عکس/ شیرآباد و سیک سوزی به‌وقت محرومیت


حدود ۳۵۰ هزار نفر از جمعیت زاهدان به عنوان مرکز پهناورترین استان کشور در سکونتگاه‌های غیررسمی و مناطق حاشیه‌نشین زندگی می‌کنند که "شیرآباد" و "سیک سوزی" از این مناطق است.این روستاها فاقد حداقل زیرساخت از جمله فضای سبز، آسفالت، معابر و مرکز درمانی است؛ شیرآباد فقط حاشیه شهر نیست بلکه پناهگاه تکدی‌گران، زنان آسیب دیده، معتادان و بی‌پناهان محسوب می‌شود بازی در میان زباله‌ها و فاضلاب شهری رهاسازی شده تفریح کودکان سیک سوزی است!

[کد مطلب: 144230] [تاريخ انتشار: سوم دی ۱۳۹۶ برابر با بيست و چهارم دسامبر ۲۰۱۷] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ ششم دی ۱۳۹۶ برابر با بيست و هفتم دسامبر ۲۰۱۷ ، 14:41:58 توسط ایرانی در
این مردم خودشان هم دلشان برای خودشان نمی سوزد. اگر این شمار آلمانی در این محیط زندگی می کردند به یقین این محله چهره دیگری می داشت. از نا آگاهی نیست که چنین با سلامتی خود و فرزندانشان رفتار می کنند. خصلت مردم شرق است. وقتی محلات آلمانی های مهاجر به سرزمین روسیه را با محلات روس هایی که قرن ها در گوشه وکنار ان سرزمین زندگی می کنند مقایسه میکنید متوجه می شوید که در محیط خود نظم و نظافت بوجود اوردن و رعایت کردن توی خون مردم المان طی قرون اعصار جی گرفته است. اخیرن فیلمی از محلات المانی نشین مهجر در امریکای لاتین دیدم که انگار همین جا داخل المان بود. چگونه می توان به مردم سیستان و بلوچستان حالی کرد که بابا بیاید ماهی چند ساعت هم برای سلامتی خودتان دور هم جمع شوید و محله خود را تمیز کنید و زباله ها را بسوزانید تا بچه هایتان دچار تراخم و سالک نشوند. شاد باشید. از پول نفت چیزی به این مردم و کودکان بیگناه انان نمی رسد. جیب حاکمان ایران همواره گشاد و دراز بوده است همچون چاه ویل. دزدان با محاسن اسلامی چه اقازاده و چه مکتبی هیچگاه سیری نخواهد داشت. بنابراین خودمردم باید بداد خودشان برسند.
نوشته شده در تاريخ ششم دی ۱۳۹۶ برابر با بيست و هفتم دسامبر ۲۰۱۷ ، 14:34:20 توسط ایرانی ساکن در غربت
این مردم خودشان هم دلشان برای خودشان نمی سوزد. اگر این شمار آلمانی در این محیط زندگی می کردند به یقین این محله چهره دیگری می داشت. از نا آگاهی نیست که چنین با سلامتی خود و فرزندانشان رفتار می کنند. خصلت مردم شرق است. وقتی محلات آلمانی های مهاجر به سرزمین روسیه را با محلات روس هایی که قرن ها در گوشه وکنار ان سرزمین زندگی می کنند مقایسه میکنید متوجه می شوید که در محیط خود نظم و نظافت بوجود اوردن و رعایت کردن توی خون مردم المان طی قرون اعصار جی گرفته است. اخیرن فیلمی از محلات المانی نشین مهجر در امریکای لاتین دیدم که انگار همین جا داخل المان بود. چگونه می توان به مردم سیستان و بلوچستان حالی کرد که بابا بیاید ماهی چند ساعت هم برای سلامتی خودتان دور هم جمع شوید و محله خود را تمیز کنید و زباله ها را بسوزانید تا بچه هایتان دچار تراخم و سالک نشوند. شاد باشید.