دولت‌آبادی : شان و اعتبار من فراتر از این است که بخواهم پاسخ سروش را بدهم

سلام: پس از این که محمود دولت آبادی در سخنرانی اش در جمع حامیان مهندس موسوی به موضوع کتاب و سخنان محسن پرویز معاون کنونی وزیر ارشاد پرداخت و در مثال هایش اشاره ای هم به نام دکتر سروش کرد ، دکتر سروش در نامه ای تند و تیز در اعتماد ملی به او و موسوی جواب داد.
به گزارش سلام ، جواب سروش به محمود دولت آبادی که او را به طعنه کسی خوانده بود که پس از 30 سال از غار بیرون آمده است ، واکنش های مختلفی داشت و برخی از روشنفکران به اشاره و صراحت به این موضوع پرداخته و آن را موضوعی حاشیه ای خواندند که موضوع اصلی را تحت الشعاع قرار می دهد و زمان را برای چنین دعواهایی مناسب ندانستند . در همین حال سخنان محمود دولت آبادی هم واکنش برانگیز بود . برخی در داخل کشور از اشاره اش به دکتر سروش رنجیدند و پاسخ دادند و برخی در خارج از کشور حضور او در یک جمع انتخاباتی را به باد انتقاد گرفته و او را متهم به دست دراز کردن به سوی قدرتمندان معنی کردند.
در چند روز اخیر یکی از نگرانی های اهل فرهنگ این بود که محمود دولت آبادی هم بخواهد پاسخی هم چون سروش به یاداشت او بدهد و این دور باطل ادامه داشته باشد ، اما او امروز با انتشار پاسخی به این نگرانی ها پایان داد و نشان داد که مصلحت عمومی را بر مصلحت فردی اش مقدم می داند.
محمود دولت آبادی در گفت و گو با کلمه سبز در این باره گفت: «من ترجیح می دهم سکوت کنم . چون اولا شان و اعتبار من فراتر از این است که بخواهم نسبت به هر حرکت و سخنی موضع گیری داشته باشم و از سوی دیگر ، این اتفاق نشان دهنده یک سری نکات بود که واکاوی آن ها در مجال امروز و فردا نمی گنجد. این بررسی باید زمانی بعد از انتخابات صورت بگیرد . یعنی زمانی که تب و تاب ها فروکش کرده و حاشیه ها به کنار رانده شوند.»
دولت آبادی همچنین معتقد است که نفس چنین برخوردهایی اگرچه برخاسته از یک فضای ملتهب سیاسی است ، اما لزوما نباید پاسخی همراه داشته باشد، چون در میانه این ماجرا موضوع اصلی گم می شود و همه سرگرم بازی با حاشیه هایی می شویم که از درجه اعتبار و اهمیت برخوردار نیستند.
محمود دولت آبادی به منتقدان خارج نشینش هم اشاره ای کرده و گفته است: «دوستان خارج از کشور ما که من همیشه با احترام از آن ها یاد کرده ام بیش تر به جای این که اهل تعمق و تامل باشند ، شتابزده و عجولانه رفتار کنند تا بتوانند به کسی بهتانی بزنند و من از این رفتار حیرت می کنم . مثلا میرزا آقا عسگری مرا متهم کرده که به سوی کسی یا کسانی دست دراز کرده ام . من اگر اهل دست دراز کردن به سوی کسی بودم به پیشنهادهایی که این 30 سال از طرف برخی مقامات به من شده بود پاسخ مثبت می دادم . اما حالا چرا باید دست به سوی کسی دراز کنم؟ که وزارت و وکالت بخواهم؟ آن هم در آستانه 70 سالگی؟ من بارها در مصاحبه هایم گفته ام که قلندری خود را به سلطنت فرضی ترجیح می دهم.»
دولت آبادی همچنین گفته است: «این دوستان اگر این قدر تحمل ندارند که یک متنی را بخوانند و بعد در موردش قضاوت کنند ، من فقط یک نکته به آن ها می گویم. دوستان عزیز 4 میلیون نفر از ایران رفته اند. این اکسدوس ایران بوده . در حمله اعراب نسبت به جمعیت این قدر آدم به هند نرفت . اما سوال من از شما این است که در میان این 4 میلیون فقط 40 نفر می توانید پیدا کنید که یک صدا داشته باشند؟ وقتی شما فاقد چنین چیزی هستید ، وقتی شما هیچ محورنظری ، عملی ، اجتماعی و فرهنگی واحد ندارید ، دیگر به ما چکار دارید؟ ما در بستر خودمان حرکت می کنیم و با تشخیص خودمان عمل می کنیم . متاسفانه ما دچار انوع و اقسام جزمیت ها در داخل و خارج هستیم و افراد حرف هایی به شخص می زنند که خودشان هم می دانند بهتان است ولی به هر حال همگی از خط اعتدال خارج شده اند و این مایه تاسف است.»
[کد مطلب: 1088] [تاريخ انتشار: سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ دوم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۰۹ ، 05:43:13 توسط كريمخان
آقاي ياور هم تا حالا توده اي نشده بود كه امروز شد. ولي چه فرقي بين حزب الهي چماق كش و خائنان آدم فروش و جاسوس توده اي كه باعث اعدام هزاران هزارجوان مبارز و انقلابي ايراني شدند, وجود دارد؟٠راستي اين صدام نبود كه آنها را اعدام كرد همين رژيم جمهوري اسلامي بود كه قتل و جنايت و شكنجه ميكرد ولي شما در خيانت و خباثت و وقاحت كم نمي آوريد٠تا حالا حامي شيعه هاي فاشيست عراق بودي حالا حامي جاشهاي عراقي كه يك سرشون تو توبره رژيم و يك سرشان تو آخور امريكاست شدي٠مثلا ضد امريكا هم تشريف داري!
