به ما بپيونديد

تصاویر/ آلبوم دیده‌نشده از سفر آیزنهاور به تهران


در آخرین روزهای پائیز سال 1338 رئیس جمهور وقت امریکا در سفری کوتاه وارد تهران شد و در مجلس سنا به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش فرادید، "ژنرال دوایت آیزنهاور" رئیس جمهور جمهوری خواه امریکا که به دلیل شهرتش در سال‌های جنگ جهانی دوم و با شعار مقابله همه جانبه با نفوذ شوروی به کاخ سفید راه یافته بود یکی از مهمترین روسای جمهور این کشور در ارتباط با ایران بود.

رئیس جمهور امریکا در 23 آذرماه در جریان تور منطقه ای خود به خاورمیانه وارد فرودگاه تهران شد و پس از استقبال رسمی شاه به سمت مجلس سنا حرکت کرد. آیزنهاور در مجلس سنا با نمایندگان دیدار کرد و در صحن علنی درباره تقويت دفاعي پيمان "سنتو" سخنرانی کرد. آیزنهاور پس از دیدار کوتاه از ایران در بیانیه پایانی سفر خود بر نقش استراتژیک ایران در حفظ ثبات منطقه و ضرورت همکاری و همزیستی دو کشور تأکید کرد.

عکاس امریکایی "جک گارفالو" که رئیس جمهور این کشور را در سفر به ایران همراهی کرده از لحظه ورود وی به تهران تا استقبال از او در خیابان‌های شهر و سخنرانی در مجلس سنا را عکاسی کرده است؛ این عکس‌ها پیش از این منتشر نشده است.
[کد مطلب: 122809] [تاريخ انتشار: بيستم دی ۱۳۹۵ برابر با نهم ژانويه ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم دی ۱۳۹۵ برابر با دهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 20:04:01 توسط سیاوش ـ ا
با سپاس از نظرات دقیق ومستندهموطن ارجمند آرش گرامی و در رابطه با جمله مزخرف خمینی در مورد دکتر مصدق ،یکبار نیز این آخوند ارتجاعی و مهره استعمار همچون همپالکی فاسدش آخوند کاشانی که با دریافت ده هزار دلار از سازمان سیا به مصدق خیانت و ا ز کودتای آمریکائی ـ انگلیسی و مهره اصلی اش تیمسار زاهدی حمایت کرد این کودتای فاجعه بار را که همچون زلزله ای مهیب پس از ۶۵ سال هنوز پس لرزه هایش با ریشتری ویرانگرمیهن ما را با خطر نابودی وتلاشی مواجه ساخته است از این توطئه ایران بر باد ده بمثابه "سیلی اسلام " یاد کرد ! .اما در نهایت از مولانا مدد گرفته و سخن کوتاه میکنم که مصدق پیراحمدآبادی بعنوان سیاستمداری که عاشق ایران و آرزومند سعادت ،خوشبختی و پیشرفت و ترقی ایرانیان بود تا ابد در قلب میهن پرستان باقی و چون ستاره ای در آسمان تاریخ ایران خواهد درخشید. مه فشاند نور و سگ عو عو کند  ** هر کسی بر خلقت خود می‌تند  گر پلیدی پیش ما رسوا بود  ** خوک و سگ را شکر و حلوا بود 
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم دی ۱۳۹۵ برابر با دهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 18:53:14 توسط افراسیاب
مصدق مسلم نبود، اگر سر کار باقی میماند، به اسلام سیلی میزد! به به دقیقا زمان تولد جمهوری اسلامی سال ۵۷ همین ملی مصدقی ها در روزنامه ها مینوشتند ملت ایران نباید از حکومت اسلامی بترسن خطر جای دیگری است منظورشون کمونیستها بودن حال آدرس رادیو میدن بابا خودتون صد بار تو همین رادیوها گفتین دلیل همکاری با آخوندها و دولت موقت تشکیل دادن پس زدن سوسیالیسها بوده چون ایران رومانی و کره شمالی میشد بعد آدرس تاریخ میدید خوب همه اینهار رو خود مصدقیها نوشتن مثل تاریخ سلسله پهلوی که سلطنت طلب ها نوشتن مصدق نخست وزیر شاه بوده نوکر رئیسش بوده در دادگاه هم گفت نوکر محمد رضا پهلوی است دست شاه رو ماچ میکرد خوب بگذریم مصدقیها دیگه هیچ خطری برای آینده ایران ندارن چون جوانترین شون الان هشتاد سالشه
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم دی ۱۳۹۵ برابر با دهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 16:06:21 توسط آرش رحمانی پور
بخش سوم/ خمینی : مصدق مسلم نبود، اگر سر کار باقی میماند، به اسلام سیلی میزد!
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم دی ۱۳۹۵ برابر با دهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 16:04:31 توسط آرش رحمانی پور
بخش دوم/ در ادامه شما را به قسمتی از گفتگوی رادیو فردا با عباس میلانی دعوت میکنم: اينكه رژيم شاه به خصوص بعد از ۲۸ مرداد، گمان میكرد كه خصم اصلى اش، دكتر مصدق، حزب توده و جبهه ملى است،باعث شد كه ساواك كاملا نسبت به اين شبكه هاى اسلامى بى اعتنا باشد. نه تنها بى اعتنا باشد بلكه در حد امكان به رشد آن هم كمك كند. تعداد مساجدى كه در دوران ۱۵ سال آخر سلطنت محمدرضا شاه در ايران ساخته شد، بى سابقه و شگفت انگيز است. تعداد طلبه هايى كه در ايران درس دينى مىخواندند در آغاز سلطنت رضاشاه، چيزى نزديك به دو هزار و ۸۰۰ نفر بود. در پايان دوران رضاشاه، تعداد اين طلبه ها به ۸۰۰ نفر محدود شد، با اينكه جمعيت ايران به دو برابر افزايش يافته بود. ر سال ۱۹۷۲، پرويز نيكخواه براى تز فوق ليسانس خود در مورد تعداد طلبه هاى علوم دينى در ايران مطالعه مى كند. او در مى يابد كه در دهه اخير، يعنى بعد از ۱۵ خرداد، شمار بى سابقه اى به تعداد طلبه ها، حوزه هاى علميه و حسينيه ها افزوده شده است. اين افزايش با حمايت مستقيم شاه و ساواك صورت گرفت. چون آنها فكر میكردند كه مسجد مانند پادزهرى در مقابل توده اى شدن مردم عمل میکند.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم دی ۱۳۹۵ برابر با دهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 15:53:24 توسط آرش رحمانی پور
بخش اول/ مدل تحریف تاریخ جناب افراسیاب مرا به یاد روشهای جمهوری اسلامی برای تخریب مبارزینی همچون سیامک پورزند می اندازد، حمل مواد مخدر، تجاوز به عنف و ...! اینطور که شما مصدق را متجاوز به دختران و از همه مضحک تر اسلامگرا متهم میکنید، میتوانید مارتین لوتر کینگ را هم اهل بندر عباس حساب کنید، چراکه او هم تیره پوست بود. شما هر وقت توانستی حتی یک مدرک از گفته هایتان به ویژه سخن مجهول از جانب مصدق درباره برتری کتاب قرآن نسبت به قوانین فرانسه بیاورید، بنده مدرک تاریخ و فلسفه خویش را به دور می اندازم. در ذیل مطالبی را برایتان می آورم تا شاید روشنگر راهتان شود. /در کشورهای دموکراسی و مشروطه هیچ قانونی بالاتر از ارادۀ ملت نیست."(روزنامۀ اطلاعات،مورخ31/4/1332) /در حکومت مشروطه تنها یک قدرت اصیل و لایزال موجود است و آن نیروی ملت است که اگر به معنای واقعی بروز و ظهور نکند مشروطیت و دموکراسی مفهوم حقیقی خود را از دست می­دهد و زمینه برای حکومت­های فردی فراهم می­شود."(روزنامۀ اطلاعات،مورخ31/4/1332)
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم دی ۱۳۹۵ برابر با دهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 12:11:00 توسط سیاوش ـ ا
جناب افراسیاب خان ،من بتو توصیه میکنم که کار تاریخ نگاری بالاخص درمورد زندگی دکتر محمد مصدق و دوران دولت ۲۸ ماهه اورا بدون تلف کردن وقت شروع کنی .یقینا دولت فخیمه انگلیس ودولت آمریکا مسئولین کودتای جنایتکارانه ۲۸ مرداد که امروز ایران را با خطرتجزیه وتلاشی و نابودی مواجه وایرانیان را بخاک سیاه نشانده و نوکران دستار بر سرشان در ایران آخوند طاعونی زده با وجود دشمنانی چون شما نیازبه دوست ندارند ! واقعا شرم آور است البته اگر شرم و حیائی باشد !!!
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم دی ۱۳۹۵ برابر با دهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 11:37:51 توسط سیاوش ـ ا
هموطن آگاه ، آرش گرامی ،متأسفانه بعضی از این کامنت ها آنچنان دور از حقیقت و بقصد تخریب و لجن پراکنی است که پاسخ دادن به آنها فقط تلف کردن وقت است .فقط به آنهائیکه بعلت بی اطلاعی از تاریخ و افکار و عقاید دکتر مصدق به وی اتهام مذهبی بودن میزنند عرض میکنم که او علیرغم اعتقاد به مذهب خود سیاستمدار سکولار و لائیک و بشدت مخالف حجاب اسلامی بود ،تمام دختران و نوه های دختری مصدق بدون حجاب بودند .آخوند کاشانی خائن "ده هزار دلاری" رئیس مجلس و حامی کودتای استعماری بخاطر مواد قانونی مشروطیت به او تحمیل شده بود .تا امروز آخوندهای جنایتکار انگلیسی تبار و ایران ستیز او را به اسلام ستیزی و "فراماسونری " و بیشرمانه ترازآن وابسته به دولت انگلیس متهم میکنند ،شاه اللهی ها به خیانت به شاه خائن وابسته و مزدور استعمار و محصول کودتای ۲۸ مرداد ایران بر باد ده .حال بدون سوء نیت وتعصب و با اندکی خردگرائی و انصاف قضاوت کنیم .عدم اطلاع از تاریخ و گذشته موجب تکرار همان اتفاقات تراژیک و فاجعه بار است همانطوریکه در قیام مردمی بهمن ۵۷ شاهد آ ن شدیم ."گذشته چراغ راه آینده است "!
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم دی ۱۳۹۵ برابر با دهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 07:05:19 توسط شمس
البته شاید آقای خرناس کش و امثالهم آخوند را گذاشتند سر قدرت و حالا پشیمان هستند و هوس جنایتکار قبلی را کرده اند اما بچه های چپ (فدایی پیکار کومله و اغلب کمونیستها) به جمهوری اسلامی * نه * گفتند. برای همین از همون روزهای اول انقلاب کشتار کمونیستها آغاز شد. در این میان احزاب خائنی هم بودند مثل حزب توده، جبهه ملی، نهضت آزادی، سازمان مجاهدین و حزب ملت ایران دنبال خمینی افتادند و تقاص پس دادند. هم رهبرانشان دستگیر و اعدام شدند و هم حزبشون ممنوع اعلام شد. افرادی مثل کیانوری، داریوش فروهر، مسعود رجوی، بازرگان و خسرو قشقایی و ....در قدرت سهم میخواستند که چیزی جز گلوله و زندان چیزی نصیبشان نشد.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم دی ۱۳۹۵ برابر با دهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 07:03:49 توسط افراسیاب
آقای رحمانی پور در تاریخ ایران هیچوقت هیچ حکومتی با انتخاب مردم و دمکراتیک نبوده شاید در آینده بشه و در مورد سخنرانی های اسلام گرایانه دکتر مصدق حتی احمد کسروی هم درباره اش نوشته یک جا به اعتراض میگه اینها میخواهند قران را جای کتاب قانون قرار دهند و شریعت اسلام را بر قوانین کشور حاکم کنند ببینید چه کسانی پشت میز دولت تکیه زدن و بعد به کنایه و منظورش محمد رضا شاه پهلوی بوده میگه خوب این آدم اگر از اینها نمیترسید اگر اراده داشت که اینطور نمیشد و بعد میگه خوب در دوران پدر او خیلی کارها شد آخوندها بهم میگفتن دگر محال است در زمان این رضا خان بشود زندگی کرد ولی حالا همه جا دسته های سینه زنی دوباره براه افتاده همه امیدها باطل شد منظورش زمان مصدق و اسلامیها بوده
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم دی ۱۳۹۵ برابر با دهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 01:51:18 توسط ملت خرناس کش
دوستان این حرفها که شما میزنید همگی‌ گذشه و رفته و تغییر ناپذیر هست...در فکر نجات ایران از دست این آخوندای کثافت باشیم... آخوند رو گذاشتیم مصدر قدرت حالا توش موندیم ...باز بگو مرگ بر شاه...
نوشته شده در تاريخ بيستم دی ۱۳۹۵ برابر با نهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 22:13:35 توسط آرش رحمانی پور
افراسیاب عزیز مطالبی را بیان کردند که برای من ناآشناست. برای من اما مهم مصدق نیست بلکه دولت مصدق که به شکل کاملا دمکراتیک منتخب مردم بود و از راه یک کودتا از کار برکنار شد.
نوشته شده در تاريخ بيستم دی ۱۳۹۵ برابر با نهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 22:03:23 توسط Arman
افراسیاب حقیقت رو گفتید، من اگر ۴۰ ساله پیش بود از این حرف‌های شما بسیار ناراحت میشدم، دلیلش هم این بود که آقای مصدق آدم بسیار مومن به اسلام و معتقد به قوانین شبیه ولایت فقیه بود
نوشته شده در تاريخ بيستم دی ۱۳۹۵ برابر با نهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 20:15:19 توسط شمس
آیزنهاور در خصوص ایران می‌گوید:«گمان نمی‌کنم منطقه‌ای مهمتر از ایران روی نقشه جغرافیایی جهان وجود داشته باشد؛ ایران؛ دارای نفت است و هم در چهار راه جهان واقع شده است [حایل میان قدرت‌های مطرح]... اگر روزگاری ایران و شوروی با هم کنار آیند، کره زمین جای امنی برای غرب (کشورهای عضو ناتو) نخواهد بود. همچنین نباید وضعیتی پیش آید که ایران به گذشته دور خود بازگردد و یک قدرت نظامی شود. وای به وقتی که میلیتاریسم ایرانی زنده شود؛ بروید تاریخ این کشوررا بخوانید تا متوجه حرف من بشوید. آیزنهاور دائم از خطر حمله سرخ (رشد کمونیسم) سخن میگفت و مردم امریکا و متحدان اروپایی اش را از حمله روسها میترساند. شاه ایران بدون حضور امریکایی ها و پشتیبانی آنان هیچ چیزی نبود. این همه اسلحه و پر کردن زرادخانه ها فقط برای پر کردن جیب کارخانجات اسلحه و پول دلالی سهم شاه و خانواده اش بود. نه در برابر عراق مقاوم بود و نه در برابر شوروی.
نوشته شده در تاريخ بيستم دی ۱۳۹۵ برابر با نهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 19:52:41 توسط افراسیاب
دوستان عزیز مصدقی توجه داشته باشید که دکتر محمد مصدق خودش از خاندان قاجار بوده و دقیقا مثل اردوغان ترکیه امروز میخواسته یک حکومت اسلامی قجری بپا کنه ایشون صاحب چند صد دهکده و قریه بوده و زمینهای زیادی داشته که پهلوی اول آنها را مصادره میکند در سفر نامه ابراهیم بیک آمده خان های قاجار به دختران باکره ساکن دهات های خود قبل ازدواج تجاوز میکردن و دکتر مصدق هم یکی از آنها بوده البته ناراحت نشوید رسم آنموق اینطور بوده و دکتر مصدق هم آن دختران نه و ده ساله رو ارث پدر خود میدانسته اگر سخنرانی های دکتر محمد مصدق رو در مجلس آنموقع مرور کنید ایشان بارها میگوید ما وقتی قانون شریعت اسلامی داریم چرا قانون از فرانسه بیاوریم ایشان بارها به آمریکا و انگلیس و سازمان ملل سفر میکنند و دست آخر موفق نمیشوند نظر انگلیس و آمریکا رو جلب کنند و از همان زمان شروع به تحریم نفت میکنند بهر حال اگر ایشان موفق میشدن بعلت کهولت سن زود میمردن و آنموقع ایران بدست آخوندها میافتاد و شاید شماها دیگه نمیتوانستید از دانشگاه های جهان فاروق التحصیل شوید و الان برای خودتون یک آخوند پولدار در ایران بودید
نوشته شده در تاريخ بيستم دی ۱۳۹۵ برابر با نهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 19:04:16 توسط سیاوش ـ ا
ضمن سپاس از آرش گرامی ، به خاطر چند سال اقامت در آنکارا بخاطر تحصیل در دانشگاه به نکته مهمی هم در مورد ترکیه اشاره میکنم که در دهه ۷۰ میلادی هیچ اثری از اسلام گرائی در شهر های بزرگ و متوسط ترکیه دیده نمیشد به جز شهرهای آناتولی شرقی همچون ارزروم و قونیه فرهنگ سکولاریستی در بخش بزرگی از ترکیه حاکم بود .آخوندهای ارتجاعی انگلیسی تبارپس از استقرار در ایران با هزینه میلیاردها دلار سازمانهای مذهبی از نوع "حزب الله " را در ترکیه تشکیل و به کشتار روشنفکران و اساتید دانشگاهی و ژورنالیست ها با تفکرات چپی و مترقیا نه آغاز کرده و و به رشد وتقویت احزاب اسلامی که امروز قدرت را بطور کامل قبضه کرده اند کمک کردند که امروز پدیده خطرناک رچب طیب اردوغان نتیجه این سیاست و البته حمایت دولتهای اسلام پرور آمریکاست . با سپاس
نوشته شده در تاريخ بيستم دی ۱۳۹۵ برابر با نهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 12:58:36 توسط آرش رحمانی پور
سیاوش گرامی با قلمی پرمغز و تیز، اصل مطلب را به زیبایی بیان کرده است. سال پیش " میشائیل لودرز" خاورمیانه سرشناس و اهل بخیه آلمانی کتابی منتشر کرد به نام " کسیکه باد بکارد، طوفان درو خواهد کرد" لپ مطلب کتاب به سیاست ضد دمکراسی امریکا در ارتباط با دولت مصدق مربوط است و بر این نظر است که کودتای امریکایی انگلیسی بر علیه اولین حکومت دمکرات خاورمیانه، زمینه ساز ناهنجاری های اکنون در کل منطقه است، چرا که بدون ظهور جمهوری اسلامی چنین بدبختی بر سر منطقه و حتی اروپا نمی آمد. البته باید این اصل را در نظر داشت که هر حکومتی در دنیا از اینکه در یکی از کشورهای سرمایه خیز، دولت و حکومتی نالایق بر سر کار باشد، استفاده هنگفت اقتصادی خواهد برد. کلید طلایی هرج و مرج و نابسامانی همانا اسلام و اسلام گرایی است، از اینروست که مساجد شیعه جمهوری اسلامی و همینطور سلفی عربستان در اروپا به راحتی فعالیت میکنند.
