به ما بپيونديد

توده ی میلیونی رای می دهد.شما از کنار گود خفه شو! /  مینا اسدی


 این پیام آدمهای سیرخورده و سیر پوشیده به منست.پیام کسانی ست که از هر آخوری خورده اند و برای پاسداری از زندگی حقیرشان به هر دری زده اند و با هر کس و ناکسی دست داده اند و نشست و بر خاست کرده اند و به خاطرحفظ موقعیت ،لام تا کام نگفته اند و روزگار به ترس و سکوت گذرانده اند.

 پیام من به آنها اینست: من به نظر مردمی که مار کش را می ستایند و مار نویس را می کشند. احترام نمی گذارم ...نه می گویم رای به دهند و نه می گویم رای ندهندواین و ظیفه ی بزرگ و تاریخی را به صحنه گردانان و مدعیان دانش و خرد و سردمداران احزاب و سازمانها می سپارم که به اقتضای سیاست روز حرفشان را پس بگیرند و با هم متحد ، و یا از هم جدا شوند . من هنوز، فریاد مردم آلمان را از تاریخ میشنوم: زنده باد هیتلر . هنوز صدای مردم ایتالیا در سر م می پیچد: زنده باد موسیلینی. هنوز صدای مردم ایران تنم را می لرزاند : ما همه سرباز تواییم خمینی . گوش به فرمان تواییم خمینی...با دو چشمی که همه ی این سالها را دیده است،دیده ام که چگونه در یک لحظه نقش ها عوض می شود.

با گوشهایی که همه ی این سالها شنیده است شنیده ام که چگونه در چشم بر هم زدنی رای آدمها تغیر کرده است . چون که هرگز در برابر رهبری ...قهرمانی...پیامبری سرخم نکرده ام و مدیحه سرای هیچ پادشاهی ...حاکمی ....سرداری نبوده ام و به در یوزگی کفی نان ،بردر خانه ی اغنیا نرفته ام و به خاطر نام و نشان هر دم به رنگی در نیامده ام ...و سر بر آستان هیج جنایتکاری نه ساییده ام...نه تنها خفه نمی شوم بل که با صدایی که شما هم به شنوید می گویم :باهمین توان اندک برای رهایی مردم و آزادی آنها به جان می کوشم اما هرگز با جهل مردم بیعت نمی کنم.

 مینا اسدی-جمعه....نوزدهم ماه مای دوهزار وهفده- استکهلم


[کد مطلب: 129394] [تاريخ انتشار: سی ام ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيستم مه ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ پنجم خرداد ۱۳۹۶ برابر با بيست و ششم مه ۲۰۱۷ ، 09:21:47 توسط سید جلال
سرکار خانم مینا اسدی سلام شما یه جوری از اینکه «هرگز در برابر رهبری ...قهرمانی...پیامبری سرخم نکرده ام و مدیحه سرای هیچ پادشاهی ...حاکمی ....سرداری نبوده ام » با افتخار یاد کرده اید که اگر کسی نداند خیال می کند پیش از تیرباران و یا در پپای چوبه دار این حرف ها را به زبان آورده اید و بعد به علت آزادیخواهی اعدام گردیده اید!!! شما تک و توکی شعر سروده اید و این اواخر در مملکت امن و امان سوئد یک کتاب منشر کرده اید، "جاکش ها"، که خواننده اش خجالت می کشد اسمش را به زبان بیاورد که تا مبادا به شنونده توهین بشود! این ها که دیگر این همه قمپز در کردن ندارد، دارد؟ امروزه روز در همان ایران آخوندزدۀ خودمان صدها دختر و زن هستند که همچون شیر فریاد آزادیخواهی را «در ظلمت شب ،. زیر بال وحشی خفاش خون آشام» به قیمت ضرب و شتم و مورد تعرض جنسی قرار گرفتن و زندان و شکنجه و اعدام به جان می خرند، لذا به سبک عنوان مقاله اتان باید بگویم: شما در سرزمین امن سوئد لطفاً در کنار گود ادای مبارزین راستین راه آزادی را در نیاورید و به کسی توهین نفرمائید!!!
