غرویان: منعی برای حضور زنان در ورزشگاه نیست


به گزارش ایلنا غرویان استاد حوزه و دانشگاه در جهان اقتصاد نوشت:به ‌طور یقین تفاوت‌هایی بین نوع حضور زنان در جامعه‌اسلامی و سایر جوامع وجود دارد. نکته‌ای که به هیچ وجه محدودیتی برای زنان به حساب نمی‌آید. زن مسلمان می‌توان در اجتماع حضور داشته باشد به شرط اینکه امور اخلاقی در آن رعایت شود.

 از این رو به اعتقاد بسیاری از علماء مخالفتی برای حضور زنان در ورزشگاه وجود ندارد، و اگرگاها از سوی روحانیون مخالفتی در این زمینه صورت می‌گیرد به خاطر این است که بعضا برخی از آقایان در محیط‌‌های مانند استادیوم‌های ورزشی دست به شعارهایی زده که در شان زن ایرانی و مسلمان نیست.

خانوم طیبه سیاوشی که از ابتدای حضور خود در مجلس پیگیر ورود زنان به ورزشگاه بوده در مصاحبه‌ای اعلام کردند زمانی که در استادیوم حضور داشتند، هیچ‌گونه ناامنی از حضور خود برای مشاهده این مسابقه احساس نکردند.

مردم ایرانی هرگاه زنی را در مکانی عمومی مشاهده کند، به طور یقین با ادبیات توام با احترام سخن خواهد گفت. خانوم سیاوشی نیز در مورد شرح شرایط ورزشگاه در زمان حضور خود اعلام کرده بودند هیچ‌گونه حرکت زننده و یا شعار خارج از عرف مسابقات ورزشی را نه دیده و نه مشاهده کردند.

از این رو نباید نگران حضور زنان در ورزشگاه‌ها بود زیرا از قرار معلوم مردان ایرانی به خوبی مراعات زنان را در اجتماع کرده و می‌کنند. در نتیجه محددویت برای حضور زنان در ورزشگاه اقدامی متناسب با جایگاه ملت ایران در میان ملت‌های منطقه و همچنین فرهنگ ایرانی و اسلامی در جهان نیست.
وگرنه الان در جمهوری اسلامی، زنان به عنوان داور یا عکاس یا خبرنگار یا پزشک در میادین ورزشی مردان حضور دارند و کارشان را انجام می‌دهند و هیچ امر ناشایستی هم رخ نمی‌دهد.
#

[کد مطلب: 150353] [تاريخ انتشار: بيست و دوم اسفند ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم مارس ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم مارس ۲۰۱۸ ، 09:58:20 توسط سخنگو
بعد از ٣٩ سال قرمزي پس گردني مردم را روي گردن كلفتتان ميشود ديد .پس گردنيهاي بسيار ديگري را هم خارجي و هم داخلي در راه است ولي شما وحوش حاكم شرم را نميشناسيد.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
افشای پشت پرده داماد وزیر اطلاعات توسط روحانی جنجالی +عکس
فيلم/ حمله خشونت‌آمیز یکی از مسافران هواپیمایی ماهان به زنی که از دیدگاه او‌ حجاب مناسبی نداشت 
اسرائیل تصویر هوایی کاخ اسد را منتشر کرد!
تتلو : از اینکه از این بی شرفها حمایت کردم، حلالم کنید!
فیلم/ عزاداری در لبنان!
 عکس/ بساط نوحه خوانی و سينه زنی در حضور روحانی!
لوموند: ایران - توفان نزدیک می‌شود
کاوه مدنی از برخورد مأموران امنیتی با او در بدو ورود به ایران خبر داد
فيلم/ زن چادری که با شجاعت نه تنها بر سر ماموران فریاد می کشد بلکه به مردم هم می گوید ایراد از شماست که اعترا ض نمی کنید 
فیلم/ دفاع مردم از یک بی حجاب در مترو تهران
فيلم/ محسن صفایی فراهانی: جنایت سینما رکس آبادان توسط رژیم شاه انجام نشد؛ عوامل این جنایت بعد از انقلاب نماینده مجلس شدند 
مُد جدید کارناوال محرم امسال؛ دستمال اشک + عکس
آگهی های تجارتی