از اعماق جنایت: سخنرانی منتشر نشده لاجوردیخبرگزاری فارس متن سخنرانی لاجوردی در اواخر دی ماه ۱۳۶۳ (چند روز پس از برکناری اش از دادستانی انقلاب) با همکارانش را منتشر کرده است.

در بخش هایی از این سخنرانی تکان دهنده آمده:

نوشین نفیسی جزو یکی از سه نفر مرکزیت جناح انقلابی راه کارگر و اعدامی بود. حالا طرف را از اعدام درمی‌آورند و آزاد می‌کنند!من وقتی آزادی نوشین نفیسی را دیدم، مرگم را از خدا خواستم و در پرونده‌ام هم نوشتم که خدایا! تو شاهدی که وقتی این تبعیض را در جمهوری اسلامی دیدم، مرگم را از تو خواستم. گفتم چرا مرکزیت آزاد بشود پنج ردیف زیرش اعدام؟ این ظلم است. گفتم اگر قرار است یک وقت خدای نکرده این نظام لطمه بخورد، از ناحیه این ظلم‌ها و تبعیض‌هاست.

علیرضا تشیُد در زندان ۱۵۰ نفر را کمونیست کرده. برج چهار پرونده‌اش رفته و حکم اعدامش هم تأیید شده، ولی شما تا حالا نگذاشته‌اید اعدام شود. می‌خواهید این را هم از مرگ نجات بدهید و این برای من قابل تحمل نیست. بچه‌های شعبه ۶ به خاطر این قضیه همه یکجا استعفا دادند. از من نمی‌توانید بخواهید که بپذیرم این جوری در جمهوری اسلامی تبعیض بشود.

برای آقای رازینی مسئله شده بود که امام به من فرمودند آقا از مشهد نیا، آنجا مهم است بمان. لاجوردی هم که پیش امام رفته، امام گفتند دادستان باش و حرف شورا را بپذیر. حالا لاجوردی برود و من از مشهد بیایم، این دوتا با فرموده امام تضاد دارد. باید تکلیف شرعی‌مان را روشن کنند.

دیدید که در اطلاعیه شان نوشته اند ما بالاخره وادارشان کردیم این تعویض‌ها بشود و از این مزخرفات. البته این‌ها کور خوانده‌اند! کارتان را قاطعانه دنبال کنید و مشت محکمی به دهن این ابله‌ها و خبیث‌ها و ضدانقلاب‌ها بکوبید تا پیش خودشان احساس نکنند که توانستند غلطی بکنند.

دعوای ما این است که ما می‌گوییم تا زمانی که من دادستان هستم نمی‌توانم موافقت کنم که این آقای سگ منافق و سگ کمونیست برود دانشگاه! نمی‌توانم موافقت کنم برود در یکی از دوائر دولتی.

من مثل این چوب‌های خشک هستم. شاید یک سری از حالات طبیعی آدم‌های معمولی را از دست داده باشم. شما واکنش‌های مرا روی توصیه ها دیده‌اید. پدرخانمم زنگ زد، با اینکه می‌دانید پدر خانم انسان جای پدر آدم است و من هم به او بسیار علاقه‌مندم، اما همین‌که گفت فلانی بابایش مریض است یک فکری...، از کوره در رفتم و اصلاً نگذاشتم دنباله حرفش را بگیرد. آن چنان پرخاش کردم که بیچاره ترسید و گوشی را گذاشت.

این‌ برادرانمان هم سخت علاقه‌مندند که با گروهک‌ها مبارزه بکنند، منتهی با شیوه‌ای که خودشان می‌گویند. شماها هم واقعاً تجربیاتی دارید، نمی‌توانید این تجربه‌ها را بردارید و ببرید. باید برای انقلابتان و علیه ضد انقلاب به کار بگیرید و کمرشان را بشکنید. حالا آنها مرا نمی‌پسندند، ولی این جور نیست که شما را نپسندند. قطعاً به شما نیازمندند و باید کارتان را انجام بدهید.

می‌گویند خلاف قانون بوده. گفتم اول یک خلاف قانون ما را بگویید. گفتند این زندانی‌ها حکمشان تمام شده و تو آزادشان نکردی. گفتم برادر! ما در حضور همه‌ حکام شرع و دادستان کل آقای موسوی تبریزی رفتیم خدمت امام. خود امام گفتند تا توبه نکرده آزادش نکن. دادستان کل هم بخشنامه کرد. خب می‌خواستی بخشنامه‌اش را باطل کنی.

برادران واقعاً مطلقاً تخلف نداشتند. اگر خدای نکرده یک وقت خواستند از شما سؤالی بکنند، مسئول مستقیم همه‌ این جریانات من بودم و احدالناسی از برادران در اینجا، کوچک‌ترین مسئولیتی ندارد. همه چیز زیر نظر من بوده و اگر کوچک‌ترین سؤالی هم از شما کردند، بگویید به دستور لاجوردی بوده، گفته بکنید، ما هم کردیم.


[کد مطلب: 150370] [تاريخ انتشار: بيست و دوم اسفند ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم مارس ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم مارس ۲۰۱۸ ، 20:59:43 توسط غضنفر یزدی
جناب فردوست دراشتباه محض هستی قدری تاریخ بخوان درست است که ملی گرایی اجازه نمیدهد جز اینکه بگوبیم بحرین بخشی از ایران بود اما تاریخ اینرا نمیگوید از حدود 150 سال قبلش بحرین دست به دست میشد وپیش از آن هم ربطی به ایران نداشت تحقیق بفرما خواهی رسید به همین نکته .ننگر که کینه توزان با خاندان پهلوی چون توده ای ها وملایان اولی بخاطر اعدام پنچاه وسه نفرودومی بخاطر گوهرشاد وکسانی چون مشبری وامینی خان وچپول سابق ومزدوران بیگانگان هی این موضوع را بزرگ میکنند تا برباد رفتن 50 درصد خزر از یاد برودامابحرین در زمان رفراندوم هم رسما جزیی ازدایران نبود و انگلیس ها حاکمیت بر آن داشتند ایران بنوعی قیم بود و سازمان ملل به آرا مردم مراجعه کرد وشاه هم دلارها را گرفت داد به آخوندا وتوده ای ها شوخی نبود 250 هزار تا را فقط اعدام کرده بود ازدجمله قوم وخویشای تورا.تا کجا بیسوادی ونادانی به کتاب های تاریخی مراجعه کن تا هز اراجیف توده وآخوند ومشیری امینی نجات بیابی نیافتی اشاره کن به شما سند ومدرک بدهم .تا استانبول وحلب هم مال ماست وتا نزدیک مسکو سغد وخوارزم هم برو بگیرش وصلش کن .چه میزنی؟؟؟
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم مارس ۲۰۱۸ ، 16:13:13 توسط ماني المان
همه چيز از قبل با توافق امريكا و المان و انگليس و فرانسه در گوادلوپ برنامه ريزي شده بود، كه خميني قصد درو كردن منتقدان و مخالفانش را از هر گروه دسته دارد، حكام شرع را از مدرسه حقاني و قصابانش را از موتلفه اسلامي ارنج كرده بود، كا گ ب خبر داشت كه خميني قصد حمام خون راه انداختن دارد، بخاطر همين به مزدوران توده اي و اكثريتيش دستور داده بود، در كنار ج اسلامي بايستيد نه مقابلش!! دوست عزيز اين اخوند جنايتكار حسن بنفش نيست، بلكه محمدي گيلاني جنايتكار است.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم مارس ۲۰۱۸ ، 15:56:23 توسط آرش
یادی از زنده یاد علی رضا تشیُد شب اول زندان در 209 اوین، مرا به سلولی بردند که تشیُد و دو زندانی دیگر آنجا در بند بودند. مرا پس از مدتی از کمیته ای به اوین آورده بودند. از وضع اوین اطلاع درستی نداشتم. تشیُد را از نامش شناختم. سراغ یکی از دوستان رهبری در راه کارگر را گرفتم و او چگونگی اعدام او را توضیح داد. چون اعتمادی یافتند، بین من و آن دو زندانی دیگر بحثی درگرفت. زنده یاد تشیُد حرفی نمی زد و لی بعد به تندی آن ها را مورد خطاب قرار داد و گفت این فردا بازجویی دارد. بگذارید استراحت کند و افکارش به بازجویی متمرکز باشد. با وجود آن که من راه کارگری نبودم، مرا راهنمایی هایی کرد که در همه دوران زندان، بسیار به من کمک کرد. او چنان شکنجه شده بود که هنوز ناخن های پایش سیاه بود و کمی می لنگید. یادش همیشه زنده و جاودان است.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم مارس ۲۰۱۸ ، 15:25:36 توسط ارتشبد فردوست
