به مزایده گذاشتن قبرستان بهاییان در مازندران

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران  : قبرستان بهائیان روستای ایول واقع در جاده ی ساری- کیاسر- به طرف سمنان کیلومتر18 برای فروش به مزایده گذاشته شد.
این مطلب از طریق دو روزنامه ی کثیرالانتشار همشهری و ایران از تاریخ 26/2/88 لغایت 3/3/88 درج و تاریخ مزایده نیز 5/3/88 اعلام و منبع آن سازمان «اموال و املاک ستاد» اعلان  شده است.
آخرین نشر در خصوص این مزایده در روزنامه ی همشهری به تاریخ 3/3/88 سال هفدهم شماره ی 4842 در صفحات اول وصفحات 22 تا27 قابل رویت است.
همچنین مطلب مورد نظر، در صفحه ی 25 شماره ی فوق روزنامه ی همشهری، در ذیل مازندران ردیف 1 چنین آمده است:
آدرس: ساری-کیاسر- به طرف سمنان- کیلومتر 18 روستای ایول- پشت خانه ی بهداشت

شماره ی پرونده : 1870
نوع ملک: زمین
کاربری ملک: بافت مسکونی
متراژ عرصه : 941
مبلغ پایه ی مزایده: 250000000 ریال با شرایط نقد و اقساط
توضیحات:فاقد سند مالکیت و به صورت قولنامه ای واگذار می گردد.
لازم به ذکر است این قبرستان قدمت 100 ساله دارد که بهائیان روستای ایول اموات خود را در این مکان دفن می کردند. در سال 1362، بیست خانواده ی بهائی کشاورز ساکن این روستا همزمان با اوج گرفتن تحرکات بر علیه این جامعه مذهبی توسط افراد متعصب و محرک از روستای خود بیرون شدند به طوریکه خانواده های مزبور جهت حفظ اعتقادات خود مجبور شدند کل مایملک خویش را رها کرده و روستا را ترک نمایند.
در این راستا اقدامات 26 ساله این روستاییان، شکایت در مرکز استان مازندران و شهرستان کیاسر و هم چنین به اولیای امور مملکتی به نتیجه نرسیده و موفق نشدند که به روستای خویش بازگردند. منازل مسکونی آنان در طی این دوره تقریبا ( 90%) کاملا تخریب گردیده است که بعضاً طعمه ی حریق تعمدی گشته. و حال قبرستان آنان را از طریق مزایده به فروش گذاشته اند.

[کد مطلب: 1359] [تاريخ انتشار: ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هفتم مه ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ هفتم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هشتم مه ۲۰۰۹ ، 10:29:43 توسط fred
گئومات عزیز بادرود فراوان و تشکر از مطلب سرکار. بنده با این ۷۳-۷۴ سال عمر عادت کرده ام که خیلی از هموطنانم چون خانم ستاره بنده و امثال ایشان مرا فورآ محکوم کرده و پای دیوار میگذارند، تا زمانیکه یاد نگیریم با همدیگر صحبت کرده و به عقاید همدیگر احترام بگذاریم، این ج-ا خون و جنون بر ما حکومت خواهد کرد. اگر بدانید تاکنون چه نسبت هائی ، چون شاهی، سواکی، اسلامی ، اسرائیلی ، جاسوس آمریکا، ترک شده از دین بهائی و بالاتر از همه غیر ایرانی به فدوی داده اند !! باید بیشتر و بیشتر به نوشتار هموطن وطنپرستمان { حجت } توجه کرده و عمل کنیم !! البته باعث افتخارم میباشد که افرادی روشنفکر بمن این چنین حمله کنند. باور بفرمائید هموطنان جوانم با زن و بچه توسط سازمان { هایاس } از راه اطریش به آمریکا پناهنده آورده میشوند و بسیاری بعلت فشار زندگی در آمریکا به ایران بر میگردند. متآسفانه بعلت گرفتاری سیاسی برایشان ، نمیتوانم اقلآ چندین خانواده را که خودم میشناسم نامشان را فاش کنم !! خداوند عاقبت همه را بخیر کند. نابود باد ج-ا در ایران آریائی،
نوشته شده در تاريخ هفتم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هشتم مه ۲۰۰۹ ، 05:00:44 توسط گئومات
هموطن ستاره سلام. این مطالبی که سرکار خطاب به هم کامنتی "فرد" نوشته اید کجایش به آنچه که ایشان نوشته اند ربط دارد؟ ایشان به فطرت انفعالی (پذیرش بی عکس العمل اثر یک فعل) هموطنان بهایی ایراد به جائی گرفته است. شما گیر داده اید به اینکه خود ایشان و دیگر هموطنان مسیحی چرا چنین و چنان نمی کنند! و بعد شما از کجا می دانید که ایشان صرفاً یک واعظ غیر متعظ است و خود به گفته های خود عمل نمی کند که این چنین به تئوری فرضی خود عمومیت داده اید؟ حتی اگر هم آنچه که شما می فرمائید درست باشد باید گفت که دیگر زمان خفته کی کند خفته را بیدار گذشته است. به قول شیخ اجل سعدی: باطل است آنکه مدعی گوید / خفته را خفته کی کند بیدار - مرد باید که گیرد اندر گوش / ور نوشته است پند بر دیوار. موفق باشید.
