اعتراضات اخیر و نامه تشکر به ترامپ؛
تناقض گویی دکتر هولاکویی در مورد ترامپ


مقاله دریافتی :
آقای هولاکویی با شرکت در برنامه ای، توصیه کردند که ایرانیان در مورد مواضع ترامپ در مورد وقایع ایران، تشکرنامه ای به کاخ سفید بفرستند. در همین برنامه آقای هولاکویی از شخص ترامپ، بعنوان بیمار روانی نام می برند. استدلال ایشان جهت این توصیه از این قرار است:

"من بر اساس آنچه که می دانم، آقای ترامپ را گرفتار و بیمار می دانم، اختلال شخصیتی اش و چیزهای دیگر را ... در باره برنامه های داخلی و خارجی اش هم معتقدم بسیاری از اینها نه درست است نه مفید است نه سالم است نه برای امریکا و نه برای مردم جهان. اما وقتی می رسد به موضوع ایران، موضعگیری که ایشان کرده است، درست است. یعنی کاری که دارد می کند و تویت هایی که دارد می زند، حرف هایی است که در مسیر کمک به ما است. بنابراین من به این قسمت که می رسد، تائیدش دارم  بسیار هم سپاسگزارم. به همین دلیل است به هموطنانم عرض می کنم تو هر کشوری که هستند اگر در امریکا هستند با فرستادن یک تشکر و یا هر چیزی به کاخ سفید، وزارت خارجه و مجلسین ...."

حتی اگر آقای هولاکویی مراتب تشکر خودشان را  شخصا نیز در کاخ سفید به ترامپ عرضه کنند، این واقعیت را نخواهد پوشاند که دکتر هولاکویی در شکستن تابوی گفتگو در مورد مشکلات روحی و روانی در جامعه ایران، نقش بسزایی داشته است. جامعه ایران از این زاویه مدیون ایشان است. در عین حال نمی توان از تناقض در تفکر و گفتار ایشان، در مورد نقش ترامپ و اعتراضات حق طلبانه ایرانیان، دچار شگفتی و حیرت نشد.

آقای هولاکویی می خواهند ایرانیان را در کوچه دو سر بن بستِ خامنه ای و ترامپ، زندانی کنند. دعوای ترامپ با خامنه ای بر سر سرکردگی گردنکشی در منطقه است و نه مشکل معیشت ایرانیان، و نه مشکل دمکراسی در ایران. ترامپ در اتحاد با سیستم قبیله ای ملک سلمان، و با رقص شمشیر، حکومت شبه قبیله ای ولایت فقیه را برای رقابت بر سر سرکردگی در منطقه، به چالش کشیده است. "حمایت" از مبارزات ایرانیان، فقط و فقط شمه ای از این برنامه است.

در همان زمان که شما به ایرانیان رهنمود فرستادن تشکر از ترامپ را می دادید، ایشان مشغول اعلام قطع کمک به پاکستان بود. چرا که در ظاهر، قطع این کمک ها بخاطر حمایت پاکستان از طالبان عنوان شده است. اما مطمئنا مطلع هستید که قطع کمک های امریکا به پاکستان نه بخاطر حمایت از طالبان بلکه بخاطر ادامه پروژه جدید راه ابریشم و همزمان با حذف دلار از مناسبات اقتصادی چین و پاکستان بود که ترامپ را بفکر مجازات پاکستان انداخت. طالبان و القاعده، فرزندان خلف همکاری بین امریکا و پاکستان است.     

همین همکاری را ایشان امروز با ملک سلمان به پیش می برند. اجازه بدهید، به سناریویی مشابه، به آزادیخواهی امریکا و متحدانشان در لیبی اشاره کنم. فرانسه که از قافله "دمکراسی خواهی" در عراق عقب مانده بود، پیشتازی کرد، و بمباران "دمکراسی دهی" لیبی را زودتر از دیگران آغاز کرد. وزیر امور خارجه ایتالیا، بلافاصله اعلام موضع کرد و گفت که "قرار نیست نفت لیبی به فرانسه و پناهندگان به ایتالیا بیایند". مراتب قدردانی شما از ترامپ تا کجا ادامه خواهد داشت؟ در موقع بمباران "دمکراسی دهی" چه خواهید کرد؟  آویزان شدن یک روانشناس متبحر، از ریسمان یک دیوانه، فقط اوج استیصال را نشان می دهد.

