صادقی  : درخواست فراکسیون امید برای بازدید از زندان اوین رد شد/ حداقل 60 دانشجو تا روز جمعه هنوز بازداشت بودند/ بسیاری از خانواده‌ها اظهارات مسئولان در مورد خودکشی بازداشت‌شدگان را قبول ندارند/ مطابق خبرهای تاییدنشده تعداد بیشتری از دستگیرشدگان فوت شدنداعتمادآنلاین: محمود صادقی نماینده تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفت‌و‌گو با خبرنگار اعتمادآنلاین با اشاره به آمار متناقض دانشجویانی که همچنان در بازداشت هستند، گفت: اطلاعات در یک جا متمرکز نیست که اعلام کنند و این مورد یکی از ضعف‌های ما در سیستم قضایی و امنیتی است. چون نهادهای مختلف درگیر این موضوع هستند آمارهای مختلفی شنیده می شود ما از زبان خانواده ها که مراجعه می کنند و یا دوستان دانشجویان که پیگیری می کنند آمارهایی داریم.

وی تصریح کرد: البته آمارهای من به روز نیست و مربوط به جمعه است. طبق آمار دانشجویان حدود 110 نفر بازداشت شده بودند که حدود 50 نفر آنها تا جمعه آزاد شده بودند و حداقل 60 نفر دیگر از دانشجویان در بازداشت بودند. این اطلاعات تیمی از دانشجویان است که این موضوع را پیگیری می کنند و با خانواده دانشجویان در ارتباط هستند و این آمار رسمی نیست.

یک عضو فراکسیون امید با اشاره به درخواست نمایندگان برای تشکیل یک کمیته حقیقت یاب برای بررسی علت فوت شدن بازداشتی های نا آرامی های اخیر، خاطرنشان کرد: پیرو گفت و گویی که پیش از این با رییس مجلس داشتم من و بیش از 40 نفر از نمایندگان امروز نامه ای را خطاب به آقای لاریجانی برای تعیین هیاتی به منظور تحقیق درباره علت فوت بازداشتی‌های اخیر امضا کردیم.

صادقی ادامه داد: فراکسیون امید هم درصدد است تا هیاتی را حتی مرکب از فراکسیون های مختلف برای پیگیری کل ماجرای نا آرامی های اخیر از جمله بحث زندان‌ها تعیین کنند. البته شنیدم که کمیسیون امنیت هم درگیر این موضوع است

وی در خصوص بازدید فراکسیون امید از زندان اوین، تصریح کرد: با درخواست فراکسیون امید برای بازدید از زندان اوین موافقت نکردند اما این درخواست ما برای تشکیل هیاتی به منظور تحقیق درباره ی علت فوت بازداشتی های اخیر، جدید است و از رییس مجلس خواستیم. زمانی که بنده کم و کیف موضوع را با آقای لاریجانی درمیان گذاشتم بسیار مورد توجه ایشان قرار گرفت.

رییس فراکسیون شفاف‌سازی مجلس تاکید کرد: بسیاری از خانواده ها حرفهایی را که برخی از مسئولین قضایی در مورد خودکشی بازداشت شدگان زدند قبول ندارند واظهار می کنند که علت فوت، خودکشی نبوده و من هم قضاوت نمی کنم واین موضوع باید بررسی شود.

صادقی در خصوص آمار افرادی که گفته می شود در بازداشت خودکشی کرده اند، یادآور شد: دو نفر قطعی است آقای سینا قنبری در تهران و آقای وحید حیدری در اراک. اخیرا از کردستان و سنندج نیز گزارشاتی آمده است که دو یا سه نفر در بازداشت فوت کرده اند. البته این اخبار تایید نشده است.

وی افزود: ما در متن نامه ای که امروز خطاب به آقای لاریجانی نوشتیم آوردیم که مطابق خبرهای تایید نشده تعداد بیشتری از بازداشت شده‌ها فوت شدند که به این دلیل نیاز به رسیدگی است.

[کد مطلب: 146026] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم دی ۱۳۹۶ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۳۹۶ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۱۸ ، 23:33:15 توسط فرخنده
خبر موثق هست که این نوارها امانت پیش سید حسن خمینی گذاشته شده بوده بوسیله هاشمی رفسنجانی بهرمانی که در صورت قتلش بوسیله خامنه‌ای تکثیر شده و پخش شوند چون در حقیقت خامنه‌ای و رفسنجانی برای ندادن قدرت موروثی به احمد خمینی که فکر می‌کرد حقش است اورا فریب داده قول دادند پس از کنار گذاشتن منتظری و فوتش از خامنه‌ای بعنوان رهبر موقت و محلل به او برخواهند گرداند و البته سپس دوتایی با توطئه سر احمد را زیر آب کردند و خامنه‌ای شد رهبر بلامنازع و دایم بدون رفروندام و رایگیری مجدد. حالا هم رفسنجانی بطرز مرموزی کشته شد و حالا سید حسن مثلا داره احقاق حق باباش و خانواده‌اش را می‌کند با پخش این امانتی رفسنجانی. اعضای مافیای قدرت. سرنگونی همه اینها تنها راه برون ملت ایران.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۳۹۶ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۱۸ ، 22:50:00 توسط حمید
اگر شما نمایندگان واقعی ملت هستید که صدالبته نیستید چون انتخابات آزاد و بدون فیلتر در جمهوری خلق اسلام وجود ندارد باید خودتون را برای حمایت از خواسته خود از طرف موکلین خود به صندلی وکالت خود زنجیر کنید و دست به هر عملی بدور از خشونت از جمله اعتصاب و افشاء گری و غیره کرده تا بتوانید از زندان‌ها بازدید کرده و جلوی بی عدالتی٫ شکنجه و قتل و زندان غیرقانونی و سیاسی را بگیرید. آرامش و وزوز دیگه کافی نیست و فردای پس از سرنگونی این حشرات شما را از جوابگویی در مقابل مردم بزرگ ایران مبرا و تبرئه نخواهد کرد. از شما مردم انتظار کمک همین الان را دارند و نجات فرزندانشان. کی خواسته شما را رد کرده و شما نمایندگان مردم خاموشید. شرمنان باد اعتصاب کنید. مگر از رضا شهابی قهرمان کمترید؟
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۳۹۶ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۱۸ ، 14:59:11 توسط آذر
اصلاح طلبان و روحانی هر بار با حیله‌ای سعی می‌کند توده‌های ناراضی اما متفرق را با نشان دادن کورسویی امید بخشد و آنها را موقتا ساکت کند.در طول تمام عمر حکومت اسلامی فریبکاری بوده و بس. تنها نصیب توده‌ها از آن، چیزیست که امروز شاهد آن هستیم. جامعه‌ای‌که نیمی از مردم آن در زیر خط فقر زندگی می‌کنند و هر صدای مخالفی را بخیال خود بشدت و با اشکال گوناگون همانند خروش اخیر سرکوب می‌کند. حکومتی که برای تداوم عمر خود هر روز بر حضور دستگاههای سرکوب و تحمیق مذهبی در تمامی ارکان جامعه می‌افزاید. به‌نظر می‌آید نتیجه‌گیری در مورد سرنوشت وعده‌های روحانی و چشم‌انداز سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور روشن باشد. تداوم شرایط گذشته و حتا بدتر.این یک روی سکه است و این سکه روی دیگری نیز دارد که آن توده‌ها هستند. همین اعتراضات اخیرتوانست آخرین توهمها نسبت وعده‌های روحانی را عملا ٔ فرو بریزد. اعتراضات کارگری یک نمونه‌ ٔ آن هستند که در روزهای اخیر بر میزان آن افزوده شده.تنها یک راه برای خروج از این شرایط برای کارگران و زحمتکشان وجود دارد، آمادگی بیشتر برای سرنگونی ج-ا، و برقراری حکومت شورائی است.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ درگیری «همه‌ی مردم» با «یک آخوند» که با فضولی خود قصد دخالت در پوشش یکی از بانوان را داشت / متروی تهران
فيلم/  ورود وقيح الله موسوی جزایری «برای تبیین آرمان‌های انقلاب» در لندن و خوردن نان جو در کلبه ای فقیرانه! 
شهرک ویلایی «باستی هیلز لواسان» امپراتوری «ژنرال‎های تدبیر و امید» با منظره‌ی سد لَتیان
فيلم/ بازی ۲۲ بهمن تمام شد، بازداشت دختران مردم آغاز؛ شلیک به خاطر حجاب و "اتحاد مردم"
گم شدن ۹۲۷ گوسفند در فرودگاه خمينی! 
نگاهی گذرا به مردان متقاضی خدمات جنسی در پایتخت 
سناتور تام کاتن به خامنه ای:  مرد پیر، تو بسیار زودتر از هر کدام از ما خواهی مرد
فيلم/ داعشِ وطنی را ببینید که بخاطر حجاب ، دختر مردم را میزند 
فيلم/ یک استاد دانشگاه در شبکه ۴: آیا مرگ بر آمریکا گفتن، عمل انقلابی است؟/ اگر رضاشاه اون نوسازی‌ها را نمی‌کرد شما چیزی در حد افغانستان بودید 
پاسخ ظریف به علی کریمی
فیلم / نمونه ای از دروغین بودن امامزاده ها/ جعلي بودن مكان بي بي شهربانو مادر امام سجاد (در تهران)
معرفی ۲۰ کشور باکیفیت برتر برای زندگی / بهترین کشور دنیا برای زندگی کجاست؟ / رتبه ایران؟
آگهی های تجارتی