زندگی‌نامه مدیر شبکه GEM ؛ "سعید کریمیان" که بود؟


در پی ترور مدیر شبکه جم ، شبکه العالم - متعلق به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران - زندگینامه او را به شرح زیر منتشر کرد:

زندگی‌نامه مدیر شبکه GEM

سعید کریمیان متولد 1348 در شهر مرزی قائن به دنیا آمد. وی تحصیلاتش را تا دیپلم در همان شهر گذارند تا اینکه جنگ ایران و عراق شروع شد... در سال 1375 با حمایت ها و پشتیبانی عموی درباری خود به سوئیس منتقل شد و در آن جا پناهنده گردید و در رشته معماری دانشگاه بازل این کشور در مقطع کارشناسی به تحصیل خود ادامه داد.
 
سعید کریمیان حدود دو سال در دانشگاه بازل مشغول به تحصیل بود اما از آن جایی که با ازدواج مجدد مادرش مخالف بود با بی مهری عموی خود مواجه گردید و از طرفی نتوانست هزینه های سنگین زندگی و شهریه دانشگاه را تأمین کند؛ سرانجام مجبور به ترک تحصیل شد و در سال 1377 سراغ  برادرش هادی کریمیان که در لس آنجلس زندگی می کرد، رفت.
 
هادی کریمیان که در رادیو صدای ایران (اولین رادیوی 24 ساعته فارسی زبان که به منظور مبارزه با نظام جمهوری اسلامی در آمریکا تأسیس شد) فعالیت داشت،  به برادرش پیشنهاد کار داد. سابقه سیاسی خانواده کریمیان برای مسئولین رادیو صدای ایران ایده آل بود و به همین دلیل مطالب و مقالات سعید کریمیان مورد توجه گردانندگان این رادیو قرار گرفت.

بعد از یکسال و 9 ماه فعالیت در رادیو صدای ایران و بهبود وضعیت اقتصادی سعید کریمیان، وی با "رویا رضایی" ازدواج نمود. فعالیت در رادیو صدای ایران تا زمانی که تلویزیون های لس آنجلسی گسترش پیدا نکرده بود برای هادی و سعید کریمیان شغلی مناسب بود ولی رفته رفته با تأسیس و گسترش قارچ گونه تلویزیون های لس آنجلسی پارسی زبان بازار رادیوهای پارسی زبان خصوصا رادیو صدای ایران تحت تأثیر قرار گرفت. 
 
در سال 84 سعید کریمیان که دیگر یک بیزینس من به حساب می آمد در یکی از سفرهایش با غلامرضا فراهانی آشنا شد. فراهانی چند ماهی با سعید کریمیان همکاری کرد و در این مدت با وی بیشتر آشنا گردید.
 
غلامرضا فراهانی که از سابقه سیاسی و رسانه ای سعید کریمیان با خبر شد با بودجه هنگفتی که از طریق اختلاس در ایران به دست آورده و آن را به بانک های دبی انتقال داده بود و البته با سرمایه گذاری های سعید و هادی کریمیان در سال 1385و در لندن شبکه ای را به نام (GEM TV) تأسیس کردند.
 
این شبکه در ابتدای تاسیس در سال 1385  فقط به موسیقی می پرداخت. اما از سال 1388 شبکه توسعه پیدا کرده و شبکه به دو قسمت جم موزیک و جم کلاسیک تغییر شکل پیدا کرد. شبکه جم موزیک به موزیک ویدئوهای خارجی می پردازد و شبکه جم کلاسیک به سریال ها و فیلم های مختلف که بیشتر آنها از کشور ترکیه است می پردازد.
 
مدیریت شبکه های جم موزیک و جم کلاسیک را سعید کریمیان به عهده داشت اما با توسعه پیدا کردن این شبکه مدیریت شبکه های تازه تاسیس به افراد دیگری که همگی از خانواده کریمیان بودند داده شد. شبکه های گروه جم با برنامه های سرگرم‌ کننده فارسی از شهر لندن در انگلستان پخش می‌شود. این شبکه یکی از شبکه‌های تلویزیونی «گروه موسیقی و سرگرمی عمومی» General Entertainment and Music Group است.
 
برنامه‌های تلویزیون جم همراه با دوبله فارسی پخش می‌شوند. جم دفاتری در شهرهای دبی، لندن، استانبول، آنتالیا، کوالالامپور، لس‌آنجلس، اربیل عراق و... دارد. این مجموعه دارای ده ها شبکه تحت عناوین جم کارتون، جم کردی، جم usa، جم اسپورت (10 شبکه) و... برای مخاطبین مختلف می باشد.[کد مطلب: 128025] [تاريخ انتشار: دهم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با سی ام آوريل ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ دوازدهم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با دوم مه ۲۰۱۷ ، 11:14:19 توسط مرگ بر جمهوری اسلامی
آقای بینام "نام الزامی" ! وقتی لمپن های ساواکی و شاه الهی به این سایت دسترسی دارند چرا ساندیسخوران بسیجی دسترسی نداشته باشند ؟ اگر پیک ایران فقط نوشته های روشنفکران و مبارزین درج میکرد که نوشته های شما در زباله دان بود!!!
نوشته شده در تاريخ دوازدهم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با دوم مه ۲۰۱۷ ، 07:55:14 توسط سوال
آهای کسانی که "پشت مُرده" آنهم شاه فراری بد و بیراه میگویید مگر نمیدانید که "خدای" آن "سایه خدا" ی تاج و تخت سرنگون شده شما را "غصب " میکند، و به "فشار قبر" دچار. فورا "استغفار" بگویید. مگر یادتان رفته که شاه و زنش بدو بدو میرفتند حرم رضا و آهن های ضریج را میبوسیدند، شما چرا میخواهید روشنفکر باشید باید مثل شاه فراری شده مرتجع و مثل حامیانش نادان از نوع صفر کیلومتر باشید، بس کنید پشت شاه قاتل نوکر چشم آبی ها دشمن مردم ایران دزد و غارتگر دسترنج کارگران و زحمتکشان بد و بیراه نگویید... او مرد و هزار فامیلش با دزدی ثروت مردم زندگی انگلی خود را میگذرانند و یک مشت پادو هم دارند که در رویای پابوسی "شاه" مرده هستند،
نوشته شده در تاريخ دوازدهم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با دوم مه ۲۰۱۷ ، 00:15:14 توسط نام الزامی
آنهایی که پشت مرده بد وبیراه میگویند از ژن ایرانی حسودی کن و برو جلو بهره مند هستند ! ضمنت دوسه روزه چند تا وطن فروش ساندیس خور کامنت میزارن ! نمیدونستم ساندیس خورها هم به این وبسایت عزیز سرمیزنن !
نوشته شده در تاريخ يازدهم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با يکم مه ۲۰۱۷ ، 22:18:52 توسط مرگ بر جمهوری اسلامی
بیچاره این Nisse که هم به روح اعتقاد دارد و هم فکر میکند شاه برمیگردد. حزب خائن توده و اکثریت هرگز بپای جانیان ساواک و شکنجه گرانی مثل تهرانی و حسینی و عضدی نمیرسند اما فراموش نکنید که جمهوری اسلامی ادامه حکومت شاه است و ساواکی های سابق هم تشکیل دهنده ساواما و اطلاعات امروزی. الان هم بر خلاف فحاشی Nisse خائنان توده و اکثریت و حزب دمکرات و سبزالهی های خارج از کشوری با نمایندگان رضا پهلوی و صدای امریکا کنفرانس پراگ و لندن و امریکا میگذارند. کاش قبل از دهان باز کردن قدری مغزتان را بکار اندازید.
نوشته شده در تاريخ يازدهم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با يکم مه ۲۰۱۷ ، 19:45:14 توسط سوال
پاسخ به Nisse بله شاه فراری شد و مُزد و تاج وتختش هم توسط مردم به مستراح تاریخ پرتاب شد. رژیم اسلام شاهی هر چهار سال مردم را پای صندوق رای میکشاند تا "منتصب " خود را در قابل رای دادن به خورد مردم دهد، شاه قاتل میگفت که سایه خداست و فقط هم او حاکم است حتی حاضر نبود که سلطنت را به زنش واگذار کند؛ آنقدر که برای زن "حقوق برابر "قائل بود. بعد هم شما اتفاقا میبینم که شما مثل ساواکی های بی همه چیز بسیار عمدی حقایق را مخدوش کرده و گلوی آنرا میدرید تا بلکه در این عرصه مجازی "ماهی مرده ای" صید کنی! این شاه ملایی هایی هستند که با هر جریان ضدکارگری ضد و بند میکنند( اتحاد واژه بسیار محترمی ست که در قد و قواره شاه ملایی ها نیست) تا مزدور امپریالیستها باشند. البت مغزهای فسیل شده شان قادر نیست بفهمد که مردم شاه را استفراع کردند و بس!
نوشته شده در تاريخ دهم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با سی ام آوريل ۲۰۱۷ ، 21:59:38 توسط Nisse