نوشته شده در تاريخ هفتم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هشتم مه ۲۰۰۹ ، 02:43:35 توسط نامي
خانم يا آقاي ناهيد فكر ميكنم شما كمي زود عصباني ميشوي.نظر دوستان عزيز را به اين نكته جلب ميكنم كه عدم دخالت مابهاييان در سياست به اين معني نيست كه ما در جامعه منفعل هستيم بلكه ما راههاي سخت اما صبورانه و مطمئن را براي رسيدن هموطنان ايراني و جامعه بشري به اهدافي مانند تساوي حقوق زن ومرد - تعادل در توزيع ثروت- وحدت در كثرت-رفع تعصبات غير منطقي و افراطي ملي. جنسي.مذهبي و...در نهايت ايجاد ثبات وصلح در بين آحاد جامعه بشري را انتخاب كرده ايم.در اين راه مطمئنا افرادي كه رسيدن مردم به اين اهداف به منافع آنان لطمه ميزند بيكار ننشسته وبا ايجاد موانع بسيار سعي در اضمحلال حركت پيشرونده جامعه بشري به سوي صلح عمومي و وحدت عالم انساني مي نمايند. بهاييان نيز مانند تمامي گروههاي مدافع حقوق بشر در اين حركت سهيم ميباشندوحركت خود را از 150 سال پيش آغاز نموده اند اما عزيزان ما يك قبيله نيستيم كه بخواهيم فقط براي نجات خود وعقايدمان دست به اقدامات راديكال و خشن بزنيم هدف بهاييان صلح عالم گير است نه پيروزي و تسلط بهاييان بر ساير مردمان. (ناهيد عزيز .تعصبات هادم بنيان انساني است. يادت نرود عزيزم)
نوشته شده در تاريخ هفتم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هشتم مه ۲۰۰۹ ، 01:20:45 توسط بهروز از سیسیل ایتالیا
صبح بخیر، منهم به نوبه ای خود این عمل زشت و غیر انسانی را محکوم و بیش از به مزایده گذاشتن قبرستان و گذشتگان هموطنان بهایی عزیزم، نگران به مزایده گذاشتن زنده ها و دارو ندارشان هستم و امیدوارم هر چه زودتر دولتی مردمی برسر کار آیدتابتوانیم این ضایعات را ترمیم کنیم در ضمن دوستانیکه با یک نظر خشک و خالی برای محکومیت این اعمال ضد ایرانی(باهرمرام و مسلکی) قصد دست اندازی و دخالت در دینی که با هر گونه خشونت مخالف و در سیاست دخالت نمیکند چون دنیا را اخروی نمیداند، بهتر است از نوشتن کامنت برای سرزنش و حمایت (۱جا)خوداری کنند، چون در خود ایتالیا تعداد این عزیزان ۲۴۰ هزار نفر(ایتالیایی) و اینها نیز در سیاست و امور دنیوی دخالت نمیکنندو کلا با اسلحه بدست گرفتن مخالف و بهمین خاطر تا ۴ سال پیش که در ایتالیا سربازی اجباری بود، این عزیزان بخاطر سرپیچی از این امر زندانها و مصیبتها کشیدنند که این نیز بایستی مایه شرمنده گی و شرمساری دولتی دموکرات! در قلب اورپا شود و مطمئن ام که خواهد شد اما زمان میخواهد.بادرود به هموطنان بهایی.
نوشته شده در تاريخ ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هفتم مه ۲۰۰۹ ، 23:19:46 توسط nahid
دوستان خوبم نامه وتظلم خواهي كه در زير ملاحظه ميكند درجواب برزين گذاشتم كه فكر ميكنه ما بهاييان منتظر اقدام ديگرانيم!ولي خوشبختانه نامه نوشته شده به رييس جمهوري وقت(خاتمي ) ميباشد٠انشالله امثال برزين قبل از كامنت گذاشتن كمي فكر كنند بد نيست!
نوشته شده در تاريخ ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هفتم مه ۲۰۰۹ ، 23:19:00 توسط nahid
ظلمی در برابر تظلم گودرز بیدقی که در سال 1384 بعلت تحویل تظلم نامه ریاست جمهوری به مسئولین دولتی، به اتهام تبلیغ بر علیه نظام به پرداخت 2.5میلیون تومان جریمه محکوم شده بود، برای اجرای حکم به دادگاه سمنان فرا خوانده شد.لازم به ذکر است که وی در اوایل دهه 1360 چند سالی در زندان به سر برده اند. این تظلم نامه به زمان ریاست جمهوری سید محمدخاتمی بر می گردد؛ زمانی که عده ای از بهاییان تظلم تامه ای تنظیم نموده و در ضمن آن تمام موارد نقض حقوق شهروندی بهایی را بر شمرده بودند و بسیاری از افراد جامعه بهایی به ارگانهای دولتی مراجعه نموده آن را تسلیم دست اندرکاران نمودند؛ چه که اغلب این مسئولین تا آن زمان آگاه یاناآگاه از حقوق پایمال شده 300000 شهروند ایرانی چشم پوشیده بودند و سخنی به میان نیاورده بودند.در نتیجه این اقدام چند تن از بهاییان دستگیر شده و به فاصله اندکی به صورت مشروط آزاد گردیدند و برخی دیگر به زندان منتقل شدند. حال که4 سال و نیم از آن زمان می گذرد، ظلم دیگری بر این افرد وارد می شود. بیداد در پاسخ به دادخواهی عده ای که ایرانیند و تلاششان خدمت، آبادانی و پرورش میهن عزیزشان است
نوشته شده در تاريخ ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هفتم مه ۲۰۰۹ ، 19:20:29 توسط تبرزين
.... البته نه توسط طيف روشنفكر و فهميده و انساندوست جامعه بلكه كم و بيش از جانب حكومتگران و اقشار بسيار متعصب كه بخاطر نبود يا كمبود دانش اجتماعى و عدم فرهنگ همزيستى تحت نفوذ تحريكات و مغزشوئى هاي متحجرانه ى آيات عظام قرار ميگرفتند. پيش از وقوع انقلاب شوم نيز اقليتهاي مذهبى از زندگي آرام و بى دغدغه برخوردار نبودند. در برخى اماكن مسكونى و يا در محل كار و كسبه بارها با طعنه و تحقير با آنان برخورد ميشد; در اين اماكن وقتى كسى در باره همسايه يا همكار مسلمانش صحبتى بميان مياورد, مخاطبش ميگفت: آهان, فلانى را ميگى (با ذكر نام)! اما هروقت در باره يك بهائى/كليمى يا ارمنى حرفى زده ميشد, طرف مكالمه ميگفت: آره, اون بهائى/جهود/ارمني رو ميگى! با وجود اين هيچكس از اقليتهاي مذهبى در دوران پيش از انقلاب بخاطر دين و عقايد مذهبيش شكنجه و اعدام نميشد كه درحكومت دينى در حال حاضر اينچنين مرسوم است - متاسفانه متاسفانه ...
نوشته شده در تاريخ ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هفتم مه ۲۰۰۹ ، 19:16:19 توسط تبرزين
پيش از اينكه به تفسيرم در رابطه با مطلب مورد بحث در اين ستون بپردازم, لازم است كه اشاره مختصري به تفسير آقاي گئومات كرده و متذكر شوم كه الف) تفسيرتان خارج از مطلب در اين ستون است و ب) دليلي وجود ندارد كه شما به مفسران اين سايت تعليمات املا و انشا و دستور زبان فارسى بدهيد. اينجا مكتب و آموزشگاه نيست بلكه تريبوني آزاد و نوعى محفل مجازى براي اظهارنظرات و عقايد هموطنان پراكنده در سراسر جهان است, و بهيچوجه هم مهم نيست كه با چه سبك و شيوه اي تفسيرشان را بنگارند. همانطور كه دوستان محترم سايت "پيك ايران" هم متذكر شدند, محدوديت نگارش براي كسى وجود نداشته و ميتوان نظرات را در دو يا سه مرحله هم نوشت. اگر دقت كرده باشيد همه كس از اين امكان بهره گيرى نكرده و نظرات خود را گاهى حتى فقط در يك سطر مينويسند! و حالا در مورد مطلب امروز اين ستون: بهائيان ايران همانند ساير اقليتهاي مذهبى از ديرزمان بنحوى تحت آزار و اذيت و مزاحمتهاي اجتماعى قرار داشتند. ادامه....
نوشته شده در تاريخ ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هفتم مه ۲۰۰۹ ، 18:39:08 توسط nahid
دين بايدسبب الفت و محبت باشد٠دين بايدمطابق علم وعقل باشد٠وحدت عالم انساني وصلح عمومي٠تحري حقيقت وترك تعصبات٠عدم مداخله درامور سياسي٠تساوي حقوق زنان ومردان٠دوستان من اينها تعدادي از تعاليم ديانت بهائيست كه صراحتا عنوان شده درسياست دخالت نكنيم٠آقاي برزين هيچ بهايي باذلت نمرده ونخواهد مرد!اگرشرافت دراين است كه فقط شعاربنويسي ودرسياست كه هرروز رنگ عوض ميكند باشد خوشا به حال شما كه شرافت داريد!شماكه درسياست دخالت ميكنيد آيابه آزادي رسيده ايد؟آيابراستي طبق گفته شما فقط شكنجه و اعدام و درد براي اعضاي ديانت بهائيست!چرا چشمانتان را بسته ايد اين همه جوان دانشجو در زندانها شكنجه و اعدام ميشوند آيابهايي هستند؟آيا جواني كه اعتصاب كرده و حالش وخيم است بهايي است؟مطمئن باش ما منتظر نيستيم امثال جنابعالي از حقمان دفاع كني چون تمام دنيا از ما دفاع ميكنند!تو اگر ميتواني برو فكري به حال خودتت بكن ٠ويادت نرود آخرين بارت باشه به پيامبرم و ديانتم توهين ميكني اينبار به حساب جهلت ميگذارم ولي بار ديگر با نوشتنم مثل خودتت جوابت را مينويسم!انتخابم اين است ساكت باش!
