به ما بپيونديد

شکست مذاکرات ائتلاف عراق با کردها درباره همه پرسی 


ائتلاف ملی عراق اعلام کرد که مذاکرات با کردها پیرامون همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان شکست خورده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه التغییر، ائتلاف ملی عراق با اعلام شکست مذاکرات با طرف کردی پیرامون عدم برگزاری همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان، تأکید کرد که کاملا مخالف این همه‌پرسی است و از دولت فدرال عراق در اقداماتش علیه همه‌پرسی حمایت می‌کند.

ائتلاف ملی عراق اعلام کرد: مسئولان کرد باید از تصمیم خود پیرامون همه‌پرسی صرف‌نظر کنند تا کشور را از خطرات بزرگی که همه‌پرسی به دنبال خواهد داشت، دور سازند.

این ائتلاف تأکید کرد: مذاکرات با هیأت کرد به این دلیل شکست خورد که این هیأت خواهان انجام گفت‌وگوها پس از برگزاری همه‌پرسی شد و ائتلاف با این درخواست مخالفت کرد. 

[کد مطلب: 137758] [تاريخ انتشار: يکم مهر ۱۳۹۶ برابر با بيست و سوم سپتامبر ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ يکم مهر ۱۳۹۶ برابر با بيست و سوم سپتامبر ۲۰۱۷ ، 19:26:02 توسط سردار
داعش اینقدر جسور شد که پاسپورت چاپ کرد امروز کردها همان مسیر رو میرند. ما با تشکیل کشور و دولت داعش ممکن بود کنار بیایم ولی با تشکیل دولت کرد هرگز کنار نخواهیم آمد شکست مذاکرت به معنی آغاز جنگ است. کرد تجزیه طلب بخت برگشته باید فهمش بره بالا ما هرگز کشوری به اسم کردستان در تاریخ نداشته ایم.
نوشته شده در تاريخ يکم مهر ۱۳۹۶ برابر با بيست و سوم سپتامبر ۲۰۱۷ ، 18:19:45 توسط افراسیاب
اگر کردها موفق بشن کشور کردستان رو تاسیس کنن بعد ۱۴۰۰ سال حمله تازی و تلاش آنها برای عربیزه کردن منطقه شکست میخوره و دوباره قوم آریائی اهورائی فرزندان آناهیتا حاکم میشن نوروز جشن سده فرهنگ ایرانی آریائی زنده میشه کمر حلال شیعه آخوندهای حرامزاده ایران شکسته میشه مردم ساده ایران نمیدانند این چه ارزش فرهنگی بزرگی برای آنها داره به امید روزی که تمام مسجدها در ایران با خاک یکسان شوند
نوشته شده در تاريخ يکم مهر ۱۳۹۶ برابر با بيست و سوم سپتامبر ۲۰۱۷ ، 18:12:24 توسط محن
دنباله:صدای آمریکا: مشکل فقط خارج از اقلیم نیست. اینجا هم دو گروه گوران و جمعیت اسلامی رفراندوم را بایکوت کرده‌ و نظر مشابهی با همسایگان دارند. چه‌ نظری درباره‌ رویکرد این دو گروه کرد دارید؟ مسعود بارزانی: دوست داشتم همه‌ در رفراندوم شرکت میکردند. ولی واقعیت اینست که‌ مردم کردستان از مسایل حزبی عبور کرده‌ اند. رفراندوم به‌ موضوعی ملی تبدیل شده‌. هر حزبی وارد نشود از قافله‌ مردم عقب میماند.
نوشته شده در تاريخ يکم مهر ۱۳۹۶ برابر با بيست و سوم سپتامبر ۲۰۱۷ ، 18:11:29 توسط محسن
دنباله:خارج از تصور بود. این خواست ملت است و هر فرد یا حزبی بر خلاف این جریان بایستد ، در زیر پای مردم له‌ میشود.صدای آمریکا: پس از رفراندوم که‌ شما در سخرانیهای خود میگویید استقلال را اعلام میکنید، فاصله‌ زمانی اعلام استقلال با رفراندوم چقدر خواهد بود؟ مسعود بارزانی: ما میتوانیم با در نظر گرفتن پیش زمینه‌ مناسبی که‌ گفتم با نظارت جامعه‌ جهانی با بغداد مذاکره‌ کنیم و درباره‌ زمان اعلام استقلال، درباره‌ تعیین مرزها، تقسیم آب، نفت و گاز و همه مسایل و چالشهای بین خود به‌ توافق برسیم و به‌ دو همسایه‌ کاملا همکار یکدیگر تبدیل شده‌ و هیچ مشکل حل نشده‌ ای هم باقی نماند. در این راستا ما میتوانیم اگر نیاز باشد یک یا حتی دو سال گفتگو کنیم. صدای آمریکا: یکی از مسایلی که‌ در ابراز نگرانی آمریکا هم عنوان شده‌ اینستکه‌ همه پرسی تمرکز بر جنگ علیه‌ داعش را تضعیف میکند. آیا به‌ این فکر کرده‌اید؟ مسعود بارزانی: این اصلا درست نیست و بر عکس خواهد بود. این یک بهانه‌ است.
نوشته شده در تاريخ يکم مهر ۱۳۹۶ برابر با بيست و سوم سپتامبر ۲۰۱۷ ، 17:53:04 توسط محسن
البته این تنها ا؛تلاف ووو نیستند که درآستانه برگزاری رفراندم درکردستان عراق در فکر توطئه و برنامه ریزی برای ممانعت و برهم زدن آن هستند. دیگر رهبران و مسئولان و فرماندهان این دولتها از خامنه ای و اردوغان و عبادی گرفته تا مقامات پائین تراین دولتها از چند ماه قبل در هر فرصت و مناسبتی مخالفت و دشمنی خود با حق انتخاب و همه پرسی مردم کردستان ابراز داشته اند. اینک نوبت وزرا و فرماندهان سرکوبگر نظامی این دولتها است که با تهدید و طرح ریزی اقدامات نظامی وارد میدان شوند و مردم کردستان را از حق طبیعی وانسانی خود که دهها سال است برای آن مبارزه می کنند، محروم نمایند. این دولتها در شرایطی "تمرکز بر مبارزه با داعش و ثبات منطقه" را بهانه مخالفت با همه پرسی کردستان عراق قرار می دهند که خود هر کدام به نوعی در کمک به شکل گیری داعش و تداوم حیات و پیشبرد اقدامات جنایت کارانه این گروه اسلامی نقش اساسی داشته اند. توافق این دولتها در مخالفت با همه پرسی کردستان به بهانه برهم زدن ثبات مرزها در حالی انجام می گیردکه هم جمهوری اسلامی وهم دولت ترکیه خود در دخالت و جنگ افروزی در کانونهای بحرانی منطقه خاورمیانه سهیم
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم /  برخورد فيزيكي و فحاشي ماموران لباس شخصي به حميد بقايي
فیلم/ حمله يك رى استارتى با پُتكْ به سفارت ايران در هامبورگ!
پرفسور احمدرضا جلالی به اعدام محکوم شد
فیلم/ دو دختر خود را از پل چمران اصفهان به پایین پرت کردند
رها کردن اسب‌ها به نشان اعتراض به واردات از آمریکا + عکس
هشت نمونه دیوار برای طرح دیوارکشی ترامپ بین مرز مکزیک و آمریکا + عکس
فیلم/ حمله به کنسولگری و پایین کشیدن پرچم جمهوری اسلامی در اربیل
فیلم/ پلیس راه در جستجوی این راننده دیوانه جاده شمال است
عکس/ صفحه اول امروز روزنامه ها، شنبه 29 مهر، 21 اکتبر
اوج گیری اختلاف بین اعضای کابینه روحانی/ محمود واعظی عملا نفر دوم کابینه شده است
نهاد انتصابی جدید در موازات قوه مجریه شکل گرفت
محتوای رایانه زن داعشی؛ از فیلم پورن تا واعظان مذهبی 
آگهی های تجارتی