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۰۹ ، 13:42:00 توسط ياور
كريمخان امروز براست ميزنه وبه توده اي ها واكثريتيها حمله ميكند اخه مجاهد نشده بود كه شد٠اقاي صومعه سرايي شعار نبود بلكه واقعيت هست ايا حملات چماقداران به كنفرانس مجاهد هاي بريده شده دروغ است٠منظور من شكايت كرد هاي عراق بود ٠صادق باشيد
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۰۹ ، 08:49:39 توسط امین بابایی
آقای فیروز نهاوندی، من در باره شعر سخن گفتم و نه کس دیگری. سرباز نیستم چه رسد به اینکه تیمسار باشم. من از دولت آبادی دفاع نکردم. به شما می گویم شعر شاعران را خراب نکنید. یک شاعر زحمت می کشد تا شعری را می سرایدقرار نیست هر کس می رسد دست به شعر دیگران ببرد. شروع کردی به فهاشی من هم پاسخت را می دهم. اگر از نظر سیاسی با دیگران اختلاف دارید ولی از نظر ادبی در مقابل دولت آبادی هیچ چیز نیستی و خودت هم این را خوب می دانی. اگر همین نویسنده ها دست از نوشتن بکشند ادبیات نابود می شود البته برای شما ها مهم نیست چه بر سر ادبیات و فرهنگ می رود فقط به قدرت برسید هدف وسیله را توجیه می کند از هر طریق ممکن فقط به قدرت برسید. با حمله بی حمله عر طور که بشود. متاسفم که حاضرید ایران را بدهید ولی سر کار بیایید و به قدرت برسید. و من معتقدم سران جمهوری اسلامی بایستی پاسخ بدهند به جنایاتی که مرتکب شده اند و سلطنت سابق، پهلوی سابق هم همینطور. جنایت جنایت است.
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۰۹ ، 07:47:26 توسط كريمخان
ادامه... پس اينهمه وعده و تهديدهاي رژيم به رژيم مزدور عراق براي اخراج و تحويل وتلاش مزدوران اينترنتي براي به لجن كشيدن مبارزات مجاهدين از چه روست؟گيريم صدام دشمن خلق ايران بود پس رژيم جمهوري اسلامي كه ٣٠ سال چون بختك بر گرده اين مردم رنج كشيده و سركوب شده تاريخ بدست اين رژيم اعدام و شكنجه و غارت شده و اعتماد و آزادي شان از دست رفته چيست؟ آيا اين رژيم مردمي و دوست است؟آيا مرزي بين خلق و ضد خلق نميشناسيد؟دشمن امروز ما مجاهدين نيست بلكه جمهوري اسلامي و ياوران آن يعني توده- اكثريتي ها هستند كه پيچ و مهره هاي رژيم را سفت ميكنند تكليف مجاهدين و ديگر سازمانهاي سياسي در صورت خطا را بايد به زمان بعد از پيروزي خلق در حكومتي دموكراتيك پرداخت٠تكليف همدستان و ياوران جمهوري اسلامي را بايد الان مشخص كرد٠به دعواهاي ساختگي دولت آبادي-سروش كه مبلغ جانيان رژيم هستند اهميتي ندهيد و جهت حمله تان را به حكومت ولايت سفيه نشانه رويد٠پيروز باشيد٠
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۰۹ ، 07:29:27 توسط كريمخان
دوستان اينترنتي٠دوستان آگاه خواننده٠همانطور كه توجه كرديد اين خبر راجع به دولت آبادي,, توده اي ياور اسلام و رژيم اسلامي,, است كه همچون هم پالكي هايش (توده-اكثريتيها) به نجات بخشي از جناح رژيم يعني اصلح طلبان برخاسته است. ٠اين   دوستان دراين ميان حجت الاسلام ياور ! به نغيير جهت نظرات شما پرداخته و اين مقلد موسوي را از زير ضربات بيرون آورد ه و مجاهدين خلق را بزير سئوال ميكشد٠افسوس جمعي از دوستان آگاه چون صومعه سرايي و نادر نيز عنان از كف ميدهند و بدام مي افتند٠اولا اگر مجاهدين خلق بقول ياور خائن, در حال انهدام و اضمحلال هستند پس اينهمه وعده و تهديدهاي رژيم (خامنه اي و سفر رفسنجاني) به رژيم مزدور عراق براي اخراج و تحويل و تلاش مزدوران اينترنتي براي به لجن كشيدن مبارزات مجاهدين از چه روست؟گيريم صدام دشمن خلق ايران بود پس رژيم جمهوري اسلامي كه ٣٠ سال چون بختك بر گرده اين مردم رنج كشيده و سركوب شده تاريخ بدست اين رژيم اعدام و شكنجه و غارت...ادامه
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۰۹ ، 05:46:33 توسط پيک ايران
پيک ايران : مطالبی که ربطی به مقاله ندارند منتشر نميشوند.
