زن توریست فرانسوی که در تهران مورد تجاوز قرار گرفته بود،از اعدام مجرمان جلوگیری کرد 

 
قضات دیوانعالی کشور حکم اعدام مردان افغان که زن توریست فرانسوی را در محله فرحزاد تهران مورد آزارواذیت وحشیانه قرارداده بودند نقض کرده و پرونده را برای رسیدگی دوباره وانجام تحقیقات بیشتر به شعبه هشتم دادگاه کیفری بازگرداندند.

به گزارش ایران ، در این پرونده پس از صدورحکم اعدام دو نفر از متهمان، وکیل شاکی فرانسوی با ارسال رضایتنامه ای که به تأیید سفارت فرانسه هم رسیده به دادگاه رفت و رضایت موکلش برای بخشیدن متهمان را ارائه کرد. به گزارش خبرنگارگروه حوادث «ایران»، غروب 26 شهریور سال گذشته زن 23 ساله فرانسوی باچهره‌ای پریشان به کلانتری شهرک قدس رفت و از 4 مرد افغان به اتهام آزارواذیت شیطانی‌شان شکایت کرد.

این زن به مأموران گفت: «در منطقه کوهستانی به نام «گله چین» در حال کوهپیمایی بودم که در باران شدید گرفتار شدم. با اینکه وسایل لازم مانند کیسه خواب و... به همراه داشتم، چند مرد افغان که در اتاقکی اقامت داشتند به من پیشنهاد دادند به جای ماندن زیر باران و در چادر خواب، شب را در اتاقک آنها به صبح برسانم. من هم پذیرفتم و آنها حتی برایم شام آوردند و پذیرایی خوبی هم کردند. هیچ موضوع مشکوکی وجود نداشت اما ساعتی بعد و دراوج ناباوری هر 4 نفرشان به من حمله ور شده و بی‌توجه به التماس هایم مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند. اما ساعتی بعد یکی از هموطنان آنها به اتاقک آمد و مرا نجات داد. این فرد تا خیابان و محل تردد مردم مرا همراهی کرد و حتی کلانتری را نیز نشانم داد و رفت.»

با اعلام شکایت زن جوان فرانسوی پرونده‌ای در این باره تشکیل و با دستور بازپرس پرونده، تیمی از پلیس آگاهی برای شناسایی و دستگیری تبهکاران وارد عمل شدند و توانستند دو نفر از این متهمان را دستگیر کنند.این درحالی بود که دو نفر دیگرشبانه خود را به مرز رسانده و به افغانستان گریخته بودند. صدورحکم اعدام با دستگیری دو متهم، پرونده در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران مورد بررسی قرار گرفت و قضات پس از تکمیل تحقیقات و آزمایش «دی ان ای» از زن فرانسوی و مردان افغان، حکم اعدام دو متهم را صادر کردند.

این در حالی بود که هر دو نفر اتهام تجاوز را رد کرده و گزارش پزشکی قانونی نیز حدود شرعی تعرض را تأیید نکرده بود. به این ترتیب پرونده «ح.ر» و «غ.ز» پس ازصدور حکم اعدام برای تأیید به دیوان عالی کشور ارسال شد.

درحالی که پرونده تحت بررسی بود وکیل زن فرانسوی با حضور در دادگاه و اعلام اینکه موکلش پس از حادثه آسیب شدید روحی خورده و ایران را ترک کرده، رضایت شاکی پرونده برای بخشش دو متهم را به دادگاه ارائه داد تا با این رضایت قضات دیوان عالی درباره حکم اعدام متهمان تصمیم‌گیری کنند.

این در حالی است که پرونده با پذیرش اعتراض وکیل یکی از متهمان به دیوان عالی کشور، به دلیل نقص تحقیقات بار دیگر به شعبه هشتم دادگاه کیفری فرستاده شده است.

حبیب‌الله میرزا حسینی وکیل یکی از متهمان پرونده در این باره به خبرنگار حوادث «ایران» گفت: «متأسفانه در تعریف جرم تجاوز به عنف خلأ قانونی داریم. چراکه تجاوز در معنی وسیع آن هر گونه تعرض جنسی است ولی ممکن است در شرایطی مانند این پرونده تعرض به حد شرعی نرسیده باشد.

بنابراین لازم است قانونگذار ضمن ارائه تعریف جامع و کامل از این جرم، با توجه به ارتباط مستقیم آن با امنیت جامعه و اینکه این امر از حدود الهی نیز به شمارمی رود در صورتی که رضایت شاکی در مجازات متهمان تأثیری نگذارد، تا زمان اثبات زنا و تجاوز به عنف از نظر شرعی و پزشکی قانونی نسبت به حکم اعدام تجدید نظر کنند.»

وی افزود: «پرونده در حال حاضر با اعتراض موکلم با نقص تحقیقات ازسوی قضات دیوانعالی کشور به‌دلیل نبود تأییدیه تجاوز از سوی پزشکی قانونی به شعبه هشتم دادگاه کیفری ارجاع شده است و امیدواریم با تحقیقات مجدد واعلام رضایت شاکی، در مجازات متهمان تخفیف داده شود.»

