به ما بپيونديد

فیسبوک با "آکیولس گو" در پی فتح بازار


فیسبوک نخستین گام را در جهت تحقق رؤیایی جدید برداشت: جذب گسترده کاربران به واقعیت مجازی. این فناوری با وجود این‌که به باور کارشناسان از مهمترین تحولات دنیای فناوری در سال‌های پیش رو خواهد بود، هنوز همگانی نشده است.

به گزارش دویچه وله، مارک زاکربرگ روز چهارشنبه (۱۱ اکتبر/ ۱۹ مهر – به وقت محلی) در مراسم رونمایی از نسل اول عینک "آکیولس گو" (Oculus GO) گفت: «ما قصد داریم یک میلیارد انسان را به دنیای مجازی ببریم.» بنیانگذار فیسبوک در سخنرانی خود در سن‌خوزه آمریکا (کالیفرنیا) گفت که کاربران می‌توانند دوربین جدید را که بدون نیاز به کامپیوتر و موبایل کار می‌کند، از اول سال آینده میلادی (۲۰۱۸) تهیه کنند.

"آکیولس گو" ۱۹۹ دلار قیمت‌گذاری شده است. این دوربین واقعیت مجازی با استفاده از دوربین‌ها و سنسورهای خود حرکات کاربر را به دنیای مجازی منتقل می‌کند.
به گفته‌ی زاکربرگ، راهی که فیسبوک شروع کرده، ساده نخواهد بود، "اما واقعیت مجازی نحوه تعامل ما با دنیای اطراف را تغییر خواهد داد و زندگی‌مان را بهبود خواهد بخشید".

کارشناسان معتقدند که واقعیت مجازی موج بزرگ بعدی در حوزه‌ی فناوری خواهد بود. مدیرعامل فیسبوک هم بارها از آن به عنوان "بستر بزرگ بعدی در حوزه فناوری" نام برده است.

فیسبوک در سال ۲۰۱۴ استارت‌آپ "آکیولس" را خرید. سونی از ژاپن، HTC  از تایوان، شرکت نرم‌افزاری ولو (Valve) از آمریکا که عینک‌های "وایو" را تولید می‌کند و آکیولس، رقیبان اصلی بازار عینک‌های واقعیت مجازی هستند.


[کد مطلب: 139020] [تاريخ انتشار: بيست و يکم مهر ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم اکتبر ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
آگهی های تجارتی