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۰۹ ، 05:32:57 توسط صومعه سرایی
آقای یاور،عصبی نشوید، عاقبت خوبی ندارد."در حال فروپاشی" بودن مجاهدین ،داستان سر هم شده و پاره پاره 30 ساله رژِیم آخوندی است که با "امام راحل" راحل شده.شکایت مردم عراق هم که اگه منظور شما، آخوند حکیم و سپاه بدر و موفق الربیعی تحت امر خامنه ای باشند، با شما موافقم. بقیه حرفهای شما را، حواله می دهم به احکام 7 دادگاه در اروپا، که به تمامی اتهامات علنی و "محرمانه" علیه مجاهدین خلق ایران، علیرغم خواست دولتهای اروپایی، همر باطل شد، زده و تاریخا، پوشالی و دروغ بودن آنها را، به ثبت داده.بنا براین، بدانید که، با فرو کردن سر، در زیر برف و تکرار همان واژه های در دهانتان گذاشته شده، آب در هاون می کوبید.دنیا، دنیای سند و مدرک و شعور است وگرنه حرف بی پایه که تنها خودتان را گول می زند و بس.عرصه سیمرغ جولانگاه شما نیست.
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۰۹ ، 05:06:01 توسط ياور
اقاي سياووش تشكيلات منسجم وماندگار اين ها درعراق پس ازمرگ صدام وشكايات مردم عراق وفرار رهبران آن در حال فروپاشي است٠ازادي ودموكراسي هم كه از ان دم ميزنند در حملات چماقدارانشان در حمله به افراد  جدا شده درالمان وانگليس وفرانسه را ديديم٠نگاهبانان دلسوز انهاهم در جلوگيري ازورود سازمان هاي حقوق بشري به قلعه اشرف بر همگان پوشيده نيست٠هنوزهم نميدانند در ايران موردنفرت مردم هستند٠مرز سرخ انهاهمان مرزي بود كه در تجاوز به ان با صدام همسنگرشدند٠ننگتان باد ازحقوق مردم دم ميزنيد ولي مادران را از فرزنداتشان وزنان راازشوهرانشان بزور جدا ميكنيد ٠جواب دولت ابادي پيشكش شما جواب سربه نيست كردن افراد جدا شده را بدهيد٠
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۰۹ ، 04:04:47 توسط صومعه سرایی
آقای ساووش نیک پی، اینجانب جهت اطلاع شما، با نه گفتن به دیکتاتوری دینی ولایت سفیه و حفظ مرز سرخ با آن و حمایت همه جانبه از مبارزات گروه ها و اقشار گوناگون مردم ایران،امکانی برای "خواب غفلت" نداشته و ندارم.به این دلیل که خوابیدن همان است و نابود شدن به تمام معنا ، به دست همین رژیم، همان.گوش کنید: آقای دولت آبادی برای توجیه حمایت از موسوی جنایتکار، ادعا می کند که حتا 40 نفر ایرانی تبعیدی، نمی توانند، یک حرف بزنند.جواب ایشان، تشکیلات محکم و منسجم و ماندگار در برابر بزرگترین طوفانهای سیاسی و نظامی ممکن،مجاهدین، شورای ملی مقاومت و هواداران آنان در داخل و خارج کشور است.آنانی که با تمام توان،ذره ای از حقوق مردم کوتاه نمی آیند، میدانند که آزادی و دمکراسی چیست و در آینده هم نگاهبانان دلسوز آن خواهند بود. انصاف داشته باشید و اگر نیازی به مالیدن چشم داشته باشید، جای دوری نروید و چشم مبارک خودتان را بمالید.
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۰۹ ، 03:08:45 توسط مهدي ازايتاليا
با سلام به پيك ايران.قسمت اول صحبت هاي من نيست در صورت امكان لطف كنيد وبگذاريد چون در رابطه با سروش بود وحرفهاي مسخره ايي كه تحت عنوان فلسفه به خورد خلق الله ميداد ويا ادا مي كرد.راستش دوباره تمركز ذهن ندارم كه مجددا بنويسم شما لطف كنيد وچاپ كنيد. با تشكر مجدد******* پيک ايران : فقط همين بخش را از شما  دريافت کرده ايم.
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۰۹ ، 02:52:30 توسط کیارش
انتظار این است که آقای سروش درباره بستن دانشگاهها در اوائل انقلاب برای مردم ایران و تاریخ معاصر تا در قید حیات هستند به تفصیل توضیح دهند و از مردم ایران طلب عفو و بخشش بخواهند. از فردی همچون دولت آبادی که بعد از داستان "برلین" برای صدمین بار ماسک از جهره اش به آرامی رفرمهای دروغین خاتمی به زمین پرتاب شد، انتظاری از او نیست و خودش هم درین جوابیه به صراحت خط و خطوطش را با اپوزیسیون خارج از کشوری کشیده و زیر عبای ملا جای خوش کرده است. اما روی صحبت بنده با آقای سروش است که خود رافیلسوف اخلاق و مولوی شناس و معنوی پسند و "مرید خواه" می پندارند ... آقای سروش می بایست به شاگردانش درس شجاعت و صراحت را آموزش دهد و هر آنچه در سالهای اول انقلاب و تا امروز میداند باید افشا کند. از افشای خودش هم ابایی نداشته باشد. یکی از راههای تکامل و جاده اصلی رسیدن به دمکراسی. در واقع بیان تاریخ گذشته افراد و جریانات سیاسی و اجتماعی برای نسلهای آینده است. آقای سروش این گوی و این میدون. به شاگردانت در عمل و نه همچون آخوندهای موعظه گر..
