وزارت ورزش : مشکل آسیایی پرسپولیس ، استقلال و تراکتورسازی حل شد 


بدهی پرسپولیس و استقلال به بازیکنانشان سبب حذف این دو تیم از لیگ قهرمانان آسیا نخواهد شد.

به گزارش عصرایران ، وزارت ورزش مدعی شد مشکل این باشگاه ها و البته تراکتور سازی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا حل شده و می توانند بدون مشکل در این رقابت ها شرکت کنند. این خبر در حالی منتشر شده که پیش از این تیم های ایرانی به دلیل بدهی های سرسام آور در آستانه حذف از لیگ قهرمانان اسیا قرارداشتند.

با این همه سایت وزارت ورزش خبر داد که این مشکل حل شده است.در این خبر آمده است:« با توافق و حل مشکلات مد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم ها‌ی استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی با پرداخت و تعیین تکلیف بدهی‌ها و تامین مدارک و اسناد مستند برای فدراسیون فوتبال تاییدیه لازم برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را دریافت کردند.

این سه تیم با حمایت گسترده و مذاکره و پیگیری فدراسیون فوتبال، با پرداخت و تعیین تکلیف بدهی ها و تامین مدارک و اسناد مستند برای ارسال به کنفدراسیون فوتبال آسیا، مجوز حرفه‌ای‌گری خود را برای حضور در مسابقات فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا بدست آوردند.

افتخاری مدیر عامل استقلال در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه این موضوع را تایید کرد و افزود: به هواداران استقلال اعلام می‌کنم که با حمایت دکتر سلطانی‌فر و کمک‌های آقای تاج خوشبختانه دگیر مشکلی از بابت بدهی 15 – 20 ساله گذشته نیست و این موضوع را پس از بیست سال بصورت ریشه‌ای حل کرده ایم تا خیال دوستداران استقلال راحت باشد.

حاجی بیگی عضو هیئت مدیره پرسپولیس هم با اشاره به موفقیت مذاکرات و تلاش های روزهای اخیر هیئت مدیره و به ویژه گرشاسبی گفت‌: خبر گرفتن مجوز حرفه ای‌گری و حفظ سهمیه لیگ قهرمانان آسیا خبر خوبی برای دوستداران پرسپولیس است و به آنها اعلام می‌ کنم به هیچ عنوان دیگر نگرانی وجود ندارد و کمک‌های دکتر سلطانی فر و فدراسیون فوتبال و نظارت بر روند مذاکرات و حل و فصل مشکلات ما با طلبکاران و موارد مد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا، پس از حدود 15 سال بلاتکلیفی، منتهی به این وضعیت مطلوب شد.

حاجی بیگی درباره بدهی مالیاتی پرسپولیس هم گفت: خوشبختانه پیگیری های وزیر ورزش و جوانان و مذاکرات ایشان با وزیر اقتصاد و مسئولان محترم سازمان امور مالیاتی این مشکل را تا حدود زیادی مرتفع کرده است و امیدوارم برای کمک به هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس رسیدگی جدیدی صورت گیرد و از این بابت هم مشکلی نداشته باشیم.»

پیش از این و در پی اعلام دولت برای حل مشکل سرخابی ها انتقادهای زیادی بابت پرداخت بدهی ها از بیت المال شده بود.با این همه وزارت ورزش که صاحب دوتیم سرخابی پایتخت هم هست به نظر می رسد مسیری پیدا کرده که هم سرخابی ها ضرر نکنند و هم بدهی ها به مرور پرداخت شود. تصمیمی که درست و غلط بودنش را می شود در حضور تیم ها در لیگ قهرمانان اسیا و در ادامه بدون مشکل بودن پرداخت بدهی ها پیدا کرد.  

[کد مطلب: 140948] [تاريخ انتشار: شانزدهم آبان ۱۳۹۶ برابر با هفتم نوامبر ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
آگهی های تجارتی