به ما بپيونديد

دولت تاجیکستان حدود دو هزار مسجد را تعطیل کرد/  
از بخشی از این مساجد برای سکونت خانواده‌های نیازمند و از بخش دیگری بعنوان واحدهای تأمین اجتماعی، فرهنگی یا کارگاه‌های نساجی استفاده خواهد شد


مسئول کمیته دولتی امور دینی تاجیکستان از تعطیل شدن یک هزار و ۹۳۸ باب مسجد در این کشور خبر داد و افزود:این مساجد مجوز رسمی برای فعالیت نداشتند.

به گزارش پيام آفتاب، سلیمان دولت زاده در یک نشست خبری، افزود: بخشی از این مساجد بنا به تصمیم نهادهای محلی رسمی برای سکونت به خانواده‌های نیازمند واگذار شده و بخش دیگری نیز بعنوان واحدهای تأمین اجتماعی، فرهنگی یا کارگاه‌های نساجی استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه، تعداد زیادی از این مساجد بدون دریافت مجوز احداث شده بودند و فعالیت می‌کردند، افزود: به مؤسسان این مساجد مهلت برای ثبت رسمی داده شده بود ولی بسیاری از آنها این اقدام را در موعد مقرر انجام ندادند که به تعطیلی این مساجد شد.

مسئول بخش تشکل‌های دینی کمیته امور دینی تاجیکستان از برکناری ۳۵ تن از خطیبان مساجد در تاجیکستان به دلیل موفق نشدن در آزمون‌های برپا شده از سوی این کمیته خبر داد.

حسین شاکراف در نشست خبری روز دوشنبه اعلام کرد که خطیبان برکنار شده در آزمون‌های این کمیته نتوانستند به پرسش‌های کمیسیون ویژه برگزار کننده این آزمون‌ها پاسخ دهند.

سلیمان دولت زاده در این نشست خبری همچنین اعلام کرد که در حال حاضر ۴۰۵ تن از شهروندان تاجیکستانی بطور غیرقانونی شاغل به تحصیل دینی در خارج از کشور از جمله ایران، پاکستان و عربستان هستند.

وی افزود: مجموع افرادی که در خارج از تاجیکستان مشغول تحصیل در علوم دینی بودند، سه هزار و ۶۹۴ نفر بود که سه هزار و ۳۸۸ نفر از آنها به کشور برگردانده شدند که تعدادی از آنها دوباره به بهانه اشتغال عازم کشورهای خارجی شدند. 

[کد مطلب: 148054] [تاريخ انتشار: بيست و سوم بهمن ۱۳۹۶ برابر با دوازدهم فوريه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم بهمن ۱۳۹۶ برابر با دوازدهم فوريه ۲۰۱۸ ، 14:16:24 توسط ایرانی در غربت
آفرین بر تاجیک هاکه دریافتند این ویروس در کجا و چگونه رشد میکند.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم بهمن ۱۳۹۶ برابر با دوازدهم فوريه ۲۰۱۸ ، 10:40:59 توسط بينا
براى اينكه ملتى از سم مهلك حوزه هاى دينى قم و نجف در امان باشد بايد راه شهروندانش را به اين حوزه ها ببندد. واقعأ بايد به ملت تاجيك تبريك گفت كه توانسته از بناهائى كه بنام مسجد ساخته شده بود به نحو احسن استفاده كند، به اميد روزى كه ايرانيان هم بتوانند مساجد را به مراكز فرهنگى و آموزشى ، مدرسه، مسكن و سالنهاى جشن تبديل كنند، با آگاهى نسل جوان اين كار شدنى است.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ به این میگن فوق لیسانس چرندیات  
عکس/ محرومیت عشایر «خوسف»؛ فراتر از خشکسالی
عکس / روستای عقدا - یزد
فيلم/ اینم از پارک کردن ماشین توسط هموطنی در پیاده رو
عکس/ حفظ حجاب در کنار دریا
قتل تاجر ایرانی به دست زن تاجیک
فيلم/ یارو ۱۴۰۰ سال پیش از چین پا شده رفته عربستان خدمت پیغمبر سراغ علی ابن ابی طالب رو میگیره اونم به زبان چینی بدون مترجم و گوگل ترانسلیت!
 عکس/ لحظه ترسناک ورود طوفان به شهر ابوزیدآباد آران و بیدگل/اصفهان، سه شنبه ۱خرداد ۹۷
عکس/ رابطه درآمد خانواده ها و اسباب بازی کودکان
 آخرین وضعیت پرونده مرد عراقی که همسر ایرانی اش را کشت / دادگاه مهدورالدم بودن زن را بخاطر رابطه نامشروع پذیرفت 
آخرین وضعیت ناصر ملک‌مطیعی در بیمارستان
به این دلایل مهم روی کاناپه نخوابید
آگهی های تجارتی