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۰۹ ، 02:13:23 توسط مهدي ازايتاليا
ادامه.با خدا آشنا ونزديكتر بكني.تو دست پخت همان امام دجالت هستي. واما آقاي دولت آبادي.شما هر كسي كه باشيد ولي به خاطر حمايت يكي از باندها دروني اين رژيم محكوم هستيد ودستتان هم توي دستان اين جنايتكاران است شما را كه با سلام وصلوات در بر امه سخنراني مير حسين تحويل ميگيرند فقط به هين خاطر است كه به اين رژيم جنايتكار مشروعيت مي دهيد. اونهم كانديدى كه تا مرفق دستش به خون جوانان اين مرز وبوم آلودست ودر قتل عام زندانيان مظلوم وبي پناه آتش تهيه مي ريخته وامام دجالش را نيز براي دستور قتل عام آماده ميكرده. شما هر كسي كه با شي با شركت خودتان در اين گرد همايي انتخاباتي ررژيم دهن كجي به روشنفكران ومبارزيني ميكني كه در همان اختناق سياه آخوندي مي گويند اگر راي بدهم فقط به اين خاطر است كه شما ها را روي صندلي محاكمه جنايت عليه بشريت ببينم اقاي دولت آبادي اينهاي كه در خارجه هستند صدايي تنهايي نيستند بلكه متشكل وصداي ان مردم مظلوم ودر بند را فرياد مي زنند همان مردمي كه با حضور شما در آن جلسه رژيم مي خواهد به آنها پوزبند بزند وبگويد ساكت شويد اينهم از نويسنده اتان كه با ماست.شرم هم يك اخساس اقلابيست
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۰۹ ، 01:39:31 توسط بهمن
آدمی آنطور نیست که خیال میکند هست.آدمی آنطور است که میاندیشد.نماینده یک آدم طرز اندیشیدن اوست.دولت آبادی کلیدر،و یا جای خالی سلوچ،و یا روزگار سپری شده مردم سالخورده،کسی است که هست.بقیه اش آب در هاون کوبیدن و خیالات است.سخن از شان و اعتبار و گزافه های دیگر نماینده نحوه تفکر و باور های خود بزرگ بینانه ایست وهم آلود وبی بنیان.واقعیت این است که آقای دولت آبادی بیش از یک نویسنده بار دیگری در چنته حضور چند ده ساله اش در چنته ندارد. سروش هم عادتا آدمی است پرگو،پرمدعا،نامتقی، با سابقه یی بغایت نا موجه وغیر قابل قبول.وی نیز از رده همان مبتلایان به خود بزرگ بینی است،ودر شان خود شک ندارد.خوبست دیگران هم در هر امر بدنبال رد پای توده و توده یی نباشد.یک دایی جان ناپیون و انگیس اش برای همه ادوار تاریخی ما بس است. ایران آزاد باد.چگونه ؟من نسخه یی ندارم.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 19:45:14 توسط firuz nahavandi
راستی بابایی میشه از فرح دیبا بپرسی که چرا به هواپیما میگوید طیاره مگه درعصر قاجار هستیم . همین دولت‌آبادی  بود که میگفت پول نفت را شاه به خارج میفرستد و میبرد,اقای دولت‌آبادی پس چرا ساکتی و به این رژیم جلاد نمیگویی پول نفت کجاست .
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 19:39:40 توسط علی از مادرید
آقای دولت آبادی سلام آقای سروش سلام نزاع نکنید و سر خودتان را زحمت و به درد نیاورید هر دوتان یکی هستید این سالها در سکوت و در کنار جنایت کاران جمهوری ضد اسلامی ضد آزادی و ضد فرهنگ و ضد انسانی قرار داشتید و این بدتر از جنایت آن جیره خوار پاسدار است .اگر در صحنه حق و باطل نیستی چه به نماز ایستاده ای چه به اعیاشی هر دو یکی است.من 23 سال از کشورم بیرون هستم و ما هزاران میلیون صدا داریم .بی دلیل نیست بعضی ها بیشتر از رژیم ترس و وحشت از سرنگونی دارید .بس کنید از مردم بیشتر بها نگیرید و ماست مالی نکنید جنایات رژیم جانی را به امید روزی که در میدان آزادی با همه مردم و با ملیتها و اقلیت های مذهبی ایران آزاد را جشن بگیریم
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 19:30:13 توسط firuz nahavandi
بابایی با سواد اسم همه را اوردید بدون اشاره به رضا پهلوی پسر فرح دیبای سیددوست اگر درست فکر کنم شما بودید که به جای زدن اخوند در زمان شاه چمدانها را بستید و فرار کردید .ضمنا تیمسار این شما بودید که گیر دادی به شعر به جای گیردادن به دولت‌آبادی دوست و یاور  شما.فیروز نهاوندی
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 18:52:55 توسط ساووش نیک پی
آقای صومعه سرائی . دوست عزیز شما هم بهتر است از خواب غفلت بیدار شوید و کمی آب به صورت مبارک بزنید ببینید دنیا دست کیست و موضوع از چه قرار است .برار جان مجاهدین ودمکراسی !!!!!!!! رابطه اشان مثل کلاه سیلندر است ونخود پخته.پیدا کن پرتغال فروش را.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 18:45:41 توسط راوى
جهت اطلاع خوانندگان محترم در پاسخ به نظر آقاى ميهندوست.دليل تشابه اين٢ نفر اينست كه هركدام .ازيكى از٤ نفرتعيين شده براى تداوم اين حكومت ننگين تاريخ ايران حمايت ميكنند.آيااين تشابه نيست؟مگر قرار است قانون اساسى پس از توضيحات كامل براى مردم به راى گيرى گذاشته شود؟كه اين٢ مثلا روشنفكر اينچنين با افتخار از تلاش خود دفاع كرده و از شان اين عمل حرف ميزنند؟من گمان ميكنم اين نمايش خفتبار كه توسط اين ٢ آغاز شده چنانچه موفق عمل كند ميتواند افرادى را بنفع هر كدام فريب داده و مجاب به شركت در انتخابات كه بلاشك شركت در حمايت از بقاى همين حكومت ننگين و خفتبار است.نمايد.ننگ و نفرت تمام مردم حقوق از دسترفته ايران بر تلاشگران تداوم بقاى حكومت ولايت فقيه.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 18:38:48 توسط صومعه سرایی
آقای امین بابایی، دعوای شما با آقای نهاوندی به خودتان مربوط است ولی از اینکه شما به اصطلاح گریزی به کربلا زده اید و بدون دلیل نام مجاهد را آورده اید و افتخار می کنید که مجاهد نیستید، میشه ما را از نگرانی در بیاورید و بگید که چی هستید و به چی بودن افتخار می کنید؟امروز دانشجویان دانشگاه زنجان،به میر حسین موسوی جنایتکار می گفتند که باید پاسخگوی قتل عام سال 67 باشد.می دانید که 90% از قتل عام شدگان، از مجاهدین خلق بودند که خونشان در کنار دیگر مبارزان آزدی ایران، بر زمین ریخته و اکنون رسواگر رژیم آدم کشان است؟
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 18:10:12 توسط امین بابایی
آقای فروز نهاوندی شرط اجتماعی بودن رعایت ادب است. اگر نمی توانید قلمتان را کنترل کنید در سایتهای مورد تایید خودتان بنویسید. سایت پیک ایران جای بی ادبی و بی احترامی و انگ زدن به این و ان نیست. تفکر عصر حجری جنابعالی شر و وری است که به زور و تفنگ می خواستید به قدرت برسید اما از ترس دیگر حکومتها اسلحه ها را تحویل دادید. اگر کارتان درست است چرا ادامه ندادید؟ من نه توده ای هستم و نه اکثریتی. به هیجیک از قوانین اسلامی رای نداده ام و در انتخاباتی شرکت نداشته ام و افتخار می کنم که مجاهد هم نیستم. توده ایها ورشکسته نیستند بلکه خائن به ملت و انقلاب بوده اند مانند آنها که به عراق پناه آورده اند. آقای ناپرت نام شاعر شعر را بنویس و اول به خودت کنایه بزن بعد به دیگران.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 18:03:33 توسط صومعه سرایی
آقای نادر،شما بهتره که پیش از نظر دادن عجولانه و ردیف کردن نامها، مطالعه کنید. مجاهدین خلق، به یک جمهوری مبتنی بر جدایی دین از دولت،معتقد هستند و بارها هم رسما، آنرا اعلام کرده اند.فکر می کنم که خواسته شما هم مانند اکثر ایرانیان، همین باشد. در یک دمکراسی سکولار، کسی کاری به باور و دین مردم ندارد. دین از دولت و قوانین کشور باید جدا باشد.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 17:29:11 توسط نادر
موضوع و موضع اصلی اکثر ایرانیان اینست که دیگر هیچ نوع حکومت و یا تفکراسلامی را تاب نمیآورند، خواه اسلام میر حسین موسوی، خواه اسلام سروش و دولت آبادی و یا اسلام مجاهدین خلق، ایرانیان طی سی سال گذشته بهای سنگینی برای شناخت اسلام پرداخت کرده اند.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 16:50:01 توسط firuz nahavandi
بابایی مثل اینکه شما خیلی عافی یعنی پرتی کی گفته که این شعر مال منه هدف کنایه به دولت‌آبادی است و معلومه که این شعر عوض شده اصل مطلب را ول کردی و دنبال شر ور هستی مثل اینکه شما هم به قانون نااساسی ضد بشری ج ا رای دادید که اینقدر پرتی و یا توده ای ورشکسته. 
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 16:49:42 توسط صومعه سرایی
آقای دولت آبادی هم که هیچگاه از قانون ضد آزادی اساسی ولایت سفیه فاصله نگرفته و البته که شان و اعتبارش را باید در کنار میر حسین موسوی جنایتکار، پذیرفت.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 16:45:49 توسط صومعه سرایی
یاور ، هنوز باز هم با پایین آمدن درآمد نفت، آخوند ازه ای برای تو ولخرجی می کنه و مواجب می پردازه.به اربابت بگو ، صدام آمریکایی که سالهاست توسط"شیطان بزرگ" سرنگون شده و دیگه دکان "دفاع مقدس" و به کشتن دادن صدها هزار از کودکان و جوانان ایران ، برای فتح قدس ار طریق کربلا،تخته شده و چنان بوی گندش بلند شده که ناگزیر دامن از سر تا پای رژیم، را خواهد گرفت و باید، در کنار اعدامها و قتل عام، به آن هم پاسخ بدهند. بگو به اربابت که اگه شعار صلح مجاهدین و گل گرفتن تنور جنگ و ریختن زهر آبش بس به حلق خمینی نبود که قربانیان جنگی که قرار بود 20 سال طول بکشه، تا کنون به 10 تا 20 میلیون رسیده بود. از به گور بردن این آرزوی امام دجالت تاراحتی؟ 20 ژوئن منتظر تظاهرات بزرگ پاریس، در حمایت از مجاهدین و شورای ملی مقاومت" سوخته" باش تا بار دیگه ببینی که آلترناتیو واقعی،مستحکم، جدی و سرنگون کننده(با حمایت همه مردم ایران، با هر باوری) استبداد وحشی شما، چگونه است.   
