گزارش محرمانه دادستان کل به خبرگان : تجاوزها بیش از آن چیزی است که کروبی اعلام کرد

شبکه جنبش راه سبز (جرس): غلامحسین محسنی اژه ای دادستان کل کشور، در جلسه غیرعلنی اخیر مجلس خبرگان رهبری گزارشی محرمانه در خصوص اظهارات مهدی کروبی و تجاوزهای صورت گرفته ارائه داد.

به گزارش جرس، محسنی اژه ای در این گزارش با تایید اصل سخنان کروبی اعلام کرد که "موضوع تجاوز در زندان ها بیش از آن چیزی است که کروبی اعلام کرده است". دادستان کل کشور در عین حال ماموران و زندانبانان را از این امر تبرئه کرد و اظهار داشت: "در زندانها به طور طبیعی افراد پر خطر و شرور نگهداری می شود که گاه این افراد شرور به زندانی های جوان تر تجاوز می کنند."

دادستان کل در حالی ماموران و زندانبان را از موضوع تجاوز به دستگیر شدگان حوادث پس از انتخابات تبرئه کرد که در روز 24 مرداد ماه پرویز سروری "رئیس کمیته ویژه مجلس برای پیگیری وضعیت بازداشت شدگان" از برخورد قضایی با 12 تن از پرسنل نیروی انتظامی مرتبط با حوادث بازداشتگاه کهریزک خبر داده بود.

مهدی کروبی از رهبران جنبش سبز در تاریخ 7 مرداد ماه سال جاری در نامه ای به اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان برای اولین بار به موضوع تجاوز در زندانها اشاره کرد و نوشت:" اتفاقی در زندانها رخ داده است که چنانچه حتی اگر یک مورد نیز صدق داشته باشد، فاجعهای است برای جمهوری اسلامی که تاریخ درخشان و سپید روحانیت تشیع را تبدیل به ماجرای سیاه و ننگین میکند که روی بسیاری از حکومتهای دیکتاتور از جمله رژیم ستمشاهی را سفید خواهد کرد."

کروبی در این نامه تاکید کرد:"گمان نمیکنم زندانیان دوران ۱۵ ساله مبارزات قبل از انقلاب که از افراد توده گرفته تا گروههای مسلح مبارز التقاطی تا اعضای نهضت آزادی و موتلفه و حزب ملل اسلامی که در زندان با هم زندگی کردهاند، دیده یا شنیده باشند."

رئیس مجلس اصلاحات در خصوص تجاوزهای صورت گرفته شده در زندان ها و بازداشت گاه ها نوشت: "عدهای از افراد بازداشتشده مطرح نمودهاند که برخی افراد با دختران بازداشتی با شدتی تجاوز نمودهاند که منجر به ایجاد جراحات و پارگی در سیستم تناسلی آنان گردیده است. از سوی دیگر افرادی به پسرهای جوان زندانی با حالتی وحشیانه تجاوز کردهاند به طوریکه برخی دچار افسردگی و مشکلات جدی روحی و جسمی گردیدهاند و در کنج خانههای خود خزیدهاند."

[کد مطلب: 10770] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم آذر ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم دسامبر ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم آذر ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم دسامبر ۲۰۰۹ ، 07:18:29 توسط شعله
حتی به یک نفر تجاوز شود به همه تجاوز شده.حالا گیریم که برای انحراف در جنبش ،چهار تا از مزدوران را هم دستگیر وزندانی کردید! بعدش چی؟وقتی که اسلام ناب محمدی شما در بهشتش وعده جوانان زیبا روی را تبلیغ میکند،تمساح یزیدی با یک حدیث ،چند نفر از زیر ابایش بیرون میایند و کلا ،اسلام ،بر تجاوز بنا شده ،که خود را مالک جان و مال و ناموس غیر خودیها میداند . این ریشه جهل ونادانی و خرافات باید خشکانده شود .
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم آذر ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم دسامبر ۲۰۰۹ ، 07:15:51 توسط آتش
آخه مرتیکه دهن پاره مگه تو زندانهای شما کسی هم شرور باقی میماند که حال و نای این کارها رو داشته باشه. مگه مثل زندانهای اروپا است که زندانی وقتی میاد بیرون سرخ و سفید تر از روزی است که رفته تو زندان باشه. زندانهای شما لاشخور خونه هست. تجاوز هم کار همون زندانبانان و خود شما جانیان هست که خوب نشخوار میکنید و حتی خدا هم ندارید که شرمتان بیاد. وجدان که هیچ.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم آذر ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم دسامبر ۲۰۰۹ ، 06:53:27 توسط حميد
خيلی جالب اين قاتل امام امت مستکبرين در بند رژيم جمهوری ايران که اگر جان سالم برد,و در مقابل ملت همين حرف ها را خواهد .؟ مثل وزير اصلاعات صدام حسين!؟
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم آذر ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم دسامبر ۲۰۰۹ ، 06:49:23 توسط اشکان بشرزاده
آقای دادستان حلقه به گوشی را رها کن کاری نداریم که تو اصلا لیاقت این پست را داری یا نداری از بخت سیاه ما ایرانیان فعلا تو اینکاره ای یادت باشد تو دادستانی واین اسم یکی از اضیلترین لغات دادخواهی تاریخ ماست تو دادخواه ملت باید باشی به هرکش ظلمی رفت تو باید داد بزنی یقه ات را پاره کنی تا مظلوم به دادش برسد نه آنکه طرف ظالمین را بگیری اگر وجدان وشرافت وانسانیت داشته باشی صغری کبری نمیچینی که به مصلحت نظام نیست که ظالم محاکمه گردد اینجا حق در میان است تو نباید به قبیله ظلم بچسبی هرچند خود در میان این طایفه بوده ای ودامنت آلوده ودستانت خونی است اما یکبار هم که شده شرافتت را وجدانت را قاضی کن وخود را به محاکمه وجدان ببر که اگر نکنی به انسانیت قسم روزی پشیمان میشوی که دیر دیر است این سرنوشتی است که در انتظار همه ظالمین است اگر غیر ازاین باشد خدا ول معطل است وبا خدایان خدا را نه تنها مورد تمسخر قرار خواهند داد که یک خط قرمز بزرگ بنام دروغ بررویش خواهند کشید واین تووامتال توهستند که مظلومین را به این نتیجه میرسانند
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم آذر ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم دسامبر ۲۰۰۹ ، 05:37:06 توسط rad
تاريخ سپيد و درخشان روحانيت !!!!!؟؟؟؟ اين پوج مغزان اسلامي در اين ١٤٠٠ سال بجز سياهي و خون و ترور و وحشت چه به جوامع داده اند؟ بيش از يك ميليارد مسلمان داريم٠ يك جامعه بدون ديكتاتور٠ پر رفاه٠ بدون نگراني و ترس از حال و اينده بين شان نيست٠ كدام درخشش؟ كدام روسپيدي؟ اين اخوندهاي حقه باز و رمال جز پست فطرتي٠ روسياهي چه چيزي عرضه كرده اند؟ نشانه شاخص فاجعه اين جماعت شياد در كتابهاي خودشان منعكس شده٠
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم آذر ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم دسامبر ۲۰۰۹ ، 05:15:29 توسط ایران
من مطمئنم این قضیه بصورت سیستماتیک از ابتدای انقلاب تا کنون در زندانها و بازداشتگاهها رواج داشته است. مدارک در این زمینه بسیار زیاد است. این کثافتها هر کس آنها را قبول نداشته باشد از کافر هم پست تر می دانند.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم آذر ۱۳۸۸ برابر با پانزدهم دسامبر ۲۰۰۹ ، 04:55:05 توسط hani
مگه كسي هم شك داشت؟
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ حسن عباسی از زندان میاد بیرون میره سخنرانی می‌کنه و دوباره برمی‌گرده تو زندان
جزئیات تکان دهنده ازشکنجه محیط زیستی‌ها؛ این پیراهن خونی همسرت است، او کشته شده است
خبرنگار همراه ظریف در سوئد به ایران بازنگشت 
"آشنایی با دار و دسته مشهدی ها"
فیلم/ نیروهای لباس شخصی و بسیجی ها به چند جوان که در پارک دور هم نشسته بودند حمله کرده و با خشونت و تحقیر به آنان دستبند زدند
خبرنگار امریکایی: احمدی نژاد به من گفت در سازمان ملل، نوری به مدت ۲۸ دقیقه او را در حصار خود گرفته بود/ موشهای اسرائیلی در مزارع ایرانی 
چاپلوسی تا کجا "جارو می‌زنم اما به شبکه خارجی نمی‌روم" 
خشم عمومی در ترکیه از قتل یک مادر در برابر چشمان فرزندش 
در حکومت اسلامی مهمان‌دوستی ایرانی‌ جايی ندارد/
 زن و شوهر دزد، اموال گردشگر ایرلندی را غارت کردند 
 قطعی سراسری اینترنت
کاریکاتورهای روز
چه کسی حرف‌های یزدی علیه لاریجانی را فاش کرد؟
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: