دوازدهم تير ۱۳۹۴ برابر با سوم ژوئيه ۲۰۱۵
Skip Navigation Links
بازداشت یک مدیر معزول نفتی به اتهام اختلاس 400 میلیارد تومان

مدیرعامل معزول یک شرکت مهم در حوزه فرآورده های نفتی وابسته به صندوق بازنشستگی نفت که به فساد گسترده اقتصادی و سوءاستفاده مالی متهم است پس از برکناری از شرکت یاد شده به تازگی بازداشت شده است.

به گزارش فارس، در زمان مدیریت ف. ف. بر شرکت یاد شده که زیر مجموعه یک نهاد عمومی غیر دولتی  یعنی صندوق بازنشستگی صنعت نفت محسوب می‌شود قریب به 400 میلیارد تومان پرونده فساد اقتصادی در نهادهای نظارتی مختلف از جمله سازمان بازرسی کل کشور و نیروی انتظامی و همچنین ده‌ها پرونده در مراجع قضایی برای وی و عوامل مرتبط با نامبرده تشکیل شده است.

بر اساس این گزارش فرد یاد شده پیش از این مدیرعامل شرکت «س» بوده است که در این شرکت نیز پرونده کلانی درباره سوءاستفاده وی در نهادهای نظارتی تشکیل شده است.

وی در زمان مدیریت یکی از مدیران جوان سایپا به این شرکت رفت و در زمان مدیریت یکی از وزرای سابق بر صندوق بازنشستگی نفت که با مدیر جوان سایپا نسبت خویشاوندی نزدیک نیز دارد به مدیریت یک شرکت نفتی وابسته به این صندوق برگزیده شد.

اسناد رانت خواری های شرکت نفت «ج» که وی مدیرعامل آن بوده است و همچنین روش‌های معمول رواج یافته برای فساد اقتصادی در نهادهای عمومی غیر دولتی موجود است.

 

[تاريخ مطلب: دوم دی ۱۳۹۱ برابر با بيست و دوم دسامبر ۲۰۱۲]
[کد مطلب: 57066] نسخه مناسب چاپ
 ساير مطالب اين بخش
گزارش آمانو پس از بازگشت از تهران:
هنوز مسائلی هست که نیاز به کار بیشتر دارد
درباره دخالتهای غیر قانونی افرادی به نام "مراجع تقلید" در زندگی مردم؛
«مخالفت مراجع»  با حضور زنان در ورزشگاه‌ها
شوخی یک استاندار با روحانیون دردسرساز شد
انتقاد لاریجانی از دولتمردان قبلی :  وزارت نیرو حدود 30 هزار میلیارد تومان بدهکار است/  30 تا 50 درصد از بنگاه‌های اقتصادی استان‌ها تعطیل شده‌اند
احضار مسئولان مطبوعات و سایت‌های یزد، به علت انتشار اخبر سیدمحمد خاتمی
RSS Iran & world news