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 16:10:13 توسط [جمشید
در میان این 4 میلیون فقط 40 نفر می توانید پیدا کنید که یک صدا داشته باشند؟ اقای دولت ابادی ایا در خاوران 40 نفر نیست؟ ایا 40 40 خاوران نداریم؟ ایا در اوین 40 نفر نیست ؟ ایا در کردستان و دانشگاه و شرکت واحد و لاستیک دنا 40 نفر نیست؟
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 16:07:24 توسط امین بابایی
اقای قروز نهاوندی اصل شعری که شما نوشته اید اینجنین است: عجب صبری خدا دارد - اگر من جای او بودم زمین و آسمان را ویرانه می کردم لطفاً شعر دیگران را خراب نکنید و به حساب خودتان ننویسید و نگذارید ذکر کردن اسم شاعر یادتان نرود!
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 16:02:19 توسط sia
اقای میهندوست اولا که سواد مابالای ليسانس است دوم اینکه این روشنفکر شما اقای دولت‌آبادی خودش گفته که من به قانون اساسی ج ا رای دادم نه ما اگر شماهم طرفدار قانون اساسی ج ا هستید دست کمی از این نویسنده نااگاه ندارید مثل اینکه شما راه را گم کرده اید نه ما.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 15:08:43 توسط زنده باد آزادی
یاور امام خامنه ای برو از ولی وقیه ات بپرس که از شنیدن نام چه کسانی رعشه به وجود نامبارکش می افتد تا بفهمی که برگ سوخته معنی اش چیه !!
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 15:07:00 توسط میهندوست
جای تاسف است که اکثر این نظر دهندگان با کمترین دانش سیاسی، ادبی و غیره اظهارنظرهای فیلسوفانه ای می کنند که اصلا معلوم نیست در کدام جبهه قرار دارند. بی جهت نیست که می گویند که مردم سزاوار حکمرانانی اند که بر آنها حکومت می کنند. تازه افرادی که اینجا نظر می دهند ممکن است اغلب تحصیلات دانشگاهی هم داشته باشند. وقتی به نظر اینها دولت ابادی و سروش یکسان باشند، چه می توان گفت. تنها باید سکوت کرد و ده ها سال صبر کرد که ... من نیز این چند سطر را بی جهت قلمی کردم!!! خدا به داد ایرانیان برسد!
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 14:42:12 توسط علی
ایا دولت ابادی انقدر ناآگاه است که از موسوی حمایت کند.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 14:01:38 توسط firuz nahavandi
عجب صبری خدا دارد اگرمن جای او بودم قلم از دست برداشته بر چشمت فرود ارم عجب صبری خدا دارد.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 13:57:59 توسط Ali.R
از افراديكه مبتلا به ويروس مهلك( توده اى-- اكثريتى) هستند بيش ازين انتطار نميرود٠
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 13:06:16 توسط Ahangar
همه مردم حق دارند بدون ترس از چماق نظر خود را ابراز كنند. اينكه بگويم فلان نفر در جايگاهى و مقامى نيست كه اين يا آن را مورد پرسش و نقد قرار دهد حرف ج.ا را تكرار مى كنيم و به نوعى خود ولى فقيه هستيم و در نهايت يعنى نارس بودن انديشه و فرهنگ دموكراتيك در بين ما مردم. تا كى ما بايددر اين فرهنگ كهنه و قبيله اى كه ارزش انسان را به سفيد سياه كوچك بزرگ تقسيم مى كند ماندگار باشيم.اگر امروز به فرض محال ج.ا. سقوط كند فردا از بين اين انديشه همان ج.ا.سر بيرون در مى آورد.از كوزه همان برون تراود كه دراوست.با سپاس از عنايت و حوصله شما . آهنگر
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 12:56:50 توسط sia
شما نوکر صفتان   توده ای باعث شدید ما به زندان برویم شلاق بخوریم طناب بر گردنمان اویزان کنند.بهترین جوانان ما را به خاطر اشتباهات شما روشنفکران غلابی کشتند شکنجه کردند و دختران جوان را تجاوز کردند و بعد به دار اویختند تا مبادا به بهشت راه یابند. دولت‌آبادی یاوه گویی بس است شرم را به جایی رسانده ای که از خارجیها انتقاد میکنی و میگویی اتحاد ندارند اگر اتحاد ندارند پس چطور فقط در این سایت همه یک صدا میگویند شرم بر تو باد دولت‌آبادی.دیگر گول شما را نمی خوریم .ما را شماروشنفکران غلابی در بدر کردید.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 12:38:03 توسط sia
شما نوکر صفتان وابسته به رژیم خونخوار دیگر حنایتان رنگ ندارد, خوشحالم که بعد از سالیان دراز طرفداری ازشما, به چهره واقعی شما پی بردم. امروز ان گرگ از لباس میش بیرون می اید و چهره زشت خود را نمایان میکند .خدا را سپاس که قلم عقل و شعوردیگر دست شما نیست ومردم با اگاهی انرا از شما گرفتند.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 12:35:31 توسط ياور
اقاي زنده باد ازادي درجنگ هشت ساله ضدايراني كسان ديگري بودندكه باصدام همسنگر شدند چگونه است كه شما منافقانه ميخواهيد خودتان را تبرئه كنيد٠با گره زدن سرنوشتتان به صدام درخيانت به ملت ايران به برگ سوخته اي تبديل شديد كه هيچ ارزشي ندارد٠
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 12:29:47 توسط delsooz
اين هم خود جالب است كه سردمداران رژيم هم خود به پليدي و اشتباهات خود در انقلاب فرهنگي و اعدام بهترين فرزندان اين آب وخاك پي برده اند و در دور كردن خود از اين وقايع دست و پا ميزنند٠ شرم اور اين است كه اين حضرات ٠مانند اقاي سروش حتي حاضر نيستند بپذيرند كه به عنوان عضوي از شوراي انقلاب فرهنگي مسول تك تك مصوبات آن شورا در طي عضويت خود در آن شورا هستند٠حال اگر به اين نتيجه رسيده اند كه آن تصميمات اشتباه بوده حداقل آزادمنش باشند و در پيشگاه مردم ايران به وضوح و بدون طفره رفتن اين را اعلام كنند و گر نه چه سودي از كلام پيچيده و الفاظ غير ملموس آقاي سروش براي اين ملت ستمديده ٠كدام درد اين ملت با آن فلسفه بافي هاي ايشان حل خواهد شد وقتي خود ايشان فاقد اولين و والاترين ارزش انساني يعني صداقت باشند٠ پاسخ اقاي موسوي در مورد كشتارهاي سال ٦٧ هم از همين نوع مرد فريبي ها است٠
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 12:20:04 توسط azadeh
حيف نيست وقت و كارتان را گذاشتهايد براي اين دو نفر هر دو تا مثل هم هستند ٠ اين دعواي خصوصي اين دوتاست اينقدر بهم بد بگويند تا جان شان در بياد.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 12:13:45 توسط رهپويان راه فولادوند
سخنان اين رفيق ما را به ياد باقر زاده در فيلم كمدي صمد مياندازد ( در شهر به ما پيش نهاد مي شود )٠همين كه مي گوييد در شهر به شما پيشنهادها شوده نشان از سر سپردگي شما به اين فاشيستهاي اسلامي است٠ اين ايراني ستيزان چرا به شما پيشنهاد مي دادند ؟ چه نزديكي افكاري و اعتقادي بين شما و اين انسان خواران وجود دارد ؟
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 11:54:54 توسط بهروز
شأن و اعتباری که آقای دولت ابادی برای خود قائل است در حّد شأن و اعتبار احسان طبری و به آذین و سایر شعرا و نویسندگان توده ای خط امامی است. بروید و این دام را بر مر مرغ دیگر نهید آقایان که آزاد اندیشان ایران دیگر فریب قلم و بیان شیوای!!! شما روشنفکران چپ نمای کج اندیش را نخواهند خورد .
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 11:45:50 توسط kaz
چطور وقتي كه اول اظهار نظر مي‌كني متوجه شأن خودت نبودي، ثانيا مقام شما بالاست، بي شك، اما فكر نكنم به مقام سروش برسي كه هر از گاهي موجي در فكر و عمل ايرانيان ايجاد مي‌كند و مورد غضب شديد رژيم است و جمع بزرگي از نخبگان فكر در كنار او هستند.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 10:08:27 توسط شعله
شرکت در مراسم تبلیغاتی موسوی از حامیان قتل عام سال شصت و هفت واقعا باعث سرافکند گی است. ای کاش این افراد از دکتر ملکی عزیر شجاعت و آزادگی را می آموختند!!
