به ما بپيونديد

حکم تجاوز مرد‌ نابینا به دختر ۱۳ ساله؛ هزاران نفر عزل قاضی را می‌طلبند


هزاران نفر در آمریکا با امضای طوماری خواستار حذف یک قاضی در ایالت اوکلاهاما هستند که متجاوز یک دختر ۱۳ ساله را تنها به ۱۵ سال حبس تعلیقی محکوم کرده است.

به کزارش یورو نیوز ، تابستان سال ۲۰۱۶ میلادی دختر ۱۳ ساله‌ای اعلام کرد که هنگامی که در یک اردوگاه بوده، توسط بنجامین لورنس پتی ۳۶ ساله بگونه‌ای خشونت‌آمیز مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.

بدنبال ادعای دختر نوجوان، بنجامین پتی که نابینا و در آن زمان به عنوان آشپز در این اردوگاه کار می‌کرد دستگیر و تفهیم اتهام شد. از جمله اتهامات وارد به او تجاوز از نوع درجه یک بود و بر اساس قوانین این ایالت انتظار می‌رفت حداکثر مجازات یعنی حکم ابد برایش در نظر گرفته می شد.

بنجامین پتی در ژانویه سال ۲۰۱۸ میلادی زمانی که در دادگاه حاضر شد از قاضی درخواست کرد با توجه به ناتوانی جسمی او، در حکم تخفیف قائل شود.

والاس کوپج، قاضی دادگاه نیز درنهایت برای او حکم ۱۵ سال حبس تعلیقی را صادر کرد. همچنین بر اساس این حکم، بنجامین لورنس پتی باید برای دو سال ردیاب الکترونیکی پلیس را به مچ پا ببندد و به عنوان یک مجرم جنسی خطرناک ثبت نام شود. به این ترتیب تا زمانی که بنجامین این قوانین را نقض نکند، پشت میله‌های زندان نخواهد رفت.

صدور این حکم خشم مردم این ایالت را به همراه داشته است. منتقدان حکم قاضی می گویند که عدالت برای دختر قربانیِ تجاوز اجرا نشده است و مسئولیت جان انسان‌ها نباید به این قاضی سپرده شود.

تا کنون ۶۱ هزار نفر طومار حذف این قاضی را امضا کرده‌اند و مجریان آن در انتظارند تا بر اساس قانون، ۴ هزار امضای دیگر نیز جمع شود تا اقدامات قانونی برای حذف قاضی را آغاز کنند.

[کد مطلب: 147971] [تاريخ انتشار: بيست و دوم بهمن ۱۳۹۶ برابر با يازدهم فوريه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ آخوند بزن بهادر
عکس/ عکسهای بدون شرح
عکس/ عکسهای بدون شرح
فيلم/ اعتراف مرجع تقلید شیعه بر دروغ بودن شهادت فاطمه/
داستانسرایی آخوندها برای فاطمه زهرا برای فریب و گریاندن مردم است 
عکس/ سخنان مشاهیر
فيلم/ این گوزن بزرگ زیبا، هر روز به دیدار این پیرزن می آید، در مقابل با کلام مهربانانه، مقداری خوراکی و نوازش پذیرایی می شود
عکس/ تصاویر زیبا از شفق قطبی در ارتفاعات روسیه
تاثیر مفتخوری و امکانات پزشکی 24 ساعته بر طول عمر
 طنز/ چك ليست خودروهاى داخلى و مقايسه با هيوندايى و بنز!
گزارشی از سواستفاده از پناهجویان با حمایت مافیا در ایتالیا + فیلم
فیلم / نسل آینده ایران / دست آورد حکومت اسلامی ایران
 مصرف الکل در کدام کشورهای اروپایی بالاست؟
آگهی های تجارتی