نوشته شده در تاريخ دوم خرداد ۱۳۹۶ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۱۷ ، 22:40:21 توسط عنترخان
شما تشریف بیار ایران عنقلاب کن کسی جلوت رو نگرفته، من خودم وقتی آگاهی ای از کاری ساده ندارم و نمیدونم عاقبت اون کار چیه اونو انجام نمیدم چه برسه به انقلاب اون هم در جامعه بسیار متضاد ایران که به سرنوشت یک کشور بستگی داره دیگه دوران جنگ و انقلاب گذشته من نمیدونم باید چکار کرد اما کاری که سرانجامش روشن نیست رو چرا انجام بدم اون هم انقلاب
نوشته شده در تاريخ دوم خرداد ۱۳۹۶ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۱۷ ، 16:43:56 توسط خرم دین
آقای احمد ـ اتاوا ، ممنون از راهنمایتان ، پاینده باشید
نوشته شده در تاريخ دوم خرداد ۱۳۹۶ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۱۷ ، 16:00:31 توسط احمد ـ اتاوا
جناب خرمدین. بخشی از جواب من هم به شورای نگهبان رفت.باحرف شما موافقم. اما درحالت جوزدگی فعلی به نظرم حتی انفعال بهتر از عما غلط وبازی در زمین ولایت است. بخصوص که چیزی قرارنیست عوض شود. هدف آخوندها بیعت گرفتن از امت است. ما که از آزادی بیان برخورداریم نباید دنباله رو شرایط حاکم بر ایران شویم. باید شعله وجدان رانگه داشت برای وقت خودش. نباید اسیرجنگ روانی آخوندها شد. ضمنا توده ا بودن یک حرکت معادل درستی آن نیست.زنده باشید.
نوشته شده در تاريخ دوم خرداد ۱۳۹۶ برابر با بيست و سوم مه ۲۰۱۷ ، 11:06:22 توسط خرم دین
آقای احمد ـ اتاوا به دلیل غلط های مکرر املائی عذر می خواهم ، دلیل کمی عجله و بیشتر از بیسوادیست ، امان از دست بیسوادی خلق .
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۹۶ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۱۷ ، 20:43:42 توسط خرم دین
... بینظیری که ایشان د کارنامه شان دارند ، هشت سال دگر ،،،،، بعد اپوزسیون نه منسجم بلکه هر گروهی ساز خود را میزد و بعضی نسخه تحریم را تجویز میکردند و نمیگفتند که چه برنامه ای برای بعد از آن دارند که خوب پر واضح است که برنامه ای در کار نبود . آقای رضا پهلوی میگوید انقلاب کنید ، مجاهدین خلق میگویند عکس های خانم مریم رجوی را نیمه شب زیر پلها نسب کنید ، گروه های متفرق چپ میگویند کارگران دست به اعتصاب و اغتشاش بزند وووو اینها لازمه اش یک کار گروهی منسجم است که متاسفانه در بین گروه های خارج از کشور وجود خارجی نداشته استو همینطور سرمایه گذاری مالی، این مردم مثل یتیمی هستند که در دریای منجلاب و خفقان رژیم در حال غرق شدن هستند و برای نجات خود به تخته پاره ای آویخته اند و امید چندانی هم به کشتی نجاتی که از دوردست ها به یاریشان بیاید ندارند و ما در سواحل امن کشورهای غربی نشسته ایم و دائم داد میزنیم که تخته پاره را رهل کن چون نجادت نمی دهد ، ما اول باید قایق نجاتی ، طنابی برایشان پرتاب کنیم تا دست از آن تخته پاره بی مسف بردارند . اگر شما آلترناتیوی دارید بفرمائید ، با کمال احترام .
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۹۶ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۱۷ ، 20:42:32 توسط خرم دین
آقای احمد ـ اتاوا در ادامه صحبت شما باید اضافه کرد که انتخاباتی که میرفت مهندسی شود و رئیسی را انتصاب کنند ، ناگهان دوباره روحانی را ترجیح دادند ، چرا ؟ به نظر من مقداری زیاد به سفر ترامپ در این زمان غیر متعارف به خاورمیانه و بخصوص عربستان و بلوف و یا واقعیت قرارداد تصلیحاتی بیش از صد میلیاردی و سفر بعدی او به اسرائیل مربوط میشد که دوباره خامنه ای مجبور به تجدید نظر و نرمش قهرمانانه معروفش شد و از جعبه خیمه شب بازیش روحانی بیرون پرید گر چه در کنارش نیز وحشت از واکنش مردم را در سینه پر از وحشتش داشت ، گفته شما واقعیتی است که خرداد 72 مهندسی آن با روی کار آوردن خاتمی شروع شد و هنوز هم ادامه دارد ، شکی در آن نیست ، ولی اگر مردم به تحریم انتخابات تن میدادند و جمعه روز تعطیلشان را از خانه خارج نمی شدند ، این خانه نشینی فقط شامل کسانی میشد که برای نه گفتن به خامنه ای می خواستند به اصلاح طلبان رای دهند ، با علم به اینکه این جعبه خیمه شب بازی بیش نیست ، و بعد بقیه که در صحنه بودند به رئیسی رای میدادند ، سوال اینجاست که بعد چه میشد ، دولتی فاسدتر از دولت احمدی نژاد که شقاوت و درنده خویی ...
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۹۶ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۱۷ ، 14:59:16 توسط احمد ـ اتاوا
خرمدین عزیز. فراموش کردم بگویم که فحاشی وبددهنی را دون شأن انسان میدانم.
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۹۶ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۱۷ ، 14:49:48 توسط احمد-اتاوا
جناب خرم دین. از خودمان بپرسیم که قبل از سال ۸۸ که رژیم تمام منافذ را بسته بود چه شد که یکباره اصلاح طلبان جدید بطور محدود رها شدند و روحانی رااز کلاه درآوردند؟ جواب: کفگیر به ته دیگ خورده بود. کسی باید میامد قضیه راجمع کند و درعین حال ملت هم باحس کاذب پیروزی پشت دولت درآیند و ندا و محسن و... هم بی خیال. یعنی کل قضیه روحانی و ...یک بازی روانی و تبلیغاتی تحت کنترل کامل رژیم است. در نتیجه شرکت در این شو باتوجه به سابقه تقلب وسیع صرفنظر از رای مردم فقط هم رایی با حکومت است وحاصلش چندسال تمدید وضعیت فعلی...
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۹۶ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۱۷ ، 11:55:41 توسط احسان
شما از آن انسان های والا در ردیف گاندی و مندلا هستید. تنها تفاوت بین شما و آندو در اینست که آنها برای عقایدشان خود را به آب آتش زدند ولی شما در هوای خنک استکهلم همام حماسه را آفریدید.
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۹۶ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۱۷ ، 11:30:24 توسط مرگ بر کل نظام جمهوری اسلامی
آنهایی که این حکومت ضدمردمی و سرکوبگر را مردمی بخوانند باید هم برای مزدوران رژیم تبلیغ کنند, چرا که این جانیان نه منافع مردم, بلکه منافع مبلغین را بخوبی تأمین میکند. مرگ بر کل نظام جمهوری اسلامی.
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۹۶ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۱۷ ، 11:29:15 توسط مرگ بر کل نظام جمهوری اسلامی
هیتلر در آلمان پیش مردمش مشروعیت داشت، موسیلینی هم همینطور. اگر در ژاپن علیه هیروهیتو که شدیدا مورد احترام است چیزی میگفتی گردنت را میزدند. در تایلند اگر علیه پادشاه آدولیاده (با وجود آزادی احزاب و آزادی سوءاستفاده جنسی) کلامی میگفتی حکم اعدام میدادند. هر چیزی که ملت احترام میگذارند قابل احترام نیست. میلیونها انسان ناآگاه به حج میروند و دور کعبه میچرخند و به شیطان سنگ میزنند. آزادی بصرف رأی دادن نیست. کسی که مورد تأیید خامنه ای و منتخب مجلس خبرگان باشد و از صدها فیلتر اسلامی گذشته و پرونده جنایت و خیانت دارد، کسی که خواستار سرکوب دانشجویان و اعدام آنها بعنوان آشوبگران خیابانی در ملاء عام بود کسی که از ابتدای حکومت اسلامی در کنار خمینی، رفسنجانی و خامنه ای بوده نماینده حکومت است یا مردم؟ آزادی انتخابات آیا بمعنی انتخاب بین ۵ منتخب خامنه ای است؟ آیا مردم جز قالیباف و رئیسی و روحانی و دو سه نخودی دیگر امکان دیگری داشتند؟ سئوال اصلی اینجاست: انتخاب برای چه چیز؟ ۴ سال رئیس جمهور بوده است، چقدر شرایط سیاسی اجتماعی و اقتصادی تغییر کرده؟
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۹۶ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۱۷ ، 03:58:06 توسط خرم دین
...نیز نظر انداخت ، مثل انتخابات ریاست جمهوری صدام ، قذافی ، بشار اسد ، دنیا به خوبی از ماهیت این خیمه شب بازی ها آگاه بود ، آیا برایشان مشروعیت به دنبال داشت ، همه رهبران کشور ها میدانند که هر چه شرکت مردم کشور ما وسیعتر باشد نشانه نارضایتی و مخالفت بیشتر ایرانیان با رژیم اسلامیست ، به هر صورت من جواب دو سوالم را نگرفتم که اگر تحریم میکردیم چه نفعی عاید مردم داخل ایران میشد و از منظر دمکراتیک و مردم سالاری چرا رای اکثریت جامعه را با توهین و فحاشی ها و انگ ها و برچسب ها نشانه میرویم ، اگر جوابی قانع کننده و منطقی بگیرم با عرض پوزش افکارم را دوباره مرور میکنم و از این بابت کوچکترین شرمی نخواهم داشت ، ما تا آنجا پیش رفته ایم که اگر تا دیروز اصلاح طلبی جرم نابخشودنی از طرف تندرو ها و خامنه ای به حساب می آمد امروز با چرخش و نرمش قهرمانانه تن به قدرت گرفتن آنها سپرده اند که این باید به عنوان قدمی کوچک و موفقیت بزرگی برای مردم مبارز داخل ایران به حساب آید ، این پای صندوق رفتنها نوعی کوچک از به رفراندم گذاشتن مشروعیت رژیم اسلامیست که دنیا شاهد حرکت بینظیر و عظیم ایرانیان در مقابل آن است
نوشته شده در تاريخ يکم خرداد ۱۳۹۶ برابر با بيست و دوم مه ۲۰۱۷ ، 03:35:01 توسط خرم دین
آقای احمد ـ اتاوا ، اگر خرید مشروعیت نظام را منظور داریم که کشور های قدرتمند غرب و بقیه کشورها به خوبی میدانند که سال هاست که مردم ایران رای نمیدهند که شخصی را انتخاب کنند بلکه به صندوق های اخذ رای هجوم میبرند که کاندیدای محبوب تندرو ها و خامنه ای به ریاست نرسند ، که در تقلب فاحش 88 دنیا شاهد واکنش سریع و صریح مردم بود که درست یا نا درست به جنبش سبز معروف شد و آبرویی برای رژیم نگذاشت که صد البته موسوی بهانه ای بیش نبود و توده های مردم به صورت خود جوش کنترل چند شهر بزگ ایران را برای ساعاتی به دست گرفتند ، که متاسفانه در آن پیچ تند تاریخی که به یک اپوزسیون واکنش سریع احتیاج بود ، به اصطلاح اپزسیون خارج از کشور با برچسب زدن به این حرکت عملا پشت چنین پتانسیل بنیان برافکن را خالی کردند و ما را به ناچار در دامان موسوی رها کردند و رفتند دنبال گل چیدن ، و مردم به این نتیجه رسیدند که از خارج بجز تمسخر و انگ چیزی نسیبشان نمیشود و به این نتیجه رسیدند که هر آنچه هست در داخل است و بست ، و اگر کسب مشروعیت در مقابل کشور های دیگر بهانه ای واقعی برای تحریم انتخابات بود باید به چند حکومت خودکامه دیگر ..
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۱۷ ، 22:07:46 توسط احمد-اتاوا
جناب خرم دین آیا چون همه برای خریدن مشروعیت بخط شدند اپوزیسیون هم به دنباله روی بیافتد و استمرار طلب شود؟ شما واقعا این انتخابات قلابی را اجرای دمکراسی می دانید؟ شما باهرتوجیهی شرکت کرده باشید در زمین آخوندها بازی کرده اید. واقعیت مردم ایران بی تعارف روحیه تنبلی سیاسی ٬ راحت طلبی و فردگرایی و زرنگی! و منفعت طلبی است. اینترنت و صندوق رای هم توهم تلاش برای تغییر را ابجاد کرده. غافل ازاینکه جماعتی که به پسر خمینی رحم نکردند و در امام رضا بمب گذاشتند برای کاغذ پاره مردم ارزشی قایل نیستند. اینکه رژیم هر چهارسال یکبار مردم راتخلیه روحی میکند دلیل احترام ه رای مردم نمی شود. جو فردگرایی و غلبه منفعت طلبی حاکم بر ایران فرهنگ فداکاری را زدوده است. رژیم می داند که فشار رانباید لحظه ای هم قطع کند. سطح توقعات اصلاح طلبی را ببینید از دمکراسی تدریجی زمان خاتمی تا اخیرا مثلث جیم و آیت الله قتل عام. بااین حالت سقوط آزاد امیدی به رهایی نیست.
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۱۷ ، 14:43:16 توسط خرم دین
من سوآلم از کسانی که انتخابات را تحریم کردند این است که خوب بعد از نرفتن مردم به پای صندوق های رای چه اتفقاقی صورت میگرفت و چه منفعتی عاید مردم داخل کشور میشد ؟ و سوال بعدی این است که اگر ما خود را مدافع مردم سالاری و دمکراسی میدانیم ، با چنین تضاد فاحشی که تصمیم رای اکثریت جامعه داخل ایران را جاهلانه و بیعت با رژیم و ساندیس خور ومامور اطلاعات و سبز لجن و صدها انگ و و برچسب و توهین دگر را چه کنیم ؟ مردم ایران در واقعیت تلخ جامعه زندگی میکنند و خودشان خیلی بهتر از ما لب گود نشینان درمان درد خویش را تشخیص میدهند و فعالانه در وسط صحنه مبارزه حضور دارند ، به جای توهین کردن به شعور جمعی هموطنانمان به آنها امید فردای بهتر را دهیم .
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۱۷ ، 13:32:57 توسط آواره
ادبیات یا بی ادبیات سئوال اینست؟
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۱۷ ، 09:08:24 توسط قلی یانی
سرکار خانم مینا اسدی سلام! بنده شما را از هکمان دوران مجله فردوسی می شناسم عنوان مقاله شما بسیار برخورنده است به ویژه از سوی شما که صاحب ذوق و قریحه نیز هستید آیا نمی دانید که شخص شما نیز که در استکهلم ساکن هستید در کنار گود قرار دارید! اگر شما در لفافه کنایه خاصی هم زده باشید. این را خوب می دانید که مقاله آنهم از نوع سیاسی آن به ویژه از طرف ساکن یک کشور آزاد و بسیار دمکراتیک یعنی سوئد، شعر نو احمدرضا احمدی و مرحوم کیومرث منشی زاده نیست که نیاز به رمز گشایی داشته باشد. در ضمن شما که هرگز اهل مبارزه میدانی نبوده اید. مبارزه قلمی آنهم در خارج از کشور که دیگر نیازی به این منت گذاری ها بر سر خوانندگان مقاله اتان ندارد که می فرمائید: «هرگز در برابر رهبری ...قهرمانی...پیامبری سرخم نکرده ام و مدیحه سرای هیچ پادشاهی ...حاکمی ....سرداری نبوده ام » این سخنان شایسته کسانی است که پس از رقض قهرمانانه بر بالای چوبه دار هم اینک با هزاران آرزو در سینه سرد خاک مدفون هستند و نه شما که به واقع در کنار گود نشسته اید! لطفا از آن مرکب بلند بالای خیالی پیاده شوید تا با هم اندکی بر روی زمین قدم بزنیم!
نوشته شده در تاريخ سی و يکم ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيست و يکم مه ۲۰۱۷ ، 04:42:03 توسط شاهد
هیچکس به نظر و عمل شخصی شما معترض نیست ونبوده است .حتی در گذشته که با شور وشعار به سرنگونی حکومت سکولار پهلوی رفتید و از قیام خلق دم زدید ونتیجه عمل انقلابی شما حکومت اسلامی تمامیت خواه بود .ان زمان هم هرکس هوادار حکومت پهلوی بود را "مزدور" نامیدید.اکنون نیز اگر بدون توهین سخن بگویید راه برای شما باز است تا به یاری خلق قهرمان انقلابی دیگر اغاز کنید .
نوشته شده در تاريخ سی ام ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيستم مه ۲۰۱۷ ، 22:19:33 توسط مرگ بر جمهوری اسلامی
خانم مینا اسدی مخالف رژیمه و برای همین یک عده لاشخور "ایران برو" تحت نام پناهنده !! به این خانم توپیده اند که چرا مخالف انتخابات است. بله خانم اسدی هوادار حزب و گروهی نیستند ولی در مقابل آن یک مشت ایرانی فرصت طلب اهل حزب باد هستند که از تغییرات زیربنایی در ایران نگرانند و ترجیح میدهند خاتمیچی ها و سبز و بنفشی ها قدرت را بگیرند ولی سیستم برابری و عدالت اجتماعی حاکم نشود . اصلا فقرا محرومان و توده های زحمتکش ایرانی چه حقی دارند؟ بگذار سرمایه داران این جناح و آن جناح غارتشان را بکنند.
نوشته شده در تاريخ سی ام ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيستم مه ۲۰۱۷ ، 18:26:59 توسط صابر
من که نفهمیدم این خانم اسدی چی میگه؟ موافق رای دادنه و یا مخالف؟ اگر موافقه باید دیگران را هم تشویق یه رای دادن کنه و اگر مخالفه باید دیگران را از رای دادن منع کنه............در خارج از کشور که نمیشه آدم خود سانسوری کنه, بدین دلیل که بهش تهمت شکم سیر و پای گود نشین را میزنند............
نوشته شده در تاريخ سی ام ارديبهشت ۱۳۹۶ برابر با بيستم مه ۲۰۱۷ ، 16:09:51 توسط Hamid
I agree with your stand. To me an intelligent human being owes it to himself/herself not to choose between bad and worse and have a minimum principal.
آگهی های تجارتی