تظاهرات در اعتراض به آزارجنسی در آمریکا


صد‌ها شهروند آمریکایی در اعتراض به رویه گسترده آزار و اذیت جنسی بلاخص از سوی چهره‌های برجسته این کشور تظاهرات کردند.

به گزارش پایگاه اینترنتی نشریه هیل، در حالی که محافل سیاسی و رسانه‌های جهان همچنان به شدت تحت تاثیر سیل ادعا‌هایی درباره آزار و اذیت جنسی از سوی چهره‌های معروف هستند، صد‌ها معترض یکشنبه بعد از ظهر به خیابان‌های هالیوود در لس آنجلس ریختند و ضد این گونه رفتار‌ها راهپیمایی کردند.

به گزارش لس آنجلس تایمز، در این تظاهرات که با پیوستن دو تشکل معترض برگزار شد، صد‌ها نفر از جمله لورن سیوان، یکی از اتهام زنندگان به هاروی ویستین، (تهیه کننده هالیوود که اخیرا افشاگری‌های تکان دهنده‌ای درباره رفتار‌های جنسی آزار دهنده وی صورت گرفته است)، شرکت داشتند.

تارانا بورکه، یکی از فعالان اجتماعی، به لس آنجلس تایمز گفت: «من بسیار خرسندم که به این جا آمده ام، چون درواقع هالیوود بود که این موج را به راه انداخت. برگزاری این راهپیمایی، نه با ستارگان هالیوود، بلکه در هالیوود، واقعا جنبه نمادین دارد.»

این تظاهرات با الهام از جنبش Me Too  شروع شد. این جنبش پس از مطرح شدن این اتهامات، «آلیسا میلانو» بازیگر آمریکایی در توییتی نوشت :«پیشنهاد یک دوست: اگر همه زنانی که مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند در استاتوس خود بنویسند Me Too «من هم»، وسعت این معضل به چشم خواهد آمد.»

او از هوادارانش خواست تا اگر تجربه ای با آزار جنسی داشته اند زیر پست او بنویسند «من هم».

توییت او از چهره های شناخته شده ای چون «دبرا مسینگ» و «لیدی گاگا» تا زنان عادی را نه تنها در آمریکا که در گوشه و کنار جهان درگیر کرد.
*

[کد مطلب: 141442] [تاريخ انتشار: بيست و سوم آبان ۱۳۹۶ برابر با چهاردهم نوامبر ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
آگهی های تجارتی