سناریوی جنگ: آمریکا با چه سلاح هایی به ایران حمله خواهد کرد؟


  نشریه روسی"گازتا.رو" مقاله میخائیل خودارنوک، تحلیلگر خود را درباره مقاصد آمریکا در رابطه با ایران را منتشر کرده است. خبرگزاری اسپوتنیک متن این مقاله را به شما تقدیم می کند:
اطلاع حاصل شد که آمریکا قصد دارد ایران را "به آسانی درهم بشکند".

پنتاگون از گزینه حل نظامی مسئله ایران صرفنظر نکرده است. تحلیل گران آمریکایی معتقدند ایالات متحده در صورت درگیری مسلحانه با ایران تکیه اساسی خود را معطوف جنگنده نسل پنجم اف 22 خواهد کرد که باید در همان دقایق اول جنگ برتری رادر آسمان ایران به دست آورد. علاوه بر این آمریکایی ها برای کسب برتری در رویارویی با ایران از چند نوع دیگر تسلیحات و تجهیزات نظامی استفاده خواهند کرد.

به نوشته نشریه Warrior ، آمریکا در صورت درگیری مسلحانه با ایران از پیشرفته ترین سلاح خود استفاده خواهد کرد که در همان اولین دقایق جنگ برتری در آسمان ایران را برای آمریکایی ها تامین خواهد نمود.
جمهوری اسلامی ایران در آمریکا رژیم دشمن تلقی می شود. در زمان جنگ ایران و عراق در سال های 80 قرن بیستم میلادی علاوه بر تهدیدات لفظی، "جنگ با کشتی های نفتکش" آغاز شد که به عقیده آمریکا ایران در جریان آن صادرات نفت در جهان را واقعا مورد تهدید قرار می داد. از جمله فقط در سال 1984 میلادی 71 کشتی تجاری مورد حمله قرار گرفت که در مقایسه با 48 کشتی که در سه سال اول جنگ ایران و عراق مورد حمله قرار گرفته بودند، بسیار زیادتر بود. این امر باعث نارضایتی غرب و متحدان امریکا در خاور میانه شد.

نیروی دریایی آمریکا به همراهی کردن کشتی های نفتکش و تجاری هنگام عبور از خلیج فارس پرداخت. این امر در بسیاری از موارد به برخورد های مسلحانه با ناو های نیروی دریایی ایران منجر شد.
ایران از زمان "جنگ با کشتی های نفتکش" تلاش کرده امکانانت نظامی غیر متقارن خود را توسعه دهد تا به شکلی، برتری غیر قابل رفع آمریکا در انواع متعارف تسلیحات و تجهیزات نظامی را کاهش دهد. با این حال مجتمع صنایع دفاعی ایران در اکثر موارد نتوانسته پاسخ موثری به آمریکائیان بدهد. به عقیده تحلیلگران نظامی آمریکا که نشریه Warrior به آنها استناد می کند، می توان به 5 نمونه اصلی تسلیحات امریکا اشاره کرد که می توانند به آسانی ایران را در هم بشکنند.

اف 22 "رپتور"

هواپیما های ایران از سال 2013 به تیراندازی به سوی پهپادهای آمریکایی پرداختند که در حال اجرای عملیات شناسایی هوایی بر فراز ایران هستند. در این زمان واشینگتن تصمیم گرفت جنگنده های اف 22 "رپتور" به همراهی پهپادها بپردازند. برای چنین انتخابی دلایل جدی وجود داشت.

هواپیما های اف4 "فانتوم" نیروی هوایی ایران از لحاظ مشخصات تاکتیکی ـ فنی به هیچ وجه همطراز جنگنده های آمریکایی نسل پنج نیستند و نمی توانند با آنها برابری کنند.
در واقع خلبانان اف22 صرفا به بازی موش و گربه با طرفهای ایرانی خود می پرداختند.

آنها اغلب بدون اینکه خلبانان ایرانی متوجه شدند، به فاصله بسیار نزدیک از هواپیما های اف 4 قرار می رسیدند. سپس امریکایی ها با قرارگرفتن در بال چپ یا راست فانتوم ها از طریق رادیو با خلبانان جمهوری اسلامی تماس گرفته و می گفتند:" به خانه بازگردید!".

