عکس زندگی کپر نشینی در روستای کهوم زاهدان

[کد مطلب: 11847] [تاريخ انتشار: هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 19:02:10 توسط amin
خوابند وکیلان و خرابند وزیران....بردند به سرقت همه سیم و زر ایران
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 18:48:31 توسط Iranpour
بنده در آن دیار روزگار گذرانده‌ام و سالها بعد از انقلاب برای ورود به دانشگاه از آن دیار کنده شدم و شرایط به گونه‌ای رقم خورد که همچنان حسرت بازگشت به آن دیار را دارم. گاه که چند سال خشکسالی پیاپی رو میداد،پدیده‌ای که گاهاً پیش می‌‌آید و اگر جریان رود هیرمند بسته می‌‌شد،در تمام سیستان و بخش عمدهٔ بلوچستان،یک جهنم تمام عیار برای مردم ساخته می‌‌شد و خبر دارم که همچنان در روی همان پاشنه‌ای میچرخد که سابق می‌‌چرخید.از دوران ابتدایی به یاد دارم که بزرگتری که تا اصفهان رفته بود،بارها تعریف می‌‌کرد که پدر تاجدار دیار ما را به حال خود رها کرده و انگار که ما جزو ایران نیستیم.هر چه بودجه اینها صرف کرده اند بیشتر برای تشویق شیعه گری بوده و نه به شیعه‌ها رسیده اند و سنی‌ها هم که تا توانسته اند گرفتار مضیقه و انواع محدودیتهای ضد انسانی کرده اند.گاه که از ۱۱ سالگی تا حال را به سرنوشت این خطه از خاک پاک میهن تمرکز می‌کنم،هر دو نظام را خأین و دزد و عامل بیگانه می‌بینم.منتها شدت خیانتهای حکومت وقیحان صد برابر پیشینیان بوده است و فقر همچنان بیداد می‌کند.اگر آبی باشد، طبیعت هم نوازشی می‌‌کند.
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 16:09:20 توسط آرش
در ایران مکان هایی وجود دارد که اگر یک ایرانی‌ را با چشم بسته به آنجا برده و چشم‌هایش را باز کنند تصور نمیکند که اینجا ایران است یا افریقا ، و یا ...جز ایران. مکان هایی که نه‌ آجر دیده اند و نه‌ اسفالت و نفت . چراغ روز آنها خورشید است و روشنایی شبشان مهتاب،صورت بچه‌هایشان همیشه سرخ است ، تابستان از گرما و زمستان از سرما.روستا‌های مرزی پاکستان و افغانستان در فقر مطلق بسر میبرند و خانواده أی که فقط تامین نان خالی را داشه باشند ثروتمند محسوب میشود .خانه‌های آنها برای مقاومت در مقابل درجه هوای سخت سرد بیابانی، نیمی در زیر زمین و نیمی دیگر در بالای آن قرار دارد .ما روستاهای فراوانی داریم که درخت خرما تنها منبع تغذیه آنهاست ،البته دوربین هایی که به این مناطق برده میشد بدون اینکه صاحبش متوجه شده باشد ، لنزش شکسته میشد... ایران کشور ثروتمندی است که در آن مردمان فقیری زندگی‌ میکنند و برای دیدن آن احتیاجی به رفتن دور دست‌های دور نیست ،بمادری که با چادر سیاهش در میدان تره بار پرسه میزند نگاه کنید،اودر جستجوی میوه‌های بیرون ریخته شده أی است تا فرزندان منتظر او را در خانه، دست خالی‌ نبینند.
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 15:54:39 توسط حجت
با درود به آیدین عزیز ازدانمارک. عنوان زیبائی که مرا بافتخار آن نائل کردی بدلم نشست. امیدوارم که لایقش باشم وبآن عمل کنم. من همانطود که نوشته ام بجزکردستان تمام ایران رااز نزدیک نه بعنوان تفریح بلکه برای آشنائی با مردم خوب، ازنزدیک دیده ام و ازمحبت های همین مردم محروم که وقتی بآنهاسر میزنی وبا آنها بعنوان یک دوست حرف میزنی ازهیچ محبتی فروگذارنمیکنند درهرمزگان وبلوچستان ومنطقه چابهار وجاسک و سیرجان وکرمان و نصرت آباد راهدان وخود زاهدان چه خاطره هائی ازمحبت ورنج اندوخته ام. من که ازمادر لرم کوتاه مدتی هم همرا ایلی ییلاق قشلاق کرده ام ورنجها وسختیهای آنان وگریه بچه های زخم دیده وپیرمردهای پا شکسته را هم دیده ام درحالیکه آن ایل ازمرفهان ایلات بودند. ما بایدبرای همه این محرومان تلاش کنیم ومن امید وارم باطرح " حکومت بر مبنای مساوات" راهی برای جلوگیری ازفسادحکومتهای آینده وحکومت مردم برمردم پیدا کرده باشم. دو قسمت از این طرخ در قسمت دیدگاههاست و قسمتهای بعدی را تقدیم ملت بزرگوارخواهم کرد. درود برجویندگان آزادگی و تساوی حقوق بمعنی کامل و آنها که دلشان برای محرومان میطپد. با احترام وتشکر.
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 14:12:51 توسط نسرین
با سلام .این مردم مظلوم به چه گناهی باید اینهمه زجر بکشند .کی این ملت بیدار میشود تا کسانی را به خاطر مذهبشان در تنگنا و فقر قرار ندهند. ولی افسوس ما همه اندر خم یک کوچه ایم.شاید صدها سال طول بکشد تا ما هم مثل این اروپاییها و امریکا ییهای کافر بشویم که انسانها را به خاطر انسانیت دوست بداریم نه به خاطر عقایدشان.
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 13:48:01 توسط آيدين از دانمارك
دوستان عزيز بخصوص حجت گرامي پيرمرد قبيله مبارزين.همچنانكه شما ميگويي اين تازه بخشي از كودكان محروم ما هستند كه باز نسبت به آن عده كه حتي از مدرسه و تحصيل محروم شده اند وضع بهتري دارند٠ در همين بخش خبرها حتما خبر سن نسبي فحشا* ١٠ سال را خوانده ايد حتما عكس كودكان كار كارگران كودك كوره پزخانه ها دستفروشان باربران خردسال گل فروشان بهشت زهرا و كودكان متكدي اجاره اي را ديده ايد كودكاني كه بايد پشت ميزهاي تحصيلي- علم و دانش و تاريخ كشورمان را ياد بگيرند نه قرائت قرآن و خرافات اسلامي را٠مدارس بايد از پول نفت و گاز تامين و تعمير و تجهيز شود تحصيل بايد مجاني باشد و خانواده هاي اين كودكان آنقدر تامين باشند كه نياز به نيروي كار كودكان نباشد٠ اين *بايدها* را من و تو ديگر دوستان انساندوست باوجدان بدست اين كودكان بدهيم. مسلما افرادي مرفه و سير هستند كه فقر اين كودكان را نمي بينند و به لودگي آخوندي از دشت و كوير زيباي ايران ميپردازند٠ موفق باشيد٠
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 13:36:46 توسط فريد
خانم رنگين كمان فكر كنم امروز حالت خيلي خرابه جوابي برات ندارم در ضمن من بدبختي در زندگي عشاير ايران نميبينم بلكه بسيار بدبختي در زندگي در آپارتمانهاي بتني فسادهاي اخلاقي خانوادگي فحشا مواد مخدر قمار كلاه برداري كه در شهرهاي بزرگ و آپارتمانهاي تنگ و تاريك در اروپاو محلهاي كه شماهازندگي ميكنيد بسيارديدم عشاير ايران هزاران سال همينطور سالم بي ريا در طبيعت دست نخورده در همان چادرها زندگي سالم دارن و با دروغ و ريا بيگانه اند وعده آب و برق و اتوبوس مجاني نميدن بعد كه بقدرت رسيدن همه رو سر ببرن خيلي دلتون ميسوزه بفرمائيد برويد برج نشينشان كنيد ان آبي هم كه اينها از آن چشمه ميخورن بسيار تميزه تراز اون آب دستشوي و توالت در اروپا است كه به اصطلاح تصفيه ميشود و باهاش نوشابه هم درست ميكنند البته شماها اگر يك روز مثل عشاير زندگي كنيد ميافتيد ميميريد چون صد متر راه نميتوانيد برويد غذاهاتون همه غذاهاي آلوده شهري است ايدولوژي سياسيتون هم كه شكست خورد و حتي يك كشور سوسياليست خوشبخت هم وجود ندارد پس شعار نديد و از فرهنگ عشاير هم ايراد نگير ما ايرانيها اينشكلي هستيم آن حرفهاي ركيك هم برازنده خودتان است
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 13:24:45 توسط mani
من يخورده دوزاريم دير مى افته مثلا هنوز بعد از ٣٠ سال بعد از انقلاب نفهميدم حكومت مستضعفان يعنى چى٠ منظورشان اين هست كه در نهايت همه مستضعف بشن؟ بايد براى اين مردم خون گريست يك مشت دزد و غارتگر دارند اين سرزمين را غارت ميكنند و در سوئى دگر مردم ما كه روى بزرگترين مخازن گاز و نفت دنيا راه ميرن بايد اينگونه زندگى كنند٠من مطمئن هستم كه از اين بدتر هم در ايران وجود داره ٠٠٠٠آدم نميدونه چى بگه!! به اميد حاكميتى ملى
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 13:13:25 توسط حجت
دوست نازنین و برزگوارم fred. در زمان کودکی دوستی از ارامنه محترم داشتم در همسایگی که مثل اکثریت ارامنه که من در عمرم با آنها افتخار دوستی داشتم انسان خوبی بود، درهمان کودکی نشان میداد وبهترین دوست من بود. من بمدرسه اسلامی میرفتم و در آنجا معلمان آخوند و شبه آخوند ما میگفتند که هرکس مسلمان نباشد میرود جهنم. بااینکه من قدری ازسنم جلوتربودم ولی باورمیکردم وبازی بادوستم تبدیل شده بود بیک تراژدی دردناک زیرا همه اش فکر میکردم دوستم را نجات دهم. تا بعدکه فهمیدم که این مزخرفات زائیده مغز پوک آخوند هاست. همانها که ازمرد عقیم وزنی که آثارحمل دراو درشب زایمان هم دیده نشد امام چاه نشین اختراع کردند وبااین خرافات جیب ها راپر وشکمها رابزرگ کرده اند. امام زمان هم طبق افسانه های ساحت خود اینها قرارست ازسامره وبا اسب بیاید وکشتاری براه بیانداز که مردم آرزوی خمینی وشاه اسماعیل صفوی رابکنندوآن خودکمدی موزیکال وتراژدی قرمز رنگی است، ازجمله مسافرتش بمدینه ونبش قبریاران برترپیامبراسلام. ایشان خیلی خون دوست دارد. دورانشان تمام شد. منهم آرزو دارم که ملت پیروز شوند وافتخار دیدن تودوست بزرگوارنصیبم شود. بادرود.
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 12:12:50 توسط fred
لعنت خداوند بشما شیادین به رهبری خامنه ای جنایتکار باد . تمامی سرآن جنایتکار جمهوری اسلامی فقط و فقط از شیطان بزرگ فرمان میگیرنـــــــــد. در مدتی کوتاه بعد از فروپاشی باید همگی آخوندها و تمامی رهبرآن رژیم اسلامی و فرماندهان نظام را در چاه جمکران انداخت، در درون این چاه حتمآ شیطان بزرگ زندگی میکنـــــــد، مگر امکان دارد امام زمان از چاه پراز کثافت بیآید ، معمولآ گفته میشود که امام زمان از آسمان میآید. خداوند رحم کند به آنهائی که خرافاتی تشریف دارند. تاآزادی ایران و ایرانی.
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 12:06:37 توسط رنگین کمان1
برادرانم آقا حجت و آقا کریمخان, شما لطف دارید, من خیلی تحمل ام زیاد هست اما وقتی که جوش بیاورم آخرین حرفم را میزنم و با کسی هم تعارف نداریم. من خیلی این بابا را تحمل کردم. همواره فکر میکردم این آقا هم مثل آقای بهروز از سیسل آدم ساده ای هست. اما گویا این آقا عمدا مشکل تراشی میکند. انگار این بابا به جای خون آب در رگهایش دارد. بی تفاوتی نسبت به زندگی کسانی بخصوص بچه ها که حق شان ضایع میشود و خصوصیات اینچنینی بسیار خطرناک میباشد. این شعر برای او صدق میکند, بنی آدم اعضاء یکدیگرند, که در آفرینش ز یک گوهرند, گر عضوی بدرد آورد روزگار, دیگر عضوها را نماند قرار. تو کز محنت دیگران بی غمی, نشاید که نامت نهند آدمی.
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 12:04:42 توسط اشکان بشرزاده
باز هم خطای دید ما مردم اینجا باز فلسطین ولبنان است ایران نیست ایران آباد آزاد صنعتی است در سراسر زاهدان بهترین ویلا ها و آپارتمانها ساخته شده است و کسانی مانند محصولی ولاجوردی بادامچی ها خیر خواهانه صدها مدرسه وبیمارستان و برق وآب وتلفن را ساخته وپرداخته اند این لبنانی ها این فلسطینی های مظلوم وبیچاره اند که در این عکسها با این روش عهد حجر زندگی میکنند مقصر هم البته شیطان بزرگ است اما کور خواندن نظام عدالت گستر ما پول نفت وگاز ایران را هطینه خواهد کرد وملت هم همراهی تا فلسطین ولبنان را آباد تر از نیویورک لندن و پاریس بکنیم ایران بحمداله امن وامن است سرزمین ولایت اشتباه نشود هرند مال ولایتی هم هست اما او فعلا اهمیتی به این ملکش نمیدهد زیرا گرفتار خوشگذرانی است درست مانند 70 میلیون ایرانی
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 10:59:13 توسط سرباز
توجه به عکس دوم !! گویا دو اخوند (سیاه و سفید)=( سید و معمولی) خودرا به شکل خر در اورده و پالان خود را پر کرده تا از مرز فرار کنند !ودر عکس سوم، یکی از سیدها(سیاه رنگ) جهت بازدید از منطقه همراه یکی از ساکنین به کپرها سرکشی میکند!! .... مرگ بر استبداد ،که حق این مردم شریف را ایران را به شکم مفت خواران ،حماس و حزبالله ووو میریزید و اب را به کویت و کشورهای هاشیه میفروشید.و میلیاردها دلار از ثروت ما را به جیب خود ریخته و به نام الله و اسلام ،ادمخواری میکنید.ننگ و نفرت ابدی بر بنیان گذارتان باد که ما را به چه روزی انداخته اید..
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 10:56:00 توسط از تهران
خامنه ای در یک بحث مشاجراتی با پاسداران سر قدم رفته و گفته اگر قرار باشد من دربدر شوم جایی کمتر از اروپا نخواهم رفت! این خبر البته موثق باشد یا نباشد فرقی نمی کند، چون راست است و ایشان بزودی درخواست پناهندگی خواهند کرد!
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 10:37:21 توسط حجت
بادرودبه رنگین گمان وکریمخان وراد وبقیه نظریه پردازانی که عاطفه انسانی دارند. من دیروزمیخواستم روی آن عکس قیدکنم که تازه آن بچه ها وضعشان بدترین نیست که ازآنها محرومتر هم فراوان است وامروز هم درباره این عکس ها همان رامیگویم که سطح محرومیت درروستاهای بخصوص جنوب ایران آنقدرپائین (زیاد) است که حتی این کودکان وزنان ومردان اینعکس هم هنوز ازآنها بهترند. بارها نوشته ام واینک هم که پس ازدهه ها مینویسم اشک درچشمانم جمع میشودکه مردمی درچنان سطحی زندگی میکنندکه باچشمم دیدم که درآبیکه مینوشیدند کرم زنده بود. این کپرهاکه میگویم درده کیلومتری شمال غرب کنارک (فاصله وجهت را حدس میرنم) قراردارد و کنارک در 40 کیلومتری شرق پایگاه امریکائیان درچابهار است. دراین پایگاه که برای آمریکائیان وبا پول ملت ایران در ولایت شاه ساخته شده بوددستگاههای آب شیرین کن نصب شده بودتابرای آمریکائیها (وتعدادی پرسنل ایرانی) واسبهای آنان آب شیرین تهیه کندوچون دستگاههابیشتراز مصرف آب شیرین تهیه میکرد. مردم کنارک تقاضاکرده بودندبا 40 کیلومتر لوله مازادرا بآنهابدهندوبا آن موافقت نشده بود. اسب آب شیرین میخورد و انسان محروم آب وکرم.
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 08:39:23 توسط rad
اخوندها در تمام اين ١٤٠٠ سال به شيو ه لاشخورها عمل كرده اند٠ هميشه كلاهبردار و مفت خور بوده اند(اعتراف صانعي) ٠ فرصت طلب به انتظار لاشه شكار شير مينشيند٠ دقيقا همان فرصت طلبي ۵٧ ٠ از همان سال به عقده گشايي و با طمع خاص اخوندي شروع به غارت كردند و جنايت٠ حرف ساده تر از نمي شود اين جماعت گرگ صفت غارتگر هستند٠ اگر يك اخوندي اين چند خط را بخواند فكر ميكنيد او عصباني ميشود؟ باور كنيد پوزخند ميزند٠ خودش خوب ميداند مفتخور و دروغگو است٠ اين همه اتفاق و مدرك از هزار سال پيش كافي نيست كه ديگر گوش به اراجيف مذهبي ندهيم؟ اقاي موسوي صحبت از مفاتيح الجنان مي كند٠ در هم لحظه كليات حاج قمي تو دستمه٠ مذخرفاتي كه هميشه بوده و خواننده نداشته و لي خواهان داشته٠ به اميد روزي كه تقويم سالانه ما عيدهاي ايراني ٠ روز فردوسي٠ روز ازاديخواهان٠ روز كورش و روز شكست قادسيه به نشان عبرت و ياداوري را در بر داشته باشد٠
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 08:38:54 توسط MajidA
کریمخان اون * یارو * نظرش به وقت لوس انجلس چاپ می‌شه، "من سوئد هستم" هم یکی‌ از شامورتاش هست که بازهم اول سر خودش رو کلا میذاره.
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 08:21:07 توسط كريمخان
با درود به خانم رنگين كمان عزيز٠بقول اون يارو* به به! ايران عجب هواي خوبي داره عجب آب تميزي داره عجب هواي پاكي داره. ما درين سوئد از آب نجس و گل آلود كشور كثيف سوئد و از كمكهاي اجتماعي اين سوئدي هاي بخيل و حسود سوئدي ارتزاق ميكنيم در حاليكه گرسنگي در كپرهاي اين روستا بهتر از هواي سرد راسيستي سوئد است٠آزادي چيه؟ به شادي و خوشحالي اين خره و صاحبش بچسب! فردا كه خامنه اي رفت و موسوي جون شد رئيس جمهور- يك بليط رفت و برنگشت ميخرم و مستقيم پياده ميشوم توي اين كپر ها٠حرف و اظهار نظر سياسي هم ممنوع!
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 07:18:15 توسط رضا
آقای خامنه آیا اینها هم توی فتوشاپ درست شده؟؟ با چند میلیارد دلار دیگه جیبهای شما و فامیلتون پور میشه که بعد به این بدبختها برسین؟ آیا جیبهتون اصلان پور میشه؟ امیدوارم که بزودی محکمی شما و موزدورینه دیگر رو ببینیم.
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 06:53:17 توسط kian_aram
پیک ایران : لینک تبدیل حروف لاتین به فارسی در بالا آمده. با نوشتن هر کلمه وقتی کلید فاصله space بزنيد کلمه لاتين به فارسی تبديل ميشود.
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۸۸ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۰ ، 06:33:53 توسط رنگین کمان1
آقا فرید, هنوز از آب و هوای کپرنشینان مینویسی یا از بدبختی آنها رنج میبری؟. من مطلبی خطاب به شما نوشتم, امیدوارم آن را خوانده باشی. همه کسانی که انسانهای خطرناک میشوند کسانی هستند که احساسی نسبت به همنوعان خود ندارند. یک انسان شرافتمند هر چه را برای خود میخواهد برای دیگران هم میخواهد. شما از بدبختی این بچه ها فرار میکنید و از آب و هوای آنها حرف میزنید. آخه مرد حسابی, کسی که درد دارد نمیتواند زیبایی را ببیند.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 طنر /  اولین عکس‌العمل مسئولین بعد از حادثه ناگوار کلینیک اطهر (شمیران) و کلا هر حادثه ناگوار مشابه 
تصویری از محل آنش سوزی امروز در مجتمع غنی‌سازی نطنز
 ادعای مشاور سابق دولت اسرائیل: تأسیسات هسته‌ای ایران را بمباران کرده‌ایم
  دزد، موزه مردم‌شناسی را جارو کرد + عکس
بریتانیا نام کشورهایی را که مسافران آنها نیاز به قرنطینه ندارند اعلام کرد 
کاریکاتور/ ماسک بی ثمر
  داماد و دختر علیرضا زاکانی(نماینده ای که همیشه ژشت ضد فساد میگیرد) اکثر پروژه های مهم از دانشگاه ها،پژوهشگاه ها،بانک،مخابرات،سازمان تامین اجتماعی را از آن خود کرده اند
رؤسای جمهور ایران و دلار
 تاراج اصلی منابع ارزی ایران در کجا اتفاق می‌افتد؟
 تلگرام ایرانیها احتمالا بزودی به تکنولوژی ضدفیلتر پراکسی چرخشی مجهز شود 
همتی : نرخ سود بانکی از فردا بین ۱۳ تا ۲۲ درصد خواهد بود 
 طرح / فقر در ایرانآگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی