي به جاي او به ميدان آمد. مهدي مهدوي هم همانند ست دوم به جاي حسيني وظيفه‌ي پخش كردن توپ را داشت. بازي خوب ايران در اين ست مي توانست حداقل يك ست را به سود شاگردان ولاسكو رقم بزند، اما روحيه‌ي پايين بازيكنان ايران كه ديگر اميدي به شكست تيم قدرتمند كوبا نداشتند، مانع از اين كار شد. در چهره‌ي بازيكنان ايران حتي پس از گرفتن امتياز نشاني از شادي و اميد ديده نمي‌شد. رقابت پاياپاي دو تيم در گيم سوم تا امتياز 22 پيش رفت، اما كوبايي‌ها 3 امتياز پياپي گرفتند و كار را تمام كردند.

كوبا در حالي ايران را در روز دوم رقابت‌ها 3-0 صفر شكست داد كه در روز نخست با همين نتيجه مغلوب لهستان شده بود و ايران لهستان را در ديداري دوستانه شكست داده بود. مساله‌اي كه شايد باعث شده بود بازيكنان انتظار پيروزي مقابل كوبا را داشته باشند و به همين دليل پس از واگذار كردن دو ست اول با روحيه‌ي بسيار پايين كار را ادامه دادند.

كوبا در آخرين رده بندي تيم‌هاي برتر جهان پس از برزيل، روسيه، ايتاليا، آمريكا و صربستان در رده‌ي ششم قرار دارد و ايران به لطف قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا در مهرماه سال جاري با 5 پله صعود به رده‌ي چهاردهم رسيد.
تيم ملي ايران در سومين ديدار خود 5:30 بامداد فردا(سه شنبه) به وقت تهران به مصاف صربستان، قهرمان اروپا و تيم پنجم رده بندي FIVB مي رود.

[تاريخ مطلب: سی ام آبان ۱۳۹۰ برابر با بيست و يکم نوامبر ۲۰۱۱]
[کد مطلب: 41113] نسخه مناسب چاپ
 پر خواننده ترين مطالب اين بخش
ابراز تمایل بازیکن ایرانی- انگلیسی برای حضور در تیم ملی 
حمله دوباره مایلی‌کهن به کارلوس کی‌روش 
هفت خوان والیبال ایران برای صعود به المپیک 
آیا AFC قانون را دستکاری کرده است؟ 
تیم عربستانی مجبور به عذرخواهی از ذوب آهن شد 
قلعه‌نویی: برای شرافت فوتبال به مصاف الهلال می‌رویم/
"AFC راهی را رفت که عربستان می‌خواست" 
سرمربی حریف تراکتور در آسیا اخراج شد 
لیگ قهرمانان آسیا/
حذف زودهنگام مدافع عنوان قهرمانی 
نایب قهرمانی ایران در مسابقه‌های وزنه‌برداری قهرمانی آسیا 
 دادگان: کفاشیان و عواملش فوتبال را از تعلیق نترسانند
مردان ایران قهرمان جام جهانی کامپوند شدند
براری قهرمان وزنه‌برداری آسیا شد 
RSS Iran & world news