به ما بپيونديد

حکم اعدام محمد نوری به اتهام سب‌النبی تأیید شد


با تایید حکم اعدام محمد نوری به اتهام سب النبی، خطر اجرای حکم این زندانی عقیدتی محبوس در زندان اراک را تهدید می‌کند.

به‌گزارش «آمدنیوز» محمد نوری، به‌همراه سینا دهقان دیگر زندانی محبوس در زندان اراک بخاطر فعالیت و بیان عقیده در شبکه‌های اجتماعی در شعبه یک دادگاه کیفری استان مرکزی به اتهام سب‌النبی به اعدام محکوم شده و دیوان عالی کشورر نیز حکم اعدام این دو زندانی هم‌پرونده‌ای را تأیید کرده است.

گفتنی است شعبه یک دادگاه کیفری استان مرکزی به ریاست محمدرضا رحمتی، در پرونده‌ موسوم به متهمان توهین به مقدسات در شبکه‌های مجازی، سینا دهقان و محمد نوری را به اعدام و سحر الیاسی را به ۷ سال زندان محکوم کرد و گفته می‌شود برای نوجوانی که در این پرونده بازداشت شده بود به علت صغر سن تاکنون حکمی صادر نشده و وی با قید وثیقه آزاد شده است. این سه متهم همچنین در دادگاه انقلاب به اتهام توهین به رهبری به ۱۶ ماه زندان محکوم شده‌اند.

بنابر اعلام این شعبه آنها در نرم افزار پیام رسان “لاین” پست‌هایی درباره اسلام منتشر و یک کمپین آنلاین راه انداخته‌اند که مقامات قضائی و امنیتی آن‌ها را توهین آمیز قلمداد کرده‌اند.

براساس گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، در این کمپین آنلاین، مطالبی در مخالفت با اسلام، قرآن و تصاویری از قرآن سوخته منتشر شده است.

بر طبق ماده ۲۶۲ قانون مجازات اسلامی اگر شخصی به پیامبر اسلام توهین کند، مجازاتش اعدام خواهد بود. اما در ماده ۲۶۴ به‌صراحت عنوان شده است که اگر متهم در دادگاه صرفاً ادعا کند که حرف‌های توهین‌آمیز را بر اساس عصبانیت، نقل‌قول یاا سهو قلم زده است، حکم اعدام او به مجازات ۷۴ ضربه شلاق تبدیل می‌شود.

[کد مطلب: 126741] [تاريخ انتشار: هجدهم فروردين ۱۳۹۶ برابر با هفتم آوريل ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيستم فروردين ۱۳۹۶ برابر با نهم آوريل ۲۰۱۷ ، 17:36:27 توسط سوال
نابود باد سرمایه داری جهانی و تمام ابزار سرکوب آن به خصوص مذهب از هر نوع آن، که بزرگترین خدمت را به حاکمان جهان و نوکران آنان در ایران میکند. ابزاری که نفس هر مبارز آزادیخواهی را در سینه حبس میکند،
نوشته شده در تاريخ هجدهم فروردين ۱۳۹۶ برابر با هفتم آوريل ۲۰۱۷ ، 13:10:09 توسط دین از ایران جدایت
اخر یک مشت دروغگو ازخمینی تا دست نشاندهای انتصابی که از پاریس ودروغها تا حرفهای تمامگذب بهشت زهرا یا بهتر بگویم قتگاه جوانان ایران ازادامه جنگ ادم گشی دوکشور بدست خمینی بدونه فرستادن پسر واطرافان خود به جنگ خودساخته فقط با خون ریزه جوانان دوکشور ایران وعراق اخرهم بسلامتی پیمانه مستانه را برای بقای خود واطرافان سر کشید چه صدمه ای در۷یا۸سال جنگ دید حسین بن علی درجنگ تمام عزیزانش گشته وخودنیز با دادن جانش سرکشیداخوندها اینان نه دین دارند نه پیرو دینند بلکه مذهب را بازچه ای برای حیات اندکی بیش عبای خودکردن چرا این جوان به خاطر هیچ باید اعدام کنند کسانی که خود مرتعد به دین وملت ایرانند تک تکتان را به دارخواهیم کشید پهلوی اگر ریختو پاش مالی کرد ولی اووپدربزرگش به دین خیانت نکردن انقدر شرفدارند که به اسم خود کردن ولی شما مفسدان به اسم الله ،قران،منبر ومسجد هر فسادی دزودی اختلاسی ازکرده ومکنید فلانی انتصابی رییس قوه است به ۶۰حسابش سالها میلیارها ریخت وقتی یک نماینده اعتراض کرد چون اخوند ومسجد بروست بی شک تو وبالاید اعدامی هستی فقط سرت رازیر گوه کردید اعتراض شدید خود به بی قانونا را داریم.
نوشته شده در تاريخ هجدهم فروردين ۱۳۹۶ برابر با هفتم آوريل ۲۰۱۷ ، 13:07:13 توسط hamdan
در این قرن ۲۱ یک انسانی را با این اتهامهای قرون وسطئ محکوم به مرگ کردن؛ حین وحشیگری، وقاحت ، ارتجاع و تروریسم است. این رهبری، این دیوان عالی و این رژیم ارتجاعی قرون وسطئ را خدا لعنت کند.
نوشته شده در تاريخ هجدهم فروردين ۱۳۹۶ برابر با هفتم آوريل ۲۰۱۷ ، 11:44:01 توسط - بیداری ایرانی - از آلمان
با قانون مجازات اسلامی هم نمیتوانید حقیقت گوئی ایرانیها را درباره پیامبر عربها مانع شوید چونکه همه سندهای تاریخی گواه بر آنند که محمد عرب در صدر اسلام خودش بزرگترین قاتل و جنایتکار بوده و تنها با زور شمشیر و وحشت اندازی سربازان خونخوارش توانست اسلام را وارد ایران کند و ایرانیها که بدنبال جنگهای طولانی زمان شاهان خسته و ضعیف شده بودند برای حفظ جان و ناموس خود به اجبار تن به پذیرش اسلام دادند نه پذیرش قلبی یا عقلی. پیروان محمد در طول 1400 سال هم نشان دادند که جز قتل و غارت مخالفین خود و سرکوبگری عقاید دیگران جنایت دیگری در سر ندارند. اسلام و مسلمانها فقط زورگوئی را یاد گرفتند و چونکه از نظر ایدئولوژیکی ضعیف هستند و از زمان هزار سال عقب مانده اند فکر میکنند با قانون مجازات میتوانند واقعیت در باره اسلام گندشان را مانع شوند غافل از اینکه در عصر اینترنت و آزادیهای رسانه ای بر آگاهی مردم در باره اسلام ارتجاعی افزوده شد.درود بر همه کسانی که بر علیه اسلام مبارزه میکنند و خواهان نابودی آن هستند.
نوشته شده در تاريخ هجدهم فروردين ۱۳۹۶ برابر با هفتم آوريل ۲۰۱۷ ، 11:18:10 توسط خسته
دو راه وجود دارد یا برای نجات جان ، خود را به دیوانگی و جنون بزنند یا مردانه پای حرفشان بایستند و از حقیقت و گفته هایشان دفاع کنند مانند کسروی ها و آریامنش ها... جان دادن در راه حقیقت و بیداری دیگران صد البته از دیوانگی بهتر است
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ جاده میناب و پخش شدن محموله تریاک در جاده
عکس/ اجرای حکم شلاق پناهجویی که از نروژ به ایران دیپورت شد
تبلیغ طارمی برای سخنرانی متهم آمریت حمله به سفارت عربستان + عکس 
دینداران چپاولگر به زمینهای بهشت هم رحم نکردند و آنرا به فروش گذشته اند + عکس
فیلم/ دستبند زدن مامور پلیس به فردی که بااو تصادف کرده! - قم
وظیفه مجلس خبرگان رهبری چیست؟
6 نکته درباره حذف و تغییر متن سخنرانی ترامپ توسط صداوسیما
+ فیلم / دفاع مترجم صدا و سیما از سانسوری که کرد
پاسخ ترامپ به رهبر کره‌شمالی 
 عکس/ زخمی های روز گذشته حمله نیروهای ناجا و بسیج به کارگران آذرآب اراک
ارسال محموله سلاح های آمریکایی به کردهای سوریه  +عکس
عکس/ صفحه اول امروز روزنامه ها، پنجشنبه 30 شهریور، 21 سپتامبر
احمدی‌نژاد خطاب به ترامپ: بی‌ادب، بی‎فرهنگ! 
آگهی های تجارتی