دستگیرشدگان روز عاشورا تحت شکنجه های قرون وسطایی قرار دارند


بنابه گزارشات رسیده به فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، تعداد زیادی از دستگیر شدگان روز عاشورا در سلولهای انفرادی بند 5 زندان گوهردشت تحت بازجوئی و شکنجه های وحشیانه و غیر انسانی بازجویان وزارت اطلاعات قرار دادرند.
بیش از 32 نفر از دستگیر شدگان روز عاشورا در سلولهای انفرادی بند 5 زندان گوهردشت بسر می برند.تعداد زیادی از آنها در هفته بعد از اعتراضات گسترده مردم در روز عاشورا با یورش به منازل آنها دستگیر شده اند. بعضی از دستگیر شدگان که به دلیل بوق زدن در خیابان و دریافت اس.ام .اس دستگیر  و در بازداشت بسر می برند. آنها از زندان اوین بدلیل نبودن فضای کافی به زندان گوهردشت منتقل شده اند. بازداشت شدگان در سلولهای انفرادی بند5 و در  2 طبقه زندانی هستند.
دستگیر شدگان روز عاشورا روزانه نزدیک به 10 ساعت تحت بازجوئی قرار می گیرند.آنها را از ساعت 15:00 با دست بند ،پابند و چشم بند  از سلولهای انفرادی خود خارج می کنند و به بند سپاه که در دست بازجویان وزارت اطلاعات است منتقل می کنند .بازجوئی ها که همراه با شکنجه های جسمی و رو حی می باشد تا نیمه های شب ادامه می یابد.اکثر دستگیر شدگان را جوانان تشکیل می دهند. اسامی بعضی از دستگیر شدگان به قرار زیر می باشد،مهران روحانی،وحید روحانی،زاوش و پدرش و بابک می باشند.
در کریدور اصلی که سلولهای انفرادی در 2 طرف آن قرار دارد. دیواری در وسط آن درست کرده اند تا مانع  ارتباط زندانیان سیاسی با یکدیگر شوند.زندانیان سیاسی در صورت برقراری تماس با سلولهای مجاور خود با یورش گارد زندان مواجه می شوند. گارد زندان ابتدا به زندانیان سیاسی دستبند و پابند و چشم بند می زنند و سپس توسط 3 الی 4 نفر با باتون آنها را مورد ضرب جرح و شکنجه برای مدت طولانی قرار میدهند. امیر آقایی فرمانده گارد زندان حفاظت از سلولهای انفرادی را به عهده دارد و این فرد در شکنجه زندانیان سیاسی در فواصل زمانی که بازجوئی صورت نمی گیرد را به عهده دارد. بدن اکثر زندانیان سیاسی در اثر صربات باتون و شکنجه کبود می باشد.
علاوه بر سلولهای انفرادی بند 5  سلولهای انفرادی بند سپاه که در دست بازجویان وزارت اطلاعات  است مملو از دستگیر شدگان روز عاشورا وروزهای بعد از آن می باشد.بدلیل پر بودن بند سپاه زندانیان سیاسی را به سلولهای انفرادی این بند منتقل کرده اند.

[کد مطلب: 12983] [تاريخ انتشار: سيزدهم بهمن ۱۳۸۸ برابر با دوم فوريه ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سيزدهم بهمن ۱۳۸۸ برابر با دوم فوريه ۲۰۱۰ ، 18:52:57 توسط آرش
تمام راهها به یک راه ختم میشود , راه سر نگونی این رژیم،اما چگونه ؟ تشکیلات منسجم نداریم،رهبری مقتدر هم نداریم،پس چه باید کرد ؟ باور کنید اگر اینها را داشیم ولی‌ روحیه مبارزاتی مردم را نداشتیم اشکال داشت.طبیعت مردم ایران چنین است آتش بر افروختن مهم است که انجام شده است،و این آتش ادامه خواهد داشت و هر روز شعله ور تر خواهد شد ولی‌ باید به این آتش وسعت داد از مبارزات اقتصادی بهر صورت بهره جست،بیرون کشیدن پول از بانک ها،نخریدن اجناسی که به قدرت مالی دولت کمک می‌کند،اعتصابات در برابر نپرداختن دستمزد‌ها و دیگر مزایای معیشتی و هر گونه دادها و فریاد‌ها که در بیعدالتی این حکومت ریشه دارد .باید بیان شود باید عمل شود،حرکت مهم است و ایستادن مرگ است ما راهی‌ جز رفتن و گرفتن آنچه که بر ما رواست نداریم... ۲۲ بهمن را پر توان تر استحکام بخشیم..
نوشته شده در تاريخ سيزدهم بهمن ۱۳۸۸ برابر با دوم فوريه ۲۰۱۰ ، 17:52:36 توسط سامان ایرانی
دوستان بزرگترین مانع برای برقراری دموکراسی در200ساله اخیر درایران وجود اسلام بوده تاقاجار بود شیخ وشاه مشترکا به مردم ستم میکردند بصورتیکه که درزمان حیات مردم با فرامین شاه بنام اوامر ملوکانفه چابیده میشدئد وبعد از فوت سبردن تعیین تکلیف اموال میت به علما (آخوندها)که انها نیز باگر فتن خمس اموال میت باصطلاع ماترک میت را باک وحلال میکردهاند ودر زمان رضا شاه این باج قطع شد والبته درزمان محمدرضاشاه بخاطرترس از کمونیست آخوئدهای مروج خرافات راحمایت میکرد.بنابراین مهمترین گام برای نجات ایران آگاه کردن متعصبین مذهبی ونجات آنهاازجهل وخرافه است یکی ازمهمترین روشها برای آگاه کردن مردم طرح سئوال وتشویق آنها به مطالعه برای یافتن باسخ میباشد بهمین منظور بنده ازاین به بعد مرتبا سئوالاتی رامطرح میکنم ودوستان لطف کنند درمیان اقوام ودوستان خود که باصطلاح مذهبی هستنداین سئوالات رامطرح وخواستار جواب آن شوندواولین سئوال. .... چگونه بانوی زیبای ایرانی شهربانو که شاهزاده ودختر یزدگردسوم بودند به همسری امام حسین درآمدند؟ جواب بعدازحمله ناجوانمردانه اعراب وشکست ساسانیان شهربانو بهمراه هزاران اسیر شدند
نوشته شده در تاريخ سيزدهم بهمن ۱۳۸۸ برابر با دوم فوريه ۲۰۱۰ ، 15:01:32 توسط فدات
بسیاری از این شکنجه گران توسط سرشکنجه گران و بازجویان حرفه ای سابق ساواک مثل جواد آزاده آموزش میابند که هنوز در اوین و گوهردشت مشغول تعلیم شکنجه هستند و حتا در قتلهای زنجیره ای هم دست دارند همانگونه که در اسناد خود رژیم سید علی شاه چند سال پیش افشا شد. مرگ بر باندهای خائنی که تحت عناوین مختلف بیش از ۵۰ سال است در این زندانها به شکنجه و قتل و تجاوز جنسی مشغولند و هنوز هم به آن افتخار میکنند و ننگ بر بی شرف هایی که طرفدار این دیکتاتورهای گوناگون متجاوز هستند. خجالت هم نمیکشند. اسامی و جرائم این شکنجه گران فعلی که اکنون در اوین (همیشه شوم) و گوهردشت و دیگر زندان ها مشغولند را پس از سرنگونی و حتا بهتر همین حالا افشا کنید و مورد قدردانی مردم قرار خواهید گرفت. اسامی این شکنجه گران را حتا اگر فعلا فقط اسم مستعار است, اگر اسم واقعی که چه بهتر, در کامنت ها و بلاگ ها بگذارید تا در دادگاه جمهوری دموکرات ایرانی سکولار آینده تمام غارتگران یا قاتلان یا شکنجه گران یا متجاوزین محاکمه شوند. پولهای غارت شده از حساب های خارج برگشت داده، چون همه باندهای شکنجه گر مزدور هستند، و احکام مجازات اجرا خواهد شد.