جناب رهگذر خائن خودت هستی پهلوی چیهای نوکر بحرین فروش که پولش رفت حساب شخصی محمدرضا پهلوی. ممد رضا که مانند فردوست که هر دو از مدرسه سوییس با باغبان فراماسون آقای ارنست پرون جاسوس ازدواج کردند، هر دو نوکر رییس ایستگاه جاسوسی فخیمه در تهران شاپور ریپورتر هندی بودند. و مملکت را تحویل خمینی دادند. و در کودتای ۱۳۳۲ آزادی و دمکراسی را نابود کردند تا نفت با قرار داد کنسرسیوم دوباره استعمار شود و اکثر آن به جیب ارباب رود. بعد از ۱۳۵۷ هم خواست شما نوکرهای خائن در اعدام گسترده تر بدست دوستان مذهبی کودتاچی شما تمام شود. آرزوی کثیف تو بدست امثال اوباش شریکتان آخوند کاشانی مانند لاجوردی برآورده شد. منتها هنوز شما پهلوی چیها و شرکای مذهبی شما تشنه به خون هستید. چون نوکر وطن فروش و غلام استعمار هستید. پس منتظر فرمان ارباب و صاحب فرنگی خود باشید. میبینیم با وقاحت پهلوی چیهای رهگذر می‌گویند ممدرضا پهلوی و لاجوردی کم اعدام کردند. رضا پهلوی می‌گوید ببخشید این قاتلان دسته جمعی را چون قرار است ادامه دهند با هم، به فرمان ارباب. می‌بینید صریح می‌گویند مانند رهگذر جانی. ولی ما مارگزیده ها باز گول میخوریم.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم مارس ۲۰۱۸ ، 12:48:42 توسط رهگذر
هی ارتشبد فردوست چپول شاه اشتباه کرد باید نسل شما خایینین را بر میانداخت پفیوزهای وطن فروش
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم مارس ۲۰۱۸ ، 11:47:33 توسط ارتشبد فردوست
رضا پهلوی بارها گفته باید اعدام کنندگان و تمام رژیم را بخشید. گفته وی بخشیده است و اگر نبخشید بچه‌های آنها می‌آیند در خانه شما. بارها گفته و در یوتیوب هم موجود است. تمام خانواده‌های دهها هزار اعدامی خاوران و شهرهای مختلف که اکثر از خانواده‌های چپی و مجاهد بودند و بدست اسلامیون و بازمانده های کارمندان ساواک دستگیر شدند چرا به عفو ملوکانه مقام معظم پهلوی لبیک نمی‌گویید؟ اعلاحضرت می‌گوید با فرماندهان سپاه و رژیم در تماس است، بارها گفته. اگر با امر ملوکانه موافقت نکنید منتظر برگشت و برخورد ساواک بازسازی شده برای پهلوی بدست پرویز ثابتی باشید تا به همراه فرماندهان سپاه دوست وی و بدستور اعلاحضرت شما را آدم کنند. فعلا هم سید علی شاه خامنه‌ای مفعول بزرگ بافور داران شاهنشاه شما هستند.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم مارس ۲۰۱۸ ، 11:38:56 توسط تهمتن - ش
حدس بزنید این آخوند جنایتکار که همراه این دژخیم در کنار اوست؛ کیست ؟؟ درست حدس زده اید : آخوند اطلاعاتی آنزمان؛ ریش بنفش روحانی کنونی ست !! پرونده خونبار این آخوند جنایتکار کمتر از دژخیم اوین نیست. تمامی این جنایتکاران آدمکش بزودی حساب پس خواهندداد.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم مارس ۲۰۱۸ ، 11:16:31 توسط جواد
این مردک بی شرف به درک رفته یکی از پلید ترین مهره های جمهوری اسلامی بود.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
وضع دشوار آقازاده‌ها در ینگه دنیا!/ کدام یک از مقامات ایرانی نگران لغو اقامت فرزندشان در آمریکا هستند؟ +عکس
 آیا در پاسپورت‌های ایرانی تراشه جی‌پی‌اس نصب می‌شود؟
فيلم/ یکی از شهروندان تراشه‌ای را از داخل پاسپورت ایرانی خارج می‌کند 
عکس/ مراسم سنگ زدن به يوتيوب در نمایشگاه تهاجم فرهنگی با حضور سردار نقدی
افزایش خیانت در زندگی‌ زناشویی در ایران
یک نویسنده ایرانی به اتهام تجاوز جنسی به اعدام محکوم شد 
چرا خامنه‌ای نگران سال ۹۸ است؟
سردمداران جمهوری اسلامی همه از يک نوعند
فيلم/ ادعاهای تاج زاده در مورد حوادث اول انقلاب و سال 88  
ضرب و جرح فرزند یکی از نمایندگان مجلس
مانور ناو دریایی آمریکا در نزدیکی ایران
پشت ماجرای دستگیری یکی از مدیران شرکت چینی «هواوی» در کانادا 
چه بر سر سفره‌های ایرانی آمده است؟
وزیر دولت احمدی‌نژاد از اوین آزاد شد 
آگهی های تجارتی