نوشته شده در تاريخ بيستم دی ۱۳۹۵ برابر با نهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 11:28:28 توسط سیاوش ـ ا
بخش دوم : .۳۷ سال حکومت نکبتبار اسلامی که به کشتار دهها هزار تن از شریفترین فرزندان ایران ،جنگ ضد میهنی ۸ ساله ،غارت و چپاول ثروتهای ملی ، اعتیاد ،فقر و فحشا و فرار مغزها، ضربات روانی و جسمی به میلیونها شهروند ایرانی در نتیجه سیاستهای ارتجاعی و ضد ایرانی و زن ستیزانه نظام ددمنش ولایت مطلقه کریه ،ترویج فناتیسم و ارتجاع اسلامی ،ظهور القاعده و داعش ،کشتار و قتل عام میلیونها انسان بیگناه در خاور میانه وآفریقا وعملیات جنایتکارانه و وحشیانه تروریستی در چهار گوشه جهان نتیجه این سیاست اهریمنی و ایران بر باد ده جفت جنایتکار آمریکا و انگلیس است .قابل ذکر است که اسلام و استعمارآنگلوساکسون همچون دوقلوی به‌هم‌چسبیده عمل میکنند.
نوشته شده در تاريخ بيستم دی ۱۳۹۵ برابر با نهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 11:22:07 توسط سیاوش ـ ا
بخش یکم : ژنرال آیزنهاور و وینستون چرچیل تبهکار مسئولین وآمران کودتای جنایتکارانه و ضد ایرانی ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و سرنگونی دولت قانونی و دمکراتیک دکتر مصدق هستند . در نتیجه این کودتای شوم وسیاستهای خائنانه شاه احزاب دمکراتیک و مترقی غیر مذهبی از بین رفته و با حمایت و تشویق دولتهای آمریکا و انگلیس نیروهای ارتجاعی ومذهبی نیرو گرفته و غصب قدرت توسط آخوندهای وابسته به استعمار و قدرتهای بیگانه را در جریان قیام مردم بهمن ۵۷ فراهم آوردند.
نوشته شده در تاريخ بيستم دی ۱۳۹۵ برابر با نهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 09:48:33 توسط مانى
دستور عمليات آژاكس رو همين جنايتكار داد.
نوشته شده در تاريخ بيستم دی ۱۳۹۵ برابر با نهم ژانويه ۲۰۱۷ ، 09:47:03 توسط ايرانى
Son of a bitch!
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
روش عجیب قبایل سیبری برای زنده ماندن + عکس
عکس/  محله - تجریش تهران
تصاویر لو رفته از خودروی آینده کاخ سفید/ خودرویی که ترامپ سوار آن خواهد شد + عکس
با 10 تا از خطرناک‌ترین موجودات روی کره زمین آشنا شوید + عکس
عکس/  واکنش‌های دیدنی رئیس دفتر ترامپ به سخنرانی طولانی او در مجمع عمومی سازمان ملل سوژه رسانه‌ها شد
عکس/ افتتاح سالن ملاقات شرعی مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ
فیلم / یک مرد استرالیایی  که از ایستادن زیاد در صف عصبانی شده بود بانک را به آتش‌کشید
عکس / خراسان شمالی در حسرت آب
فیلم / فیلمی رنگی شده از خیابان لاله‌زار تهران سال 1335
کدام عقل سلیمی میتواند این فرد را از نطر روانی فرد سالمی بداند؟
آیت الله علوی گرگانی: جلوی ورود خانم ها به ورزشگاه گرفته شود. مكانی جدا داشته باشند، صدای آنها را نشنوند و بدنشان را نبينند. خانم ها هم بدن نامحرم را نبينند. غريزه برخی زود تحریک می شود.
عکس/ عکسهای بدون شرح
عکس/ قنات تاریخی مومنان ـ دزفول
آگهی های تجارتی