نوشته شده در تاريخ ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هفتم مه ۲۰۰۹ ، 17:21:43 توسط آريايي
اقاي فرد اگر تاريخ وپيدايش بابي ها وبهايي ها را خوانده باشي خواهي ديد كه انها اولين ايرانيهاي هستند كه در تاريخ معاصر با شجاعت در برابر ا جداد اين ملاها ايستاده واز خود دفاع كردند ولي بعد به دستور پيامبر خود سلاح را زمين گداشتند و با شعار بهتر است كشته شوديد تا خون كسي را بريزيد مشغول به خدمت جامعه بشري هستند بله انها راهي را كه ما الان دنبال مي كنيم ١۵٠ سال قبل رفتند ولي به اين نتيجه رسيدند از طريق جنگ دنيا عوص نخواهد شد بلكه از طريق محبت خب شايد اينها درست ميگويند جنگ پيروزي نمي اورد
نوشته شده در تاريخ ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هفتم مه ۲۰۰۹ ، 16:32:00 توسط ستاره
آقاي fred, اگر جنابعالي واقعا يك مسيحي هستي! بگو ببينيم خود جنابعالي چه كار بزرگي انجام داده اي كه همكيشانت انجام نداده اند؟ اگر تو واقعا يك مسيحي هستي بايد ابتدا از خودت شروع كني! اميدوارم از اينكه ميگوئي[گو اینکه هم کیشان مسیحی بنده نیز کاری بزرگی انجام نمیدهند، و فقط راه فرار از ایران را یاد گرفته و متآسفانه سالهای سال با زندگی بدتری در خارج روبرو میشوند، ولی در هرحال آزاد هستند و کسی بزور روسری به سرشان نمیندازد و نمیگوید حضرت مریم نیز روسری داشت !! ] جنابعالي از جمله كسانيكه خود را در و اشنگتن دي سي و ويرجينيا ايراني مينامند (و عليه خانواده هاي پناهنده مسيحي ايراني مخالف رژيم ايران) كار ميكنند, و يك سرشان وصل به سرويسهاي اطلاعاتي امريكا و سر ديگرشان به وزارت اطلاعات جمهوري اسلامي وصل ميباشد نباشي!
نوشته شده در تاريخ ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هفتم مه ۲۰۰۹ ، 15:57:21 توسط آذرخش
دوست عزيز فرد : ديانت بهايي براى اتحاد انسانها آمده يعنى فارغ از هر دين و مسلكى كه بدان باور دارند در كنار هم در نهايت ملاطفت با هم زندگى كنند به همين دليل احكامي نظير جهاد وكشتن پيروان و سوزاندن كتب اديان ديگر كه در اديان قبل وجود داشت در ديانت بهايي وجود ندارد
نوشته شده در تاريخ ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هفتم مه ۲۰۰۹ ، 14:50:27 توسط ستاره
بله, بايستي مانند كشيش مهدي ديباج و اسقف هايك هوسپيان و اسقف طاطائوس ميكائيليان, قهرمانان دلير مسيحي ايران, همچون شير خروشيد, و دليرانه در مقابل ظلم رژيم ضد مذهب و ضد ايران و ايراني ولي فقيه ايستاد, و از ايران و حق مردم ايران براي آزادي دفاع كرد٠ اين قهرمانان مسيحي كه بدست رژيم جنايتكار حاكم بر ايران, بطرز فجيعي بشهادت رسيدند افتخار مردم ايرانند٠
نوشته شده در تاريخ ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هفتم مه ۲۰۰۹ ، 12:23:21 توسط sia
بهاييان بايد اداي غرامت بر عليه اموال جمهوري اسلامي در دنيا را شروع كنند و اموال انها رااز راه قانون بگيرند مخصوصا در امريكا و كانادا.از راه قانون و وكيل حتي كساني كه زنداني و شكنجه شده باشند ميتوانند غرامت بگيرند.زمان انست كه مهره هاي وابسته به جمهوري اسلامي خسارت بدهند ٠
نوشته شده در تاريخ ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هفتم مه ۲۰۰۹ ، 10:33:42 توسط fred
هموطنان بهائی با درود فراوان، چرا سازمانی تشکیل نمیدهید ، که دخالت در سیاست را آزاد کند ؟؟ افکار شما عزیزان مرا بیاد یهودیان در جنگ جهانی دوم میندازد ، زمانیکه نازی ها یهودیان را با قطار به کشتارگاه میبردند و زمانیکه پشت سرهم ایستاده و بطرف کوره های آدم سوزی بنام گرفتن دوش برده میشدند، حتآ یک نفر به صورت یک SS و یا SA اقلآ تف هم نکرد !؟ راستی چرا ؟ بیآید و در برنامه این رژیم منفور و غیر انسانی دخالت کنید، گو اینکه هم کیشان مسیحی بنده نیز کاری بزرگی انجام نمیدهند، و فقط راه فرار از ایران را یاد گرفته و متآسفانه سالهای سال با زندگی بدتری در خارج روبرو میشوند، ولی در هرحال آزاد هستند و کسی بزور روسری به سرشان نمیندازد و نمیگوید حضرت مریم نیز روسری داشت !! نابود باد ج-ا خون و جنون در ایران.
نوشته شده در تاريخ ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هفتم مه ۲۰۰۹ ، 08:24:46 توسط گئو.مات
سلام. طنز تاریخ: 22 ربيع الاول ، سال چهارم هجرى‏قمرى: «.."محمد بن سلمه" را به سوى سران طايفه بنى نضير اعزام كرد و به آنان پيام داد كه حداكثر تا ده روز ديگر اين آب و خاك را ترك كنيد و از اين منطقه خارج شويد. » . 1362 شمسی:« بیست خانواده ی بهائی کشاورز ساکن این روستا همزمان با اوج گرفتن تحرکات بر علیه این جامعه مذهبی توسط افراد متعصب و محرک از روستای خود بیرون شدند به طوریکه خانواده های مزبور جهت حفظ اعتقادات خود مجبور شدند کل مایملک خویش را رها کرده و روستا را ترک نمایند.» خارج از متن: این قاعدۀ "حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد" بهترین روش برای تمرین علاقمندان به نویسندگی می باشد از برای تمرین صنعت "ایجاز" (کوتاه و خلاصه نویسی). کامنت گذار مجبور می گردد که منظور خود را حداکثر در 1000 حرف و فاصله به مخاطبین منتقل کند لذا از حاشیه روی های بی مورد خودداری می کند. اما زیان این سیستم این است که شخص ناچار است که تعدادی از قواعد نگارش فارسی را رعایت نکند مثلاً: جدا نویسی می از افعال استمراری (می کند/میکند) و یا چسباندن به به کلمات غیر از فعل (بدروازه/به دروازه)******* پيک ايران : شما ميتوانيد مانند بسياری ديگر در 2 بخش نظر ارسال کنيد(2*1000)
نوشته شده در تاريخ ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هفتم مه ۲۰۰۹ ، 08:04:45 توسط nahid
آقاي برزين ازدلسوزي و نگراني شمانسبت به هموطنان بهايي سپاسگزارم٠ولي يادتان باشدكه احكام ودستورات ديني جاي هيچگونه بحثي نميگذارد٠ضمن اينكه اين حكومت آنقدر درمرداب پستي و جهالت فرورفته كه سرانش ازخداو پيغمبر چيزي حاليشان نيست!آنها امتحان ننگين خودرا درويران كردن گلستان جاويد(خاوران كنوني)پس دادند٠من شخصاده هابار نامه نوشتم مراجعه كردم(مزارپدرم آنجابود)اما همين كرباسچي كه بعدا به ذلت افتاد قبول نكرد٠حال هم خداراشكر كه قبرستاني از گذشتگان داريم كه اين رژيم بتواند زنده هايش را روي مردگان ما بسازد!
نوشته شده در تاريخ ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هفتم مه ۲۰۰۹ ، 07:29:57 توسط حجت
اینها از مردگان بهائی هم ترس دارند. مگربهائیان چه میکنندکه اینقدر میترسـید وآزارشان میدهید. اینها انسانهای آزاده ای هسـتندازهممیهنان ما وایران رامقدس میدانند (برعکس شما که سرزمین دشمنان ماحجاز رامقدس میدانید) ودارای حسن رفتار وکردار وحس هم زیستی. آنان دارای حق مساوی شـهروندی ایرانند و میتواننددرآبادی این سرزمین خراب شـده توسظ خمینی ودارو دسته اش بماهموطنان خودشان خدمت کنند. هموطنان بهائی، ما همه از مسلمان و زرتشتی ویهودی وبیدین ودیگران مورد ظلم هسـتیم و میدانیم بشما ظلم میشود و از اینرو دردمیکشیم. چاره ای جزبرپا خواستن وحق را گرفتن نداریم. ایرانیان فرهیخته دین رامعیار ارزش گذاری روی انسانها نمیدانند و انسـانیت را ملاک فرار میدهند. و شما در این مورد نشان دادید که انسانهای خوب و هم میهنان محترم ما هسـتید. دخالت نکردن درسـیاست تنها اشکال شماست، ولی دین بهائی بشما اجازه میدهد که با تغییر زمان برحسب ضرورت روشهایتان را بروز در آورید. امروز همه مردم ایران بایددرسیاست دخالت کنندوخواستاردموکراسی سکولار باشند. آخوندها سکولاررا ضددین معرفی میکنند، درحالیکه سکولار یعنی حکومت آزادی دینی برای همه.
نوشته شده در تاريخ ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هفتم مه ۲۰۰۹ ، 05:37:13 توسط صومعه سرایی
ننگ و نفرت، بر اهریمنان حاکم بر سر زمین ما، که با طینت ضد بشری و خوی اشغالگر خود، نه تنها، مردم ایران را به اسارت گرفته و سرکوب می کنند، بلکه از مردگان ما و گورهای آنان نیز نمی گذرند.اینان از کدام غده چرکین، تلمبار شده در قرون و اعصار دور، سر بر آورده اند که واژه ها، گویای زشتکاری و پلیدی ها آنها نیست و بوی گند حاکمیت ننگینشان، انسانیت را می آزارد و شرمنده می کند.باشد که با جارو شدن تمامیت رژیمشان، ایران و ایرانی و جهان، از شر این درندگان نسل، منقرض شده، رهایی یابند.
نوشته شده در تاريخ ششم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و هفتم مه ۲۰۰۹ ، 05:33:16 توسط مهدی برزین
قابل توجه هموطنان بهائی ! بازهم تبلیغ نمائید که در سیاست دخالتی نمیکنید. خب چه انتظاری دارید ؟ انتظار دارید که آخوند آدمکش بشماها رحم کند و کاری بکارتان نداشته باشد ؟ یا اینکه منتظر ان نشسته اید که دیگران برای حقوق پایمال شده شما برخیزند و درد شکنجه و اعدام را به تن بمالند تا شما به آزادی دست یابید؟ و به خانه و کاشانه خود برگردید ؟ اگر اینگونه میاندیشید که وای بر شما . تا زمانیکه دست برزانو نگذاشته و شانه به شانه دیگر هموطنان برنخیزید و بر علیه ظلمی که بر تمامی ما میرود برای ازادیتان مبارزه نکنید درب بر روی همین پاشنه خواهد چرخید و غر زدن هم دردتان را دوا نخواهد کرد. آخوند آدمخوار وجنایتکار را با زور بایستی از اریکه قدرت بزیر کشید و از سراسر خاک ایران بیرونشان کرد. نه ً حضرت ً بها ونه امام ته چاه ما را نجات خواهند داد. یا با ذلت خواهیم مرد ویا بااشرافت زندگی خواهیم کرد. حال کدام را انتخاب میکنید بستگی بخودمان دارد.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
تصویر اولیه به هلاکت دسيدن رییس حوزه علمیه قیدار زنجان 
 تصاویر برهنه تولید شده توسط هوش مصنوعی باعث شوک ساکنان شهری در اسپانیا شد 
 رانش یکباره زمین در بزرگراهی در سوئد خودروها را به درون خود کشید 
 تظاهرات هزاران یهودی مقیم آمریکا همزمان با سخنرانی نتانیاهو در سازمان ملل 
رفتار مامور راهنمایی و رانندگی در حکومت جهل و فساد اسلامی 
شفیعی کدکنی خاطره جعلی مداح حکومتی را تکذیب کرد 
 فرونشست زمین، نصف جهان را در ایران می‌بلعد 
واکنش رضا کیانیان به جمیله علم‌الهدی: بیجا می‌کنی از طرف مرد ایرانی حرف می‌زنی 
 هک سایت وزارت علوم؛ انتشار اسنادی از جنبش اعتراضی دانشجویان در خیزش انقلابی 
دخالت بیت خامنه‌ای در تعیین نرخ دلار 
در سایه قوانین واپسگرایانه جمهوری اسلامی/ یک قتل دیگر به بهانه ناموس در سردشت 
 لیلا حسین‌زاده: جلسه دفاع پایان‌نامه من رسمی و قانونی بود