ترامپ، زنان ایران و سکوت شورشگر


زنان دربار عربستان در مراسم دعوت از اوباما و قدردانی ملک سلمان از ترامپ بخاطر حمایت های بی دریغ رئیس جمهور امریکا از عربستان

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از ایرانیانی که به حجاب اجباری اعتراض می‌کنند، حمایت کرده است. در روزهایی که زنان ایران نمایشی از جسارت سکوت را، در اعتراض به نمادی از شبه بردگی زنان در ایران، به نمایش می گذاشتند، وکیل آقای ترامپ مشغول امضا کردن موافقت نامه ای با یکی از ستارگان فیلم های پورنو در امریکا بود. روزنامه نیویورک تایمز، در 17 ژانویه 2018 اعلام کرد که این توافق نامه امضا شده است. خانم کلیفورد (Clifford)، با گرفتن 130 هزار دلار پذیرفت که در مورد مناسباتش با آقای ترامپ سخنی نگوید.

ایرانیان آرام آرام در مسیر تصفیه حساب با حکومت شبه قبیله ای جمهوری اسلامی، گام بر می دارند. گاهی همچو اعتراضات دی ماه، با شور انقلابی در مقابل ارکان حکومت، به شورش بر می خیزند؛ و گاهی همچو اعتراضات زنان بر علیه حجاب اجباری، یکی از نمادهای بارز حکومت اسلامی را، با یک نمایش هنری از سکوت شورشگر، به چالش می کشند.

پوشش و حقوق زنان در عربستان و امارات، بمراتب بیشتر به مناسبات شبه قبیله ای شباهت دارد؛ ولی هیچ مانعی در معاشقه سیستم قبیله ای آنان با وزارت امورخارجه ترامپ، ایجاد نمی کند.  

در یازده مارس ۲۰۰۲، یک مدرسه دخترانه در نزدیکی مکه دچار آتش شد. به خاطر اینکه مدرسه دخترانه بود، پنجره‌ها با نرده‌های آهنی بسته شده بودند. تنها ورودی مدرسه را نیز مثل همیشه قفل کرده بودند، که مبادا اختلاطی بین این ۸۰۰ دختر و مردی نامحرم، صورت گیرد. هیچ وسیلۀ خاموش کردن آتش نیز در مدرسه وجود نداشت. با این وجود در عرض چند دقیقه، هفده ماشین آتش‌نشانی در محل حاضر می‌شوند. ولی محافظان دینی، که "مطوعین" نامیده می‌شوند، مانع ورود آنان به مدرسۀ در حال آتش می‌شوند. علت ممانعت این بود که برخی از دختران پوشش مناسب نداشته‌اند؛ یعنی اینکه عبایه (چادر عربی) بر سر نداشتند. برخی دختران نیز که تلاش کرده بودند از مهلکه فرار کنند، با ضرب و شتم محافظان دینی با زور به مدرسه باز گردانیده می‌شوند، چراکه موقع فرار عبایه نداشتند. نهایتاً مشاجره مأموران آتش‌نشانی با محافظان دین، با دخالت پلیس شهربانی یکسره شد و در مدرسه را شکسته وارد مدرسه شدند.  در این واقعه پانزده دختر جانشان را از دست دادند و ۵۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند. 

در حالیکه آقای ترامپ در مناسبات با ستارگان پورنو، و شوخی های مستحجن در مورد زنان قهقهه می زد، وزارت امورخارجه امریکا، پنتاگون و سازمان سیا، با هم پیمانان آل سعود، به تسلیح نیروهای جهادی در سوریه مشغول بودند. همانهایی را مسلح کردند که به زنان و دختران «یزدی های کافر» تجاوز دسته جمعی می کردند و سپس آنها را در بازارهای برده فروشی به حراج می گذاشتند.

تجارب چند دهه اخیر نشان داده است که این بار، تحولات اجتماعی بر خلاف انقلابات گذشته، نه تنها صرفا در جبهه سیاست متمرکز نشده؛ بلکه پیش از آن و همراه با آن، در جبهه های گسترده تری از مولفه های اقتصادی، فرهنگی، سنتی و تجددخواهی پیش می رود. تحولات در جبهه ای گسترده بنام ارزش های انسانی صورت می گیرد. این همان جبهه بندی است که آقای ترامپ را در جبهه آقای خامنه ای و ملک سلمان قرار می دهد. در این مسیر، ایرانیان نه تنها با مقاومت و خشونت حکومتیان درگیر هستند، بلکه با آنهایی که از خارج از این مرزها به چشم این مردم خاک می پاشند نیز سروکار دارند. حمایت وزارت امورخارجه ترامپ یکی از این نوع «نمایشات حمایت» میباشد. درد سیاستمداران حاکم در امریکا عدم تمکین زنان در مقابل مناسبات تحمیل شده توسط افسونگران مذهبی نیست، درد ترامپ، عدم تمکین آخوندها در مقابل آنان است.   
  
آقای ترامپ، شما با عشرتکده خود مشغول باش. ما را به خیر تو امیدی نیست، با حمایتت، شر مرسان.

پیام دوستی

[کد مطلب: 147512] [تاريخ انتشار: پانزدهم بهمن ۱۳۹۶ برابر با چهارم فوريه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
آگهی های تجارتی