تلاش برای خروج 25 تن از اعضای خانواده اسامه بن لادن از ایران


العربيه : عمربن لادن فرزند اسامه بن لادن رئیس تشکیلات القاعده از محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران خواست تا نسبت به خروج اعضای خانواده اش از تهران همکاری کنند.

وی درگفتگو با العربیه نت تاکید کرد ، دولت ایران به او اطمینان داده است که به اعضای خانواده او اجازه خواهند داد از ایران خارج شوند وتلاش های دیپلماتیک در این زمینه در حال انجام است.

عمر بن لادن از احمدی نژاد خواست تا نسبت به آزادی ایمان بن لادن که سن کمی دارد و در حال حاضر در سفارت پادشاهی سعودی در تهران به سر می برد همکاری کند.

یک دیپلمات درسفارت سعودی درتهران اخیرا به روزنامه الشرق الاوسط گفته است که ایران از زمان اشغال افغانستان در سال 2001 دختر اسامه بن لادن و پنج نفر از پسران او و همچنین یکی از زنان وی را بازداشت کرده است ودختر او " ایمان " 25 روز پیش به سفارت عربستان پناه برد.

محافظان دختر بن لادن

عمر بن لادن در گفتگو با العربیه گفت : " اطلاعات نادرستی در مورد خواهرم ایمان منتشر شده است وی از دست ماموران ایرانی فرارنکرده است ، افراد خانوده ام نیز درآنجا بازداشت نیستند آنها میهمان دولت ایران هستند و ما از آنها تشکر می کنیم که در طول این مدت از آنها محافظت کردند از انتشار گزارش های معکوس متاسفیم ، این بر تلاش های دیپلماتیک برای حل موضوع تاثیر می گذارد."

او افزود :" بر اساس تماس یکی از مقامات ایران همه احتیاجات آنها برآورده می شود وی به ما اطمینان داد که همه آنها سالم هستند و ایران می خواهد به آنها اجازه خروج بدهد."

عمر بن لادن همچنین گفت :" از دولت سعودی نیز تشکر می کنیم. خواسته ما این است که یک بار دیگر اعضای خانواده به هم بپیوندند وهمه به کشورخود برگردیم."

وی در پاسخ به سوالی درمورد خواهرش " ایمان " گفت: " او از حدود 30 روز پیش در سفارت سعودی درتهران به سرمی برد و بسیار مایل است که به وطن خود برگردد، وی هنگامیکه برای تفریح به همراه محافظان و نه زندانبانان از مجتمع مسکونی خارج شده بود به سفارش برادرم عبدالله به سفارت سعودی رفت."

او در ادامه گفت:" آنها برای برقرای ارتباط با افراد درخارج از محل مسکونی به کسی اعتماد ندارند چونکه ممکن است برای آنها خطرساز باشد."

تعداد اعضای خانواده بن لادن درایران

عمربن لادن تاکید کرد تلاش های دیپلماتیک برخلاف گزارش هایی که ادعا کرده بودند وساطت ها به شکست منجر شده ، همچنان برقرار است.

وی گفت:"موضوع آسان نیست وبه تشریفات احتیاج دارد خانواده ما گسترده است ما از آقای احمدی نژاد می خواهیم برای خروج آنها همکاری کند. ما می خواهیم خواهرم ایمان پیش از بقیه افراد خانواده از ایران خارج شود ، او سن کمی دارد ونمی تواند دور از مادر خود بماند او 9 ساله بود که در سال 2009 وارد ایران شد."

عمربن لادن تاکید کرد" حضور برادرانم محمد وسعد 29 ساله ، عثمان 25 ساله ، فاطمه 22 ساله ، حمزه 20 ساله ، ایمان 17 ساله و بکر 15 ساله در ایران نشانه این است که آنها هیچ ارتباط تشکیلاتی با القاعده ندارند."

وی گفت " هر کدام از برادرانم یک یا دو زن دارند ، آنها مجموعا 11 فرزند دارند همچنین زنان ومردانی از خانواده های همسران آنان نیز با آنها به سرمی برند ، آنها که تعدادشان به 25 تن می رسد در ایران تحت الحفظ هستند."

[کد مطلب: 11219] [تاريخ انتشار: چهارم دی ۱۳۸۸ برابر با بيست و پنجم دسامبر ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ چهارم دی ۱۳۸۸ برابر با بيست و پنجم دسامبر ۲۰۰۹ ، 10:00:46 توسط mohammad ahwazi
از سال ٢٠٠١ تا حالا نوري زاده گلوي خود را پاره مي كرد كه پسران و خانواده بن لادن و نيز گلبدين حكمتيار قاتل در ايران و نزديك تهران تحت حفاظت اطلاعات سپاه هستند ولي گوش شنوايي نبود . گلبدين حكمتيار كه بي شباهت به راداوان كاراجيچ صرب بوسنيايي نيست بخاطر موشك باران هر روز كابل با موشك هاي اهدايي جمهوري اسلامي كه كمر مجاهدين را شكست و طالبان توانست بسياري از افغان ها از جمله شيعيان و به اصطلاح ديپلماتهاي جمهوري اسلامي را قتل عام كند. همچنين جمهوري اسلامي به بسياري از عربهاي فراري از افغانستان از جمله زرقاوي خون آشام شيعيان عراق اجازه عبور از ايران را داد تا در عراق ايجاد فتنه كنند ايشان قبل از كشته شدن چندين بار براي مداوا به بيمارستانهاي سپاه در مرز رفت و آمد داشت . ???
نوشته شده در تاريخ چهارم دی ۱۳۸۸ برابر با بيست و پنجم دسامبر ۲۰۰۹ ، 08:16:57 توسط مهدی سابق ( خسرو )
در اخبار ٣٠: ٢٠ متكى بیشرم می گوید :"ما نمى دانيم كه وى چگونه به سفارت عربستان رفته است و اساسا چگونه وارد خاك ايران شده است. هويت وى هنوز براى ما مشخص نيست " !؟ واقعا" دروغ و خیانت ، اساس کار در حکومت اسلامیست ، القاعده روابط نزدیک و تنگاتنگی با حکومت اسلامی دارد و محل زندگی افراد القاعده و خانواده بن لادن از سال ١٣٨٠،در حوالی رودهن میباشد، که تحت حفاظت شدید امنیتی نگاهداری و از آنها مراقبت و پذیرائی میشود!؟ چگونه است وزیر قلابی خارجه رژیم فاسد اسلامی، اینگونه قلب حقیقت میکند و آشکارا خود را به کوچه علی چپ زده و با شامولتی بازی اسلامی بدینسان، ابلهانه فیلم بازی میکند!؟
نوشته شده در تاريخ چهارم دی ۱۳۸۸ برابر با بيست و پنجم دسامبر ۲۰۰۹ ، 06:28:29 توسط برادر
بن لادن در تهران است و در بیت رهبری زندگی می کند در زیر زمین خانه ی سیدعلی گدا به همراه خانواده اش و این شابعات دروغ است و پناهندگی فقط بازی جمهوری اسلامی است برای رد گم کردن و گیج کردن مقامات غربی امریکا و اروپا
نوشته شده در تاريخ چهارم دی ۱۳۸۸ برابر با بيست و پنجم دسامبر ۲۰۰۹ ، 06:03:15 توسط ahmad
اينان اگر از ايران خارج شوند تمام دسيسيه هاي جمهوري اسلامي بر عليه شهروندان جهاني را شرح خواهند داد
نوشته شده در تاريخ چهارم دی ۱۳۸۸ برابر با بيست و پنجم دسامبر ۲۰۰۹ ، 06:00:50 توسط تهمتن
چاره جويي بن لادن وفكر فرار فرزندان او ازايران; كه سالها در ناز ونعمت و آسايش ومحافظت ملايان زندگي خودرا ميگذراندن و تا قبل از قيام مردم ايران هم اصلا فكر فرار نبودند!!! پس چه شده كه بعداز اين همه مهمان نوازي آخوندان از آنها(طبق همين خبر) حال بفكر فرار ازايران افتاده اند؟؟؟؟ بلي; فكر ميكنم كه منظور مرا دريافته ايد!! قطعا بن لادن وفرزندان او قيام مردم را ديده و درك كرده وميدانندكه حكومت ملايان در حال سقوط وسرنگوني ست!! پس چاره جويي وفرار آنها را بايد درك نمود; كه اگر فرار نكنند وبدست مردم گرفتارشوند;مردم همان كاري را با آنها ميكنند;كه با ملايان خواهند كرد..
نوشته شده در تاريخ چهارم دی ۱۳۸۸ برابر با بيست و پنجم دسامبر ۲۰۰۹ ، 05:38:53 توسط باران
بنابرين رابطه جمهوري اسلامي , القاعده و مواد مخدر قابل فهم است! چرا القاعده با وجود مرزهاي طولاني ايران با افقانستان تا كنون هيچ عمليات تروريستي در ايران انجام نداده اما با گذشتن از ايران هر روز عمليات ترور برعليه مردم عراق براحتي انجام ميدهد؟! اخيرا يكي از سرداران سپاه گوشزد كرده بود كه "مردم بايد قدر جمهوري اسلامي را بداند." آيا منظورش اين نبود كه در غير اينصورت القاعده را به جان مردم ايران خواهند انداخت؟! همان كاري كه القاعده در عراق هر روز عمليات تروريستي انجام ميدهد! هر گونه اتفاق تروريستي از جانب القاعده در ايران تنها يك شعبه دارد و آن سياستهاي كتيف جمهوري اسلامي است!
نوشته شده در تاريخ چهارم دی ۱۳۸۸ برابر با بيست و پنجم دسامبر ۲۰۰۹ ، 04:30:25 توسط aram
قضيه چيز ديگرى بايد باشد اهريمنان اسلامى هميشه دروغ ميگويند
نوشته شده در تاريخ چهارم دی ۱۳۸۸ برابر با بيست و پنجم دسامبر ۲۰۰۹ ، 03:43:52 توسط abdi
با توجه به اينكه از حمله ١١ سپتامبر و پناهنده شدن خانواده بن لادن به ايران نزديك به ٩ سال ميگذرد چگونه ممكن است پسران بن لادن در موقع پناهندگي؟؟ با داشتن سنيني بين ٢٠ تا ٦ سال اكنون صاحب يك يا دو همسر و ١١ فرزند در ايران اسلامي باشند!! اينان در كدام مجتمع امنيتي ؟ با چه امكاناتي؟و با كدامين خيال و اوقات راحت دست به تشكيل چنين خانواده اي زدند!!! از دو حال خارج نيست يا مقامات امنيتي ايران آنها را گروگان و سكان رهبري القاعده را در دست داشتند و يا از دوستان القاعده محسوب و با آنان همكاري ميكردند البته با توجه به نقش ايران در مورد فروش مواد مخدر افغانستان(بخوان گروه القاعده) در بازار ايران و ترانزيت آن به اروپا و انتقال دلارهاي حاصله به اين گروه ميتوان نقش همكاري را مطرح كرد تا نوعي گروگانگيري!
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
آخوند:  «ایدز» ظرف دو هفته بوسیله طب اسلامی درمان می‌شود!
سپاه با پرونده روح‌الله زم چه می‌کند؟‌
کاریکاتور / مقابله با کشف حجاب در مجتمع‌های آپارتمانی
فاسدترین نهادها در ایران همانا ولایت فقیه و روحانیت شیعه هستند
احمدی نژاد نگران منطقه ۹ شیکاگو! 
دستگیری یکی از عوامل جمهوری اسلامی در سوئد
فیلم/ رقص در مترو تهران
ترکیه ۵۰ بمب اتمی آمریکا را گروگان گرفت 
عکس / چرا تصاویر اعتراض‌ها در لبنان عجیب و غریب هستند؟! 
روح‌الله زم را 'دستگاه اطلاعاتی عراق بازداشت کرد و تحویل ایران داد'
نخستین اعترافات تلویزیونی زم علیه یک «مدافع حرم» زندانی و متهم به جاسوسی
فیلم/ رژه اعتراضی جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران علیه حضور حسن روحانی در این دانشگاه
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: