به ما بپيونديد

همسر «محمد حبیبی»" هنوز اتهام همسرم را نمی‌دانم 


خدیجه پاک‌ضمیر» همسر «محمد حبیبی» عضو کانون صنفی معلمان که ۱۰ روز از بازداشتش می‌گذرد گفت: ما هنوز از اتهام خبر نداریم و ایشان هم در تماس‌های تلفنی چیزی به ما نمی‌گویند.

به گزارش انصاف‌نیوز، خانم پاک‌ضمیر درباره‌ی آخرین وضعیت محمد حبیبی ادمین کانال کانون صنفی گفت:

از روزی که ایشان را بازداشت کردند ما به‌صورت مرتب به بازپرسی مراجعه کردیم ولی هیچ پاسخی درباره‌ی اتهام ایشان به ما ندادند. تماس‌هایی هم که خود آقای حبیبی با من داشتند چیزی درباره‌ی اتهام به ما نگفتند اما حتماً تا این مرحله تفهیم اتهام شده‌اند.

آقای حبیبی در این ده روزی که بازداشت بودند سه بار توانستند با ما تماس بگیرند. اولین تماس در روز چهارم بود، از طرفی در تماس‌هایشان هر چه ما می‌پرسیم که اتهام چیست چیزی به ما نمی‌گویند، انگار که تماس‌ها کنترل می‌شود و اجازه نمی‌دهند که حرفی زده شود.

یکشنبه ما به همراه اعضای هیات‌مدیره‌ی کانون صنفی معلمان یک دیدار با جناب بطحایی داشتیم. آقای بطحایی به ما قول مساعد دادند که مشکل را تا حد توانشان حل کنند. از طرفی به ما قول دادند که مساله‌ی برخورد در زمان بازداشت را نیز پیگیری کنند.

از زمانی که آقای حبیبی بازداشت شدند ما مدام به دادسرای اوین می‌رفتیم اما هرچه تقاضا می‌کردیم که دیداری با بازپرس پرونده یا یک مسوول مربوطه داشته باشیم که اتهام را بپرسیم حتی ما را به ساختمان هم راه نمی‌دادند. خود آقای حبیبی هم در روزهای اول تماس نداشتند و با توجه به نوع بازداشت ایشان ما نگرانی زیادی داشتیم که این نگرانی باعث شد راهی به‌جز مصاحبه با رسانه‌های خارجی نداشته باشیم.

مصاحبه‌ی ما ۷ الی ۸ روز بعد از بازداشت صورت گرفت زمانی که ما از همه‌چیز ناامید شده بودیم اگر جواب ما را می‌دادند اگر اطلاعاتی که می‌خواستیم درباره‌ی سلامتی‌شان را به ما می‌دادند یا اینکه اجازه می‌دادند تماس برقرار شود قطعاً ما مصاحبه نمی‌کردیم.

بعد از مصاحبه تماس‌هایی با ما گرفتند، از طرف آقای حبیبی تماس گرفته شد، ما از حالت بی‌خبری درآمدیم، بازپرس هم اجازه داد که ما او را ببینیم.

آقایان تاج و رئیسیان به‌عنوان وکیل به دادگاه معرفی شدند اما هنوز اجازه‌ی ورود به پرونده را پیدا نکرده‌اند.

مساله‌ی سلامتی آقای حبیبی برای ما مهم است. در زمان بازداشت چشم ایشان آسیب دید. ایشان آرتروز گردن قدیمی هم داشتند که تقریباً کنترل‌شده بود؛ اما در تماس آخر از من گردنبند خواستند که این باعث نگرانی بیشتر ما شد. امیدواریم که ما بیشتر در جریان سلامتی آقای حبیبی قرار بگیریم، حداقل یک ملاقات با ایشان داشته باشیم، در حال حاضر تماس‌هایی نامناسبی دارند و ما حتی یک‌بار هم ایشان را ندیده‌ایم.
 

[کد مطلب: 150342] [تاريخ انتشار: بيست و دوم اسفند ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم مارس ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ تصویری که صداوسیما آن را سانسور کرد
فيلم/ شب گذشته مردم با هم مرزهای ممنوعه نظام حاکم بر ایران را در نوردیدند 
فیلم/ حمایت قاطع مردم از دختری که روسری از سر برداشت و پلیس نیز در مقابل این اتحاد تنها نظاره‌گر بود
فيلم/ رضاشاه روحت شاد؛ واکنش مردم دیشب تهرانپارس فلکه اول بعد از بازی فوتبال ایران و مراکش بعد از حمله ماموران 
انعکاس جهانی دلجویی قوچان‌نژاد از بازیکن مراکش 
«تجاوز گروهی به ۴۱ دختر در ایرانشهر»
فيلم/ ماموران منفوری که مخالف  شادی مردم بعد بازی با مراکش بودند با شعار عقده ای بدرقه شدند 
فيلم/ تظاهرات نه به حجاب اجباری در قزوین 
واکنش رسانه‌های عربی به بُرد ایران برابر مراکش
عکس/ اقدام عجیب بخش رسانه‌ای وزارت امور خارجه اسراییل: در صفحه فارسی آرزوی بُرد برای ایران و در صفحه عربی، آرزوی بُرد برای مراکش! 
عکس/ تردد طالبان با موتورهای پلاک تهران در خیابان‌های کابل 
فيلم/ زن غرق در ولايت: من دنبال جامعه ايی هستم با نگاه بد حجاب را سرزنش کنند و پليس او را بگيرد
آگهی های تجارتی