به ما بپيونديد

علیرغم گذشت یک ماه؛ تداوم بحران و اعتصاب زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر کرج


زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج که بیش از ۵۰ تن برآورد می شوند در هفته های اخیر به بندی امنیتی و تازه منتقل شدند. در این بند که حتی سرویس های بهداشتی آن نیز مجهز به دوربین های مداربسته است محرومیت های کم سابقه ای به زندانیان تحمیل شده. وضعیت حاصله زندانیان سیاسی را به اعتراض وادار ساخته است. هم اکنون تعداد زیادی زندانی در این سالن در شرایط بغرنجی سی امین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود را پشت سر می گذراند. پیگیری خانواده های این زندانیان نیز راه به جایی نبرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح روز هشتم مردادماه با حضور پرشمار گارد زندان، بدون اطلاع قبلی ۵۳ زندانی سیاسی-امنیتی محبوس در سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج به محلی که از قبل مدتها توسط نیروهای امنیتی در حال ساخت و توسعه بود منتقل شدند. این محل مجهز به تعداد زیادی دوربین مداربسته و دستگاههای نظارتی است و همینطور دارای حفاظهایی است که آن را از باقی قسمتهای زندان جدا می کند. زندانیان سیاسی محبوس در این محل از زمان انتقال دست به اعتراض و بعضا اعتصاب زده اند.

خانواده های این زندانیان نیز در سایه نگرانی از سرنوشت بستگان خود به زعم خود در روزهای اخیر جهت پیگیری و حل مشکل به مراجع قضایی که قاعدتا در این مسئله دارای وظیفه هستند مراجعه کردند اما این مراجعات راه به جایی نبرد.

یکی از افرادی که در این پیگیری های مشترک با خانواده ها همراه بود به گزارشگر هرانا گفت “دادستانی مسئولیت را متوجه اداره زندانها می کند و اداره زندانها اقداماتش را منتسب به دستور دادستانی می کند و بدین نحو از مسئولیت پذیری شانه خالی می کنند.”

همزمان از زندان گزارش می رسد زندانیان به اعتصاب غذای اعتراضی خود ادامه می دهند. در حال حاضر هویت ۱۷ تن از زندانیانی که در اعتصاب غذا به سر می برند توسط هرانا احراز شده است از جمله؛ سعید شیرزاد، ابراهیم فیروزی، سعید ماسوری، امیر قاضیانی، شاهین ذوقی تبار، ابولقاسم فولادوند، وحید صیاد نصیری، محمد امیرخیزی، محمدعلی (پیروز) منصوری، جعفر (شاهین) اقدامی، رضا اکبری منفرد، پیام شکیبا، مجید اسدی، حسن صادقی، محمدنظری، حمید بابایی و رضا شهابی.

در بین اعتصاب کنندگان محمدنظری و رضا شهابی رسیدگی به وضعیت حقوقی پرونده خود را نیز علاوه بر اعتراض به محیط بند جدید مطالبه می کنند.

[کد مطلب: 136119] [تاريخ انتشار: هشتم شهريور ۱۳۹۶ برابر با سی ام اوت ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]

ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
چریک های فدایی خلق: در دفاع از مبارزات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران!
نامه همبستگی‌ جمهوریخواهان ایران به گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران
اوضاع سیاسی و سیاستهای ما - مصوبه چهاردهمین کنگره سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران
فراخوان سندیکاهای آلمانی به برگزاری شب همبستگی با کارگران ایران در شهر هامبورگ
منشور شهروندی جبهه ملی ایران
تحقق مطالبات کارگران گروه ملی صنعتی اهوازمستلزم ادامه مبارزه است-سازمان اتحادفدائیان کمونیست
کارگران فولاد اهواز: مبارزه‌ای رو به جلو!‎-کمیته عمل سازماندۀ کارگری‎
موج جدید نقض حقوق بشر در ایران باید مهار شود
آگهی های تجارتی