 
[کد مطلب: 117183] [تاريخ انتشار: ششم مهر ۱۳۹۵ برابر با بيست و هفتم سپتامبر ۲۰۱۶] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ نهم مهر ۱۳۹۵ برابر با سی ام سپتامبر ۲۰۱۶ ، 04:27:12 توسط ب
معلوم نیست این خبر درست باشد یا نه چون در کشور افغان ستیزی زندگی میکنیم هم مردم و هم دولت شدیدا نژادپرست هستند... اما واقعا لذتی که در کمک به یک زن بی پناه است خیلی بیشتر از سکس با آن زن است... آن شخصی که این زن را نجات داده تا آخر عمر از این خاطره زیبایش لذت خواهد برد و آنهایی که تجاوز کردند تا آخر عمر عذاب وجدان خواهند داشت
نوشته شده در تاريخ هشتم مهر ۱۳۹۵ برابر با بيست و نهم سپتامبر ۲۰۱۶ ، 07:44:51 توسط یک ایرانی دیگر
وای که دلم غش رفت برای تعالیم دینی مورد عنایت شما یعنی مسیحیت ؛جناب ایرانی.... فقط نمی دانم چرا این تعالیم در شکل اصیلترش به کوفتن سر نوزادان مسلمان به دیوارهای سنگی اورشلیم در دوران جنگهای صلیبی؛ برانداختن یک نژاد بشری (مایا) از صفحه ی ارض؛ دعای خیر برای خشنترین عمل تاریخ بشری (بمباران اتمی هیروشیما) می انجامید .... اما جناب شمس... سخن بر سر تجاوز بودن و نبودن این نیست که یکی مسلمان بوده و دیگری غیرمسلمان... شاید این واقعا نارسایی حکم شرعی باشد... ولی به هرحال در حکم شرع تا زمانی که عمل صریح جنسی (یعنی دخول) اتفاق نیافتد؛ "تجاوز" نیست و صرفا تعرض است.... سخن آقای وکیل این است که آزمایش دی ان ای صرفا می تواند تعرض را تایید کند که حکم آن اعدام نیست و مثلا شلاق یا حبس یا غیره است. آقای افراسیاب... اگر به نحوی تجاوز به عنف ثابت شود؛ چه سرکار خانم رضایت بدهند یا نه؛ متجاوز به عنف اعدام خواهد شد
نوشته شده در تاريخ هفتم مهر ۱۳۹۵ برابر با بيست و هشتم سپتامبر ۲۰۱۶ ، 06:50:08 توسط افراسیاب
من فکر کنم آن دوتا افغانی مرز افغانستان نرفتن رفتن اروپا. البته در کشورهای آنطوری باید اعدام کنند چون درصد حمله به زنها خیلی خیلی بالاست حتی به دختر بچه ها هم رحم نمیکنند در اروپا دختر و زنهای جوان را گروهی محاصره میکنند و هر بلای بخوان سرش میارن البته خیلی هاش رو پلیس نمیگه چون مردم ممکنه بریزن بیرون و هر کسی شکل خارجی است بکشن یک رفتار خیلی عجیب غریبی دارن ما قبلا پناهنده زیاد دیده بودیم ولی این جدیدها خیلی عجیبند مثل زومبی ها هستند گروهی حمله میکنند در مورد آن خانم فرانسوی رضایتش نباید تائید شه و آن دو متجاوز باید حتما اعدام شن چون کارشون خیلی نامردی بوده حتما هم به کسان دیگر قبلا تجاوز کردن باید اینقدر شکنجه شون کنند ماه ها بعد دارشون بزنن یا مثل صدام که چرخ گوشت داشت بندازنشون تو چرخ گوشت بعد فیلم بگیرن پخش کنن تجاوز کنی میندازیمت تو چرخ گوشت حالا خود دانی برو تجاوز کن
نوشته شده در تاريخ هفتم مهر ۱۳۹۵ برابر با بيست و هشتم سپتامبر ۲۰۱۶ ، 06:26:53 توسط ایرانی
شمس گرامی توجه ندارید که این خانم با پای خودش رفته پیش مسلمانان و خودش هم که نامسلمون تشریف داره و چون در وحله اول زن میباشد و در وحله دوم نامسلمان پس در نتیجه هیچ عملی خارج از عرف اسلامی عمل نگرفته و این برادران مسلمان افعان به وظیفه دینی خود عمل کردند و این خانم هم با عمل بخشش به تعلیم دینی خودش عمل کرده.
نوشته شده در تاريخ هفتم مهر ۱۳۹۵ برابر با بيست و هشتم سپتامبر ۲۰۱۶ ، 04:09:58 توسط میتی
معمولا در ایران با رضایت شاکی محکومین به قتل را هم آزاد میکنند و این نشان دهنده نا رسائی قضاوت در اسلام است که یا مرگ است یا آزادی در حالی که در جوامع پیشرفته، مجازات بر حسب جرم تعین میشود و در این مورد بجای اعدام متجاوزین آنها را به زندان محکوم و حتی رضایت شاکی نیز نمیتواند در صورت ثابت شدن جرم سبب آزادی مجرم گردد. چون دادستان بعنوان مدعی العمول برای جامعه هم دادخواهی میکند و نه تنها کسی که مورد تجاوز قرار گرفته.
نوشته شده در تاريخ ششم مهر ۱۳۹۵ برابر با بيست و هفتم سپتامبر ۲۰۱۶ ، 07:54:13 توسط شمس
یعنی این زن نامسلمون بوده و اون متجاوزین مسلمون. یعنی این خانم چون به آلونک اونها رفته پس تجاوز حساب نمیشه، یعنی مردم و توریستها خودشون مراقب باشن حکومت هویجه! یعنی تو این مملکت شانسیه، شیر یا خط میندازند اگه شیر اومد اعدام و اگه خط اومد برو دنبال کارت(فقط دم قاضی را ببین). راستی شبانه از شهرک قدس تا مرز افغانستان چطوری رسیدند؟ با جت ریاست جمهوری افغانستان؟
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: