به ما بپيونديد

کشف 13 کیلوگرم مواد فرازمینی در کویر لوت ایران! 


یک هیات پژوهشگران روس در کاوشی مشترک با یک هیات از دانشگاه کرمان حدود 13 کیلوگرم مواد فرازمینی را در منطقه کویر "لوت " ایران کشف کرده اند.

به گزارش عصر ایران به نقل از وب سایت انگلیسی "دیلی میل "، "ویکتور چروخوسکی" عضو کمیته شهاب سنگ ها در "آکادمی علوم روسیه" با اعلام کشف 13 کیلوگرم مواد فرازمینی در کویر لوت ایران ، گفت: " یک گروه چهار نفره از اعضاء" کنسرسیوم آزمایشگاه مواد فرازمینی روسیه " در یک سفر اکتشافی به ایران موفق شدند با همکاری محققان دانشگاه کرمان مقدار قابل توجهی مواد فرازمینی کشف کنند.

دانشمندان روس نیمی از مواد کشف شده را با خود به روسیه برده اند و نیمی دیگر در دانشگاه کرمان است.

این مواد فرازمینی وضعیتی شبیه بقایای شهاب سنگ است که قدمتی حدود 4.5 میلیارد سال دارد و حاصل تولد منظومه شمسی است.

چروخوسکی درباره مواد کشف شده گفته است:" در این اکتشاف حدود 13 کیلوگرم نمونه که گمان می رود شهاب سنگ باشند، پیدا شده و مشخص شد که بسیاری از این قطعات، بقایای یک بارش شهابی هستند، زیرا در مجموع حدود 70 قطعه جمع آوری شد که حدود 10 تا 12 قطعه از آن به یک نوع شهاب سنگ تعلق دارد."
او افزوده است بررسی نمونه ها به زودی آغاز می شود و این فرایندی زمان بر خواهد بود.

به گفته این دانشمند روس گام بعدی آنها تعیین میزان دقیق عمر این قطعات شهاب سنگ است که گمان می رود هم دوره پیدایش منظومه شسی باشند.

این کشف در صورت اثبات، قدیمی ترین ماده کشف شده منظومه شمی در جهان خواهد بود.

گفتنی است تیم تحت سرپرستی " ویکتور چروخوسکی" در سال 2013 نیز بقایایی مشابه از شهاب سنگ های مربوط به دوران تولد منظومه شمسی را در روسیه کشف کرده است.

گفته می شود آب و هوای گرم و خشک کویر لوت به باقی ماندن قطعاتی از این شهاب سنگ های چند میلیارد ساله کمک کرده است.


[کد مطلب: 124929] [تاريخ انتشار: بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۵ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha

حروفی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد! Captcha:
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سی ام بهمن ۱۳۹۵ برابر با هجدهم فوريه ۲۰۱۷ ، 21:23:35 توسط سامان
اون کاریر من هستم که اعتقاد راسخ به حیات فرازمینی داره. امیدوارکننده ست که کاربر دیگری اندکی قدرت تخیل کسب کرده و میتونه دنیای جدیدی رو به غیر از دنیای کنونی تصور بکنه و سناریوی ِ وی راجع به فرازمینی ها در اینجا اصلا مسخره نیست ولی قابل قبول نیست. برای درک و فهم فرازمینی ها نیاز به تخیل قوی هست، این رو آلبزت اینشتن نابغه فیزیک نیز میگه .. تخیل به مراتب از علم مهمتره، چونکه علم فقط محدود هست به هر چه که هم اکنون میدانیم و میفهمیم در حالیکه تخیل تمام کائنات رو دربر میگیره و هر چیزی رو که تا کنون امکان دانستن و فهمیدنش هست. نظر وی را در مورد امکان حیات ماورا پرسیدند و وی پاسخ داد .. چرا ما باید قبول کنیم که تنها هستیم! احتمال اینکه ما تنها نیستیم به مراتب بالاتر هست. در صورت تماس با ما رسانه فرازمینی ها نور خواهد بود نه امواج رادیویی. استیفن هاوکینگ، نیز معتقد به تمدن بسیار پیشرفته فرازمینی ست. تسلا (دانشمندی بی نظیر ولی شاید ناشناخته) هم معتقد بود که ذهن وی به جایی متصل ه و تمام کشفیات و اختراعات وی از این منبع تغذیه شده.
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم بهمن ۱۳۹۵ برابر با هفدهم فوريه ۲۰۱۷ ، 07:25:29 توسط ارمین
متاسفانه آخوند ها دست نشانده انتلیجنس سرویس هستند.و هیچ وقت به روسیه نمیروند.
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم بهمن ۱۳۹۵ برابر با هفدهم فوريه ۲۰۱۷ ، 00:21:37 توسط ايرانى
هر كيلو مواد فرازمينى در بازار آزاد يك مليون دلار خريد و فروش ميشود. اين گروه چهار نفره ٧/٥ كيلو يعنى ٧ يا ٨ ميليون دلار با خود بردند!!!
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۵ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۱۷ ، 09:59:45 توسط شمس
ُبقول یکی از کاربران که به موجودات فرازمیننی اعتقاد راسخ داره باید گفت موجودات بیگانه اومدند کشور ما و در کویر پیاده شدند و با خودشون سنگ و خاک و سیمان هم آوردند و میخواستند ساختمون سازی کنند بعد فهمیدند که کویر لوله کشی آب و برق و گاز نداره و این سردار خالیباف هم بودجه کارهای شهرداری را یا برای کربلا و نجف استفاده یا برای ساختن مسجدهای میلیاردی در تهران یا خرج تبلیغات انتخاباتی خرج کرده و البته زن و بچه بیچاره اش از گرسنگی دارند میمیرند برای همین نیروهای فرازمینی هم گذاشتند رفتند ولایتشون.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم بهمن ۱۳۹۵ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۱۷ ، 09:30:58 توسط بینا
من توصیه می‌کنم بجای مواد فرا زمینی‌ ، موجودات فرا زمینی‌ و دست نشاندهٔ روسیه(آخوند) را نیز با خود به روسیه ببرند...
آگهی های تجارتی