به ما بپيونديد

 چرا موهایتان سفید و سرهایتان بی‌مو می‌شود؟!


جدیدترین تحقیقات منتشر شده در ژورنال ژن و توسعه می‌گوید دانشمندان سلول‌هایی را مشخص کرده‌اند که عامل سفید شدن مو و البته بی‌مو شدن سر یا همان #طاس شدن هستند.

محققان دانشگاه تگزاس در حالیکه مشغول مطالعه بر روی بیماری ژنتیکی بودند که باعث رشد تومورها بر روی اعصاب می‌شود، به طور تصادفی به عامل سفید شدن موها و طاس شدن سر رسیدند.

این دانشمندان دریافتند که پروتئینی به نام KROX20 روی سلول‌ها پوستی قرار می گیرد و تبدیل به بدنه و شفت موها می‌شود. در چنین شرایطی سلول‌های فوق #پروتئین دیگری به نام عامل سلول‌های بنیادی تولید می‌کنند. در موش‌ها این دو پروتئین نقش بسیار مهمی در سفید شدن موها و طاس شدن داشته‌اند. چرا که وقتی محققان در نهایت پروتئین KROX20 را حذف کرده‌اند، رشد موها متوقف شده و در نهایت طاسی اتفاق افتاده است.

زمانی هم که محققان در ادامه پروتئین SCF یا همان عامل سلول‌های بنیادی را حذف کرده‌اند موی این حیوان سفید شده است. محققان بر این باورند که تحقیق‌های بیشتری مورد نیاز است تا مشخص شود آیا این پروسه دقیقا برای انسان هم به همین ترتیب اتفاق می‌افتد یا خیر./تایم


[کد مطلب: 137101] [تاريخ انتشار: بيست و سوم شهريور ۱۳۹۶ برابر با چهاردهم سپتامبر ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ عکسهای بدون شرح
عکس/ طبیعت زمستانی اطراف ارومیه
دو رگه انسان و گوسفند
فيلم/ توهین حسن عباسی بوقچی حزب‌الله به زنان ایرانی: زنان مجرد دانشگاهی، پلاسیده، چروکیده و افسرده هستند/ از خانم پرفسور یا دانشمند بپرسید، همه در حسرت شوهر کردن هستند! 
عکس/ عکسهای هنری و دستکاری شده این کودکان سوئیسی
جویدن آدامس برای این افراد ممنوع است!
فيلم/ ترافيک سنگين به دليل عبور دسته عزاداری! 
زندگی دختر 12 ساله ای که زن سوم مرد 48 ساله شد
عکس/ کم آبی در روستای جمی - خراسان شمالی
فهرست پرترافیک ترین شهرهای جهان
فيلم/ ادعایی آخوند «تبریزیان» در مورد طب اسلامی و داروی امام رضا؛ رییس دانشگاه هلند به منزل من آمد و گفت شما دانشی دارید که فراتر از علم بشر است! 
طراحی برج ۳۵۰ متری چوبی در ژاپن
آگهی های تجارتی