نوشته شده در تاريخ سيزدهم بهمن ۱۳۸۸ برابر با دوم فوريه ۲۰۱۰ ، 14:45:15 توسط مهران
اگر با این بگیرو ببندهاو شکنجه های قرون وسطائی میشد که یک رژیم پابرجا و ثابت بماند تا حالا نوبت به ولایت فقیه و خامنه ای نمی افتاد.اینها همه علائم نابودی و سرنگونی قریب الوقوع جمهوری اسلامی ایران است. حالا فقط زمان آن دقیقا مشخص نیست. خامنه ای و جیره خواران دوروبرش قوی تر و باثبات تر از دیکتاتورهای سرنگون شده تاریخ نیستند.
نوشته شده در تاريخ سيزدهم بهمن ۱۳۸۸ برابر با دوم فوريه ۲۰۱۰ ، 12:20:55 توسط شورا
جان این بازداشت شدگان وجان همه زندانیان سیاسی در خطر است! خامنه ای، قوه قضائیه را موظف نموده هرچه زودتربازندانیان تعیین تکلیف نماید. در همین رابطه ، رئیس قوه قضائیه نیز هیاُت سه نفره ای را، مرکب از دری نجف آبادی، رئیسی و پورمحمدی، از عوامل اصلی و مجریان قتل های زنجیره ای و قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ ، برای اجرای فرمان خامنه ای و تعیین تکلیف بادستگیر شدگان، تعیین نموده است! هرچقدر پایه های حکومت اسلامی سست تر و لرزان تر، و خطرسقوط ولی فقیه نزدیک تر می شود، بر شدت سرکوب، بیرحمی و وحشی گری های رژیم خون ریز جمهوری اسلامی نیزافزوده می شود. هم اکنون نه فقط هر روزه مردم را درکوچه و خیابان به گلوله می بندند و جان آن ها را می گیرند، بلکه جان هزاران زندانی سیاسی و بازداشت شدگان اخیر،که در زیر شکنجه های وحشیانه قرار دارند. وقاحت رژيم جناپت وجنون اسلامي مرزي ندارد،رژیم جمهوری اسلامی را باید با یک اعتصاب عمومی سیاسی و قیام مسلحانه برانداخت. راه ديگري جز سرنگوني اين جانپان باقي نمانده است! ٢٢بهمن! به پيش!
نوشته شده در تاريخ سيزدهم بهمن ۱۳۸۸ برابر با دوم فوريه ۲۰۱۰ ، 11:20:34 توسط fred
شما شکنجه گران جمهوری خون و جنون ، نیز در آینده نزدیک در دادگاهی مردمی محاکمه خواهیـــــد شـــــــــد. صد در صد به زندان محکوم میشوید، پس بیآئیــــــــد و دست ازحمایت این رژیم منفور و ضد انسانی بردارید و به ملت شریف و بیگناه ایران زمین بپیوندید . مردم ۲۲ بهمن همه با هم در خیابانها باشید. مامهاجران اجباری در خارج از کشور شما عزیزان را در برابر لانه های جاسوسی ج-ا حمایت کرده و فریادمان را بگوش ملل جهان خواهیم رساند. تاآزادی چند قدمی بیش نیست ، خداوند یار و یاورتان باشد. جوانان وطنمان چه دختر و پسر را همراهی کنیــــــد. تاآزادی ایران و ایرانی.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
آخوند:  «ایدز» ظرف دو هفته بوسیله طب اسلامی درمان می‌شود!
سپاه با پرونده روح‌الله زم چه می‌کند؟‌
کاریکاتور / مقابله با کشف حجاب در مجتمع‌های آپارتمانی
فاسدترین نهادها در ایران همانا ولایت فقیه و روحانیت شیعه هستند
احمدی نژاد نگران منطقه ۹ شیکاگو! 
دستگیری یکی از عوامل جمهوری اسلامی در سوئد
فیلم/ رقص در مترو تهران
ترکیه ۵۰ بمب اتمی آمریکا را گروگان گرفت 
عکس / چرا تصاویر اعتراض‌ها در لبنان عجیب و غریب هستند؟! 
روح‌الله زم را 'دستگاه اطلاعاتی عراق بازداشت کرد و تحویل ایران داد'
نخستین اعترافات تلویزیونی زم علیه یک «مدافع حرم» زندانی و متهم به جاسوسی
فیلم/ رژه اعتراضی جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران علیه حضور حسن روحانی در این دانشگاه
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: