"  قاسم سلیمانی و سپاه قدس باید به مردم پاسخگو باشند که به چه حقی و بر اساس کدام منطق 3.5 میلیون یورو پول بی زبان مردم را به فردی داده اند تا تحویل سران کشورهای آفریقایی بدهد"


حمید بقایی اخیرا طی نامه ای به سردار قاسم سلیمانی خواستار اعلام موضع صریح فرمانده سپاه قدس درباره شکایت سازمان اطلاعات سپاه از او شده بود.

در نامه حمید بقایی خاطرنشان شده بود که سازمان اطلاعات سپاه پاسداران مدعی است سپاه قدس پس از پایان دولت دهم و در زمانی که حمید بقایی هیچ مسئولیت دولتی را عهده دار نبوده، مبلغ 3.5 میلیون یورو را برای اهداء به سران کشورهای آفریقایی به او تحویل داده و بقایی این مبلغ را به همراه 570 هزار دلار ارز متعلق به سپاه قدس مورد دخل و تصرف شخصی قرار داده است.

دادگاه بر همین اساس حمید بقایی را به 15 سال حبس و 40 میلیارد تومان رد مال محکوم کرده است.

حمید بقایی در نامه به سردار سلیمانی از او خواسته بود با توجه به اینکه می داند ادعای تحویل ارز به او از سوی سپاه قدس کذب محض است، طی نامه ای به دادگاه این مساله را اعلام کند. او همچنین خاطرنشان کرده بود که طرح این ادعا از سوی سازمان اطلاعات سپاه پیش و بیش از هر چیز مجموعه تحت نظر قاسم سلیمانی را زیر سوال می برد. در عین حال دادگاه هیچ سندی (از جمله رسید دریافت ارز) مبنی بر اینکه سپاه قدس این مبلغ را به حمید بقایی داده، در اختیار ندارد.

اما در شرایطی که قاسم سلیمانی همچنان در سکوت به سر می برد، سخنگوی سپاه طی سخنانی عملا به ادعای تحویل میلیون ها یورو ارز توسط سپاه قدس به «عضو ارشد جریان انحرافی» آن هم پس از پایان دولت دهم مهر تایید زد!

آقای رمضان شریف گفته است: «رأی محاکم قضایی براساس مدارک مستند، مستدل، دقیق و قوی صادر می شود و فرافکنی و طرح سناریوهای تکراری علیه نهادها و اشخاص در کشور بار جرایم متهمان را کاهش نمی دهد.»

نامه حمید بقایی به اندازه کافی صراحت دارد و فهم اهمیت فرصتی که او برای سلب اتهام از سپاه قدس و قاسم سلیمانی ایجاد کرده، به هیچ وجه دشوار نیست، اما با این وجود ضروری به نظر می رسد که یک بار دیگر مساله را برای آقای رمضان شریف و امثالهم موشکافی کرد.

مساله از دو حال خارج نیست: سپاه قدس یا به حمید بقایی پس از پایان مسئولیتش، چند میلیون یورو ارز تحویل داده یا اینکه چنین چیزی صحت ندارد.

اگر حالت اول درست است، قاسم سلیمانی و سپاه قدس باید به مردم پاسخگو باشند که به چه حقی و بر اساس کدام منطق 3.5 میلیون یورو پول بی زبان مردم را بدون اخذ رسید، به «عضو ارشد جریان انحرافی» تحویل داده اند تا برساند به سران کشورهای آفریقایی، آن هم پس از پایان دولت دهم و زمانی که عهده دار هیچ مسئولیت دولتی نبوده؟! افکار عمومی می پرسند چرا در شرایطی که کشور با مشکلات عدیده اقتصادی رو به رو است، این مبلغ گزاف باید به سران کشورهای آفریقایی هبه شود؟! چرا سپاه قدس مستندات تحویل پول را به دادگاه عرضه نمی کند تا قاضی مجبور نباشد با تکیه بر «علم خود» حکم صادر کند؟!

اگر هم که چنین مساله ای از اساس کذب است و صحت ندارد، در این صورت فرمانده ای که می گویند گردن داعش را شکسته و به عنوان قهرمان ملی و انقلابی به مردم معرفی می شود، به کدامین دلیل در برابر این ظلم بزرگ در حق یک هموطن مسلمان و بی گناه سکوت کرده است؟! وجدان چنین فرمانده شجاعی چگونه می تواند اجازه دهد که با سکوت او یک انسان بی گناه به 15 سال حبس محکوم شود؟!

متاسفانه با این موضع گیری سخنگوی سپاه، چنان لطمه ای بر آبروی سپاه قدس و قاسم سلیمانی ای وارد شده که معلوم نیست قابل جبران باشد.
دولت بهار/ محمدحسین حیدری

[کد مطلب: 150414] [تاريخ انتشار: بيست و دوم اسفند ۱۳۹۶ برابر با سيزدهم مارس ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سوم فروردين ۱۳۹۷ برابر با بيست و سوم مارس ۲۰۱۸ ، 20:11:05 توسط کاوه
علی عرب(خامنه ای) به دنبال گسترش قلمرو و شهرت است اما با پول مردم ایران! سران جمهوری اسلامی ارازل و اوباشی هستند که پشت پوشش روحانیت پنهان شده اند.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
وضع دشوار آقازاده‌ها در ینگه دنیا!/ کدام یک از مقامات ایرانی نگران لغو اقامت فرزندشان در آمریکا هستند؟ +عکس
 آیا در پاسپورت‌های ایرانی تراشه جی‌پی‌اس نصب می‌شود؟
فيلم/ یکی از شهروندان تراشه‌ای را از داخل پاسپورت ایرانی خارج می‌کند 
عکس/ مراسم سنگ زدن به يوتيوب در نمایشگاه تهاجم فرهنگی با حضور سردار نقدی
افزایش خیانت در زندگی‌ زناشویی در ایران
یک نویسنده ایرانی به اتهام تجاوز جنسی به اعدام محکوم شد 
چرا خامنه‌ای نگران سال ۹۸ است؟
سردمداران جمهوری اسلامی همه از يک نوعند
فيلم/ ادعاهای تاج زاده در مورد حوادث اول انقلاب و سال 88  
ضرب و جرح فرزند یکی از نمایندگان مجلس
مانور ناو دریایی آمریکا در نزدیکی ایران
پشت ماجرای دستگیری یکی از مدیران شرکت چینی «هواوی» در کانادا 
چه بر سر سفره‌های ایرانی آمده است؟
وزیر دولت احمدی‌نژاد از اوین آزاد شد 
آگهی های تجارتی