به ما بپيونديد

عکسها و مطالب کوتاه خواندنی


بولوار الیزابت (بلوار کشاورز فعلی) - سال  ۱۳۴۶
این بلوار قبل از انقلاب به مناسبت دیدار ملکه انگلستان از ایران در سال ۱۳۳۹ بولوار الیزابت دوم نامیده شد. در گذشته اما این مکان یکی از تفرجگاه‌های شهر تهران بود و منطقه آب کرج نامیده می شد.
در آن دوران در اواخر روز و روزهای تعطیل، تعداد زیادی از شهروندان از این بلوار به عنوان محل گذران اوقات فراغت و تفریح استفاده می‌نمودند. در میانه این بلوار نهری روان است که به نهر کرج شهرت دارد. نهر کرج در واقع رودخانه‌ای بود که از رودخانه کرج منشعب می‌گردید و به سمت اراضی بهجت آباد حرکت نموده و از این اراضی به سمت دارالخلافه تهران امتداد می‌یافت. آب این نهر برای مقاصد کشاورزی و جهت آب شرب منازل در تهران قدیم استفاده می‌شده‌است. تا قبل از لوله کشی تهران این نهر نقش عمده‌ای در تأمین آب تهران داشت.
شیوه جالب ارتودنسی به سبک باستان ! در تاریخ کهن کشورهایی مانند مصر با اتصالات محکم روی و فولاد دندان هارا به هم متصل میکردند.
هنیگ برند شیمیدان بزرگ اهل آلمان در قرن١٧ميلادى، باور داشت که می تواند از ادرار انسان طلا استخراج کند! وى پس از تبخیر1500گالون ادرار، فسفر را کشف کرد!
یکی از زیباترین و کم نظیرترین نقاط توریستی جنوب ایران تنگه کریان جزیره قشم است که ترکیب آب و صخره ها طبیعت بی نظیری ساخته است.
نمای روستای پرمهر در شهرستان گرمی (اردبیل)[کد مطلب: 127452] [تاريخ انتشار: سی و يکم فروردين ۱۳۹۶ برابر با بيستم آوريل ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سی و يکم فروردين ۱۳۹۶ برابر با بيستم آوريل ۲۰۱۷ ، 11:30:30 توسط رجب
دیدن تصاویر زیبا و رویایی از ایران دل بیننده را به درد می آورد که سیب سرخ ایران به دست چلاق آخوندها افتاده است که از زیبایی جز ابوالفضل و از طبیعت جز بیابانهای صدر اسلام چیزی نمی دانند یا می دانند و به عمد ایران را ویران می کنند. وگرنه در حال حاضر ایران باید بزرگترین قطب گردشگری جهان باشد.
آگهی های تجارتی