به ما بپيونديد

بلومبرگ : مرگ کاووس سید امامی و تبعات آن برای روحانی


بلومبرگ : این بار با مرگ یک اسناد دانشگاه در زندان و بازداشت چند تن دیگر، مدافعان حفظ محیط زیست در ایران باعث ایجاد یک تقابل جدی دیگر میان پرزیدنت حسن روحانی و تندروها در این کشور شده اند.

به گزارش کالکو فعالیت در زمینه محیط زیست که برای زمان های طولانی برای حکومت ایران بی ضرر تلقی می شد حالا با حضور افراد دوملیتی و مهاجر، لحنی سیاسی به خودش گرفته است. حداقل 4 فعال محیط زیست دستگیر شدند و و نظام قضایی ایران اعلام کرده است که آنها اطلاعات حساسی را از مراکز خاص به سازمان های جاسوسی اسراییل و آمریکا انتقال داده اند.

این تنش ها در آخر هفته با مرگ یک استاد شناخته شده دانشگاه به نام کاووس سید امامی و بی اطلاعی از مکان کاوه مدنی معاون دپارتمان محیط زیست ایران ،بالا گرفت .

از سال 2013 روحانی با باز کردن بحث پرونده هسته ای و همچنین آزادی های مدنی باعث ناخوشایندی تندروهای ایرانی بوده است. حالا اما با بالا گرفتن مسئله ریزگردها در جنوب ایران و همچنین کمبود ذخایر آبی موقعیت خوبی برای این تندروها در ایران بوجود آمده که آشکارا به او حمله کنند.

روحانی که در ماه می دوباره به سمت ریاست جمهوری ایران انتخاب شد بر سر انجام وعده های انتخاباتی اش تحت فشارهای شدید دو جناح سیاسی ایران و همچنین مردمان عادی قرار گرفته است. همچنین تهدید های دونالد ترامپ به خروج از توافق هسته ای نیز تاثیر زیادی در جذب نشدن سرمایه های خراجی و کند شدن رشد اقتصادی در ایران داشته است.

تندروهای ایران در ابتدای شدت گرفتن تظاهرات در ماه دسامبر علیه وضعیت اقتصادی در دولت روحانی شادمان و سرخوش بودند اما طولی نکشید که شادمانی آنها با ضد حکومتی شدن اعتراضات کاملا محو شد.

مقامات ذی ربط گفته اند که امامی که یک دانشگاهی ایرانی –کانادایی است خودکشی کرده است. این ادعایی است که خانواده امامی به شدت تکذیب اش می کنند. آقای مدنی اما که یک تحصیکرده در آمریکا و سخنران امپریال کالج لندن بوده است بعد از چند روز بازداشت آزاد شد و در تصویری از خود و سفیر آلمان در تهران در اینستاگرام منتشر کرد.

گفتنی است اخیرا حساسیت نسبت به هرگونه ارتباط با خارج از کشور در ایران افزایش یافته است چرا که بسیاری از اپوزیسیون های سیاسی نظام ایران آشکارا از اهرم آلودگب محیط زیست برای مخالفت با رژیم حاکم در ایران استفاده می کنند.

[کد مطلب: 148284] [تاريخ انتشار: بيست و پنجم بهمن ۱۳۹۶ برابر با چهاردهم فوريه ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم بهمن ۱۳۹۶ برابر با چهاردهم فوريه ۲۰۱۸ ، 20:28:00 توسط یزدگرد
سال ۷۶ زمان خاتمی این جور قتلها علنی نبود و در خفا صورت می گرفت الان ۲۰ سال بعد دیگه تعارف با کسی ندارند در زندان می کشند و بعد که طرف رو خاک کردن ، دوباره غیابی محاکمه می شوند و هر تهمتی به مقتولین می زنند ، یعنی رژیم در یکی از استانداردهای خودش پیشرف قابل توجهی داشته یعنی قتل عمد و همون قدر که حکومت پیشرفت کرده ما مردم پس رفت کردیم عقب نشینی کردیم و سزای عقب نشینی هم در جنگ همین هست دشمن به هست و نیست رحم نمی کنه ، اون ۴ نفر هم که رئیس جمهور مامور کرده هیچوقت کاری نخواهند کرد چون مستقل نیستند و وابسته به تبهکاران هستند .
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
3 شرط جدید ترامپ برای باقی ماندن در برجام 
عکس/ جاده قم به اراک؛ یک عکس با هزاران حرف
فیلم/ پاره کردن بنر خامنه ای در بندرعباس در مقابل دادگستری  توسط یک خانم
فيلم/ نه به حجاب اجباری، تهران سعادت آباد 
عکس/ پست مخابرات خیابان انقلاب٬ تقاطع وصال بعد از شیب گذاری توسط نهادهای امنیتی
افشاگری دولت بهار در مورد رانت خواری نفتی باهنر
فیلم/ کمک به دخترخانمی که توسط پلیس به زمین پرتاب شد و پاهایش به گوشه جدول خورد
عکس/ اعلام مخالفت زهرا رهنورد با حجاب اجباری با کشیدن یک نقاشی
ابراهیم رییسی از شرکت محمد خاتمی در مراسم سالگرد افتتاحیه کتابخانه ملی  جلوگیری کرد
حمله هنرپیشه ولایی به لیلا حاتمی:  اگر دوست ندارند بروند جای دیگر زندگی کنند!
عکس/ تعدادی از تجمعات امروز
فرود اضطراری هواپیمای کیش - ایر در اصفهان/ شیشه جلوی هواپیما شکست +عکس
آگهی های تجارتی