ابوالفضل قدیانی درباره اعتراضات اخیر: مقصر اصلی چنین وضعی علی خامنه ای است/  نهادهای تحت کنترل خامنه ای عملا شصت درصد اقتصاد ایران را در اختیار خود دارند


ابوالفضل قدیانی، از فعالین سیاسی و از مبارزان دوران ستم‌شاهی بیانیه‌ای درباره اعتراضات اخیر صادر کرد. متن این بیانیه بدین شرح زیر است:


* همانگونه که آگاهان و دلسوزان این مرز و بوم به تلویح و تصریح پیش بینی می‌کردند، فساد و ناکارآمدی اقتصادی حکومت ولایت فقیه و سرکوب آزادی‌های مشروع مدنی و سیاسی جان را به لب توده محروم و مطرود رساند و باعث شد که در هفته‌های اخیر، ایران شاهد فراگیرترین اعتراضات سال‌های پس از انقلاب باشد. هرچند بر همگان واضح و مبرهن است – ولی متأسفانه پرچمداران امروز اصلاحات از گفتنش حتی به اشاره نیز ابا دارند- مقصر اصلی چنین وضعی آقای علی خامنه‌ای است.

* کسی که نهادهای تحت تولّی‌اش عملا شصت درصد اقتصاد ایران را در اختیار خود دارند و با مصونیت از حسابرسی و حساب کشی مشغول غارت اموال عمومی و ثروت ملی اند.

* کسی که بخش مهمی از بودجه عمومی، مصروف نهادهای رسمی و نیمه رسمی زیر نظر او مانند ستاد تبلیغات اسلامی و نهاد نمایندگی رهبری و … می‌شود، نهادهایی که نه تنها نقشی در تولید و رشد اقتصادی ندارند بلکه کارویژه‌شان تولید مدام نفرت و خشونت و توزیع ایدئولوژی مسمومی است که بقای ایشان را در قدرت تضمین می‌کند.

* کسی که برای مصون ماندن از محاسبه، فاسدترین و گوش به فرمان ترین دستگاه قضایی تاریخ معاصر ایران را پدید آور​​ده و رسانه‌ها و منتقدان را منکوب و مرعوب و محصور ساخته است.

* کسی که برای برقرار نگه داشتن سلطه‌ی استبدادی‌اش طبقه‌ی مولد اقتصادی کشور را خرد کرده است و جوانان مستعد را از سرزمین مادری‌شان بالاجبار کوچانده.

* کسی که تمامیت‌طلبی‌ و حرص بی حدش به قدرت، ثبات سیاسی را در این سرزمین به آرزوی محال بدل کرده است و بستر سرمایه‌گذاری‌های مولد را خشکانده.

* کسی که بدون رضایت عمومی ثروت این ملت مظلوم رادر سوریه و اینجا و آنجا صرف در قدرت نگاه داشتن دیکتاتورهای فاسد و تطمیع افراد وابسته کرده… این سابقه سیاه و عشق بی حد و حصر به قدرت و جاه البته جایی برای امیدواری به تغییر منش و کردار او باقی نمی‌گذارد و این حق طبیعی مردم است که مطابق با نص صریح قانون اساسی در اصل ۲۷ به استبداد این فرد اعتراض کنند و حقوق دریغ شده خود را طلب کنند.

* این اعتراضات برخواسته از متن جامعه و در پاسخ به ظلم و ناکارآمدی حاکمان آن بوده و علی الاصول بر حق است، هر چند عده‌ای –به گمان من به خاطر خفقان حاکم و از سر ناآگاهی یا لجبازی- شعارهایی در حمایت از خاندان منفور، جنایت‌پیشه، چپاولگر و وابسته‌ی پهلوی بدهند.

* به خشونت کشیده شدن این اعتراضات نیز ناشی از پایمال شدن حق طبیعی اعتراض به حاکمان است. اگر مکانیزمی برای اجرای کامل اصل ۲۷ قانون اساسی مبنی بر آزادی تجمعات برقرار بود و مردم می‌توانستند اعتراض خود را به حکمرانی شخص آقای خامنه‌ای به صورت مدنی و مسالمت‌آمیز ابراز کنند، خشونت از ابتدا مجال ظهور و بروز پیدا نمی‌کرد که شخص او آن را طلبکارانه دستاویز حمله به معترضان کند. این دغلکاری رسوا که برای عوض کردن جایگاه شاکی و متهم به معترضان بهتان وابستگی بزنند دیگر برای مردمان این دیار باورپذیر نیست.

[کد مطلب: 145968] [تاريخ انتشار: بيست و سوم دی ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۳۹۶ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۱۸ ، 12:32:47 توسط تهمتن - ش
دوست عزیز کارگر - در نظرم از رهبران اقشار و اصناف نام برده ام و نه تک رهبری؛ آنهم درداخل و طرفدار سرنگونی و آنانیکه هزینه داده اند که باید شورای رهبری تشکیل داده و بصورتی مقطعی ست که شدیدا در این مرحله از قیام بسیار ضروری ست. این شورا تا زمان سرنگونی معتبر بوده و بعداز آن؛ مبارزینی که بدون رهبری فردی و یا جمعی اما با آگاهی؛ کلید و چرقه سرنگونی را زده اند؛ در صورت پیروزی که اینبار امیدبخش ست؛ مراحل بعدی خواسته ها بظور قطع بصورتی دمکراتیک انجام خواهدگرفت که لازمه آن همین برداشتن قدمهای اولیه دمکراسی ست﴿سهیم بودن اقشار و برپا کنندگان خیزش﴾ - پیروز و تندرست باشید
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۳۹۶ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۱۸ ، 02:11:25 توسط كارگر
تهمتن عزيز فقط موضع ضد خامنه اى كافى نيست چون زمان شاه ما گفتيم مرگ بر شاه ولى فكر نكرديم كه چه كسى بايد جاى او را بگيرد ما نيازى به رهبر و ولايت فقيه و شاه نداريم مردم خود بايد در انتخاب آينده شان كوشا و سهيم باشند و از طريق شوراهاى مردمى انتخاب كنند و دين و مذهب نقشى در سياست نداشته باشد مجلس مؤسسان آزادى هاى سياسي و فردى و تأمين مسكن و تحصيل و بهداشت و كار را براى همه از زن و مرد تأمين كند با رفتن خامنه اى نميخواهيم شياد دروغگوى ديگرى مثل خمينى بر سر قدرت بيايد
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۱۸ ، 23:37:56 توسط تهمتن - ش
از آنجاییکه منبع این خبر نا مشخص و همچنین این سایت مبارز این فرد را جزء مبارزین نامیده بود و خاصه اینکه نگارنده هم فاقد آشنایی ار سوابق ایشان ست و چنانچه نظر دهنده " کارگر " که سوابق او را توضیح داده و صحت داشته باشد؛ نگارنده موضع خودرا در باره این فرد پس میگیرد. وتنها از موضع ضد خامنه ای و تضعیف او و درنتیجه تضعیف نظام و سرنگونی؛ مورد تائید ست.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۱۸ ، 15:58:36 توسط کارگر
این آقا از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی یعنی افرادی مثل بهزاد نبوی و حجاریان و آرمین و تاجزاده است که از ابتدای انقلاب اساس برنامه شان بر اساس سیاست سازمان سیا یعنی سرکوب نیروهای مترقی از هر نوع چه مسلمان و چه چپ را بنا نهادند. نیروهای راست افراطی که توسط اینتلیجت سرویس انگلستان تشکیل و حمایت شدند سابقه شان به نواب صفوی و فداییان اسلام برمیگردد که بعدها حزب مؤتلفه اسلامی را تشکیل دادند و حمایت کامل سرمایه دارهای سنتی (بازار) را داشتند و سران این حزب افرادی کمسواد چون مرتضی مطهری، سید محمد بهشتی، محمدعلی رجایی، سید علی اندرزگو، محمدجواد باهنر، حبیب‌الله عسگراولادی، حسن عباس‌پور، اسدالله بادامچیان، محمدنبی حبیبی، علاءالدین میرمحمدصادقی، سید مصطفی میرسلیم، جعفر شجونی، حسن غفوری‌فرد، محسن رفیقدوست را در بر میگرفت. در رقابت های درون حکومتی بالاخره جناح انگلیس یعنی آخوندها بر جناح طرفدار امریکا پیروز شد. حالا اختلاف این قدیانی با خامنه ای دعوا بر سر لحاف ملاست وگرنه مخالف نظام اسلامی نیستند.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۱۸ ، 15:32:22 توسط تهمتن - ش
در این مقطع از مبارزات تمامی رهبران واقعی قشرها و اصناف باید همچون آقای قدیانی از خیزش مردم دفاع کرده و بدون ترس یورش و حملات به عامل اصلی علی خامنه ای را هدف قرار دهند و نشان دهند که اگر رهبرند پس رهبری خودرا به مردم نشان دهند. و اگر رهبری خودرا نشان ندهند پس " پیرو " هستند و نه رهبر !! و رهبران واقعی مردم همان مبارزین خیزش اند که بی باکانه " مرگ بر خامنه ای " در خیابانها سر ذاذند. روی سخن با فرهنگیان و کارگران و دانشجویان ﴿ البته دانشجویان در خیزش سهمی بزرگ داشته و دارند﴾ روشنفکرانی ازنمونه کانون نویسندگان و شعرای مردمی و دیگر هنرمندان و سایر اصناف که همراهی با خیزش دارند باید در این مقطع از خیزش؛ حیاتی بودن زمان را تشخیص داده و حملات به عامل اصلی و حکومت او که اکنون در آشفتگی کامل قراردارند؛ بدون ترس آغاز کرده و نگذارند در مخمصه ای که نظام گرفتار و تضیعف شده ؛ نفسی تازه کند. هم اکنون نوبت شماست که همانند أفای قدیانی عمل کنید و رهبری خود را برای مردم ایران ثابت کنید.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۱۸ ، 15:08:21 توسط پاسدار سابق تهران
جناب قدیانی البته همین هم غنیمت است اما برادر چرا از رفراندوم حرف نزدی آخر؟ ما فقط رفراندوم مکی خواهیم.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عامل لغو قرارداد فرودگاه امام؛ وزیر یا سردار؟
فيلم/  پولشویی سپاه؛ گزارشی از دزدیهای نجومی سپاه پاسداران 
عکس/ تقدیر رییس دانشگاه فردوسی مشهد از خودش! 
وضع دشوار آقازاده‌ها در ینگه دنیا!/ کدام یک از مقامات ایرانی نگران لغو اقامت فرزندشان در آمریکا هستند؟ +عکس
روحانی: یک وزیر به خاطر روسری نگذاشت فرودگاه امام دو ساله ساخته شود + فیلم
عکس/ مراسم سنگ زدن به يوتيوب در نمایشگاه تهاجم فرهنگی با حضور سردار نقدی
 دستور خامنه اي ایران برای تقویت ریال 
پلیس فرانسه عکس شریف شکات، متهم حمله استراسبورگ را منتشر کرد 
مدیرعامل بازنشسته پرسپولیس به کانادا رفت
فرمانده کل سپاه; مسئولان غربگرای نظام گوش شنوایی ندارند و به دنبال سازش با آمریکا هستند
فیلم/ استاندار کردستان درحال خرید طلا در سلیمانیه عراق!
تهدید شدید نتانیاهو پس از کشف سومین تونل زیرزمینی حزب‌الله 
آگهی های تجارتی