طبق عقیده تحلیلگران امریکایی، نیروهای مسلح ایران مطلقا هیچ سلاح موثری برای رویارویی با جنگنده اف 22 "رپتور" در اختیار ندارند. علاوه بر کسب برتری در آسمان از این جنگنده می توان برای اجرای ماموریت های گوناگون از جمله جنگ الکترونیک و عملیات شناسایی و همچنین حمایت هوایی مستقیم از نیروی زمینی استفاده کرد. نشریه امریکایی تاکید می کند که به این دلیل جای تعجب نیست که امریکا در رابطه با وخامت روز افزون روابطش با ایران تعداد هر چه بیشتری از هواپیما های اف 22 "رپتور" را در پایگاههای خلیج فارس مستقر می کند.

بی2 "اسپریت"

هیچ خطری به اندازه برنامه هسته ای تهران ایالات متحده را به هراس نمی اندازد. به همین دلیل هر رئیس جمهور امریکا هنگام بحث درباره برنامه هسته ای ایران اعلام می کند که هیچ گزینه ای از جمله گزینه نظامی را برای حل این مسئله منتفی نمی داند.

اگر آمریکا بخواهد به درهم شکستن ایران از طریق نظامی رو بیاورد، هواپیماهای بمب افکن استراتژیک بی2 "اسپریت" که با استفاده از فناوری "استلس" ساخته شده اند، در این درگیری نفش بسیار مهمی را ایفا خواهند کرد.

جغرافیا نقش خاصی در مسائل مربوط به دفاع از ایران در مقابل دخالت مسلحانه خارجی ایفا می کند.این کشور سه برابر بزرگتر از عراق و تقریبا به اندازه کل اروپای غربی است. اکثریت تاسیسات هسته ای اصلی ایران و همچنین برخی از تاسیسات مهم نظامی این کشور در عمق خاکش قرار دارند. همچنین اکثر آنها در حوالی شهرهای بزرگ واقع شده اند. از جمله تاسیسات غنی سازی اورانیوم ایران در نزدیکی شهر قم، مرکز مهم اداری، سیاسی و مذهبی قرار دارد.

چنین شرایطی بمب افکن استراتژیک بی2 "اسپریت" را کلیدی برای در هم شکستن برنامه هسته ای ایران از طریق نظامی می سازد. شرکت Northrop Grumman، طراح وسازنده این هواپیما اطمینان می دهد که "بمب افکن بی2 "اسپریت" بخش کلیدی زرادخانه ملی امریکا برای حملات دارای شعاع عمل وسیع و یکی از بادوام ترین و مستحکم ترین هواپیما ها در جهان است".

بی2 می تواند از سیستم دفاع هوایی چند لایه ای دشمن عبور کند و قادر به پرواز بسیار طولانی حتی بدون سوخت گیری در آسمان است.

بمب افکن استراتژیک بی2 "اسپریت" می تواند مقدار زیادی بمب از جمله بمب های بسیار دقیق را حمل کند و قادر است تاسیسات هسته ای ایران را با حداقل تعداد پروازهای رزمی منهدم کند. شرکت Northrop Grumman تاکید می کند که هر هواپیمای بی 2 می تواند بیش از 20 تن بمب متعارف و هسته ای را حمل کرده و آنها را در هر شرایط و وضعیت جوی به اهداف مورد نظر برساند.

بمب  GBU-57 Massive Ordnance Penetrator MOP

این بمب هوایی پرقدرت توسط شرکت هواپیما سازی بوئینگ آمریکا برای انهدام مقر های فرماندهی ، مراکز ارتباطی و موسسات صنعتی مستحکم و بتونی واقع در اعماق زمین ساخته شده است.
این بمب قادر است قبل از انفجار به عمق 61 متری زمین رخنه کرده و دیوار بتون مسلح به ضخامت تا 19 متر را سوراخ کند.

نوامبر 2011 اعلام شد اولین محموله از 20 محموله سفارش داده شده این بمب ها به نیروی هوایی امریکا تحویل داده شده است. ژانویه 2013 مدرنیزاسیون موفق ساختاربمب هوایی جدید اعلام گردید. مخارج برنامه مربوطه با درنظرداشتن وجوه مصرف شده برای تکمیل مهمات مورد استفاده حدود 400 میلیون دلار بوده است.

بمب МОР به وزن تقریبا 13600 کیلوگرم تقریبا شش برابر بزرگتر از بزرگترین مهمات مخصوص انهدام پناهگاه های زیرزمینی در زرادخانه های آمریکا یا اسرائیل است. این بمب حاوی 5300 پوند مواد منفجره است و قدرت انفجاری آن افزون از دو برابر بیشتر از بمب قبلی از این نوع با مارک BLU-109 می باشد. این امر به بمب جدید امکان می دهد حتی غیرقابل دسترس ترین اهداف را در زیر زمین منهدم کند.

بمب افکن استراتژیک بی2 "اسپریت" یگانه هواپیما در نیروی هوایی آمریکا است که می تواند بمب GBU-57 Massive Ordnance Penetrator — MOP  را به هدف خود برساند. آمریکایی ها این بمب را یکی از مهم ترین وسایل برای انهدام تاسیسات هسته ای ایران از جمله سایت غنی سازی اورانیوم فردو می دانند که در عمق 90-80 متری در زیر صخره ها در نزدیکی شهر قم، واقع در فاصله 150 کیلومتری از جنوب تهران قرار دارد.

نفربرزرهی شناور جدید ACV 1.1

ایران علاوه بر سلاح هسته ای به خاطر امکانات خود در زمینه بازداشتن دشمن و جلوگیری از استقرار و جابجایی وی با استفاده سلاح های متعارف برای آمریکا حطرناک است.
ایران در این زمینه بر موشک های ضد کشتی تکیه دارد.

این نوع سلاح همچون در چین نقش بسیار مهمی در استراتژی ایران در زمینه بازدارندگی ایفا می کند. اما ایران بر خلاف چین دارای زرادخانه بسیار کوچکتر چنان موشک های میان برد بسیار دقیق هدایت شونده است که بتوانند به ارتفاع بسیار دور شلیک کنند.

از این لحاظ ایران باید بر مزیت جغرافیایی خود تکیه داشته باشد تا استراتژی بازدارندگی خود را علیه امریکا در خلیج فارس اجرا کند. اما ایران دارای طولانی ترین خط ساحلی در خلیج فارس به میزان تقریبا 2400 کیلومتر (بعلاوه 480 کیلومتر در دریای عمان) است. علاوه بر این به عقیده کارشناسان آمریکایی خلیج های کوچک، تنگه ها و جزایر موجود در منطقه شرایط مناسبی را جهت اجرای عملیات پیاده کردن نفر برای نیروی دریایی ایالات متحده بوجود می آورد.

اگر ایران تنگه هرمز را مسدود سازد، آمریکا لازم خواهد دانست بخشی از اراضی ساحلی جمهونری اسلامی از جمله جزایر ابوموسی، تنب کوچک و تنب بزرگ را در خلیج فارس به تصرف خود در آورد.

به عقیده امریکائیان نفربرهای زرهی آبخاکی جدید ACV 1.1 — Amphibious Combat Vehicle مناسب ترین وسیله برای اجرای این ماموریت ها هستند.

این نفربرهای چرخدار برای پیاده کردن نفر را می توان از ناوها به آب انداخت و آنها می توانند پس از اجرای ماموریت خود به ناوهایشان بازگردند.

نفربرهای زرهی ACV 1.1 در مقایسه با هر ماشین زرهی شناور دیگر در زمان حاضر هم در آب و هم در خاک ثمربخش تر و مستحکم تر هستند.

این نفربرعملا همه جا رو بوده و دارای 13 صندلی ضد مین برای تفنگداران دریایی است. و همچنین می تواند سه نظامی دیگر را درخود جا داده و از آنها دربرابر انفجار دفاع کنند.

علاوه بر این نفربر شناور جدید در برابر تیراندازی های مستقیم و غیر مستقیم، مین های دریایی و بمب های دست ساز مقاوم است.

نفربر زرهی ACV 1.1 مجهز به موتوری به قدرت 700 قوه اسبی است که از همه نفربرهای فعلی مورد استفاده تفنگداران دریایی امریکا بیشتر است.

کارشناسان آمریکایی معتقدند نفربر زرهی جدید کمک خواهد کرد ایران درهم شکسته شود.

سامانه های لیزری

در حال حاضر سامانه های لیزری بسرعت دارند وارد زرادخانه های نظامی می شوند. آزمایشات چندی پیش تسلیحات لیزری نیروی دریایی آمریکا "از انتظارات فراتر رفته و این وسایل توانستند با سرعت و ثمربخشی اهداف تحت دفاع را کشف کرده و به آنها ضربه وارد کنند".

به عقیده تحلیلگران آمریکایی، این نکات اخبار خوبی برای ایران و استراتژی بازدارندگی این کشور نیستند. یکی از امکانات واقعی برای ایران در زمینه مقابله با نیروی دریایی ایالات متحده در خلیج فارس، استفاده از تعداد زیادی از قایق ها و شناورهای کوچک و سریع السیر است که قادر به منفجر کردن و انهدام ناوهای آمریکایی باشند.

علاوه بر این ایران وجوه زیادی را برای تکامل دادن پهپاد های خود سرمایه گذاری کرده است. تهران قصد دارد از پهپادهای تهاجمی برای مبارزه با رزمناوها و کشتی های جنگی آمریکا بطور گسترده استفاده کند.

ایران در صدد است از تعداد بسیار زیادی از شناورها و پهپادهای نسبتا ارزان قیمت برای مقابله با ماشین های نظامی گران قیمت و پیشرفته آمریکا استفاده کرده و بر ارتش ایالات متحده غلبه کند.
کارشناسان آمریکایی معتقدند ایالات متحده برای مقابله با تعداد زیاد پهبادها و قایق های سریع السیر ایران به سلاح کاملا متفاوتی نیاز دارد و موشک های هدایت شونده و دیگر سلاح های پیشرفته و گران قیمت هیچ دردی را دوا نکرده و علاوه بر این، استفاده از آنها از لحاظ اقتصادی با صرفه نخواهد بود. از این لحاظ امریکایی ها بر سامانه های لیزری نظامی تکیه دارند که هم موثر و هم باصرفه هستند. بهای هرشلیک با سلاح لیزری فقط حدود یک دلار است و چنین سلاحی می تواند هرچقدر که لازم باشد شلیک کند. به عقیده امریکایی سلاح لیزری امکانات ایرانیان در جنگ با ایالات متحده را به صفر خواهد رساند.

دریاسالار آمریکایی متیو کلاندر اعلام کرد فناوری بسیار ارزان قیمت لیزری روش های عملیات جنگی علیه دشمنی همچون ایران را بطور بنیادی تغییر خواهد داد.

جای تعجب نیست که چندی پیش نیروی دریایی آمریکا سامانه های لیزری نظامی را در عرشه ناوشکن "پونس" در خلیج فارس مورد آزمایش قرار داد. این ناوشکن امکان انهدام اهداف متعلق به دشمن فرضی با سامانه های لیزی را با موفقیت به معرض نمایش گذاشت. اگرچه تعدادی از محدودیت ها برای استفاده نظامی از وسایل لیزری وجود دارد و از جمله فقط در صورت خوب بودن وضع هوا می توان از آنها استفاده کرد، نیروی دریایی امریکا در آینده نزدیک این مسئله را نیز حل خواهد نمود.

[کد مطلب: 134038] [تاريخ انتشار: نهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با سی و يکم ژوئيه ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ دوازدهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با سوم اوت ۲۰۱۷ ، 00:57:07 توسط بهرام
پس نقش امام زمان و خردجالش چی میشه؟ سلاح های لیزری ، بمب افکن های استیلتی و بمبهای سنگرشکن آمریکائی در مقابله با امام غیبی و الاغش شکست سختی را تحمل خواهند کرد.
نوشته شده در تاريخ يازدهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با دوم اوت ۲۰۱۷ ، 16:47:38 توسط Borna
آمریکا هرگز و هرگز به ایران حمله نمیکنه این حرفها تمام بازی زرگریه نوکری بهتر از آخوندها برای آمریکا وجود نداره
نوشته شده در تاريخ يازدهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با دوم اوت ۲۰۱۷ ، 11:08:39 توسط عباس
یه چیز رو هرگز فراموش نکنید که ما خدا را داریم، آیا از خداوند قدرتمندتر سراغ داری؟
نوشته شده در تاريخ يازدهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با دوم اوت ۲۰۱۷ ، 04:55:15 توسط حسن
آخونذها روی زانوی امریکا نشسته اند و با اجازه بالایی ها حکومت میکنند وآنها تا مجبور نشوند این عزیز دردانه هایشان را نمیبرند و آنکس که میتواند این اجبار را بوجود آورد قیام هوشمندانه ملت هاست
نوشته شده در تاريخ دهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با يکم اوت ۲۰۱۷ ، 21:34:13 توسط ش.د
البته اگه امریکا مطمئن بود که بعد از حمله هوایی به مناطقی در ایران هوا پیماهای جنگی باند و یا ناوی سالم برای فرود خواهند داشت دقیقه ای در حمله به ایران تاخیر نمی کرد.در ضمن در شبیه سازی های نبرد که خود امریکایی ها انجام داده اند کوچکترین جرقه ای به دلیل عدم وجود خطوط ارتباطی بین طرفین تبدیل به جنگی فراگیر (خلاف خواسته دو طرف)خواهد شد که مناطقه حساس خلیج فارس را به آتش خواهد کشید و نتیجه ان گرانی شدید نفت و ضربه مرگ اور به اقتصاد جهانی خواهد بود.خلاصه اینکه امروز برای یانکی ها ترازوی مالی ضرر و فایده این نبرد به شدت به سمت ورشکستگی اقتصادی سنگینی می کنه چون منافعی که در قبال این جنگ ازدست خواهند داد در خوشبینانه ترین حالت چندین برابر منفعت ان خواهد بود شاید به همین دلیله که یانکی ها هدف گذاری خودشون را از نبرد مستقیم با ایران به سمت سیاست هایی که باعث فروپاشی شوروی سابق و تغییر رژیم ازداخل سوق داده اند.
نوشته شده در تاريخ دهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با يکم اوت ۲۰۱۷ ، 02:23:44 توسط سيامك
آنهايى كه آرزوى آمدن آمريكا را دارند در اصل آرزوى نابودى ايران را دارند. هجوم آمريكا به عراق درست است كه باعث از بين رفتن رژيم ديكتاتورى صدام شد ولى عراق به ويرانه اى تبديل شده است و بيش از يك و نيم ميليون انسان بى گناه كشته شدند. يقينا هجوم آمريكا، ايران را به ويرانه اى بدتر از عراق تبديل خواهد كرد و تعداد كشته ها از مردم بى گناه فراوان خواهد بود. تغيير رژيمهاى استبدادى بايد از طريق ملتها صورت گيرد نه از طريق اجنبى.
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با سی و يکم ژوئيه ۲۰۱۷ ، 21:42:51 توسط مقاله دروغ
راشا تودی و اسپوتینک در دروغ گوئی و شایعه پراکنی روی کیهان حسین شریعتمداری را سفید کردند..........در جریان انتخابات اخیر ریاست جمهوری فرانسه, کلی گزارش و شایعات دروغ بنفع کاندیدای مورد حمایت روسیه یعنی مرین لوپن و به ضرر امانوئل مکرون پخش کردند, مکرون در حضور ولادیمیر پوتین خوب توی پوز خبرنگار رشا تودی زد و دستشونو رو کرد...........
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با سی و يکم ژوئيه ۲۰۱۷ ، 21:01:45 توسط ایرانی