آقای هولاکویی، ولایت فقیه در قلب و مغز ایرانیان، شدیدا زمین خورده است. درد این مردم آن نیست که با امریکا کم رابطه دارند؛ درد آنان آن نیست که کم هزینه می دهند؛ درد آنان این است که روشنفکران و اندیشمندان این جامعه، خصوصا خیل عظیمی که در خارج هستند، برای آنها آلترناتیوی مهیا نساخته اند؛ تا گذار از نظام ولایت فقیه نه در گرداب ترامپ و پوتین، بلکه به جامعه ای بهتر ختم شود؛ تا اینکه هزینه این گذار حداقل باشد.

زمانی انیشتن به فروید نامه ای نوشت و از او خواست که به کارزار ضد بمب هسته ای او بپیوندد، فروید به او نوشت شما آنقدر از روانشناسی انسان سر در میاورید که من از فیزیک. جنبش های ناکام چند دهه اخیر نشان داد که رسیدن به جامعه ای سالم چند "حلقه گمشده" دارد، مسلما، روانشناسی فردی و روانشناسی اجتماعی دو رشته از آن "حلقه های گمشده" می باشند.

علیرغم اینکه عاقبت این اعتراضات در کوتاه مدت به کجا بیانجامد، نافی این واقعیت نیست که جامعه ایرانی می خواهد گرد و خاک ولایت فقیه را از خود پاک کند. اندیشه راهنما، نیاز عاجل آنان است.


[کد مطلب: 145525] [تاريخ انتشار: هفدهم دی ۱۳۹۶ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۹۶ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۸ ، 23:15:10 توسط تهمتن - ش
به مقاله نویس بی نام و نشان - چند نکته است که بایدبرخی را طبق استدلال ایشان پاسخ داده شود : نخست اینکه آقای هلاکویی را نمی شناسم اما با نام هلاکوخان مغول و یا سلحوقیان آشنا هستم ! از شما سئوال میشود که حمایت لفظی ترامپ بد است؛ خب؛ ازحمایت باراک اوباما رئیس لبرال امریکا که قرارست ازستمدیدگان دفاع کند را در قیام ۸۸ و کشتار و سرکوب کم هزینه دادن مردم ایران﴿!!﴾ را چه میگوئید !!؟؟ مگرهمین مردم کم رابطه !! باجامعه امریکا نبودند که درقیام ۸۸ میگفتند اوباما با خامنه ای هستید یا با مردم ایران ؟؟!! حال بر پایه استدلال شما؛ اوباما کدام طرف را با با نادیده گرفتن صدای آنزمان و قطعا این زمان مردم ایران که کرفتار خونریزترین حاکمان تاریخی و تاریخ مدرن اند؛ را انتخاب نمود ؟؟ از اختلافات ترامپ﴿درحقیقت منافع امریکا و نه شخص ترامپ﴾ در مقابل حکومت طرفدار دمکراسی و مردمی !! چین میگوئید که چه جانانه درجلسه شورای امنیت از مردم ستمدیده ایران حمایت کرد و هم روسیه برادر ناتنی او !!؟؟ حرف و قصیه شما این ست که هیچ کس وناکس و هیج کشوز و هرکس درحهان نبایدحتا لفظن از سرکوب و کشتار مردم ایران جلوگیری کند!!؟؟ ادامه..
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۹۶ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۸ ، 22:10:03 توسط حالی به حالی
این برنامه های آقای هلاکوئی خصوصن در مورد مسائل جنسی خودش یک جور انحرافه برای اینکه از شنیدنش آدم حالی به حالی میشه........زنه میگه من به شوهرم خیانت کردم آنهم با ذکر جزعیاتش..........مرده هم به زنش خیانت کرده..........بعد هر جفتشون بهم دیگه خیانت کردند...........در مورد ترامپ هم این آدم همین چهار سال بزور رئیس جمهور خواهد بود........
آگهی های تجارتی