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 08:52:22 توسط حمید - ب
بنا نیست همه سرباز این ایده لوژی و یا آن مکتب باشند تا حقانیتشان از طرف سایر سربازان مورد تائید قرار بگیرد.اگر ما یاد بگیریم که هرکس جایگاهی دارد و از آن جایگاه و بشیوه ی خودش عمل میکند آنوقت از قضاوتهای بی پایه و بدون درک جایگاه خود نسبت به آن شخص و یا پدیده درست قضاوت میکنیم. من به شخصه میرزا آقاعسگری را حتی در آن مقام نمیبینم که بخواهد چنین قضاوتی کند چه رسد به بی نام و نشانهائی که بدون در نظر گرفتن موقعیت خود در قیاس با آدمی چون دولت آبادی حرفهای کیلوئی میزنند. کسانی که چنین مینوسند از اینکه جامعه ی ادبی و هنری ایران انسانهای والائی چون سعید سلطانپور را از دست داده ککشان هم نمیگزد چرا که در منطق اینان یک جامعه به شاعر و نویسنده و اندیشه ورز زنده نیاز ندارد. وقتی آن شاعر یا نویسنده بزرگ است و حقانیت دارد که بدست هادی غفاری های جنایتکار اعدام شده باشد . عزیزان داستان آن پشه ونعل کردن اسب است.که وقتی اسبی را نعل میکردند پشه ای هم پا را جلو آورده بود ومیخواست که او را نعل کنند.دوستان حرمت انسانهای بزرگ خود را نگه بداریم تا دشمن هم حرمتش را نگه دارد . دیگر کی سعیدسلطانپوری خواهیم داشت؟
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 08:48:16 توسط زنده باد ازادی
آقای دولت آبادی لطفا بفرمائید در جمع هواداران میر حسین موسوی نخست وزیر خمینی  در دوران جنگ ضد ایرانی هشت ساله علیه مردم ایران چه میکنید لطف کرده بفرمائید به ما بگوئید که خالق کل حیدر در جمع آدمخواران جمهوری اسلامی همانهایی که در عرض چند هفته 33700 نفر از بهترینهای وطن را درسال 67 در زندانهای کشور به دستور خمینی لعین قتل عام کردند و در این سی سال 120000 نفر از مبارزان راه آزادی را کشتند و همین میر حسین موسوی نخست وزیر نخست وزیر خمینی در تمام اون جنایتها شریک است چه می کنید اگر سروش در انقلاب ضد فرهنگی عضو آن عملیات ضدبشری علیه دانشگاه و دانشگاهیان بود که موسوی جنایتکار هم شریک جرم خمینی و رفسنجانی وخامنه ای است در جمع هواداران این جانی چه می کنید آری در آن جمع چه می کنید چرا جرعت نداری اعلام کنی که سگ زرد برادر شغال است و این نمایش را تحریم کنی و به ملت ایران بگوئی که این رژیم را به رسمیت نمی شناسی آقای دولت آبادی اک پاشید به چشم این خلق دیگر بس است دیگر بس است دیگر بس است !!!
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 08:35:20 توسط پناهنده
محمود دولت آبادی! شما چگونه قلندری هستید که در جمع حامیان موجودی مانند موسوی به سخنرانی میپردازید که خود از عناصر اصلی و صحنه گردانندگان فاجعه اسلامی در ایران بوده است؟ نه هرکه طرف کُله کج نهاد و تند نشست - کلاه داری و آیین سروری داند / هزار نکته باریکتر ز مو اینجاست - نه هرکه سر نتراشد قلندری داند.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 08:20:22 توسط بهزاد
آقاي دولت آبادي شان و اعتبار شما فقط در آثارتان محدود مي شود. كسي كه انتخابش خاتمي و موسوي باشد حال تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 08:17:03 توسط دارا
خدایا کمی ما را متواضع کن.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 07:03:37 توسط كمال
كسي از دوستان اطلاع دارند سروش در امريكا چكار ميكند؟ لطفا ما را هم مطلع كنيد! در ضمن لينكي را كه دوستي در همين پيك ايران قرار داده بود ديدم٠تشكر بسيار جالب بود٠بقيه دوستان هم ببينند كه اقاي سروش و بقيه به اصطلاح متفكران اسلامي تصفيه و از دم تيغ گذراندن مخالفين را انقلاب فرهنگي ميخوانند٠امثال سروش و شريعتي در دانشگاه هاي ايران توسط ساواك در زمان شاه پر و بال داده شدند تا از كشش روزافزون دانشجويان به طرف ماركسيسم و نيروهاي چپ بكاهند٠اينها براي همين بهشان الغاع شد كه كسي هستند ٠ و براي اينكه انها را تحويل بگيرند و به حساب بياورند خيلي هم شور و علاقه داشتندكه پز روشنفكري بگيرند و بعد از انقلاب با ماركسيستها در محيط دانشگاه ها بحث كنند و نادرستي نظرات ماركس را ثابت كنند! منظره خنده داري بود وقتي شاگردان انها مثل جوجه فيلسوفها نظرات ماركس و انگلس را نقد ميكردند٠
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۰۹ ، 06:37:27 توسط پناهنده
محمود دولت آبادی! مشک آنست که خود ببوید نه آنکه عطار گوید. هر دوی شما از خادمین حکومت اسلامی بوده اید و از حاصل رفتار شما بشدت بوی نابودی ایران به مشام میرسد.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 مهران سماک، جوان ۲۷ ساله، در شادی بعد فوتبال در انزلی با شلیک ماموران کشته شد
 بولتن سری فارس برای فرمانده کل سپاه؛ سند استیصال حکومت در مقابل خیزش انقلابی
جدیدترین تصویر از پیروز
 این انقلاب عظیمی که در ذهن ایرانی‌ها رخ داده، جمع‌کردنی نیست
  شش یار تهران که در شورای حقوق بشر به نفع جمهوری اسلامی رای دادند کدامند؟
 ثبت رکورد تازه قیمت آزاد یورو و نرخ رسمی دلار آمریکا در بازار ارز ایران
 سپاه و بسیج، دو نسخۀ ایرانی «اس اس» و «اس آ» در آلمان نازی؛ رونوشت برابر اصل؟
 خبرنگار دانمارکی به دلیل پوشش درگیری هواداران جمهوری اسلامی و حامیان اعتراضات ایران در قطر بازداشت شد
  کتک زدن زنی که در حال خوشحالی بود در قزوین توسط نیروهای جمهوری‌اسلامی. هشتم آذر
 ‏اردبیل پس از باخت تیم جمهوری‌اسلامی
 سخنگوی جبهه اصلاحات: مردم از اصلاح‌طلبان عبور کرده‌اند
واکنش سعید عزت‌اللهی به کشته‌شدن هم‌بازی کودکی‌اش در شب باخت تیم فوتبال جمهوری اسلامی