تصور کنید شما همراه با زن و بچه هایتان در پارک هستید . چند جوان قلچماف که خانه شان آن طرف شهر است قصد درگیری با شما را دارتد . اگر درگیری رخ بدهد شاید بتوانید چند مشت به چانه شان بزنید اما آنان زن و بچه شما را به خاک سیاه خواهند کشاند . در خوشبیناننه ترین حالت کشتن حداکثر چند هزار آمریکایی درون ناو ها یا در پایگاه هایشان دور از تصور نیست اما اما ایران با داشتن صد ها هزار هدف برای آمریکایی ها بهترین لقمه برای نابودی است . صد ها هزار زیر ساخت نظامی و غیر نظامی و صنعتی . سد ها پل ها نیروگاه های برق سکو های نفتی و پالایشگاه ها و ................. در ابتدای جنگ آمریکا با طالبان سال 2001 خلبان های آمریکایی دیوانه شده بودند چون افغانستان هیچ چیزی برای بمباران نداشت موشک های ملیون دلاری صرف انهدام خانه ها و دیوارهای کاهگلی و خشتی می شد . اما ایزان آتقدر هدف خوشمزه ای برای آنان است که بمب های تاریخ مصرف گذشته نیز کم می آید برای نابودی این همه تاسیسات. نگذارید ایران عزیز نابود شود
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با سی و يکم ژوئيه ۲۰۱۷ ، 19:23:24 توسط آرش رحمانی پور
کاربر گرامی از نروژ اصل مطلب را به زیبایی بیان کرده است.
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با سی و يکم ژوئيه ۲۰۱۷ ، 18:16:21 توسط افراسیاب
بوش صدام رو با بمباران برد اوباما قذافی رو با بمباران برد ترامپ جمهوری اسلامی رو با بمباران میبره به این میگن معادلات ریاضی یک چرخشی که دائم ادامه داره یک روز هزارتا موشک کروز بطرف بیستا پایگاه سپاه پاسدار شلیک میکنن و مجلس آخوندها رو هم میزنن بقیه اش با ملت ایران و کارگران حقوق نگرفته و شلاق خورده پوست تک تک آخوندها و بسیجی ها رو میکنن
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با سی و يکم ژوئيه ۲۰۱۷ ، 15:47:38 توسط مردم ایران زمین
بی صبرانه منتظر آمدنتان هستیم که شاید شما ما را از دست این اسلام راحت کنید
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با سی و يکم ژوئيه ۲۰۱۷ ، 12:46:26 توسط آرمان
مقاله ايی طولانی و بسيار احمقانه که واقعا در سطح همان نشریه Warrior (تقريبان مشابه قصه حسين کرد) میباشد. به هر روی اين مقاله مرا ياد داستانی از ملاقات نمايندگان ديلم با حجاج ابن يوسف در اوايل اسلام انداخت. شادروان کسروی در کتاب شهرياران گمنام از قول ابن فقيه همدانی مینگارد: «حجاج به نمايندگان ديلم که پيش او آمده بودند پيغام داد که اسلام بپذيريد يا جزيه به گردن گيريد و چون ايشان هيچيک از اسلام و جزيه را نپذيرفتند حجاج فرمود صورت (نقشه) ديلمستان را برای او ساختند و آنرا به نمايندگان ديلم نشان داده وگفت به دستياری اين صورت راهها و کوه های ولايت شما را شناخته ام. اکنون يا آنچه پيغام داده ام بپذيريد يا لشکر فرستاده ولايت تان را ويران سازم. ايشان گفتند که بر اين صورت تو تنها راهها و کوه ها را می بينی سوارانی را که پاسبانی اين کوه ها و راهها را دارند نميبينی. هر گاه لشگر بدانجا فرستادی آن سواران را نيز خواهی شناخت»
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با سی و يکم ژوئيه ۲۰۱۷ ، 12:24:02 توسط az Norway
ببینید , بشنوید,بخوانید ولی باور نکنید! اینها بدرد نماز جمعه ها و عوامفریبی میخورد.امریکا به ایران "فعلا" حمله نمیکند. کلینتون,بوش,اوباما و شرکا این آخوندها را سر قدرت آوردند و بعد از جنگ ایران و عراق با برداشتن صدام از سر راه,راه را برای ایران به جنگ بزرگ ایران و عربستان باز کردند و فعلا بازار فروش اسلحه به هر دو طرف داغه, امسال رکورد جهانی را شکستند (حتی در جنگ جهانی ۲ اینقدر فروش نداشتند). قبلا عقیده داشتند جمیعت دنیاهر ۲۵ سال ۲ برابر میشود و باید با گرسنگی جلو آنرا گرفت (چون سیر کردن جمیعت کنونی هم میسر نیست) ولی گویا جنگ بهترین آلترناتیو است.هم مشکل بیکاری,کنترل جمیعت, نفت ارزان در مقابل اسلحه ووووو در آخر هم شیعه ها را به جان سنی ها میندازند و هر دو را پاکسازی میکنند. یک تیر و صدها نشان!!!
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با سی و يکم ژوئيه ۲۰۱۷ ، 11:31:45 توسط قلی
در اینکه امریکا دارای تجهیزات نظامی برتر است شکی نیست اما 1- ایران هم انچنان لقمه راحتی نیست 2-کما اینکه حزب الله در بیخ گوش اسرائیل نیز ساکت نخواهد نماند 3- همچنین شیعیان جنوب عراق نیز نیروی کمکی موثری در نفوذ به خاک عربستان خواهند بود 4-نباید فراموش کرد که در جنگ خلیج فارس عراق عملا با چندین کشور قدرتمند درگیر جنگ بود ولی با این وجود توانست در حدود 45 روز مقاومت کند تازه ارتش عراق کوچکتر از ارتش ایران و بدون کمک نیروهای شبه نظامی بود 5-مسکو و پکن هم در این میان ساکت نخواهد ماند و مسلما به لحاظ نظامی فروش سلاح را اغاز خواهند کرد 6-اتش جنگ فقط به ایران محدود نخواهد ماند و به اقتصاد کشورهای حاشیه خلیج فارس صدمات زیادی وارد خواهد کرد.بخصوص که سپاه دنبال هدف قرار دادن پایگاه های نظامی امریکا در این کشورهاست 7- تلفات نیروهای امریکایی بالا خواهد بود.ایران چون نظاره گر دو جنگ همسایه خود افغانستان و عراق با امریکا بوده مسلما تاکتیک هایی نیزبرای مواقع لزوم در برخورد با نیرو های امریکایی دارد 8- هر ناو امریکایی درحدود 5000 پرسنل نظامی دارد.تصور کنید همزمان 10 تا 15 موشک شهاب3 بسوی ان شلیک شود
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با سی و يکم ژوئيه ۲۰۱۷ ، 10:48:30 توسط علیرضا
نویسنده مقاله هواپیماهای F313 ایران رو کاملا نادیده گرفته!
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با سی و يکم ژوئيه ۲۰۱۷ ، 10:42:07 توسط افراسیاب
جمهوری اسلامی دویست هزار پاسدار و بسیجی داره که همشون نون به نرخ روز میخورن با یک همچین جنگی همه شون فرار میکنن، با حمله به ایران قیمت نفت و گاز میره بالا شاید بخاطر همین باشه چون آمریکا روسیه رو تحریم کرده که خودش و کانادا به اروپا گاز بفروشن قیمت نفت بالا هم خیلی به صنعت نفت شیل آمریکا کمک میکنه همه میدانن آمریکا بخاطر حقوق بشر یا مبارزه با تروریسم و حمایت مردم ایران به جنگ نمیره شاید هدفشون از بین بردن صنعت نفت ایران و محدود کردن صادرات انرژی روسیه باشه اگر این هدف رو داشته باشن حتما به جمهوری اسلامی حمله میکنن چون آنها برای پول همه کار میکنن مخصوصا آدمی مثل ترامپ
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با سی و يکم ژوئيه ۲۰۱۷ ، 09:57:21 توسط فرشاد
به همین راحتی ... مقاله خیلی خنده داری بود . دقیقا شبیه فیلم های هالیودی آمریکاست . . ..
نوشته شده در تاريخ نهم امرداد ۱۳۹۶ برابر با سی و يکم ژوئيه ۲۰۱۷ ، 09:43:17 توسط مستعار
یک کم تحلیل این نشریه عجیب بنظر میرسد چرا که مثلا فقط از هواپیماهای قدیمی اف 4 ایران سخن گفته در صورتی که ایران جنگنده های جدید روسی و اف 14 هم دارد. درست است که اف 22 مدرن تر است ولی مقایسه آن با یکی ازقدیمی ترین هواپیماهای نیروی هوایی ایران عجیب بنظر میرسد. سیستم اس 300 را هم در دفاع هوایی ایران این نشریه در تحلیل خود فراموش کرده.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فشار رسانه‌های جمهوری اسلامی به وریا غفوری به دلیل حمایت از دختر آبی
فیلم / مداح میگه ابن سعد با دوچرخه اومد یکی بلند میشه میگه اون موقع دوچرخه کجا بود و بقیه ماجرا...!
عکس/ بسته کامل آخرت هم رسید!
عکس/ یکی از اتوبان‌های اصلی استانبول: «تو راه را تنها نخواهی رفت،  دختر آبی. زنان برای دختر آبی به میدان می‌روند.» 
منع دانشجوی ایرانی دارای ویزای تحصیلی از پرواز به آمریکا
حوثی‌های یمن: تمام حملات به عربستان سعودی را متوقف خواهیم کرد 
 اولین اظهار نظر جانشین بولتون درباره آرامکو 
 پرویز پرستویی به مدیر شبکه سه: از این سفره، خوب تغذیه کن / مگه صداوسیما ارث پدری شماست؟ / شما باچه تجربه و تخصصی مدیر شبکه شدید؟
فیلم/ ببینید این حکومت اسلامی ضد ایران چه بر سر گیلان زیبا آورده است
 افشای محتوای تلفن ترامپ با زلنسکی؛ دردسر تازه برای کاخ سفید 
نیویورک تایمز: در صورت حمله به ایران، پالایشگاه آبادان و جزیره خارک هدف قرار خواهد گرفت
پنتاگون از پاسخ به این سوال که آیا ایران منشاء حمله به تاسیسات عربستان بوده است یا نه خودداری کرد
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: