فشار و شکنجه حسام فیروزی در بند ۲ الف سپاه

رهانا - مهتا بردبار همسر وی با ابراز نگرانی شدید در مورد وضعیت همسرش گفت: در آخرین و تنها ملاقاتی که با وی داشتیم وی به شدت لاغر شده بود و وضعیت جسمانی‌اش به هیچ عنوان خوب نبود.

مهتا بردبر به خبرنگار رهانا گفت: که این ملاقات در همان اوائل سال زیر دوربین‌ها در حالت امنیتی انجام گرفت و وضعیت جسمی همسرم طوری بود که از آن روز به شدت نگران او هستم. در همین مدت کوتاه وی بیست کیلو وزن کرده بود که با دیدن او از آن روز تا به حال به شدت نگران هستم.

در طی اسفند ماه گذشته بسیاری از کنشگران حقوق بشر توسط نهادهای امنیتی بازداشت و به بند ۲ الف سپاه منتقل شدند. دکتر حسام فیروزی از جمله بازداشت شدگان بود که با طرح اتهامات واهی به این بند منتقل شده و تحت فشار شدید قرار دارد. در شب اول بازداشت سه تن از ماموران با باتون به شدت به ضرب و شتم وی می‌پردازند و او را مضروب می‌کنند.

مهتا بردبار به رهانا می‌گوید: صبح روز دوم هنگامی که فیروزی به دادگاه برای تفهیم اتهام منتقل می‌شود، وی این مساله را برای بازپرس پرونده بازگو می‌کند که این عمل موجب خشم ماموران شده و در بازگشت به زندان ماموران او را مورد تهدید قرار می دهند.

وی ادامه می‌دهد: از جمله اتهاماتی که در بازجویی‌ها به او زده شده و همسرم مورد بازجویی قرار گرفته، همکاری با گروه‌هایی خاص بوده که این مساله به هیچ عنوان واقعیت نداشته و دکتر حسام با هیچ گروهی همکاری و در آن عضویت نداشته است. در زندان او را متهم کرده‌اند که با همکاری فعالان حقوق بشر فعالین سیاسی را به خارج از کشور منتقل می‌کرده است، که اتهامی عجیب است و حتا خود وی در ملاقات این مساله را با خنده عنوان می‌کرد. من نمی‌دانم هدف از طرح این اتهامات و پرونده‌سازی‌ها چیست، اما این مسائل و این اتهام‌ها به هیچ عنوان واقعیت نداشته و همسرم با هیچ گروهی همکاری نداشته است.

مهتا بردبار می‌گوید: همسرم مدت‌ها بود که فعالیت خاصی انجام نمی‌داد، اما نگران هستم با این اتهامات و با طرح این مسائل، وضعیت پیچیده و غیر قابل پیش‌بینی برای او پیش بیاید. هیچ کدام از این اتهامات واقعیت نداشته و ندارد. دوستی با با برخی اشخاص باعث طرح اتهامات برای او شده است که این مساله غیرعقلانی است. دوستی با هر شخصی دلیل بر همکاری با رابطه داشتن با نهاد خاصی نیست، من متوجه طرح این اتهامات نمی‌شوم و خواستار روشن شدن این موضوع هستم.

وی در مورد پیگیری‌ها خود به مراجع قضایی می‌گوید: این‌جا هیچ کس پاسخ‌گوی ما نیست، ما واقعا مانده‌ایم که چه کاری باید انجام دهیم، به ما گفتند مصاحبه نکنید و خبررسانی نکنید، اما با این وضعیت که هیچ کس جواب ما را نمی‌دهد، طاقتم تمام شده است. صدای من را چه کسی باید بشوند؟ از روز بازداشت تا به حال من مرتب به زندان و دادگاه انقلاب مراجعه کرده‌ام، بارها برای مسئولان در دادگاه و بازجویان پرونده نامه داده‌ام، اما هیچ نتیجه‌ای نگرفته‌ام.

بردبار به خبرنگار رهانا می‌گوید: امروز به زندان اوین مراجعه کردم تا نامه‌ای را به بازجویان پرونده برسانم، به من گفتند که باید بروید از دادگانه انقلاب و از شعبه‌ای که در آن پرونده جریان دارد، نامه بگیرید. این در حالی است که شعبه رسیدگی کننده در داخل زندان است و به من هم اجازه نمی‌دهند که وارد زندان شوم. خب در این حالت من از کجا باید برای این موضع نامه بگیرم؟ ما را در یک دایره‌ای انداخته‌اند که دور سر خودمان می‌چرخیم و هیچ کاری نمی‌توانیم انجام دهیم.

[کد مطلب: 14961] [تاريخ انتشار: هشتم فروردين ۱۳۸۹ برابر با بيست و هشتم مارس ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ هشتم فروردين ۱۳۸۹ برابر با بيست و هشتم مارس ۲۰۱۰ ، 16:19:04 توسط رنگین,محارب
سپاه پاسداران و اطلاعاتیها از این مرد بزرگ خجالت بکشید. ای َآشغالهای تاریخ. صد بار بدی کردی و دیدی ثمرش را, خوبی چه بدی داشت که یکبار نکردی؟؟؟ آدمکشی, آدمربایی آخر و عاقبت ندارد. درود بر اون پدر و مادر که دکتر حسام فیروزی را پرورش دادند.
نوشته شده در تاريخ هشتم فروردين ۱۳۸۹ برابر با بيست و هشتم مارس ۲۰۱۰ ، 09:41:24 توسط خواننده
دکتر حسام فیروزی دکتر احمد باطبی بود و یک شخصیت جوان و آزاده است. از همان ایام هم به دلیل درمان احمد باطبی زیر غ
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
واکنش‌ها به یک دیوارنگاره جدید در میدان پرتردد تهران +  عکس
وقیح الله خامنه‌ای : پوشیدن لباسی که "لباس غیرمسلمانان"  است جایز نیست ( این موجود که سمبلی از اوج واپسگرای و ظلم است 1400 سال دیر بدنیا آمده است )
عکس/ جشن ارتجاعی تکلیف در قبر خمینی
فیلم / یک خانم به دنبال تذکر به مهناز افشار درباره حجابش در جلوی سینما
عکس/ صف مرغ در بوشهر
فیلم/ بندرلنگە / افتضاح نمایش مردمی بودن نظام! در سفر روحانی به بندلنگه
فيلم/ حمايت مردم ار وريا غفوری؛ «وریای باغیرت / حرف تو حرف ملت»، بازی استقلال-پارس جنوبی 
فيلم/ واکنش مهنازافشار( بازیگر ) به اعتراض یک آمر به معروف (فضول) و اینکه باید حجابت را حفظ کنی 
دختران مجرد ایرانی در صف مادر شدن 
دوره «گشت‌ارشاد» به پایان رسیده است!
اظهار عجز در مقابل فیلم برداری شهروندان توسط موبایل
فيلم/ فیلم لو رفته جلسه بهزاد نبوی در مورد خاندان لاریجانی 
احتمال رقم خوردن «معامله قرن» وجود دارد
آگهی های تجارتی