جناب سوال ، شاه مرحوم شد و رفت و روانش شاد باد.هنوز از مرده وی وحشت دارید ، من میدانم و شما هم میدانی چرا.مردم باید بدانند که چرا بعد از 40 سال هنوز شما میترسید زیرا مردم 40 سال بعد آرزوی یک صدم از چیزهایی و موقعیت های و آسایش و آرامش و آبروی که در آن زمان داشتند، را دارند ، بعد از گذشت 40 سال مردم مجبورند برای بدست آوردن فقط یک صدم از موقعیت 40 سال بیش بروند پای صندوق رای که بین بدتر و بدترین یکی را انتخاب کنند و آن بدتر و بدترین با موذی گری که در وجود آنان و امثال تو است موقع انتخابات به مردم وعده بدست آوردن یکی از چیزهایی که 40 سال قبل را داشتند میدهند.من شنیده بودم که یکی از فرق های صیغه و عقد این است که صیغه مدت زمان مشخص دارد مثلا 99 روز.ولی میبینم صیغه بین حزب توده و اکثریتی و حکومت آخوند پاسداری تبدیل شده به عقد دایم.شماها ماموریتان نفاق و جلوگیری از اتحاد بر علیه حکومت آخوند پاسداری است و کمنت نوشتنی که هیچ ربطی به خبر ندارد.
نوشته شده در تاريخ دهم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با سی ام آوريل ۲۰۱۷ ، 15:40:20 توسط سوال
اگر چه رژیم شاه اسلامی و رژیم اسلام شاهی فرق چندانی از ددمنشی، جنایت و دزدی و چپاول دسترنج کارگران و زحمتکشان ندارند و فراموش نکنیم که همکاری این دو رژیم ( بصورت غیر رسمی) مثلا ساواکی های منفور جانی که بخدمت رژیم اسلام شاهی درآمدند کم نبودند، خب این فرد هم که استعداد فراوان در سود سازی برای سرمایه داری بوده( سر مردم را با خزعبلات گرم کردن) مورد توجه رژیم فعلی قرار گرفته باشد. چه کسی او را ترور کرده؟ چه فرقی میکند! مگر ساواک با واواک فرقی دارد؟ مگر آدم کُش های شاه با آدم کُش های خمینی فرق دارند؟ سوال از پیک ایران: هر بار که این حروف را وارد میکنم بار اول قبول نمیکند میگوید حروف را اشتباه وارد کرده اید و باید برای بار دوم اجرا شود علت چیست؟ آیا من دچار این مشکلم یا مشکل عمومی ست؟
نوشته شده در تاريخ دهم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با سی ام آوريل ۲۰۱۷ ، 11:01:09 توسط كي بود كي بود؟
مشخص نشد كي ترورش كرده؟
نوشته شده در تاريخ دهم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با سی ام آوريل ۲۰۱۷ ، 11:00:31 توسط مرگ بر جمهوری اسلامی
امان از مافیای درون سلطنت طلبان فاشیست و پلید که بخودشون هم رحم نمیکنند. البته اگر موسیقی در ایران آزاد بمعنای واقعی اش بود دیگه موسیقی لوس آنجلسی کامی و هامی و ساسی مانکن رشد نمیکرد. یک مشت فرصت طلب مثل این آقا که عموی !! درباری داشته و خودش در یکی از روستاهای قائن داشته بزچرانی میکرده یکهو بیزینس من میشه. بابک زنجانی هم دیپلمه سلمبر فروشی بود( روده پوست گوسفند) که از قاچاق سیگار در کیش و فروش ارز برای رئیس بانک به صادرات نفت و واردات طلا میرسه. دنیا، دنیای فرصت طلبهای پول پرسته حالا حزب الهی مثل بابک زنجانی و صادق محصولی یا شاه الهی هایی مثل سعید کریمیان و شرکاء .
نوشته شده در تاريخ دهم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با سی ام آوريل ۲۰۱۷ ، 10:30:14 توسط فرهاد
کسیکه در کشور انگلستان و شهر لندن دارای نزدیک به 50 تا شبکه تلویزیونی ماهواره ای باشه و اکثرا برای کشورهای مسلمان نشین برنامه درست کرده و پخش کند دقیقا معلومه دیگه زیر نظر چه دولتی و برای کدام تشکیلات کار انجام میده و هدف چیست
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
سیب زمینی‌هایی که مرگبارند
فیلم طنز/ رژه کارگران ساختمان سازی
عکس/ تعدادی از بهترین عکسهای منظره سال 2018
يادی از زنده ياد هما دارابی، استادی که در اعتراض به حجاب اجباری خود را آتش زد 
نگاهی به شش نامزد جایزه بهترین عکس خبری امسال 
فيلم/ آخوند: مالك اشتر در مسجد به يك كور گفته برو اونطرف بنشين؛ كور گفت نميروم/ فکر می کنيد بعد چه شد؟ 
اخترشناسان پنجره تازه‌ای رو به کیهان گشودند 
  بزرگترین زنبور جهان دوباره کشف شد
با پاره شدن کفش بسکتبالیست آمریکایی ارزش سهام نایک سقوط کرد
 اختراع دختر چینی برای فرار از انجام تکالیف مدرسه / روباتی که با دستخط دانش آموزان مشق می نویسد
عکس/ دریاچه ارومیه 100 سال قبل از دید کشیش آمریکایی
 سگی که از رودخانه یخ زده نجات داده شد، گرگ از کار درآمد
آگهی های تجارتی