عکس/ درحاشیه؛ «منبع آب اهواز»


حاشیه‌نشینی یکی از آسیب‌های جدی در کشور است که قشر ضعیف جامعه با آن مواجه است. بنا به اعلام برخی مسئولان خوزستان این استان در جایگاه سوم حاشیه‌نشینی کشور قرار دارد. محله «منبع آب» یکی از محلات حاشیه‌نشینی در اهواز به شمار می‌آید که در شرق این شهر قرار دارد. این محله چه از لحاظ قدمت و چه از لحاظ وسعت و جمعیت، از بزرگترین محله‌های اسکان غیر رسمی اهواز به شمار می‌آید که حدود ۵۰۰۰ نفر در قالب ۸۱۸ خانوار در سکونت گاه‌های ناایمن این منطقه زندگی می‌کنند. محله منبع آب هم‌اکنون با مسایل متعدد اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی از جمله ساخت‌وسازهای غیر مجاز، نداشتن پروانه ساخت و سند قانونی، نارسایی خدمات شهری، آلودگی زیست‌محیطی، بیکاری، اشتغال کاذب و ... مواجه است.

[کد مطلب: 141318] [تاريخ انتشار: بيست و دوم آبان ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم نوامبر ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم آبان ۱۳۹۶ برابر با شانزدهم نوامبر ۲۰۱۷ ، 16:52:23 توسط رضا
قبل از انقلاب يعني چهل سال قبل اين بدبختي ها به مراتب كمتر بود اب روخانه و نخلستان با جمعيت كم مردم رفاه نسبي داشتند اما سال ٥٧ با آمدن ايت الله ها حتي چيزي كه هم مردم داشتند از دست دادنند
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم آبان ۱۳۹۶ برابر با چهاردهم نوامبر ۲۰۱۷ ، 08:05:29 توسط بابک جان
از من داناتر ما بین هم وطنانم مطمئنا بسیار هستند اما اگر ایران را به من هم که بدهند در عرض 5 سال تضمین میدهم که آبادانی رو به این مملکت بیآورم. بشرطی که بعنوان نماینده تام الخطیار مردم قدرت اجرایی داشته باشم. حال تصورش را بکنید که چقدر از من داناتر هستند تا این مملکت را بسازنند اما علم و دانششون بدست این نادانان مفت خور به فنا میره و نسل پشت نسل چنین زندگی دارنند!
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم آبان ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم نوامبر ۲۰۱۷ ، 12:09:58 توسط Xx
فقط آسمان خراشها و بالای شهر طهران ایران نیست، اینجا هم ایران است، این مردم اگر جدائی طلب،بگو تجزیه طلب بشوند من کاملا به آنها حق میدهم. پول برای همه از ونزوالا گرفته تا فلسطین لبنان سوریه و آفریقا و جزائر گمنامی در اقیانوس آرام و...هست ولی برای این مردم که صاحبان واقعی نفت در ایران هستند نیست؟!
آگهی های تجارتی