شریعتمداری: برجام کلاه گشادی است که بر سر ایران گذاشته‌اند


مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: «از آنجا که آمریکا به تعهدات برجامی خود عمل نکرده است, خروج ما از برجام کاملا قانونی و قابل توجیه خواهد بود.»

حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در گفت‌وگو با تسنیم، درباره تصمیم اخیر ترامپ اظهار داشت: «ترامپ در نطق‌های انتخاباتی خود از پاره کردن برجام سخن می‌گفت و پس از نشستن بر کرسی ریاست جمهوری نیز بارها اعلام کرده است که از برجام خارج خواهد شد ولی هر بار به بهانه‌ای خروج از برجام را به تاخیر انداخته است زیرا برجام کلاه گشادی است که آمریکا و متحدان اروپایی آن بر سر ایران گذاشته‌اند و بدیهی است که هرگز نمی‌خواهند این امتیاز بزرگ را از دست بدهند.»

وی افزود: «یکی از شرط های چهارگانه ترامپ آن است که مفاد برجام تاریخ انقضاء نداشته و مادام العمر باشد که این شرط با ادعای او درباره نارضایتی از برجام در تناقض است زیرا اگر برجام را به نفع آمریکا نمی‌داند چرا خواستار مادام‌العمر شدن آن است؟ برجام یک سند هسته‌ای است و ادعای ترامپ برای اصلاح آن به فعالیت هسته‌ای ایران مربوط نمی‌شود بلکه آنچه او با عنوان «مکمل برجام“ مطرح می‌کند, توطئه‌ای تازه برای از بین بردن توان نظامی کشورمان است و ترامپ قصد دارد با خلع سلاح ما, ایران را به کشوری ضعیف برای بلعیده شدن از سوی آمریکا و متحدانش تبدیل کند.»

مدیر مسئول کیهان با اشاره به این نکته که هر چهار شرط ترامپ به همین منظور ارائه شده است, گفت: «شرط اول, اجازه بازرسی از همه سایت‌های مورد نظر آمریکا به بازرسان است, یعنی اطلاع دقیق از توان نظامی جمهوری اسلامی از طریق حضور در حیاط خلوت نظامی کشورمان. در شرط دوم از ایران خواسته است تا متعهد شود که هرگز حتی به تملک سلاح هسته‌ای نیز نزدیک نشود! این شرط در نگاه اول باتوجه به حرام دانستن سلاح هسته‌ای از سوی کشورمان و تعهدات برجامی در خصوص خودداری از تولید سلاح اتمی, غیر ضروری به نظر می‌رسد ولی در آن نکته‌ای گنجانده شده است که می‌تواند تمامی فعالیت نظامی غیر هسته‌ای ایران را متوقف کند و آن عبارت «حتی نباید به تملیک سلاح هسته‌ای نزدیک شود؛ never even comes close to possesing a nuclear weapon» عبارت حتی نباید نزدیک شود یک جمله دو پهلو است و می توانند با تمسک به آن بسیاری از اقدامات غیر مرتبط ما با تملیک سلاح هسته‌ای را در این جهت تعریف کرده و ایران را به نقض برجام متهم کنند.»

شریعتمداری در ادامه گفت: «شرط سوم همان است که خواستار مادام العمر بودن برجام شده است. درشرط چهارم آورده است که موشک‌های دور برد و تسلیحات اتمی از یکدیگر جدا نشدنی هستند و ساخت و آزمایش موشک بایستی مشمول تحریم‌های شدید قرار بگیرد و این همان نقطه اصلی و گرانیگاه شرط‌های چهارگانه ترامپ است که نتیجه قطعی آن خلع سلاح جمهوری اسلامی ایران درمقابل دشمنان گوش خوابانیده است که ایران را به لقمه‌ای آسان برای بلعیده شدن از سوی دشمنانش تبدیل می‌کند.»

وی خاطرنشان کرد: «آمریکا از امتیاز تمدید سه ماه یکبار تعلیق‌ها که به رئیس جمهور این کشور داده شده است به عنوان یک اهرم کارآمد برای تضعیف توان اقتصادی کشورمان و مخصوصا دامن زدن به گرانی‌ها استفاده می‌کند.»

شریعتمداری در توضیح این نکته گفت: «هر سه ماه یکبار , این احتمال که رئیس جمهور آمریکا از تمدید تعلیق‌ها خود داری کند به دستاویزی برای یک طیف مشکوک در داخل کشور تبدیل می‌شود تا قیمت دلار را در بازار ارز افزایش بدهند و بعد از تمدید تعلیق‌ها, قیمت افزایش یافته به زمان قبل از افزایش باز نمی‌گردد و یا فقط اندکی از قیمت قبلی کاسته می‌شود و از آنجاکه متاسفانه قیمت دلار به شاخصی برای افزایش یا کاهش قیمت کالای دیگر تبدیل شده است, هر سه ماه یکبار شاهد افزایش قیمت اجناس و خدمات هستیم.»

مدیر مسئول کیهان تصریح کرد: «کارساز ترین چاره در مقابل زورگویی‌های آمریکا خروج ایران از برجام است و از آنجا که آمریکا به تعهدات برجامی خود عمل نکرده است, خروج ما از برجام کاملا قانونی و قابل توجیه خواهد بود.»
 

[کد مطلب: 145976] [تاريخ انتشار: بيست و سوم دی ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۳۹۶ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۱۸ ، 12:07:28 توسط شاهرخ ایران زمین
این شریعتمداری در اینجا صحیح فرموده. باری برجام کلاه بزرگ بر سر ایران و مسلمین است که گذاشته شده. لاکن باید مخالفش بود.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۱۸ ، 21:39:19 توسط دختری تجاوز شده در اوین
بزرگترین کلاه تمامی تاریخ ایران اسلام است که بر سر مردم رفته. کلاه دوم روحانیون هستند که بر قدرتی شیطانی هستند و ایران را همچون دخترک باکره ای زیر تجاوزات مکرر خود گرفته اند. و آو را ذلیل و زخمی و رنجور و دردمندش کرده اند. مرگ بر اسلام و مرگ بر شریعتتان باد. به امیدروزی که بر عمامه هاتان آویزان و با باد برقصید. در تمامی دورانهای ایران کسانی به بیشرفی شما نه بر ایران و نه در هیچ جای جهان حکم نرانده اند. من از هممیهنانی که هنوز مسلمان مانده اند و اجازه می د هند تا ملایان بر جنازه ی مردگانشان نماز بخوانند متعجب و متحیرم. آنان ر ا بیمارانی نا علاج می دانم. چرا که معلوم نیست با کدامن بانگ با کدام آذرخش با کدام زلزله با کدام نکبت با کدانم جزام با کدام درد با کدام حسرت با کدام آدرنگ با کدام فاجعه، با کدام مرگ، با کدام غارت و سرکوب تجاوز و شکنجه و زندان با کدام جنایت و خیانت بیدار می شوند. آری با کدام. که هنوز هم صدای یا حسین سر می دهند. آری باید شعارتان شعار مرگ بر اسلام باشد و بس. چرا که همه ی بدبختی و نگونبختیتان از اسلام است. همین. زنده باد ایران و مرگ بر یگانه دشمن ایران اسلام.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۱۸ ، 20:32:55 توسط خشمناک از تهران
بنام اسلام سرکارند پس باید اسلام و روحانیت و حکومت اسلامی را هدف قرار داد، اول کار است. جان سختی کنند خسارتش به اسلام نابشان بیشتر خواهد شد. چکاره اند که برای ما نوع اعتراض را دیکته می کنند. اگر کسی خواست با شعار زنده با الله اکبر و بگوید زنده باد اسلام. چنانکه کفنپوشانتان چنین می کنند. ما هم باید بگوییم مرگ بر الله اکبر و مرگ بر اسلام. ما را ذله کرده اید.روزی من در خیابان نعره سر می دادم که وای اگر خمینی حکم جهادم دهد ارتش عالم نتواند که جوابم دهد. با این شعار احمقانه جوانان وجوانی ما به سرقت رفت مملکت ما غارت و رانت خواری همه جا را گرفت. دختران ما را روحانیون و مداحان برای شیخان خلیج فارس حراج و فحشاء و اعتیاد سراسری شد آخوندان بر ما تجاوزات جنسی و مادی و معنوی کردند. که اگر شعار ما را نشنوید و رفراندوم نشود. آنروز تمام صبوعیت روحانیت سپاه بسیج نمیتواند جلومان را بگیرند. جانمان به لب رسیده و هیچ نداریم که ببازیم. باید سراسر آتش گداخته شویم و عرصه را بر این مقدسات تنگ کنیم. یک نفر نه آخوند و نه مداح قابل احترام و اطمینان نیست. وقتی خفت افتادند و زاری کردند غیر از زاری روباه ندانید.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۱۸ ، 20:03:15 توسط بهرام
شریعتمداری! جای دوست ؟ جای دشمن؟
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۱۸ ، 19:29:42 توسط خفه
خفه شو شریعتندار......
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۱۸ ، 17:21:25 توسط sohrab
این مردک وزیره ؟ وکیله؟ چیکاره هست این مالیخولیایی که از داخل ایران گرفته تا انطرف اب، همه اراجیف این مردک قواد رو بازنشر میکنند!!!
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۱۸ ، 17:14:42 توسط احمد
البته از گشادي تو شريعت نداري همه مردم ايران با خبرند اما مي گويي برجام يه چيزي بوده كه تو را بيش از بيش گشاد كرده اب كه از سر گذشت چه يك وجب چه صد وجب شيخ فري و ظريف كه مزه آش را قبل از تو چشيده بودن اما از گشادي حرفي نزدند
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ کاخ سلطنتی معمر قذافی بعد از 6 سال به روی خبرنگرانان باز شد. فقط ببینید چه ثروتی در آن جا است! /  شاهد این صحنه ها  در خانه رهبران مفتخور، دزد و جانی جمهوری اسلامی خواهیم بود
چماق کشی داماد شمخانی
فيلم/ لحظه نجات تنها بازمانده سقوط بوئینگ ۷۰۷  
احتمال عزل یا استعفای ترامپ و معاونش قوت گرفت
عکس/  آی‌مک روی میز حسین شریعتمداری
ازدواج همسر حججی نیز خبر شد
فیلم/ افشاگری امام جمعه لواسان از باندهای قدرت و ثروت و گسترش ساخت‌وساز غیر مجاز: کاخ ۶ هزار متری در لواسان متعلق به کیست؟
عکس/ هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ در داخل خانه مردم در کرج
صبح امروز یک فروند هواپیمای باری در حوالی فرودگاه فتح کرج سقوط کرد
روش دختربازی اسلامی از زبان رحیم‌ پور ازغدی
فیلم/ میر محمدعلی (داماد شمخانی) در منطقه لواسان مشغول ساخت و ساز غیر مجاز
جاسوسان ایرانی در کالیفرنیا
فرود اضطراری ایرباس مشهد- تهران 
آگهی های تجارتی