نامه گروهی از روزنامه‌نگاران ایرانی به خبرنگاران خارجی دعوت شده به ایران

 

تا آزادی روزنامه نگاران زندانی - این نامه توسط گروهی از روزنامه نگاران ایرانی تبعیدی، خطاب به خبرنگارانی نوشته شده که به دعوت دولت ایران برای پوشش خبری مراسم ۲۲ بهمن به ایران می‌روند. دعوت از روزنامه‌نگاران خارجی در حالی صورت می‌گیرد که بعد از انتخابات، ۴۵ روزنامه‌نگار ایرانی و تعدادی از خبرنگاران خارجی بازداشت و زندانی شده‌اند. امضا کنندگان، دعوت از خبرنگاران در روز ۱۱ فوریه ۲۰۱۰ را بخش دیگری از «نقشه فریبکارانه دولت غیر قانونی احمدی‌نژاد» خوانده‌اند.
تا این لحظه، تعداد زیادی از روزنامه‌نگاران از جمله علیرضا نوری‌زاده، مسعود بهنود، نوشابه امیری، هوشنگ اسدی، بهرام رفیعی، نیک آهنگ کوثر، امید معماریان، شهرام رفیع‌زاده، سید ابراهیم نبوی، مهدی جامی، آسیه امینی، حنیف مزروعی، حسن سربخشیان و جواد منتظری این بیانیه را امضا کرده‌اند. این گروه از دیگر همکاران خواسته‌اند برای امضای این نامه، به نشانی roozirani@yahoo.com ایمیل بزنند.

نمایش دولت کودتا را رسوا کنی

همکاران گرامی، روزنامه نگارانی که برای تهیه عکس وگزارش از سالروز انقلاب پیروزی انقلاب اسلامی در فوریه ۲۰۱۰ به ایران دعوت شده اید ، با شما سخن می‌گوئیم.

ما گروهی از روزنامه نگاران ایرانی هستیم که بناچار در غربت بسر می بریم. بسیاری دیگر چون ما در سراسر جهان پراکنده اند و 45 نفر از انها در روزهائی که شما بایران می روید ، د رمخوفترین زندان های دنیا زیر شکنجه قرار دارند.

همکاران گرامی ،

گناه همه ما روزنامه نگاران زندانی و تبعید شده از ایران جز این نیست که می خواهیم بر اساس بیانیه جهانی حقوق بشر و در متن جریان آزاد خبر، رویدادهای ایران را آزادانه منعکس کنیم.

حکومت ایران بعد از کودتای انتخاباتی تابستان امسال بر شدت سرکوب مطبوعات آزاد افزوده و همراه آن با به کارگیری تازه ترین ترین شیوه های سرکوب کوشیده جنبش صلح آمیز ایران را از میان بر دارد.

دولت غیرقانونی و تقلبی اکنون که بعد از هشت ماه به نتیجه دلخواه نرسیده ، نمایش تازه ای را تدارک دیده است. بر اساس اطلاعات دقیق رسیده از ایران ، دولت برآمده از كودتاي انتخاباتي احمدي نژاد، با تمام قوا و استفاده از امکانات وسیع دولتی سرگرم جمع آوری جمعیتی در تهران است.

برنامه دولت این است که از یک سو مانع رسیدن جمعیت میلیونی طرفدار جنبش سبز به محل برگزاری مراسم و سخنرانی محموداحمدی نژاد درمیدان آزادی تهران شود و از سوی دیگر این میدان را از تظاهر کنندگان دولتی پر کند.

همکاران گرامی،
دعوت از خبرنگاران خارجی برای پوشش دادن مراسم سالگرد انقلاب در روز ۱۱ فوریه ۲۰۱۰ بخش دیگری از نقشه فریبکارانه دولت غیر قانونی محمود احمدی نژاد است. این دولت که تا کنون بسیاری از خبرنگاران رسانه های خارجی را بعنوان جاسوس دستگیر و فعالیت بخش عمده رسانه های جهانی را ممنوع کرده است ، اکنون می کوشد با دعوت از خبرنگاران رسانه های جهانی ، می خواهد به نمایش مردمی بودن خود را پوشش جهانی بدهد.

روش حکومت ایران کانالیزه کردن خبرنگاران بسوی تظاهرات دولتی و ممانعت از حضور انها در نقاط دیگر است.

همکاران گرامی،
شما نه تنها بعنوان نمایندگان رسانه های جهان آزاد، بلکه بجای همکاران ایرانی خود که در تبعید یا زندانند به ایران می روید. دعوت کننده شما دولتی آزادی کش ، ضد مطبوعات آزاد و پایمال کننده بدیهی ترین حقوق انسانی است.

شما بر خیابان هائی پا می گذارید که هنوز از خون بهترین فرزندان ایران رنگین است. همه شماحتما فیلم به قتل رساندن ندا را دیده اید. این دختر جوان نماد و نمونه کسانی است که دولت کودتائی انها رادستگیر کرده ، مورد تجاوز قرار داده به زیرشکنجه برده و به قتل رسانده است. این دختر جوان و چند تن مانند وی را در خیابان به دست مزدوران حکومت کشته شدند اما صدها تن در سیاه چال ها و زندان ها و یا در جاهائی که معلوم نیست مورد تجاوز قرار داده، شکنجه کرده و به قتل رسانده است.

همکاران گرامی،

ما فهرست روزنامه نگاران زندانی ایران رابر اساس گزارش "سازمان گزارشگران بدون مرز" دراختیار شما می گذاریم و از شما درخواست می کنیم ، انها را بجوئید و بیابید. از خودشان و زندانبانان انها بپرسید:

- این روزنامه نگاران چرا زندانند؟

همکاران گرامی،

از شما عزیزان که به جای ما به میهن زیر سلطه استبداد ما می روید، می خواهیم در دام نقشه قاتلان آزادی نیافتید.

شما را باین نکات توجه می دهیم:

- تظاهرات از شب ۱۱ فوریه آغاز می شود. فریادهای اله واکبر که در شهرها طنین خواهدافکند ، صدای اعتراض مردم و مقدمه حضور میلیونی ایرانیان سبز خواهد بود که روز 11 فوریه به دعوت آقایان محمد خاتمی ، میر حسین موسوی و مهدی کروبی به خیابان ها خواهند آمد.

- مسیر اصلی راه پیمائی در خیابان انقلاب واز شرق تهران- میدان امام حسین- تا غرب تهران - میدان آزادی - است. سپاه پاسداران از هم اکنون تدارک دیده است با بستن خیابانهای منتهی به خیابان انقلاب و سرکوب مردم مانع حضور انها شود. جنبش سبز راباید در اطراف این مسیر و در سراسر تهران دید و نه تنها در مسیری که دراختیار تظاهر کنندگان دولتی گذاشته خواهد شد.

همکاران گرامی،

روز ۱۱ فوریه مانند روز های مشابه، دولت كودتايي مسيرها را كنترل خواهد كرد تا مردمي كه از مقابل دوربينهاي شما مي گذرند، بسيجياني باشند كه نمايش مضحكي از يك ملت را براي دوربينهاي تلويزيوني به صحنه مي برند.

شما صداي اعتراض ملت ايران را واضح تر از هميشه مي توانيد بشنويد اگر به پشت ميله ها و فنس ها و حصارها و به مردم واقعي ايران بنگريد.

همکاران گرامی،

تردید نداریم که دست های خونین کودتاچیان را پس خواهید زد و دستان مردم رنجدیده ایران را خواهید فشرد. شما به

برايتان سفري تاريخي می روید . ما با قلب هائی که برای آزادی می طلبد و چشمان خیسی که بدرقه شماست ، همراهتان هستم.

امید واریم که تيتر اول دنیا در روز فوریه ۲۰۱۰ "پيروزي يك ملت" باشد.

همکاران گرامی

فریب آنان را نادیده بگیرید، ببینید هر چه دیدنی است، نمایش هایش را رسوا کنید، خواست واقعی مردم را بشنوید. و در این سفر تاریخی بازگو کننده و گزارش دهنده مظلومیت مردم ایران باشید. این درخواست همکاران زجردیده شماست.
 

[کد مطلب: 13110] [تاريخ انتشار: شانزدهم بهمن ۱۳۸۸ برابر با پنجم فوريه ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
 هشدار شدید‌الحن روزنامه جمهوری اسلامی به مسئولان: مردم از شما راضی نباشد تاریخ را ورق می‌زنند
 درخواست خانواده‌های کشته‌شدگان اعتراضات از دیپلمات‎های خارجی در تهران
   زلزله ترکیه و سوریه؛ افزایش آمار کشته‌شدگان به تقریبا ۸۰۰۰ نفر و اعلام سه ماه وضعیت اضطراری در ترکیه
  انتقاد سیاستمدار آلمانی: اتحادیه اروپا در حمایت از معترضان ایران کم‌کاری می‌کند
  گردهمایی چهره‌های مخالف جمهوری اسلامی برای سخنرانی «درباره آینده دموکراسی در ایران»
پربازديدهای اين بخش
تهران بنرهای زن زندگی آزادی در اتوبان همت شرق به غرب
 لحظه ریزش یکباره ساختمان ۸ طبقه در ترکیه در اثر  زلزله‼️
 پاسخ فرهاد میثمی به درخواست‌ها برای پایان اعتصاب غذا 
* احمد خاتمی: آمریکا برای براندازی نظام 200 راه پیشنهاد داده بود
* نقاشی هنرمند ایتالیایی مقابل سرکنسولگری جمهوری اسلامی در میلان
 کشاورزان اصفهان با تراکتورهایشان  در راه تهران برای احیای زاینده رود (2)
 اولین واکنش شروین حاجی‌پور به گرفتن جایزه گرمی: ما بردیم 
 عصبانیت رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و تهدید به اعلام جرم علیه خبرنگاری که در مورد مالیات قرارگاه خاتم الانبیاء سوال کرده بود
 توهین قاضی جلاد صلواتی به آستیاژ حقیقی، دختر بازداشت شده به اتهام رقص
 کشاورزان  اصفهان برای احیای زاینده رود حرکت خود را به سمت تهران شروع کردند 
«برای» شروین حاجی‌پور برنده جایزه گرمی شد
جیل بایدن، همسر رئیس‌جمهور آمریکا، برنده این جایزه رو اعلام کرد
 در سقوط رژیم اسلامی کودک‌کش شکی نیست
 حمایت هفت زندانی سیاسی از پیشنهاد میرحسین موسوی برای «گذار مسالمت‌آمیز»