به ما بپيونديد

عکس/ بستنی فروش دوره گرد در میدان مشق تهران در دوره قاجار

عکاس: آنتوان سورگین

[کد مطلب: 127507] [تاريخ انتشار: يکم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيست و يکم آوريل ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ يکم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيست و يکم آوريل ۲۰۱۷ ، 23:23:09 توسط فرهاد
اگر سر و وضع و لباس مردم ایران 150 سال پیش به این وضع بود ( با آن تمدن 2500 ساله) پس حدس بزنید که سر و وضع و لباس پوشیدن مردم در زمان سلطان سلیمان عثمانی((حوررم سلطان با آن لباسهای زرق و برق دار )) یعنی 700 سال پیش چه وضعی داشته از آن هم گذشته تصور کنید 1450 سال پیش و حتی قبل از آن وضع و اوضاع اعراب و پیامبران چگونه بوده . ؟؟؟ و به نظر شما پیامبری کردن برای چنین انسانهایی اگر کمی زیرک بودی کار آسانی نبود؟؟؟؟؟؟
نوشته شده در تاريخ يکم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيست و يکم آوريل ۲۰۱۷ ، 19:43:33 توسط گورخواب
این عکاسهای خارجی وقتی که به ایران میرفتند فقط دنبال همین چرک و کثافتها بودند,.............فیلمها و عکسهائی را که همین عکاسهای خارجی در دوران پهلوی گرفته اند هم اکثرن از همین مناظر است, درشکه و گاری و اسب و شتر و گله های گوسفند درون شهرها و کاسبهای گوشه خیابان با سر و وضع کثیف و جولیده...........حالا هی عکسهای مربوط به 100 سال پیش ایران را میگذارند که ببینید وضع مردم چه بوده و حالا چطور شده, همین حالا توی همین تهران بروید دروازه غار و میدون شوش از این بدترشو پیدا میکنید.......... چند وقت پیش عکسهای کسانیرا که در گورها میخوابیدند روی اینترنت گذاشتند, فکر میکنند سر و وضعشان از افراد این عکس بهتر بود؟
نوشته شده در تاريخ يکم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيست و يکم آوريل ۲۰۱۷ ، 18:43:46 توسط حسن آقا
اتفاقا ناصرالدین شاه رهبری خلاق بوده و حتیی درباره آلت تناسلی اش کلی شعر و دوبتی فرموده اند. دربار ایشان هم پر ذوق بوده آقای «مرگ بر....». و مردم هم در آن دوره بسی چرک و چروک و کلاً گرد و خاک جونشون رو گرفته بوده! توجه کنید که عکس رنگی است، اما تصویر دودآلود! یک ملای پفیوض هم در میدان حاضر است و بستنی مجانی کوفت میکند....بله، اگر دور شاه و شیخ رو خط بکشیم، عکس ها رنگی میشه!
نوشته شده در تاريخ يکم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيست و يکم آوريل ۲۰۱۷ ، 09:40:04 توسط مرگ بر. ج. اسلامی
بدبختی از سر و روی این ملت میباره، تا بوده همین بوده ، اونوقت در دربار شاهان قاجار بخصوص ناصرالدین شاه جز عشرت طلبی و بریز و بپاش چیزی نبوده، رضاشاه یتیم و فقیر هم که بقدرت رسید در مسافرتهاش هر ده و زمین خوش آب و هوایی دید سندش را به اسم خودش زد. الان هم نوه و عروسش تو امریکا و فرانسه و سوئیس با میلیاردها دلار دارند تفریح میکنند. خمینی هم وقتی از عراق اومد ۴۵ کیلو بیشتر نداشت وقتی مرد با چرثقیل هم نمیشد بلندش کرد همین سران رژیم و نوچه هاشون مثل بابک زنجانی از روضه و لبو فروشی و سلمبر (روده و پوست گوسفند )فروشی تمام بانکهای سوئیس و دبی و ترکیه را میتونن بخرند. تا زمانی که یک نفر به اسم شاه و رهبر و امام با قدرت آسمانی و خدا و ایزد بخواد برای مردم تصمیم بگیره و مردم فقط رعیت و امت و برده و گوسفند و خس و خاشاک حساب بشن همین خواهد بود.
آگهی های تجارتی