سی و يکم امرداد ۱۳۹۳ برابر با بيست و دوم اوت ۲۰۱۴
Skip Navigation Links
تصاویری از بند 209 زندان اوین به همراه اطلاعاتی از بازداشتگاههای مخفی
خبرگزاری هرانا : تصاویری از درون سلول و راهروهای بند امنیتی 209 زندان اوین که هم اکنون در اختیار وزارت اطلاعات است، برگرفته شده از منتشرات هاشمی رفسنجانی را در ذیل مشاهده می نمایید.









































هر چند تغییرات صورت گرفته در این بند که محل نگهداری هزاران زندانی عقیدتی در طی سه دهه پس از انقلاب بوده بسیار اندک است اما برای کسب اطلاعات و شناخت بیشتر، کتابچه "از بازداشتگاه تا بازداشتگاه" مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران که حدود یکسال پیش انتشار یافت و در آن به بررسی 14 بازداشتگاه مخفی یا ناشناخته در شهر تهران می پردازد را با کلیک بر روی تصویر، دانلود و مطالعه کنید. (کروکی بازداشتگاهها ، ترسیم فضای داخلی و نهاد مدیریتی آن به همراه سایر اطلاعات مورد نیاز)

در همین رابطه و حسب نیاز افکار عمومی برای شناخت بیشتر نسبت به بازداشتگاه کهریزک، جزوه مجموعه به نام "پشت پرده امنیت اجتماعی" منتشره سال 86 که به بررسی این بازداشتگاه غیرقانونی و به خصوص اولین قربانیان آن می پردازد را دانلود و مطالعه کنید.

[تاريخ مطلب: بيستم امرداد ۱۳۸۸ برابر با يازدهم اوت ۲۰۰۹]
[کد مطلب: 5120] نسخه مناسب چاپ
 ساير مطالب اين بخش
حماس: هجده خبرچین اسرائیل در غزه اعدام شدند
تماس تصویری هنوز در ایران حلال نشده است
امام جمعه تهران: به کوری چشم آمریکا در عراق حکومت اسلامی به وجود آمد
سردار کرمی:  ماموریت اصلی ما کنترل اغتشاشات و فعالیت ضد تروریستی است/ در "قرارگاه انتظامی" همه نیروها، وزارت اطلاعات، بسیج و سپاه  در یک قالب قرار گرفتند/ مقامات با پیر بردن به بزرگی بحران 88 کفتند  الان نیاز است نیروی‌های دیگری برای کنترل بحران وارد عمل شود، چون ناجا به تنهایی توان کنترل ندارد
یگان ویژه نیروی انتظامی از معدن بافق خارج شد
RSS Iran & world news