به ما بپيونديد

خامنه‌ای: در هر جایی که برای مقابله با کفر و استکبار، نیاز به حضور باشد، کمک می‌کنیم 


علی خامنه‌ای اعلام کرد که «جمهوری اسلامی ایران در هر جایی که برای مقابله با کفر و استکبار، نیاز به حضور باشد، کمک خواهد کرد».

به گزارش راديو فردا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبر جمهوری اسلامی، او با اعلام اینکه در بیان این موضوع «ملاحظه هیچ‌کس» را نمی‌کند،‌ افزود که جمهوری اسلامی ایران در مقابل «توطئه جبهه استکبار و صهیونیسم برای ایجاد جنگ و نزاع میان مسلمانان» ایستاده و خواهد ایستاد و در این مبارزه «پیروز» خواهد شد.

خامنه ای در این مورد به شکست گروه حکومت اسلامی (داعش) در عراق و سوریه اشاره کرد.

پیشتر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، روز ۳۰ آبان در نامه ای به رهبر جمهوری اسلامی از پایان «سیطره داعش» با پایین کشیدن پرچم این گروه در شهر ابوکمال خبر داده بود.

ابوکمال در شرق سوریه و نزدیک به مرز عراق از آخرین سنگرهای گروه حکومت اسلامی در منطقه بود که به تازگی از کنترل این گروه خارج شد. در نبرد شهر ابوکمال، پنج ایرانی از جمله دو عضو ارشد سپاه قدس کشته شدند.

پس از آن،خامنه ای در سخنانی برای شماری از اعضای نیروی بسیج در روز چهارشنبه اول آذر، ضربات اخیر به گروه حکومت اسلامی (داعش) را به معنای «به زانو درآوردن» آمریکا و اثبات «مفهوم ما می توانیم» دانست.

رهبر جمهوری اسلامی در سخنان روز پنجشنبه خود با این همه هشدار داد که «نباید از کید و مکر دشمنان غافل بود زیرا آمریکا و صهیونیسم و دنباله‌های آنها، از دشمنی با اسلام دست نخواهند کشید و ممکن است توطئه ای همچون داعش و امثال آن را در منطقه ای دیگر طراحی و اجرا کنند».

مقام‌های جمهوری اسلامی بارها آمریکا، بریتانیا و عربستان سعودی را به ایجاد و حمایت از گروه حکومت اسلامی (داعش) متهم کرده‌اند.

این ادعا در حالی بیان شده است که این گروه در سوریه و عراق، از مدت‌ها پیش با بمباران سنگین نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا مواجه بود و نیروهای مسلح مورد حمایت آمریکا موفق شدند به تازگی رقه، پایتخت خودخوانده گروه حکومت اسلامی (داعش) را در سوریه، تصرف کنند و نیروهایش را در بخش‌های وسیعی از شمال و شرق سوریه عقب برانند. نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا همچنین به نیروهای عراقی در بازپس گرفتن شهر موصل از تصرف نیروهای گروه حکومت اسلامی (داعش) نقش داشتند.

در این میان،‌ شماری از کشورهای عربی مانند عربستان سعودی همواره از مداخله‌های ایران در کشورهای منطقه از جمله عراق، سوریه و یمن انتقاد کرده‌اند. تهران در مقابل این کشورها را به مداخله در امور منطقه متهم کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبر جمهوری اسلامی، آیت‌الله خامنه‌ای، موضوع فلسطین را مسئله اول دنیای اسلام خواند و افزود: «کلید غلبه بر دشمنان اسلام، مسئله فلسطین است زیرا جبهه کفر و استکبار و صیهونیسم با غصب کشور اسلامی فلسطین، آن را به پایگاهی برای ایجاد اخلال در امنیت کشورهای منطقه تبدیل کرده‌اند و باید با غده سرطانی اسرائیل مقابله کرد».

مقام های جمهوری اسلامی پس از پیروزی انقلاب بهمن ۵۷ بارها از اسرائیل به عنوان «غده سرطانی» نام برده اند.

در مقابل، آمریکا، سازمان ملل و اتحادیه اروپا، حملات لفظی شدید سران ایران علیه موجودیت کشور اسرائیل را شدیداً محکوم کرده اند.

رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت: «روزی که فلسطین به مردم فلسطین برگردد، ضربه واقعی به کمر استکبار وارد خواهد شد و ما برای آن روز، تلاش خواهیم کرد».

اسرائیل، ‌آمریکا و شماری از کشورهای جهان همواره تهران را به حمایت از گروه‌های حماس و جهاد اسلامی که تروریست می‌نامند،‌ متهم کرده‌اند. در مقابل،‌ جمهوری اسلامی ایران آنها را جنبش‌های رهایی بخش اسلامی توصیف می‌کند.

در این ارتباط،‌ سپاه پاسداران در بیانیه ای در دوم مرداد سال جاری اعلام کرد که این نیرو «به‌عنوان یکی از حامیان اصلی و راهبردی انتفاضه فلسطین، اراده همه مجاهدان طریق القدس را می‌ستاید و در حمایت از آنان ذره‌ای دریغ نخواهد کرد». 

[کد مطلب: 142092] [تاريخ انتشار: دوم آذر ۱۳۹۶ برابر با بيست و سوم نوامبر ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ دوم آذر ۱۳۹۶ برابر با بيست و سوم نوامبر ۲۰۱۷ ، 22:27:08 توسط شاگرد نونوا
بله خامنه ای از پول و سرمایه مردم بدبخت ایران هرجا که لازم باشه از جنوب لبنان و برادران حماس در غزه و حوثی های یمن و عراقی های شیعه و برادران حزب بیدین بعث سوریه و برادران مسلمان ونزوئلا و برادران مسلمان شیعه بولیوی و ... برای مبارزه با استکبار و کفر میبخشه و کمک میکنه. البته این مبارزه با ظلم شامل مردم فقیر و بیچاره ایران خودمون یا خودشون نمیشه. ایرانی ها باید جون بکنند و تمام درآمدشون را به رژیم بدهند که بتونن با کفر مبارزه کنن. ایرانی ها شامل لطف آغا نمیشن چون ایرانی اند.
نوشته شده در تاريخ دوم آذر ۱۳۹۶ برابر با بيست و سوم نوامبر ۲۰۱۷ ، 22:18:16 توسط عزيز
مردك تو هر جا صحبت از صلح و دوستي باشد تو علي چلاق صحبت جنگ و دشمني مي كني هر جا عده اي دركشور خودشان با دولت خودشان اختلاف پيدا كردنند طرف عده اي را مي گيري و اختلاف انها را به صدرصد مي رساني مانند كاري كه در سوريه كرديد و در يمن به گروهي كه در أقليت بودنند به انها صلاح و مهمات داديد كه أقليتي كشوري را تسخير كنند و اين بدان معناست كه أقليت حوثي خود را از بين ببرند و در سوريه برعكس عمل كرديد
نوشته شده در تاريخ دوم آذر ۱۳۹۶ برابر با بيست و سوم نوامبر ۲۰۱۷ ، 16:56:03 توسط آذر
ج‌ـ ا٬ با بحران عمیق اقتصادی روبروست که هرگز از چنین حدتی برخوردار نبوده است.بحران عمیق اقتصادی نتایج اجتماعی مخربی از خود برجای گذاشته است که یکی از آنها بیکاری حداقل ده میلیونی‌ست.بحران و عدم توانایی دولت برای گذر از آن و حتا تخفیف آن، ج‌ـ ا،را در یک بن بست قرار داده است.بن‌بستی که هیچ راهی برای خروج از آن برای ج‌ـ ا٬وجود ندارد در چنین شرایطی،سیاست تجاوزکارانه مداخله جویانه،و تهاجمی ج‌ـ ا٬به مدد مقامات دولتی آمده است.در حالی که خامنه‌ای و دیگر مقامات دولتی هیچ پاسخی به گسترش فقر،افزایش فاصله‌ی طبقاتی،بیکاری و بسیاری از معضلات اجتماعی هم چون حاشیه نشینی ۱۲ میلیون نفر،گسترش اعتیاد و غیره ندارند،با تراشیدن دشمن خارجی و انداختن تقصیر به گردن آن سعی می‌کنند هم سرکوب و اختناق داخلی را با بهانهٔ شرایط ویژه و امنیت کشور توجیه کنند و هم همه‌ی معضلات از جمله معضلات اقتصادی را به گردن دشمن خارجی و تحریمها و غیره بیاندازند.در واقع اگر سیاست خارجی ستیزه جویانهٔ ج ـ ا،را از آن بگیرید که هر روز در سخنان مقامات دولتی از جمله خامنه‌ای با شعارعلیه آمریکا و غیره بازتاب می‌یابد،دیگر چیزی باقی نمی‌ماند۰
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
یادداشت علی اکبر جوانفکر/  چرا احمدی نژاد اژه ای را عزل مرد؟
آخوند ( آیت‌الله) گرامی: میان دو نفر درگیری و زد و خورد ایجاد شد یک طرف روحانی بود، یک نفر هم نیامد که به او کمک کند
علی کریمی ستاره سرشناس فوتبال ایران، بابت حمایت از حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری از مردم عذرخواهی کرد
ورود و خروج بیش از ۵ میلیون تومان توسط مسافران ممنوع شد
فیلم/ حمید بقایی: آقای لاریجانی! بی‌جا می‌کنی به مقدسات توهین می‌کنی
واکنش کرملین به موضع‌گیری اردوغان درباره اسرائیل 
حمید بقایی به رئیس اطلاعات سپاه:  فرزندخلف» پدرت نیستی اگر ظرف 24 ساعت مستنداتت کیف 2 میلیاردی را ارائه ندهی
تلگرام از سال آینده پولی می‌شود
عکس/ صفحه اول امروز روزنامه ها، پنجشنبه 23 آذر، 14 دسامبر
پاسخ احمدی نژاد به نامه عضو مجلس خبرگان رهبری:  مقامات معادل نظام نیستند / آیا می دانید در بازداشتگاههای اختصاصی نهادهای امنیتی چه میگذرد؟/  آیا درباره نارضایتی عمومی و اعتراضات مردم اطلاع دارید؟
عکس/ صفحه اول امروز روزنامه ها، چهارشنبه 22 آذر، 13 دسامبر
نان کنجدی اجباری است! 
آگهی های تجارتی